spermiogram

20
25.6.04 14:33

spermiogram

Ahoj holky,
chtěla bych Vás požádat o radu. Je mi 26 let a přes rok se s manželem pokoušíme o mimi. Mám určité problémy s nepravidelnou menstruací a tak se můj lékař rozhodl pro podrobnější vyšetření mě i partnera. Jedním z nich byl právě už zmiňovaný spermiogram. Bohužel jeho výsledek vyšel velice špatně a budeme jej muset za tři měsíce opakovat znovu. Vím, že to samozřejmě nemusí nic znamenat, ale chtěla bych se zeptat zda nemáte zkušenosti s užíváním nějakých vitamínů, léku či bylinek, které by pomohly sperma zkvalitnit?? Děkuji moc za jakoukoliv radu. Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
25.6.04 15:43

ahoj míšo, taky jsme měli takový problém, na doporučení jsem příteli koupila selen, zinek, vitamín E, a tímto jsem ho ládovala, a ještě k tomu si každý večer sprchoval ho studenou vodou, a když minule měl jen 10% spermio, tak za měsíc měl 50% a s tím se otěhotnět dá, tak uvidím, doufám, že jsem ti aspoň trošku pomohla, zdenka

• Nahlásit
  • Citovat
1296
26.6.04 20:01

Ahojky, když jsem byla na krevních testech, tak mě sestřička poradila Gynex. Stojí asi 420 Kč, má nechutnou chuť, ale užívá se jen pár kapek a srovná to celé tělo vč. hormonů a nepravidelné MS. Prý se to občas může podšoupnout i mužovi a urychluje to i možnost otěhotnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
26.6.04 20:29

ahojky,
můj manža byl na tomto vyšetření taky, ale výsledky vyšly dobře - kolem 47% což je prý dobré. ALe pro menší pohyblivost dostal lék Agapurin a po měsíci užívání jel znovu na kontrolu a bylo to lepší.

Desty a Cipátko 12tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
27.6.04 10:53

Ahoj Desty, fakt dostal tvůj manžel Agapurin ?? Já myslela, že je to na něco jinýho. :o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.4.05 21:40

Spermiogram

Ahojky,
také jsme tento problém řešili, manžel měl jen 4.mil. spermií, na:,–(ila jsem mu selen, zinek, vit. E a vše se zlepšilo. Pokud nevíš, kde tyto vit. sehnat, jak je užívat, potřebuješ se s někým o užívání poradit, klidně mě písni na meilík, ráda ti poradím, o vitamíny se zajímám, pokud budu vědět poradím.

• Nahlásit
  • Citovat
1296
26.4.05 09:09

Je 40 % zdravých spermií v pořádku ?? Lékař nám řekl že je to v normálu, ale stejně nějak pochybuju. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
20.8.05 08:51

Mám kamarádku, a ta moc toužila po miminku. Protože to prostě nešlo, tak se sami objednali k sexuoložce. Spermiogram jim vyšel špatně, její manžel dostal léky - zinek, selen - přestal kouřit, za další tři měsíce to bylo o trochu lepší, pak zase horší. Sledovala si také BT a zjistila, že k ovu u ní dochází 13DC. Zrovna ten den od někud jeli, a pak zastavili u lesíčka, milovali se:-) a je těhotná!!! Trvalo jim to celkem 1,5roku, ale dočkala se. Je sice teprve 12tt, ale tak moc jí držím palečky, aby to bylo v pořádku.
Myslím, že hodně záleží na přístupu partnera, a někdy je prý dobré občas změnit místo milování, někde jsem četla, že pokud je to pořád na stejném, třeba v ložnici, tak je dobré to změnit:-).
A jak jste vůbec dopadli s dalším vyšetřením?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
20.8.05 08:54

Milá Mikino,
my jsme byli na spermiogramu v červnu a partner má 87% pohyblivých. Ale myslím, že 40% tak špatné není. Při jednom výronu semene je množství až 30mil. spermií na 1ml!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
20.8.05 11:30

Ahojky,

moc díky. 40% fakt není málo. Sice se nám to nepovedlo přirozeně, ale pomocí inseminace, ale dnes jsem 12 týdnů těhotná.

A příčina byla ve mě - anovulace.

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
19.5.15 15:35

Máte někdo zkušenosti, že se hodně zlepšil spermiogram?
Partner má Agapurin 2× denně a taky Fol Androl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
949
19.5.15 15:56

My jsme měli spermiogram taky dost špatný, dle lékařů otěhotnění jen přes umělé, 2 roky snažení a nic. Bral selzink a MACU a teď jsem 15. týden a podařilo se nám to přirozeně. Nevím, jestli je to tím selzinkem a macou, na dalším spermiu nebyl, ale ono to asi neuškodí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama