Změna času u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barušenko
Stálice 55 příspěvků 27.03.18 18:09
Změna času u dětí

Ahoj maminy, prosím Vás, má tady někdo negativní zkušenost se změnou času??? Syn (necelých 9 měsíců) začal poslední 2 dny totálně bláznit. Spí celou noc, na tom se nic nezměnilo, ráno vstává kolem 7 hod, což je také v pořádku, ale pak máme úplně chaos :( po snídani mi už nespí, oběd má tím pádem šouplý, odpoledne spi špatně a jelikož mi vychází odpoledne špatně spánek, tak je vzhůru třeba od 4 hodin až do večera. Při zimním času jsem ho šla koupat v 7, v půl 8 papat a kolem 8 do postýlky. Tam si chvilku hrál s dudlikem a usnul. Ale teď??? Mliko mi večer úplně odmítá, dam ho teda spát v 8 (skoro hladového), řev, jdu s nim dolu do obýváku, tam se většinou jenom projdeme a v půl 9 jdeme zase nahoru do pokoje. Uložím ho, dám dudana a během chvilky je tuhej. Je teda pravda, ze když ho dávám spát v 8, tak je světlo a když v půl 9, tak už je tma a usne v pohodě. Že by to bylo tím světlem? Ale proč potom vyvádí takhle celým den?? Pořad kňourá, u jídla mi někdy řve, ale jswm z nej už na prášky. Přitom je to jenom 2 dny :lol: ale úplně šílené se změnilo jeho chování, není to moje spokojený miminko a jsem z něho nešťastná :,( zuby máme 4, ale při růstu měl uplne jiném chování. Jaký mate zkušenosti vy? Myslíte, ze má nabouraný tím časem svůj režim? Nebo to jeho chování je předzvěst toho, ze ukňouraný bude následující měsíce?? :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1824 příspěvků 27.03.18 18:21

Ja ti nevim, ale proc by to mělo byt změnou času? On přeci nezná hodiny a nevi, ze je neco jinak-pokud to jinak nedelas ty. Ja pokud chci dodržet určité časy, tak deti na ten posun připravuji cca tyden dopředu, ale ted jsem nedělala vubec nic, jen misto snídaně v 7 snidame v 8, misto oběda v 11 jíme ve 12…proste stále vse pri starém…

zoy
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 27.03.18 18:23

Změna času u takhle malého dítěte, pokud nemá sourozence, vůbec nemá vliv. Prostě posuneš svůj i jeho režim o hodinu později a je. Hledala bych za tím něco jiného.

Adrasteia
Závislačka 2595 příspěvků 27.03.18 18:47

Dítě sice neví kolik je hodin, ale přesně pozná „svůj“ čas krmení, usínání, buzení. Režim je pro něj všechno, takže jakmile to rovnou posuneš, je zle. Vnímají to tak i zvířata, např. krávy jsou zvyklé na krmení brzy ráno v určitou dobu a dobře poznají, když se zpozdíš. Dítě je to samé. Když jsem byla se synem doma, nic jsem neposunovala, jeli jsme normálně podle starého času. Když nechodíš do práce, je úplně fuk, kolik je hodin. Případně posunovat po max. deseti minutách.
Posun času samotný je o přes hubu, naštěstí se už o zrušení jedná v EU. Akorát nám tím pomůžou rychleji do hrobu. Vadí to mě, manželovi i synovi, a to dost. :roll:

Lekninka91
Extra třída :D 10110 příspěvků 27.03.18 18:50

Můj syn teda není asi jak kráva, jemu je teda nějakej časovej posun u zádele :nevim:

Kelsey
Hvězda diskuse 43819 příspěvků 27.03.18 18:55

Decka ve skole jsou, jak deset pytlu blech. Do zmeny byl kazdy, jako jeden pytel blech. K tomu prichod jara a je to dost znat.
Moje decka jsou, taky divocejsi.
Ale ja rano prosim budik, aby nezvonil, ze nejsem pripravena vstavat. Ze chci a potrebuji spat.

Barušenko
Stálice 55 příspěvků 27.03.18 18:56

A ještě mě tak napadlo, včera a dnes měl poprvé kapustu. Ale to nevysvětluje to celodenní knourani a to všechno.

Příspěvek upraven 27.03.18 v 19:13

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 27.03.18 19:00

@Lekninka91 asi tak nějak :mrgreen:. Dnes mě terorizuje už 10,5hodiny (17m)

Lekninka91
Extra třída :D 10110 příspěvků 27.03.18 19:04

@Mimis2017 akorát v neděli spal „o hodinu dýl“. Vzbudil se v půl osmý místo v půl sedmý :mrgreen: jinak klasika, spát kolem devátý a teď už vstává zas v půl sedmý :D je mu 10 měsíců :mrgreen:

unuděná
Kelišová 5134 příspěvků 1 inzerát 27.03.18 19:05

Dokud byly deti malinke,(cca do roka veku),tak jsem denni rezim po posunu casu menila pozvolna, kazdy den cca o ctvrt hodinky. Pozdeji uz jsem to delala, a dodnes delam tak, ze rano vstaneme, preridi se hodiny a jedeme hned dle noveho. Nemas hlad? Fajn, nejez obed, ve tri je svaca. Nechces ted spat? Nespi, vecer pujdes brzy do pelechu.Ted jsem je samozrejme v pondeli musela budit do skolek, prestoze v nedeli usnuli brzy (dle noveho casu),ale slunicko je potvora :lol: Posun na zimni cas je snazsi. Ale takhle je to skvele, behem dne, dvou se vsichni srovname a o posunu ani nevime.
U vas myslim, ze to s posunem nema moc spolecneho, spis se to jen seslo ve stejnou dobu.

ka2ka
Extra třída :D 12455 příspěvků 1 inzerát 27.03.18 19:10

To nebude časem prostě už má menší potřebu spánku, ta si ranní zrušil a ted se mu to rozhodilo

Verun83
Echt Kelišová 8398 příspěvků 33 inzerátů 27.03.18 19:17

@unuděná ja mam zas radsi letni cas. Deti pres zimu strasne brzy vstavaji, to me nici.

brumi
Kelišová 6357 příspěvků 27.03.18 19:42

Mám děti 3,5 a 10, ti dva mladší jsou vždy při změně času ca den až dva takoví rozhození, hlavně co se spaní týče, ale ta vleká už v pohodě, já sama jsem z toho ten den poblblá :D, ale u takového prcka to může být čímkoliv

VitHan
Kecalka 413 příspěvků 27.03.18 19:46

@Adrasteia To bude bezva až to zruší. V létě bude svítat ve tři a večer si svetla moc neužijeme.

Adrasteia
Závislačka 2595 příspěvků 27.03.18 19:50

@VitHan V létě je vidět do deseti. Kdyby bylo vidět do devíti, úplně by mi to stačilo. Akorát tou kravinou huntujou lidem zdraví. Ve tři nesvítalo v létě ani v Norsku. :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

„Snažilka“ Schneiderová si neklade nízké cíle: V Tváři chce pokořit Ozzyho!

Herečka Jitka Schneiderová (45) miluje výzvy! A když jsou navíc televizní a v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama