Bolesti v podbřišku - cysty?!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  13.10.03 22:01
BOLESTI V PODBŘIŠKU ! CYSTY ?!

Ahoj holky, asi mám velký problém, jak už z názvu asi tušíte !

Před týdnem jsem si všimla na sobě, že mám zvýšenou teplotu ( 37,00 - 37,2 celý den ) a občas mne ve dne bolelo břicho, někdy záda.

Myslela jsem si, že je to viróza a nebo třeba chřipka. Taky jsem se hlavně hlídala, jestli to není slepé střevo, nebo kýla.. poněvadž tyto zákroky jsem ještě neabsolvovala.

Bolesti se vždy ozvou po chůzi nebo větším pohybu.Když jsem v klidu, je mi fajn nebo max. cítím jemné tepání v podbřišku.

Tím chci říct, že tu bolest jsem zjistila spíše u podbřišku, či-li jako menstruační bolest. Je to vteřinová záležitost,ale bolest je ostrá. Je mi celkově divně a k tomu ty teploty. Nevím co si mám o tom myslet. Mám strach,aby to nebyly cysty. Nikdy jsem nebyla na operaci a pak přeci jenom se nám dítě nedaří. Je ale nepravděpodobné, že bych byla těhotná. Mám strach, co se se mnou děje, cysty mne zlobí už asi půl roku i v prsách, ale na vyšetření nic nenašly. Pomozte prosím, jsem zoufalá a bojím se, co mi lékař řekne. Taky je mi k pláči, že bych měla být někde v nemocnici ležet. :-[ :-[ :-[

Reklama

Reklama

Reakce:

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 14.10.03 09:17

Kdyz mas teploty urcite by si s tym mala ist k lekarovi, moze to byt hoci co.

Mala som kylu, je velmi lahko spozorovatelna a mna aspon nic nebolelo. Ked sa postavis a v oblasti podbruska mas taku ?gulicku?, ktora sa da zatlacit moze to byt kyla.

Co sa tyka ?menstruacnych bolesti? mimo MS, tak u mna to boli problemi s crevami

Dolezite je, ze ked chces mat mimco a mas cysty v prsnikoch tak by ti ich mali vybrat. Aspon mne to dr. odporucil a vybral. Pretoze by to mohlo zmenit charakter (nador).

Takze neboj sa ist za lekarom, urcite to dobre dopadne. A keby to bolo na operaciu tak sa neboj, narkoza je celkom prijemna, trochu si oddychnes a precitas mnozstvo knih ;-) drzim palecky. Danka

Jankap
Kelišová 5101 příspěvků 14.10.03 10:08

Měla jsem podobný problém, mimoděložní těhotenství se vyloučilo, jako pravděpodobná příčina se zdály cysty. Po roce se náhodou a díky pečlivosti mé praktické doktorky zjistilo, že jde o ledvinové kameny, spíše písek. Málo jsem pila a toto byl výsledek.

Kajdula
Kecalka 239 příspěvků 14.10.03 16:47

Půjdu se svou troškou do mlýna. Mám cystu a to dost velikou 6,5cm, v pátek mi ji doktorka objevila (bolesti bříška jako při MS).Uklidňovala mě, že je hormonálního rázu a dle ultrazvuku plná vody. Teď jsem vy:,–(ila prášky, protože podle dr.během menstruace 95% takových cyst odejde.Takže po MS půjdu na kontrolu a uvidí se! Vzhledem k tomu,že jsem před 3 lety předčasně porodila a chlapeček po 3 dnech zemřel, musí Ti být jasné, jaký strach jsem prvních pár dní prožívala.Ale po druhé návštěvě u dr. jsem už mnohem klidnější!!!Držím palečky!

pa Kajdula

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: Kajdula dne 14-10-2003 16:48 ]

Hotaru
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 04.05.11 18:08

Ahoj všichni :-)

Chtěla bych se zeptat jak se u vás projevovaly cysty? (Jestli vůbec)..?
Už po několikáté se mi stalo, že těsně po skončení MS mně bolelo v pravém podbřišku. Jsou to takové nepříjemné bolesti, které občas přechází do celého podbřišku..
Slepé střevo mám, tak nevím jestli to také třeba není ono..? Ale co ta pravidelnost bolestí? Při zánětu slepého střeva se prý při zmačknutí břicha a povolení objeví bolestivé píchnutí.. Tak jsem to zkoušela a píchnutí se objeví jen někdy, spíš méně. Bolest se také objevuje při pohmatu jen občas.. Já už nevím co s tím :-( Na gynekologii jdu příští týden, tak snad něco najde a alespoň budu vědět co se děje a proč to bolí.. a bude možné to nějak řešit.. :-(
No zkrátka: Měla jste některá při cystě ty samé příznaky jako já? Špatně mi není, teplota není, užívám HA a euthyrox (ikdyž pochybuji, že ten by mohl za mé potíže :mrgreen: ).. Vím, že jestli tam něco mám, zjistí až Dr., jen jsem taková nesvá a už mě to nebaví, tak alespoň nějaká „nápověda“ co by to mohlo být… :-( Předpokládám, že endometrióza to není (snad!!)… :-(
Napište, prosím, i co se třeba po zjištění cysty děje…??
Děkuju Káča :kytka:

Jaruše
Závislačka 3329 příspěvků 04.05.11 18:19

Ahojda.Já měla cystu velkou jako golfový míček a vůbec jsem o ní nevěděla.Vlastně se na ni přišlo až při operaci,protože nebyla ani vidět na ultrazvuku,byla na opravdu šikovným místě.
Předtím jsem měla menší,při běžném gyn vyšetření hmatné a u těch jsem vyfasovala čípky Indometacin.Zabrali a cysty odešly nejspíš s MS.Pak jedna ta na léčbu nereagovala,tak následovalo její odsátí.Jednoduchý ambulantní zákrok v krátké anestezii.No a potom ta velká,odstraněná při LSK kompletně,tzn. odsátí a odstranění jejího obalu.
Nic hrozného.
Ta bodavá bolest by mohla ukazovat i na něco jiného,možná právě na endometriózu,zvlášť pokud se objevuje pravidelně v určité části cyklu.
Uvidíš,co ti řekne dr. a neboj,dnes už doktoři dokážou vyřešit téměř všechno.
Držím pěsti,ať ti to dpbře dopadne.

panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 04.05.11 19:02

Ahojky, zajdi určitě k lékaři. Jinak já na cysty taky trpím, a bylo mě doporučeno brát HA. A od té doby je to dobrý:) Ale za chvíli ji budu vysazovat, protože plánujeme mimi:)

KatkaZ
Kecalka 172 příspěvků 04.05.11 20:03

ahoj,

mě bolely cysty a to teda pěkně. na UZ nikdo nic neviděl, v nemocnici kam jsem po šílených bolestech dorazila si mysleli, že je to slepák. až po laparoskopii zjistili, že jde o cysty prý plné krve. slepák pro jistotu vyndali taky. musela jsem na ambulanci, protože ta bolest se nedala vydržet,takže kdyby tě to fakt bolelo, tak ihned zajdi do nemocnice. mě málem praskly a nadělalo by to asi trochu paseku.
jinak po operaci jsem otěhotněla normálně. nemělo to vůbec vliv. držím palce!!!

_Hotaru_H  25.07.12 20:00

Ahoj.
Chci se zeptat..
Od pondělí mě trochu pobolívalo v pravém podbřišku. nic hroznýho, jen občas, tak jsem si říkala, že asi ovulace. Před chvíli mě začal bolet celý podbřišek, tak jsem se začala bát.. Nikdy jsem neměla zánět močových cest, vaječníků, nic.. tak nevím jak to poznat.. MS mám dostat cca za 14 dní, takže MS bolesti to nejsou, ale jsou ve stejných místech.. jen to bolí trochu jinak..
Chtěla byvh vědět jestli jste to tak některá měly při nějakém zánětu? Nebo co jiného tu může být?
Zhoršuje se to při chůzi, v klidu to i přestává..
Jestli to přes noc nepřejde, půjdu k obvoďákovi.. Tohle je jen tak, že prostě chci vědět???

Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 25.07.12 21:31

Tipuju že je to horší průběh ovulace. já to teď měla taky asi tři dny, bolení, nepohodlí, do toho bílkový hlen, bolelo mě to víc na pravé straně.

_Hotaru_H  25.07.12 23:24
@Saroya píše:
Tipuju že je to horší průběh ovulace. já to teď měla taky asi tři dny, bolení, nepohodlí, do toho bílkový hlen, bolelo mě to víc na pravé straně.

No, tak já doufám, že to taky tak bude i u mě.. Doteď mě při ovulaci bolelo vpravo úplně stejně, jen teď je to trochu horší…

Díky :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Ve svém věku už nemusím vypadat dokonale, je to výhoda, říká Hayeková

Herečka Salma Hayeková (50) nikdy nepodléhala hollywoodským trendům a... číst dále >

Reklama