Špatný spermiogram

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  16.10.03 12:30
Špatný spermiogram

Dobrý den,

ráda bych vás oslovila s prosbou o radu :c)

Byli jsme s manželem v Podolí na imunologickém vyšetření a oba jsme dopadli dost špatně.

Já jsem dostala Prednison, ale ráda bych i manžela vybavila nějakými vitamíny apod., které by pomohly vylepšit jeho spermiogram. Nemáte někdo nějaké tipy?

Díky moc

Jana

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  16.10.03 23:45
Špatný spermiogram

Na zlepšení spermiogramu je dobrý vitamin C,E,Selen,Zinek,kys­.listová, pak přípravek ENERGYMANN od firmy Swissherbal,a dále EREGMA.Přeji,ať to pomůže.Ahoj Magda

Anonymni  19.10.03 18:11
Špatný spermiogram

Ahojky Jani,

můj manžel měl taky hodně špatné výsledky - dokonce jen 1mil. spermií/1ml ejakulátu (minimum je 20mil./1ml), genetik mu dal hodně silné dávky vitamínu E a zinek, selen je prý také důležitý. Ale problém může být i jinde - škodí hodně stresu, špatné životní prostředí a to člověk asi těžko ovlivní :-( My museli nakonec na IVF, a dopadlo to úspěšně, v srpnu se nám narodilo mimčo! Alespoň šel celý proces rychleji, když měl manžel tak špatné výsledky :-) - to bylo štěstí v neštěstí.

Držíme palečky!

Pa Janina+Honza

Anonymni  19.10.03 19:24
Špatný spermiogram

Díky moc za rady, koupila jsem manželovi nějaké vitamíny, v diagnóze má asthenozoospermia vyššího stupně … teď jen do něj ty tapbletky dostat :c))) Pořád na to zapoimíná!

O tom energymenu jsem slyšela, asi to zkusíme.

Anonymni  19.10.03 21:34
Špatný spermiogram

zdravim, muj manzel mel po chripce v unoru velmi spatny spermiogram, prakticky 60%spermii nepohyblivych a 20%malo pohyblivych. koupil si velke baleni zinku, pravidelne polykal tablety a kontrolni spermiogram mel jiz naprosto normalni, dokonce i v laboratori se tomu divili.

my se uz cca 2 roky pokousime o miminko a zatim se nam nedari.prosli jsme vsemi moznymi i nemoznymi vysetrenimi a bylo nam receno, ze patrime mezi 4% naprosto zdravych paru. tak nas zaradili do IVF programy, nyni u me probiha prvni cyklus, za par dnu jdu na odber vajicek. vadi mi silene doplatky, pojistovna nehradi celou castkku a jde zde dost velky prispevek od nas. stve me, ze ta stejna pojistovna alkoholikum hradi leky a opakovane protialkoholni leceni-tedy alkoholismus nemoc je , ale neplodnost zrejme ne.

Hany
Povídálka 20 příspěvků 05.11.03 07:56
Špatný spermiogram

Včera jsem si byla u Dr. pro výsledky manželova spermatu. No není to nic moc. I když z jednoho vyšetření se nedají dělat závěry, ta vyšetření musí být min. 3 aby se mohlo konstatovat že to je zcela špatné. Takže: 74% spermií patologických, 26% normálních. Rychlost dobrá. I z té 1/3 je možné otěhotnět normální cestou. 3.12.2003 jdu laparoskopii (pokud se mi MS někde nezatoulá), pak uvidíme mé výsledky a manžela pošleme na další spermiogram. Pokud do 3 měsíců od laparky neotěhotním, tak mě Dr. pošle do IVF centra a budeme pokračovat tam. Z té 1/3 (pokud to stále třetina bude) dobrých spermií snad vezmou ty nej a budou mě moci oplodnit. Samo jestli budu já OK. Manželovi jsem koupila znovu SELZINK plus a bude baštit. Dr. to doporučil. Neměl by se stresovat atd. Takže tak. Držte nám palce ať to vše vyjde.

Hanka

Anonymni  24.02.04 14:21

Ahoj,

my se snazili o mimi asi rok, pote jsme oba podstoupili vysetreni - ja HSG (pruchodnost vejcovodu) s dobrym vysledkem a muj manzel vysetreni spermiogramu, ktery vysel spatne a doktor nam rekl, ze mame asi tak 5-10% sanci, ze se nam to podari prirozenou cestou a radeji doporucil umele opledneni. Kdyz jsem tedy tuto zpravu nejak prijali a rozhodli se tedy pro umele op. se kterym jsme chteli pockat na jaro, tak jsem o Vanocich zjistila, ze jsem tehotna. Takze nic neni definitivni. Ahoj Eva

lissa
Kecalka 495 příspěvků 21.01.11 12:30

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, zda máte některá zkušenosti s diagnózou teratozoospermie? Bohužel výsledky ukazují že morfologicky nezměměných spermiií je 0%

Anonymní  21.01.11 12:55

Ahoj, my máme dg. oligoastenote­ratospermie. Málo, málo pohyblivé a morfologie taky dost špatná - jen pár % dobrých. Máme za sebou neúspěšné IVF (mimoděložní těhotenství) a neúspěšný kryoembryotransfer. Zatím se embryjkům nějak v děloze nelíbí, ale i s tou „jeho bídou“ tvoříme kvalitní embrya. 100% teratospermie se asi řešit nedá, ale pokud je alespoň 1% tvarově dobré, dá se najít a použít k oplodnění.
Jinak je ještě dobré vyšetření na urologii, které může odhalit příčinu špatného spg.

nelak
Kecalka 120 příspěvků 27.01.11 21:46

ahoj holky asi je to opravdu taky o psychice,přítel měl špatný spermiogram,bylo nám doporučeno IVF,když jsme se obědnali,tak jsme zjistili,že jsem těhu a už jsme nikam nejeli

prdulka
Kecalka 357 příspěvků 18.02.11 19:21

ahoj holky,tak u mého manžela byla zjištěna asthenoteratos­permia,a pravděpodobnost přirozeného oplodnění jen4%,a spermie s normál.morfologií jen 12%,doporučily nám dárce sle já se strím nehodlám smířit,navíc má i hodně vážnou genetickou nemoc kde máme 50/50že budem mít zdravé mimčo,nemáte někdo podobný problém s kým bych se mohla poradit???děkuju moc za odpovědi

Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 18.02.11 20:07
prdulka píše:
ahoj holky,tak u mého manžela byla zjištěna asthenoteratos­permia,a pravděpodobnost přirozeného oplodnění jen4%,a spermie s normál.morfologií jen 12%,doporučily nám dárce sle já se strím nehodlám smířit,navíc má i hodně vážnou genetickou nemoc kde máme 50/50že budem mít zdravé mimčo,nemáte někdo podobný problém s kým bych se mohla poradit???děkuju moc za odpovědi

dárce? 8-o to se teda divím. Ale v centrech je to normální takový přístup … zkuste androloga :wink:

prdulka
Kecalka 357 příspěvků 19.02.11 15:51

pročse tomu divíš???zdá se ti to divné?

olja  10.03.11 12:34

Manželovi zjistili taky špatný výsledek ale po přečtení celé diskuze jsem moc ráda,že se dá něco dělat.Asi to bude opravdu hodně o psychice.Přeji všem pevné nervy.A děkuji za rady co jsem si tu přečetla.O.P.

PT123
Neúnavná pisatelka 17278 příspěvků 11.03.11 18:58

holky neblázněte - zkuste v první řadě vybrat všechny možnosti než přistoupíte k nějakému „razantnímu“ řešení. Budu se asi opakovat, ale kdyby bylo jen na CARu tak jsem možná těhotná, ale jen díky dárcovské spermii - léčíme se u Kočího a konečně máme pocit, že někdo náš problém řeší.
S genetikou asi pomoci nedokáže, ale za pokus nic nedáte - teda aspoň my se to tak snažíme brát…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Ve stáří nebude jen hůř. Osm pozitiv, která nás s věkem čekají

Bude už jen hůř, hekáme s přibývajícím věkem. I když žijeme pořád stejně,... číst dále >

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

Reklama