Špatný spánek a usínání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janicel
Kecalka 145 příspěvků 20.10.14 21:53
špatný spánek a usínání

Ahoj jsem už psychicky na dně, malá je od narození plačtivé miminko, je jí 7 týdnů, a vydrží být v klidu bez pláče tak 15-20 minut, i po jídle je občas uplakaná, dáváme mm a dokrmujem UM, přibývá pěkně, při narození 3030g a v 6 týdnech 4500g, dáváme espumisan, lacktobacílky, hlídám si stravu, a problém je v jejím usínání, sama nezabere, musím chovat jinak řev, zavinuju, a šum jsem zkoušela ale napomáhá, ale zavinutí musí být protože jí jinak buděj ručičky, uspím jí, položím a takhle furt do kola, třeba i 6× za večer než usne k ní chodím, když byla menší tak jsem k ní šla třeba jen jednou a pak už spala, ale ted mi příjde že je to jen a jen horší, a nevím čím to je? hlad nemá flašku vyhazuje, a vyplakat takhle malé miminko? to snad né, máte to taky takhle někdo? máme do toh ještě dvouleťáčka, mamiňáčka a je to náročné a ráda bych malé pomohla ale fakt mě nenapadá proč špatně usíná, přes den je spánek taky nic moc, budí se, v noci po tom uspání už je většinou klid a spí dobře, budí se jen na mlíčko, díky za radu a názory a příběhy vašich miminek :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 20.10.14 21:58

Potřebuje tě mít u sebe, cítit že jsi ji nablízku.

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 20.10.14 22:06

Meli jsme to same. Ustalo to az casem. Ted v roce usina sam odpo i vecer. Konecne pochopil, ze je cas na odpocinek a ja mu nikam nezdrhnu :)

Luwica
Závislačka 2588 příspěvků 1 inzerát 20.10.14 22:12

@janicel měli jsme to samé. Každé uspávání byl horor. Já tedy kojím, tak jsem to řešila prsem, ale to se stejně vztekala a já na to neměla sílu. Takže zabalila do zavinovačky a chodila a chodila. Někdy stačil i míč. Zítra malé budou tři měsíce a už je schopna usnout i sama v postýlce. Nám docela pomohlo dávat na spánek do stejné postýlky, přehodit systém jídlo, hraní, spánek na spánek, hraní, jídlo a vydržet a doufat, že to přejde.

Lajka09
Závislačka 4910 příspěvků 20.10.14 22:13

Ten náš malý terorista má 8m a dneksa jsem uspvávala hodinu :zed: Ale jsou i lepší dny. Dokonce bylo i období, kdy usnul sám, škoda, že trvalo tak krátce a už je to dávno. Jako mimnko jsem horkotěžko uspávala hodinu i více, kolikrát zabral jen v náručí. Od té doby se situace hodněkrát změnily, zlepšilo se to i zhoršilo. Přes den (spí jen jednou, po obědě), usne jen na rukou. Občs se to povede uspat v postýlce, ale to je jen světlá chvilka. Ale za to nenosím dýl jak 10 minut, většinou 3-5 min a je tuhýk. Ale ty večery jaou na palici stále. Někdy vypije flašku a spí a něky se mi chce brečet, jak nemůže zabrat. Jako dneska. Uf…jsem se rozepsala. Ale vyřvat jsem nikdy nenechala a ani na to zatím nemám morálně sílu.

rusovlaska.e
Ukecaná baba ;) 1967 příspěvků 20.10.14 22:15

Z mojí zkušenosti mužů napsat ze bude ještě hůř a proto máme stále dvouletaka v ložnici a stále ho uspavame, co zkusit šátek?

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 20.10.14 22:18

@janicel Dráždivá… pokračujte se zavinováním, nech ji spát s tebou v posteli, ať tě cítí. Zkus ji přikrýt tvým, pár dní použivým, pyžamem (na naši to teda nezabíralo). Přes den bych zkusila šátek - já bych bez něj byla v blázinci… a v noci se prostě musí uklidnit, bude to časem.

Lajka09
Závislačka 4910 příspěvků 20.10.14 22:22

@rusovlaska.e Neeeeee! 8o :zed:

saadet
Extra třída :D 11884 příspěvků 20.10.14 22:26

Pokud je takle malička kup si babyvak a pak manducu. Me mala taky plakala a chtela byt u me, tohle vyřešilo vse najednou, byla u me, vetsinou do 2 minut usla a ja mohla i neco udelat. Ale ve vaku sem ji mela tak do 2,5 mesice pak uz mi bolelo rameno, tak pak ta manduca…nedam na to dopustit..male jsou ted 4 mesice a je to podstatně lepsi..myslim, ze to pomohlo. Mimi te proste chce u sebe, tak ji to doprej a toto je podle me idealni..i na to spani :palec:

maminka miminka
Kecalka 209 příspěvků 20.10.14 22:26

@janicel U nás toto trvalo cca 16 měsíců, běžně jsem uspávala cca 2.5h! a v momentě kdy jsem opustila místnost začal řev nanovo! Pak jako když utne. Lehne do postele, chvíli kouká, mě „vyhodí“ a spí! 8o Jéééé co my vyzkoušeli! A prvních cca 8m se ke všemu budil celou noc po 20-35min.! Druhé takové a je po mě! takže držim pěsti, snad na něco přijdete.

Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 20.10.14 22:31

Napíšu ti, jak to mám já. Miminko 11t, přes den spinká jen v kočáře, nebo mi usne při kojení, potom si položí hlavičku a ručičku na to prso, ze kterého jsem kojila a spinká. Kojím v leže. Když se ani nehnu, spinká klidně dvě a půl, někdy i tři hodiny. Když si lehnu vedle ní, často se vrtí, ale začnu jí plácat po zadečku a uklidní se. Nicméně takhle spí tak hoďku, hoďku a půl. No a když odejdu, během pěti minut je vzhůru :lol: No a večer jí dávám spát asi v 10 a kolem jedné se budí a vzhledem k tomu, že si tak asi pětkrát cucne, tak hlady to asi nebude. Potom už si jí totiž nechávám v posteli :dance: Takže prostě to malý miminko potřebuje cítit maminku, dopřej jí to. :-) A neboj se, přejde to :kytka:

Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 20.10.14 22:33

@maminka miminka Máš úžasnej nick ;) :kytka:

maminka miminka
Kecalka 209 příspěvků 20.10.14 22:34

@celipipka54 Díky :) Už bych ale měla změnit na maminka ďáblíka :D Bylo by to výstižnější :cert:

Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 20.10.14 22:39
@maminka miminka píše:
@celipipka54 Díky :) Už bych ale měla změnit na maminka ďáblíka :D Bylo by to výstižnější :cert:
:mrgreen: Ale už by to nebylo ono. Takhle si můžu myslet, že má aspoň někdo doma hodňoučký miminko :dance: Ono to tak totiž zní, tak nějak hezky mazlivě :andel:
maminka miminka
Kecalka 209 příspěvků 20.10.14 22:49

@celipipka54 Joooooo takovej dloooouho byl :hug: Než přišel ten vzdor nebo jak tomu říkají. Teď ho točí slovo NE :mrgreen: I tak je to ale muj mazáneček :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >

Tomáš Plekanec okomentoval výsledek soudu: Hra na kanadskou rodinu skončila!

Nejcennější vítězství. Přesně tak označil hokejista Tomáš Plekanec rozhodnutí... číst dále >