Tresty ve školce

1622
30.3.04 00:52

Tresty ve školce

Ahoj,
vím, že už tu jedno téma „školka“ existuje. Při jeho pročítání jsem se sama překvapila, že jsem do něj kdysi přispěla. Teď už tedy ve školce náš Honzík je téměř rok (od září loňského roku). Nekonala se žádná krize typu - Já tam maminko nechci! Dokonce se tam od prvního dne těšil a nikdy neplakal. Za což jsem moc vděčná, protože bych to asi nesla těžce. Co mě zajímá teď je věc, kterou od něj často slýchám, a to je „trestání“ od paní učitelky. Naštěstí se to netýká jeho, ale jiného chlapečka. Ovšem je to pořád jen ten jeden. Např. musí chodit „na hanbu“ - za trest jít ke dveřím a stát tam tak, aby neviděl na děti a ostatní se s ním nesmí bavit. Jindy si zase na zahradě za trest nesmí celou dobu hrát. Nejvíc mě zarazilo, že už i od paní učitelky dostal na zadek. Často dětem paní učitelka taky vyhrožuje, že jim zalepí pusu leukoplastí. Náš Honzík je tedy raubíř tělem i duší, a tak se začínám děsit, jak na něco takového případně zareaguje on. Můžete mi, prosím, napsat svoje zkušenosti s tresty od učitelek ve školkách? Vím, že učitelky si musí nějak autoritu udržet, ale začínám mít docela nepříjemný pocit, a tak bych potřebovala srovnání, jak to chodí jinde.
Předem díky. Esterka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

405
30.3.04 09:16

Ahoj Esterko, to mi připadá jak metody za první republiky. Jsem mámou 2 odrostlých dětí a malého mimča, takže nevím,jak to chodí teď,ale když byly holky malé,s tímhle jsem se nesetkala. Asi bych se proti takovému zacházení ohradila,popř. si stěžovala u zřizovatele školky a zauvažovala o přeřazení jinam. Divím se rodičům toho chlapečka,že jim to nevadí. Je mi jasný,že to učitelky ve školce nemají lehký,zabavit hodně dětí apod.,to je ale neopravňuje k takovému chování.
Možná je to trochu idealismus,ale četla jsem,že když dítě do 6 let zlobí,je to vina dospělých,protože ho neumějí zabavit. Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
30.3.04 09:29

Souhlas

Souhlasím s Kostkou. Ale je třeba si zjistit celou situaci: zda chlapeček, který je stále trestán, si nějaký trest opravdu zaslouží, jaké jsou ty tresty a jaký je názor jeho (ostatních) rodičů i pedagogů. Hlavně se nenechat odradit, že ti do toho nic není, protože to není pravda. Výchovné metody pedagogů ve škole svého dítěte by měl znát každý rodič.
Některé děti jsou asi nezvladatelné a ubližují ostatním, ale nejspíše některé učitelky nezvládají svou roli.
Určitě se o to zajímej pokud možno z více stran.
Kočulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.3.04 09:38

Ahoj Esterko,

bydlim ve Francii a ma dcera (3 roky) take chodi od zari do skolky - tedy pouze na rano na tri hodiny. Maji ucitelku, ktera ma pred duchodem a je velmi razna. Ale muzu rici, ze se mi to libi, nebot si umi srovnat ve tride poradek a je spravedliva. Uz nekolikrat, kdyz jsem tam rano Aju odvedla, tak dala par klukum, kteri zlobili a neposlechli na zadek. Vsechny deti ji maji ale radi a nikdo si nestezuje. Myslim, ze dostat na zadek pro deti nic neni, pokud vedi, ze si to zaslouzi. Daleko hure prozivaji krivdu. Aja chodi take od prvniho dne do skolky moc rada, nebot tam maji spoustu aktivit, ktere s ni doma nedelam.

Nicmene chozeni na hanbu a zakaz hrani mi prijde opravdu „debilni“ pro takhle male deti. Myslim si, ze je lepe to vyridit „jednorazove“ a potom je klid. Je mozne, ze kdyz ho bude takto stranit kolektivu, deti ho potom budou hure brat mezi sebe a on se bude citit odstrceny.

Je nepochybne potreba, aby ucitelka ve skolce mela autoritu, ale tyhle zpusoby jsou opravdu trosku pochybne, na psychiku ditete to urcite dobre nereaguje.

V kazdem pripade bych nedelala zavery a zeptala bych se na to primo one ucitelky, ackoliv nejde primo o tve dite, anebo bych si promluvila s maminkou toho chlapecka, zda o tom vubec vi…

Andrea 31tt +Aja 3r.

• Nahlásit
  • Citovat
338
2.6.04 12:07

Ahoj,
myslím si, že učitelky ve školce by děti neměli tělesně ale ani psychicky trestat. Pokud bych se dozvěděla že něco takového u Leničky ve školce dělají, okamžitě bych ji dávala jinam.
Každá učitelka by měla umět děti zaujmout tak, aby nezlobily, a když už zlobí tak jim hezky vysvětlit proč to nebo ono nesmí dělat. A vysvětlovat pořád dokola.
Lenička když jí byly tři roky tak začala chodit do školky, myslela jsem si že když je největší a nejlépe vybavená tak je i nejlepší. Bohužel po pár dnech začala plakat, a když jsem se jí ptala pro, tak se jí prý nelíbí paní učitelka.A opravdu, když jsem tam s ní hodinu byla, učitelka dala jednomu chlapci na zadek za to, že mu musela potřetí říct at si nehraje a jde svačit ( byla jsem zděšená!) a když dalšímu chlapci řekla „nečum tady tak“ a podobné termíny, už jsem se Leničce nedivila. Ona je citlivka, a potřebuje citlivý přístup.
Nechalůa jsem ji doma, a za pár měsíců jsme se byli podívat v jiné školce.Pravý opak té předchozí, malinká školka pro 30 dětí, celkem 3 učitelky,hůř vybavená, ale ten přístup. Lenička se samozřejmě hned rozplakala po skušeniosti se školkou, ale paní ředitelka byla úžasná, uměla si s ní poradit, po několika hodinách strávených ve školce jsem ji tam přihlásila a od září chodí Lenička spokojeně do školky. NIkdy jsem neslyšela špatné slovo, paní učitelky i když jsou unavené tak dětem všechno vysvětlí, a nikdy je netrestají!!!
Lola s Adou a Leničkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1622
2.6.04 14:43

Ahoj,
já souhlasím s Lolou, že učitelky nemají děti trestat. Podle mě na to nemají právo. Pro mě je to cizí člověk, i když se přechodně stará o moje dítě, a cizí lidi prostě nemají právo sahat na mé dítě. Už jsem se na to trestání toho cizího chlapečka ptala ostatních maminek a ty to k mému zděšení odsouhlasili, s odůvodněním, že ten kluk je prý příšerný. Ani tohle pro mě není důvod, aby to učitelka udělala. Honzíkovi se tedy zatím nic takového neděje, ale stejně je mi nepříjemné, že takové věci vůbec vidí. Brát ho odtud nechci, protože se mu tam hrozně líbí, těší se tam, učitelky má rád a hlavně si tam našel prvního opravdového kamaráda. Už rok doma slyším pořád dokola o Matějovi. A hlavně já jsem nikde lepší školku nenašla, resp. už při výběru školky byla tahle jediná, na kterou jsem neobjevila žádnou negativní zkušenost ostatních. Takže pokud se nebude dít něco závažnějšího, tak ho odtud nebudu brát. Manžel tvrdí, že nejdůležitější je, zda je on spokojený, a to je.
Esterka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3158
7.7.15 17:25

Obnovuji téma. Syn 3,5 r chodí do soukromé školky. Doted ho popisovaly učitelky jako naprosto nekonfliktní dítě, že si hraje spíše sám, je dost stydlivý, idkyž doma je hodně divoký a temperamentní, ve školce bez problému. Dnes mi syn oznámil, že si stavěl hrad, děti mu sebraly hračky, tak on do nich strčil, děti to řekly paní učitelce a ta mu dala na zadek a poslala ho za dveře 8o Vzhledem k tomu že to během odpoledne odvykládal naprosto doslova třem různým lidem tak si asi nevymýšlí. Je to normální chování? Ptám se asi hloupě, ale já opravdu nevím. Nejsem žádný zastánce fyzických trestů, na druhou stranu si nemyslím, že jedna výchová někomu uškodí. Spíš v té školce bych to asi nečekala že to takovýmto způsobem řeší. Co vy na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18074
7.7.15 17:31

Přijde ti normální, že ti někdo otlouká tvoje dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
7.7.15 17:37

@marmelada78 Ne, normální to opravdu neni. Fyzické tresty jsou ve školkách (školách, družinách…) zákonem zakázané.
Osobně bych to řešila s ředitelkou..
Sestra je učitelka ve školce a co vim, tak jediné, co mohou (třeba u hysterického dítěte) je dát ho pod sprchu, nebo ho pevně držet, aby neublížil sobě či okolí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12147
7.7.15 17:39

Ha ha bych pani ucitelce taky dala na zadek!! To nemyslis vazne, pochopila mozna placnuti po ruce. Ale tohle si vubec nesmi dovolit. Nehlede na to, ze mely byt adekvatne ( slovne )potrestany i deti za zniceni hradu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12147
7.7.15 17:41

Ja si vzdycky predstavim co by delal muj chlap :mrgreen: a to zadna ucitelka fakt nechce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22527
7.7.15 17:48

Nejdřív si zjisti, co je na tom pravdy přímo na místě. Že to syn doslova odvykládal třikrát ještě není záruka toho, že to tak skutečně bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
7.7.15 17:51

Tak jak to čtu, co se ve školkach děje, tak jsem v šoku!!! Trestání není dobrý výchovný prostředek, ať si učitelky přečtou například Respektovat a být respektován, tam je o tom celá kapitola. Ale i bez knih musí být každému jasné, ze dat má zadek je hodně přes čáru, hanba je taky pro mě nepřípustná. Já nemám rada ani tresty a ani systém odměn-Honzík byl hodný, dostane obrázek. V naši školce na děti ani nezvyšují hlas, natož je za neco trestat. Není to státní zařízení. Prostě jdu :poblion:.

• Nahlásit
  • Citovat
4184
7.7.15 17:51

Zítra bych to probrala s učitelkou a poslechla si jejím verzi, řekla jí synovu a upozornila bych jí že mlátit si dítě budu doma, že studovala na to aby takovéto situace zvládala jiným způsobem. Tvůj syn se prostě bránil, špatně ale bránil. Na ní je aby si poslechla i jeho verzi a né to vyřešila jednou dobře mířenou…
A asi bych se pro jistotu poohlédla i po jiné soukromé školce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60906
7.7.15 18:27

Sprchovani mi teda prijde snad jeste horsi prostredek :roll:
zakladatelko, prvne resit s ucitelkou.za reditelkou bez informace od ucit3lky je to ppdle blbost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama