3měsíční miminko spí v posteli. Nechat, nebo dávat do postýlky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katuska1984
Kecalka 247 příspěvků 28.03.18 10:47
Spí v posteli

Mám 3 mesíčního chlapečka. od narození spí v posteli/ne postýlce/.
Přiznávám, že je to pro mne pohodlné, vytahnout prso, nemuset vstát z postele a uložit do ho postýlky.
Jenomže…jak to bude až bude vetší a začne lozit?
Bala bych se, aby neupadl z postele.
Starší deti jsem náročne ukladala vždy do postýlky, je ale fakt, že jsem byla hodně unavená.
Ted malý spí líp a já jsem asi pohodlná.¨Bojím se, že se probudí, jak :roll: ho budu překládat…v pos­týlce vlastne vubec nebýva..jenom občas, když mu tam přes den pustím kolotoč a chvílku se „zahraje“.

Jak jste to řešily?

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 3 měsíce

Reklama

Reakce:

bublinek
Závislačka 4854 příspěvků 28.03.18 10:52

Měli jsme zábrany, až se naučí lozit, naučit ho bezpečně slézat a není prolbém

iwa83
Kelišová 5650 příspěvků 28.03.18 10:53

Neřeš věci dopředu. Je to zbytečné. U nás se taky spávalo v posteli, pak postýlka. Pak zase usínala na velké posteli se mnou a překládala jsem ji a bez keců. Pak až byla starší začala místo usnutí do 5ti minut, usínat hodinu a při každém mém pohybu byla vzhůru tak šla s vysvětlením rovnou do postýlky bez usínání na posteli a světe div se, bylo to v klidu. Jen ten jeden večer se dožadovala pozornosti víc. Každý to má jinak. Věci ze kterých jsem měla obavy byla paradoxně v klidu.
Za mlada - tak do půl roku přes den spala zásadně jen v kočárku a já se děsila co budu dělat až se nebude dát jít s kočárkem ven. A jako kdyby to cítila a když se fakt ven nedalo tak zrazu byla dobrá i postýlka.

sediza
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 28.03.18 10:54

Našemu jsou přes 3 roky a taky spí s náma v posteli a to mame hoooodne vysokou postel. V období lezení jsem obložila polštáři a dekami okolí postele. Stalo se to pouze jednou, že spadl a nic se mu nestalo, protoze spadl do mekkeho :)

cecetka
Kelišová 7114 příspěvků 28.03.18 10:55

@katuska1984 Nas syn s nama spal hoooooooodne dlouho. Tezko rict, co je z vyvojoveho hlediska lepsi. Zda byt s ditetem v kontaktu i v noci ve spanku anebo ho ucit samostatnosti od narozeni. 9 mesicu je dite uzce spjato s matkou a pak strih a ma spat samo :nevim:
U nas slo o pohodlnost :oops: V postylce rval rval a rval a s nami celou noc spal. Taky jsem chtela spat, tak jsme spali spolu :srdce:

iwa83
Kelišová 5650 příspěvků 28.03.18 10:55

@katuska1984 jo a co se týka lezení a padání z postele - spadla jednou, jinak když už spala na velké posteli u nás, tak jsem při každém šramotu startovala. Naštěstí pak po tom „letu“ vždy seděla uprostřed a volala „maminka“ :)

Kriss Tina
Závislačka 4276 příspěvků 1 inzerát 28.03.18 11:09

Mi měli syna mezi sebou, ale i tak když začal aktivně lézt, mě vždycky přelez, naštěstí sme měli nízkou postel a měkký koberec, po prvním pádu jsem dávala vedle postele peřinu takže kdyztak padal do měkkého :lol:

blumen
Hvězda diskuse 42217 příspěvků 28.03.18 11:30

Vedle byla postylka, nemela kam spadnout. A res veci jak prochazeji a nemudruj zbytecne dopredu :) res vzdy aktualni situaci. Moje se treba nehybala nikdy a nehybe doted, spi klidne. Ted ma 3 roky

eryby
Kecalka 392 příspěvků 28.03.18 11:31

U starších dětí jsem to udělala tak, že jsem je v té době učila usínat ve svém a do naší postele brala až když jsem si šla i já lehnout (1. noční kojení)- syn usínal na matraci z postýlky na zemi-mohla jsem ho tam kojit, holky usínaly v postýlce. Ale nejmladšího jsem nechala u nás, i proto, že celkem dlouho usínal dobře při kojení, a když dobře přestal usínat (v době, kdy se začal umět přemisťovat), tak běžně usínal až v hodinách, kdy už mi nevadilo usnout s ním, i tak se tam nacházel pravidelně sám a to pak po probuzení přilézal ke kraji postele (i ve tmě) a volal - vydával zvuky. Párkrát spadl, pak si dával pozor. Později se naučil slézat.

Tichošlápek
Echt Kelišová 8768 příspěvků 28.03.18 11:48

Postel jsem prirazila ke zdi, do nohou dala kojici polštář a z poslední volné strany jsem spala já. Nespadli nikdy :)

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 12 inzerátů 28.03.18 12:35

Tak my jsme postel otočili čelem k nohám, prirazili ke zdi a na poslední stranu dali zábranu, kde byl i malý výlez, kudy dítko mohlo bezpečné slézt.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 28.03.18 12:54
@katuska1984 píše:
Mám 3 mesíčního chlapečka. od narození spí v posteli/ne postýlce/.
Přiznávám, že je to pro mne pohodlné, vytahnout prso, nemuset vstát z postele a uložit do ho postýlky.
Jenomže…jak to bude až bude vetší a začne lozit?
Bala bych se, aby neupadl z postele.
Starší deti jsem náročne ukladala vždy do postýlky, je ale fakt, že jsem byla hodně unavená.
Ted malý spí líp a já jsem asi pohodlná.¨Bojím se, že se probudí, jak :roll: ho budu překládat…v pos­týlce vlastne vubec nebýva..jenom občas, když mu tam přes den pustím kolotoč a chvílku se „zahraje“.Jak jste to řešily?

Spal v postylce a asi od 3 let na posteli

Fotopet
Povídálka 15 příspěvků 28.03.18 12:59

Zabarikadovat perinami okolo a až se naučí lézt, tak naučit slezat po prdelce. Jestli to nebude extra živé partě, brzo přijde na to, že snazší je si kňournout a mamka přiběhne, než někam lézt, obzvlášť když je jeden rozespalý ;)

murra
Kecalka 389 příspěvků 29 inzerátů 28.03.18 13:09

Naše děti taky s námi dlouho spaly. Dávala jsem je doprostřed manželské postele. Většinou se budily s brekem, takže jsem k posteli hned přišla. Časem se naučí slézat samy.

Capretta
Kecalka 336 příspěvků 28.03.18 14:22

Na tu chvilku, co spi pres den, ho obkladam polstari a hlavne kdyz se probudi, zacne se hlasit. A v noci je na me namackly jako magnet

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Ani fekálie by vás neměly odradit! Proč je Dubrovník tak oblíbenou destinací?

Před pár dny tisíce českých turistů pobavila zpráva o tom, že chorvatské... číst dále >

Rytmus to hrotí: Negativní a nepřející Daru musel odstřihnout

Tak trochu s nevěřícným úsměvem sledujeme počínání slovenského rapera a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Reklama