Spermiogram, špatné tvary spermií

810
1.8.13 15:56

Spermiogram, špatné tvary...

Ahoj holky, dnes jsme byli na 1. spermiogramu. Manželovi vyšlo vše v pořádku, ale tvary spermií byly minimum 4% a on měl 2%. Dr. říkal, že opakovat se nebude, že to zkontrolují až při IUI za měsíc. Může se to zlepšít? Bylo nám doporučeno, selen, zinek, kyselina listová a B-komplex, vše jsme již nakoupili. Už v únoru nám normální gyndař říkal, že jsou dobrý, ale sem tam má některá „větší hlavy“. Jinak mě vyšel dobře HP, průchodnost a ovulace bez léků teď také bude.

Myslíte, že to může být důvod proč se rok nedaří?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1186
1.8.13 19:37

@stroužek
Ahoj my meli taky spatny tvary meli sme dokonce jenom 1 procento, ale pak bral vitaminy a behem roku to mel v norme na 4 procentech. Určite to muže byt duvod proc se jeste nezadarilo, ale otehotnet prirodzene urcite muzete. Ja otehotnela spontalne i kdyz to teda nedopadlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
810
2.8.13 14:19

@katy2045 a neposlali vás na inseminaci, nás ano? A jaké doporučil vitaminy, my máme kyselinou listovou, selen, zinek, B-komplex a snad se to zlepší dřív jak za rok.

Nemá ještě někdo jiný zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1186
4.8.13 17:45

@stroužek
Jo byli sme i na inseminaci, podstoupili sme i IVF neuspesne az po 2.KETu sme meli // ale bohuzel SP no a na to jsem otehotnela spontalne ale to taky nedopadlo… No my sme brali ja femibion a mlady vitamin B a multivitamin… No ono u spermii je to určite beh na dlhu trat a taky se to zlepsit nemusi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.10.18 21:57

@katy2045 Ahoj Katy, mohu se zeptat, jak to s vami nakonec dopadlo? Ja jsem po 4 ZT. Nikde nic, jen ta morfologie spatna.

• Citovat
  • Upravit
1186
5.2.19 23:03

@Renny80
Ahoj ja mam za sebou 1×SP, 1×ZT a jednou ukončeni pro vyvojovou vadu. Dite zatim zadne nemame a ted nam po 8mi letech delaji imunologii ale jeste nevim vysledky… jinak to spermio mivame hraniční pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama