Spává vaše dítě samo v pokojíčku?

181
4.6.13 13:19

Spává vaše dítě samo v pokojíčku?

Ahoj maminky,

máme 4letou dcerku, do nedávné doby spávla s námi v posteli.byla tak zvyklá od malinka. Uz nejakou dobu jsme s ní mluvili o tom, že dostane nový pokojíček, moc se těšila na svůj prostor, hračky, vlastní velkou postýlku… ve 4. narozeninám, před měsícem pokojíček „dostala“. Je to její království, moc se jí líbí, problém je večer…nechce sama usínat, takže čtu pohádku a počkám až usne. Posledních pár dní už tam nechce ani usínat, ráda si tam hraje, ale spát tam nechce :( nainstalovali jsme lampičku, světýlka, plyšáčky…nepomáhá nic. Když únavou i usne za 2 nebo 3 hodiny už přichází za námi. Máte nějaké tipy, jak jí to vysvětlit? jak to bylo u vás?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6853
4.6.13 13:23

@Tinka1983 tak to by jsem taky ráda :D malá má 6 a je to to samé, poslední dobou už mi došla trpělivost takže je do pokojíčku nahnáná chvíli kříčí brečí ale pak rezignuje a většinou za chvíli usne. A ptala jsi se jí proř tam nechce spinkat? zda se nebojí nebo tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14020
4.6.13 13:24

U nás to bylo tak, že v 6 měsících se odstěhovali do svého pokoje, aby měli svůj klid a my také.. Žádný problém s uspáváním se nekonná

myslím, že jste ten správný čas prošvihli.

ale teď bych už prostě trvala na svém a uspávala pravidelným rituálem, přečíst pohádku a odejít

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12681
4.6.13 13:26

@Tinka1983 Podle mě u tak velkýho dítěte už to po dobrým moc nepůjde. prostě důslednost a trvat si na svým. Pořídit nějaký noční světýlko aby se nebála a vytrvat. Jinak to bude jako moje sestřenka-spala s rodiči do 13let.Pak už si našl nějakýho šamstra a tak přesedlala. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
4.6.13 13:27

Od 9m, od 7m a momentálně zpracovávám třetího.
Ale to nic nemění na tom, že prvorozený začal chodit cca ve 3letech za námi, nejdřív to bylo roztomilé, přišel, začal mě hladit a říkat malá, jenže když pak u mě usnul a já se nevyspala a začal chodit každou noc, tak to roztomilé přestalo být. Tudíž jsem odváděla a odváděla, trvala jsem na svém a během celkem krátké doby návštěvy ustali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
549
4.6.13 13:32

Souhlasim s holkama…myslim že teď už to po dobrém moc nepůjde. Dceru jsem přesunula bez jakýchkoli problémů v 6měsících. Cca od jednoho roku naopak vyžaduje usínání osamotě. Večeře, koupání, pohádka a mazlení a odchod… Co s tím ve čtyřech letech? :nevim: asi jedině DŮSLEDNÉ odvádění..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
4.6.13 13:34

Příspěvek upraven 08.12.15 v 10:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12982
4.6.13 13:34

No souhlasím s tím, že jste vhodnou dobu prostě zanedbali a teď to bude horší a musíš být prostě důsledná a trvat na svém, i kdybys tam měla nějakou dobu usínat s ní. 4 roky byla zvyklá spát s vámi, ani se nedivím, že má najednou problém.

Dceru jsme dávali do vlastního kolem roku, spíš dřív, ani nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17563
4.6.13 13:36

No… buď zvolit nějakou drastickou metodu, nebo počkat, až bude zase chtít. Naše nejstarší byla s námi v posteli asi do sedmi let. Pak jsme jí dali postel vedle naší a pak se dobrovolně přesunula do svého pokoje. Ale to u nás tehdy byla jen víkendy, tak to nebylo pro ni tak důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26100
4.6.13 13:37

Starší (4roky mu budou v září) spí sám v pokojíku, co jsme se přestěhovali(v listopadu), a vlastně tam s ním usíná i mladší prcek (v srpnu 2), ten je ale ještě kojenej a v noci si ještě mlíko dá, takže ten se kolem 3 ráno přesouvá k nám a spí u nás. Starší příjde fakt jen jednou za čas (jednou za 2 - 3 měsíce), když má špatný sny…

Možná bych zkusila si lehnout při uspávání k ní do postele (tak uspávám toho mladšího…) :think: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26100
4.6.13 13:40

Ještě teda dodám, že já čekám v pokojíku s dětma dokud neusnou… :oops: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mufina
4.6.13 13:42

Ještě nemám zkušenost z odsunem dítěte do pokojíčku, 3 letá i skoro roční spí se mnou v posteli, ale netlačila bych na pilu. Do 6-7 let mi to přijde v pohodě, když dítko spí s rodiči. Možná zkusit si k ní lehnout až dokud neusne. Podle mě se to časem utřepe.

• Citovat
  • Nahlásit
monca114
4.6.13 13:43

To je důvod, proč jsem tohle nikdy nedopustila. Od narození je syn sám v pokojíčku. A ve 4 letech už je sakra pozdě… Proč jste ji nechali spát ve vaší poteli?

Zkuila bych to párkrát po dobém a pak bych asi přitvrzovala, nebo to zkusila na psychiku. Jako že už je to velká holka a že je ostuda spát v posteli u rodičů, nebo tak něco

• Citovat
  • Nahlásit
1325
4.6.13 13:49

@Tinka1983 Já také dala prvního syna spát samotného v 8m a tak krásně jsem najednou spala :mrgreen:…u druhého udělám to samé :pankac:. Jinak dcera známých s nimi také až 11let(pak už jí to samotné přišlo hloupé)…jediná rada bez brekotu a důslednosti to asi nepůjde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
monca114
4.6.13 13:49
@Mufina píše:
Ještě nemám zkušenost z odsunem dítěte do pokojíčku, 3 letá i skoro roční spí se mnou v posteli, ale netlačila bych na pilu. Do 6-7 let mi to přijde v pohodě, když dítko spí s rodiči. Možná zkusit si k ní lehnout až dokud neusne. Podle mě se to časem utřepe.

Cože? Tak to jsem v šoku 8o a co nějaký osobní život, nebo tak něco? To nevedete? Co na to chlap? Jako je to samozřejmě vaše věc, ale prostě to nikdy nepochopím, proč jako cpete děcka za váma do postele…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat