Špatný tripple test

1591
26.2.20 15:57

špatný tripple test

Ahoj dnes jsem 19+1 a byla jsem si pro výsledky tripple testů a vyšly hodně špatně riziko 1:35 v pondělí jdem na velký utz ve 20tt. Sestra mi k tomu nic moc neřekla jen to že vycházejí mnohdy špatně. nenabídla mi ani plodovku nic…první screning dopadl na 1. Riziko na down tuším méně než 1:20000… Poznají na tom utz jestli tam nějaká vada na 100% je nebo už je v tomto týdnu pozdě třeba i na plodovku a poznat to prostě nepůjde. Nevím proč jsem čekala na výsledky těch tripplů tak dlouho a sestra mi nevolala dřív že jsou špatné…Jsem pořádně vyděšená, to snad asi nemusím ani psát…Ale vůbec nevím co teď :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2763
26.2.20 16:03

Proc ti vubec delali tyhle testy… normalne uz se ani nedelaji… nebrala bych si z nich nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13848
26.2.20 16:04

@Ufinka87 Proč jsi proboha chodila na tripply, když vyšel 1. screening naprosto v pořádku? Co je to zase za zpátečnického doktora? :roll: Výsledky zmuchlej a vyhoď a těš se na miminko. Ano, vycházejí VELMI často falešně pozitivní, už se proto tolik nedělají, zvlášť pokud jsi ten prvotrimestrální screening neprošvihla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1591
26.2.20 16:07

No já nevím sestra vzala krev s tím že to budou potřebovat na ten velký utz…v tom 21 tt…prd se v tom vyznám nejsem dr. Ani neřekla čím je to riziko tak vysoké…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13848
26.2.20 16:11

@Ufinka87 Tak když ti to pak ani nechce říct a mávne nad tím rukou, tak k čemu to teda potřebovala. :mrgreen: Kašli na to, vážně. Těš se, až mimčo uvidíš. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1391
26.2.20 16:15

Vubec to neber v potaz a počkej na další screening, ten tě uklidní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8591
26.2.20 16:17

Měla jsem to také tak. Riziko 1:40. Na genetice jsme si skvěle s doktorem pokecali. Nakonec zjistili, že to bylo špatným odběrem. Nabraný špatný poměr + toto by se mělo odebírat přímo v laboratoři, neměl by být takový časový odstup od nabrání, navíc mě v té době 36 - byla korekce na věk. Plodovku jsem odmítla, byla jsem na 2× velkém UZ (byl to nadstandard) a holčička se narodila zdravá. Downík vykazuje určité odchylky, které by na UZ byly nejspíše vidět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 16:22

@Ufinka87 triple test má falešnou pozitivitou až 50%, proto se od něj upouští, ten první screening je daleko přesnější. Pokud už se dělá, tak by se výsledky měly srovnat právě s výsledky prvního screeningu, který máš úplně krásný. Sestra je tele, zbytečně tě stresuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2895
26.2.20 16:31

No a na co byl ten tripple pozitivní? Na rozštěp, na downa…

Syn měl na rozštěp, takže jsem genetičce podepsala reverz, že na plodovku nepůjdu a počkám si na velký ultrazvuk. Ten dopadl skvěle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1591
26.2.20 16:40

@Modesta píšou riziko down 1:35 riziko NTD 1:5700..co jsem to tak študovala mám vysoké hcg 3,38nom, ue3 0,67 mom, ms -afp 0,99mom. navíc mám od začátku rozdílv délce těhotenství… podle ms 16+3, podle utz 17+2 v den odběru. Navíc mi tu krev vzali když jsem ležela v nemocnici a cpali do mě anopyrin a ultrogestan…anopyrin je kyselina acelysalicyová což jsem se dočetla může ovlivňovat hladinu právě toho ms-apf…Ale to vysoké hcg těžko říct čím to je…jestli jen na základě výše hcg spočítali to riziko downa… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1591
26.2.20 16:50

@DeeSocialWorker no já byla na první screning v olomouci tam to dělají podle toho atestu v tom londýně ale tripply posílali do zlína..takže mi jasně řekla sestra že to neměli s čím porovnat…Vyšlo mi tam vysoké to hcg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 16:53
@Ufinka87 píše:
@DeeSocialWorker no já byla na první screning v olomouci tam to dělají podle toho atestu v tom londýně ale tripply posílali do zlína..takže mi jasně řekla sestra že to neměli s čím porovnat…Vyšlo mi tam vysoké to hcg

Tím spíš tě nemá strašit, výsledky z obou, pokud se dělají, se mají sejít u jednoho odborníka, který ti je vysvětlí. Z toho co píšeš bych se fakt nebála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1591
26.2.20 17:36

Mě jen zaráží žemi nevolala že mám ty triplly špatné a neposlala mě rovnou na plodovku a nechala to vlastně vyhnít…Nechápu. Nevím jestli mám relevantní info ale plodovka jdde snad do 19tt..a já jsem v pondělí 20+1 později se snad dělá nějaký úplně mega speciální test z krve pupečníku plodu…jsem z toho na nervy…Těžko říct jestli ten utz dokáže poznat i ten down… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13848
26.2.20 18:47

@Ufinka87 Prosímtě s mnohem větší pravděpodobností už ti vyloučili Downa v tom prvním trimestru (1:20 000 je číslo, které si ani neumíš představit ;) ). Byl by to opravdu zázrak, kdyby to teď najednou byl. Proto ti nikdo nevolal, proto tě neženou na plodovku. Jo, prostě dělat takhle nespolehlivý screening, natož po spolehlivějším screeningu, může přinést pouze zlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10631
26.2.20 18:49

Tripltesty jsou k prdu vychází špatně proto je místo toho 1 screening a ten je přesnější..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama