Špína, borel, špatná výchova - co zkusit, aby nepřišla o děti?

Anonymní
20.1.21 20:13

Špína,bodel,špatná výchova

Ahoj,
nevím co dělat. V mém okolí je maminka dvou kluků doma mají neskutečný binec. Všude se válejí odpadky, nepořádek, oblečení, nádobí no prostě hrůza. Na své děti řve sprostě a je hodně vulgární. Děti spí na špinavých madracích. Jeden ze synů má silnou nadváhu ve 3,5 letech a druhý nemluví. Zkoušela jsem ji promluvit do duše, ale nepomohlo to. Nechci jít do tuhého a zavolat sociálku, ale je mi tech děti líto. Nemáte nějaký nápad co ještě zkusit. Vnímají to i lidé z okolí a nechci aby přišla o děti. :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3467
20.1.21 20:16

Těmto lidem nepomůže promluvení do duše a jestli je situace opravdu tak vážná, jak jí popisuješ, tak tu sociálku kontaktuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19601
20.1.21 20:18

Klidně zavolej OSPOD. Buď neudělaji nic nebo max,,dohled,, kdy se stejně nic nezmeni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
20.1.21 20:28

A jak vis tak presne, v cem ty deti žijí? Pokud je chodíš navštěvovat, tak je to asi tvoje kamarádka, tak ji nabídni třeba pomoc. Nebo ji pozvi k vám, ať ji trefí do nosu tvuj poradek. Pokud jsi to videla jen nekde rychle z chodby než stihla zavrit dvere, tak bych zas neplašila. My máme občas v chodbě jak po výbuchu, děti si tam hrají, takže všude hračky, deky na bunkr apod, nejmladší tam občas nepozorovaně dotáhne nějaké jídlo nebo vylije pití… samozřejmě to vždy uklidim, al kdyby někdo v tu chvíli nakoukl, tak se asi taky lekne. No a obézní dítě. muze mit zdravotní problém, stejně tak to nemluvici. Ale pokid je dobre znáš, tak podnětem na sociální nic nezkazíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10578
20.1.21 21:11

Pokud ti je DETI lito, tak ospod opravdu zavolej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1566
20.1.21 21:35

Kontaktuj ospod, třeba neudělají nic, ale třeba se chytí pomocí nějaké služby, mají nějaké pracovníky, kteří dochází do rodin a učí ty lidi fungovat. Za bordel jí děti nikdo neodebere, to bych se nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 04:01
@Midaku píše:
A jak vis tak presne, v cem ty deti žijí? Pokud je chodíš navštěvovat, tak je to asi tvoje kamarádka, tak ji nabídni třeba pomoc. Nebo ji pozvi k vám, ať ji trefí do nosu tvuj poradek. Pokud jsi to videla jen nekde rychle z chodby než stihla zavrit dvere, tak bych zas neplašila. My máme občas v chodbě jak po výbuchu, děti si tam hrají, takže všude hračky, deky na bunkr apod, nejmladší tam občas nepozorovaně dotáhne nějaké jídlo nebo vylije pití… samozřejmě to vždy uklidim, al kdyby někdo v tu chvíli nakoukl, tak se asi taky lekne. No a obézní dítě. muze mit zdravotní problém, stejně tak to nemluvici. Ale pokid je dobre znáš, tak podnětem na sociální nic nezkazíš.

Byla jsem u ni doma hodně krát takže to není jen ze by nestihla uklidit. Pomoc jsem ji nabízela kolikrát a nepomohlo. A mali není obézní z nemoci ale z toho ze jejich jídlo je porad jen pizza McDonald atd.

• Citovat
  • Nahlásit
598
21.1.21 10:20
@Anonymní píše:
Byla jsem u ni doma hodně krát takže to není jen ze by nestihla uklidit. Pomoc jsem ji nabízela kolikrát a nepomohlo. A mali není obézní z nemoci ale z toho ze jejich jídlo je porad jen pizza McDonald atd.

No tak ji udej. Ale nevím, co si od toho slibuješ. Jako jo, je to blbý, ze deti musí žít v takovych podminkach, ale ony možná ani nestradaji, jsou na to zvyklé, je to pro ně normální. Špína ještě nikoho nezabila. Za to jim děti fakt nevezmou. Pokud je netyraji, nebiji, nezaviraji… Pokud děti dostávají najíst, napít, mají si co obléct atp, tak jim asi stanoví dozor a to bude tak asi vše. Taky bych chtěla pomoct kdybych měla někoho takového v okolí, ale pokud on sám nechce, tak v podstatě nemáš šanci to změnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
672
24.1.21 15:36

Ne všude ma kazdy naklizeno dečky všude a dite ji s talířkem pod bradou. Ano u nas je jak ja říkám provozní bordel nejsem robot abych porad jen chodila za detma a sbírala brala jim veci z podruky aby nedělali bordel. Pizzu a MC si taky obcas dame a nevim na tom nic hrozného a uz vubec ne týrání. Kdyz ti to vadi tak tam nechod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5034
24.1.21 15:50
@Midaku píše:
No tak ji udej. Ale nevím, co si od toho slibuješ. Jako jo, je to blbý, ze deti musí žít v takovych podminkach, ale ony možná ani nestradaji, jsou na to zvyklé, je to pro ně normální. Špína ještě nikoho nezabila. Za to jim děti fakt nevezmou. Pokud je netyraji, nebiji, nezaviraji… Pokud děti dostávají najíst, napít, mají si co obléct atp, tak jim asi stanoví dozor a to bude tak asi vše. Taky bych chtěla pomoct kdybych měla někoho takového v okolí, ale pokud on sám nechce, tak v podstatě nemáš šanci to změnit.

To jako myslíš vážně? Také jsi takhle vyrůstala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
24.1.21 16:50

@Uslava co z toho podle tebe nemuze byt mysleno vazne? Ja jsem takhle nevyrustala, ale mám zkušenost z okolí i od sebe, že dítě považuje za normu to, v čem samo vyrůstá. V mnohých případech je to smutné, ale je to tak. Se sociálkou zkušenosti nemám, ale co vím z doslechu, tak děti se opravdu nechávají v bio rodině téměř za každou cenu. Odebrání je až poslední možnost. A pokud jim stanoví dohled, tak se nejspíš nic nezmění. Před plánovanou a dopředu ohlášenou návštěvou asi i tato pani uklidit zvládne. No A to, že dítě krmí mekáčem je asi nebude zajímat vůbec. To by museli odebrat děti celé Americe a půlce zbytku světa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
24.1.21 17:05

@Midaku má pravdu. Zažila jsem děti vyrůstající ve squattu krmené čokoládovými sušenkami a snídaňovými křupkami, co neznaly jiné jídlo ani šampon a spali celá rodina na jednom „pelechu“ a sociálka se na to chodila dívat. Tenkrát jsem z toho byla dost v šoku. Nebo děti, co byly do dvou let doma stále jen v postýlkách. Mazec..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
672
24.1.21 17:59

Jinak staci se občas kouknout na Výměnu manželek jak někde žijí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat