Teplá voda ve vaničce při koupání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tea.30
Kecalka 313 příspěvků 20.10.14 18:44
teplá voda ve vaničce

Ahojte holky, potřebovala bych asi jen uklidnit..Dnes jsem koupala dceru- bude jí za 3dny měsíc. Koupali jsme zatím 2× týdně, ted po týdnu. Každý den myjeme po kakání zadeček, někdy i po čurání- zkrátka několikrát denně. Dcerce se to moc líbí a myji ji docela teplou vodou pod kohutkem. Koupání se jí zatím moc nelíbilo, ale dnes ano. Problém je, že jsem ji tam zkusila dát teplejší vodu, myslím, že měla tak 39st- jí se to líbilo moc. Po vyndání byl klasický jekot, než jsem ji oblékla. Jak moc plakala, tak uplně zrudla. Ale je fakt, že to je u ní běžné.. Samozřejmě jsem měla hned strach, že jsem jí mohla tou teplou vodou nějak ublížit, přehřát. Koupala se tak max 5minut. Pak jsme mazaly, nakojily a ted spokojeně spinká.
Holky co myslíte? Měříte poctivě teplotu? Kdybych se řídila pocitově, mě ta vodička až tak teplá nepřišla, byla příjemná, ale je pravda, že ne tělěsná teplota.
Moc díky za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Crystal87
Generální žvanilka 23943 příspěvků 20.10.14 18:49

Kdybych svým dětem dala vodu 37 stupnů, tak by mi to prořvali. Vždy jsem dávala teplejší, mají to rádi už od miminek.37 je studená :nevim:

geilens
Závislačka 4621 příspěvků 20.10.14 18:50

Měřila sem teplotu tak 14 dní (koupala sem obden, ted už denně), teď už dávám jen pocitově. Každopádně když jsem měřila tak jsem dávála vodu aby byla cca 37-39°C…

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 20.10.14 18:54

Klid. ;) Pocitově jsem se moc u mimin neřídila, protože jsem měla vaničku se zabudovaným ukazatelem teploty a řídila jsem se dle něj. Ale teď u starších se pocitově řídím a moje děti jsou zase zřejmě studenokrevní po tatínkovi. Zatímco pro mě jejich voda ledárna a mám strach, že jim musí být zima, oni jsou tak spokojení. A naopak ječí, při trochu teplejší, že je to horké.

stříbřenka
Ukecaná baba ;) 1831 příspěvků 20.10.14 18:54

Ja teda davam taky teplejsi vodu, ale 39 se mi zda moc 8o ja sem ji ze zacatku merila, ale 37 mi prisla chladna, tak jsem priteplila, ale tak na 37, 7 to mi prislo ok.. ted uz je mrnoch vetsi, takze do vany davam tak 38 odhadem :think:

nozu
Extra třída :D 12211 příspěvků 20.10.14 18:55

Moje deti mely take vzdy teplejsi. 37 pro ne byla studena.

Ondrášovka.N
Závislačka 4982 příspěvků 20.10.14 18:56

Vodu nikdy nemerim takze nikdy nevim kolik ma stupnu

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 20.10.14 18:57

Nám v porodnici dokonce doporučovali teplotu vody na koupání 39 st.

MBrno
Kecalka 340 příspěvků 20.10.14 18:57

Nase mala taky plakala prvni dva tydny. Pak jsem ji dva tydny jen oplachovala pod sprchou. Pak jsme se vratili ke koupani ve vanicce, ale s teplejsi vodou. Ted nam pomalu nechce z vody, jak se ji to libi :pankac: Prvni dva mesice jsem poctive merila, ted uz pocitove.

smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 20.10.14 19:02

Mě malá první měsíc děsně brečela při koupání, radila jsem se o tom s doktorkou a sama mi řekla, ať dam víc vody a trosku teplejší a od té doby koupání milovala.

Busy Bee
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 20.10.14 19:11

37 jsem nikdy nedavala, to bylo studený! 39 mela ta voda urcite, presne nevim, teplomer nevlastnime.

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 20.10.14 19:26

Nikdy jsem teplotu neměřila - nevím, kolik mívala stupňů. Řídila jsem se pouze rukou (loktem).

atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 20.10.14 19:28

V klidu. Obě mojhe děti, když měly cca těch 37, tak ječely.. Jsou holt po mně a musí mít hodně teplou vodu :-)

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 20.10.14 19:44

@Tea.30 vodu neměřim, mám takové tušení, že je o hodně teplejší, než doporučených 37 st. V tom mu drkotaly zuby.. malý, stejně jako já, miluje teplou vodu :mrgreen:

Tea.30
Kecalka 313 příspěvků 20.10.14 20:18

Děkuju moc za uklidnění :-) Já taky miluju teplou- horkou vodu, i v těhu jsem se pořád máčela v horké sprše :-) Tak to jsem ráda, že jsem neudělala nic špatně, malá byla opravdu spokojená, až na ten jekot po vyndání, ale to má asi spousta dětiček :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tomáš Plekanec okomentoval výsledek soudu: Hra na kanadskou rodinu skončila!

Nejcennější vítězství. Přesně tak označil hokejista Tomáš Plekanec rozhodnutí... číst dále >

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >