Špinění 14dní před MS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ms26
Nováček 6 příspěvků 24.01.18 07:05
Špinění 14dní před MS

Ahoj, vím, že diskuzí na toto téma bylo hodně, ale nenašla jsem nic, co by se podobalo mému problému. Cca před půl rokem jsem vysadila HA. Od té doby mám pravidelné špinění/krvácení 14 dní před MS! Je to pokaždé stejné…Po MS 10 dní klid, poté začne bolest prsou a znovu špinění. Lékař mi nasadil na 2 měsíce Duphaston - nepomohl. Tento týden jdu znovu na gyndu a snad mi udělá hormonální profil. Ale má otázka - setkala se některá z Vás s těmito problémy? S manželem se nebráníme mimču a tohle špinění mě celkem znepokojuje…Dě­kuju moc!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
karkarka
Závislačka 2875 příspěvků 24.01.18 07:10

Je to ulpne normalni. ovulacni špinění.

ms26
Nováček 6 příspěvků 24.01.18 07:13

Ale 14 dní před MS?? Není to jako výtok ale tmavě hnědé na několik intimek denně (omlouvám se za popis, ale jen pro lepší představu)

Tableta
Závislačka 4131 příspěvků 24.01.18 07:29
@ms26 píše:
Ale 14 dní před MS?? Není to jako výtok ale tmavě hnědé na několik intimek denně (omlouvám se za popis, ale jen pro lepší představu)

ovulace obvykle bývá cca 14 dní před ms

ms26
Nováček 6 příspěvků 24.01.18 07:32
@Tableta píše:
ovulace obvykle bývá cca 14 dní před ms

Ano, to vím:) Tím že mě bolí podbříško, začnou bolet prsa a je to uprostřed cyklu tak to bude asi ovulace, ale poté 14 dní špiním až do další MS. To máte taky tak?

Andy27
Kelišová 6247 příspěvků 24.01.18 07:36

Prece ovulace…muze byt i driv pred nez 14 dni, ovulace se rada posouva atd…

Andy27
Kelišová 6247 příspěvků 24.01.18 07:39
@ms26 píše:
Ano, to vím:) Tím že mě bolí podbříško, začnou bolet prsa a je to uprostřed cyklu tak to bude asi ovulace, ale poté 14 dní špiním až do další MS. To máte taky tak?

Ja bezne mela obrovske bolestli tvali 4 dny a bolely me i prsa a kriz..sem tam jsem zaspinila..nikdy mi ale na to nikdo nedelal horm. profil :lol:

Meggynka
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 24.01.18 07:44

To mi přijde jako blbost ovulace. Taky zaspinim na den ovulace ale nepatrně, rozhodně ne na nekolik intimek. Kdysi jsem tohle měla, pár dní po menstruaci klid a pak až do menstruace špinění. Přišlo se na to, že mi krvácí čípek a šla jsem na konizaci a bylo po problémů. Lehce mi serizli čípek.

ms26
Nováček 6 příspěvků 24.01.18 07:47
@Meggynka píše:
To mi přijde jako blbost ovulace. Taky zaspinim na den ovulace ale nepatrně, rozhodně ne na nekolik intimek. Kdysi jsem tohle měla, pár dní po menstruaci klid a pak až do menstruace špinění. Přišlo se na to, že mi krvácí čípek a šla jsem na konizaci a bylo po problémů. Lehce mi serizli čípek.

Aha, děkuji za info, Váš popis by na ten můj problém seděl. Nejhorší že když jsem brala HA bylo všechno v pohodě.

Meggynka
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 24.01.18 07:55

@ms26 já to měla s antikoncepce Diane. Brala jsem ji spoustu let a smí se brát jen rok. Bohužel tohle moje bývalá gynekoložka neřešila. Prvně mi měnila antikoncepci pak tvrdila že to nic není a když jsem šla k jiné gynekolozcce tak se zhrozila v jakém stavu mám čípek

Tichošlápek
Extra třída :D 10949 příspěvků 24.01.18 08:24

To není ovulace. Tedy lepe řečeno nejspíše to ovulace nastartuje a pak se to drží do ms kvůli rozhozene hladině hormonů. Uvidis jak ti vyjde ten profil.

Tableta
Závislačka 4131 příspěvků 24.01.18 08:35
@ms26 píše:
Ano, to vím:) Tím že mě bolí podbříško, začnou bolet prsa a je to uprostřed cyklu tak to bude asi ovulace, ale poté 14 dní špiním až do další MS. To máte taky tak?

Tak to určitě ne. Dýl jak 2 dny to netrvá :think:

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 24.01.18 08:50

Je dobře, že ti udělají hormonální profil. Ovulační krvácení samozřejmě může vypadat různě - třeba jen hlen s krví nebo hnědé špinění, dokonce krvácení, které může trvat jeden den, ale i třeba více dnů. Proto ženy někdy nesmyslně tvrdí, že otěhotněly během menstruace, ale menstruace to nebyla, pouze nejplodnější období - ovulační krvácení. Nebylo by možná na škodu začít si měřit bazální teplotu. Zde se pozná, jestli opravdu ovulace byla - podle vzestupu teploty, kdy předchozích 6 dní je teplota nižší, poté vystoupí alespoň o 0,2 stupně nad tuto linii a drží se zvýšená až do menstruace, obvykle 12 až 14 dní. Podle křivky bazální teploty je možné hodně usuzovat, jak tělo funguje - je zde dostatečný vzestup? Je vzestup pomalý nebo krátká poovulační (luteální) fáze? Je nutné měřit pravidelně každý den ve stejnou hodinu po alespoň 6 hodinovém spánku (klidu na lůžku) a měří se v tělních dutinách - tedy v ústech pod jazykem, v pochvě nebo konečníku. Časté bývá dlouhé předmenstruační nebo pomenstruační hnědé špinění v souvislosti s nedostatečnou funkcí žlutého tělíska po ovulaci. Jak ti byl nasazen Duphaston (užívá se i Utrogestan)? Aby fungoval, musí se nasadit až po tom 3. dnu potvrzené ovulace, ne dříve, jinak může ovulaci blokovat a nadělat další hormonální paseku. Pak se užívá 10 dnů a po provedení těhotenského testu, když je negativní se vysazuje nebo se nechává nasazený dále prvních 12 týdnů těhotenství. Je chyba, pokud lékař řekne, ať si žena nasadí Duphastoh/Utro­gestan na slepo třeba od 18. dne cyklu, aniž by se přesvědčil, že žena má opravdu po ovulaci. Proto doporučuji i měření té bazální teploty. Když tak si o tom vyhledej víc, je to zajímavá metoda, kdy se člověk dozví, jak jeho tělo funguje. Spolu se sledováním dalších znaků - jako stavu cervikálního hlenu a čípku se používá jako symtotermální metoda předcházení početí nebo naopak plánovaného početí dítěte.

ms26
Nováček 6 příspěvků 24.01.18 08:55
@s.y.p.t.a píše:
Je dobře, že ti udělají hormonální profil. Ovulační krvácení samozřejmě může vypadat různě - třeba jen hlen s krví nebo hnědé špinění, dokonce krvácení, které může trvat jeden den, ale i třeba více dnů. Proto ženy někdy nesmyslně tvrdí, že otěhotněly během menstruace, ale menstruace to nebyla, pouze nejplodnější období - ovulační krvácení. Nebylo by možná na škodu začít si měřit bazální teplotu. Zde se pozná, jestli opravdu ovulace byla - podle vzestupu teploty, kdy předchozích 6 dní je teplota nižší, poté vystoupí alespoň o 0,2 stupně nad tuto linii a drží se zvýšená až do menstruace, obvykle 12 až 14 dní. Podle křivky bazální teploty je možné hodně usuzovat, jak tělo funguje - je zde dostatečný vzestup? Je vzestup pomalý nebo krátká poovulační (luteální) fáze? Je nutné měřit pravidelně každý den ve stejnou hodinu po alespoň 6 hodinovém spánku (klidu na lůžku) a měří se v tělních dutinách - tedy v ústech pod jazykem, v pochvě nebo konečníku. Časté bývá dlouhé předmenstruační nebo pomenstruační hnědé špinění v souvislosti s nedostatečnou funkcí žlutého tělíska po ovulaci. Jak ti byl nasazen Duphaston (užívá se i Utrogestan)? Aby fungoval, musí se nasadit až po tom 3. dnu potvrzené ovulace, ne dříve, jinak může ovulaci blokovat a nadělat další hormonální paseku. Pak se užívá 10 dnů a po provedení těhotenského testu, když je negativní se vysazuje nebo se nechává nasazený dále prvních 12 týdnů těhotenství. Je chyba, pokud lékař řekne, ať si žena nasadí Duphastoh/Utro­gestan na slepo třeba od 18. dne cyklu, aniž by se přesvědčil, že žena má opravdu po ovulaci. Proto doporučuji i měření té bazální teploty. Když tak si o tom vyhledej víc, je to zajímavá metoda, kdy se člověk dozví, jak jeho tělo funguje. Spolu se sledováním dalších znaků - jako stavu cervikálního hlenu a čípku se používá jako symtotermální metoda předcházení početí nebo naopak plánovaného početí dítěte.

Děkuji za rozsáhlé informace. Duphaston mi lékař naordinoval od 15. do 25. dne cyklu. Jednu tabletku denně, ale nepomohlo. Bazální teplotu jsem si nezkoušela měřit, něco si o tom přečtu zkusím. Každopádně jsem zvědavá na ten hormonální profil.

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 24.01.18 09:30

A přesvědčil se lékař, že je opravdu po ovulaci již ten 15. den? Nevím, jak je to s Duphastonem, podobně funguje Utrogestan. Většinou se ordinuje minimálně 1 tableta ráno a večer po ovulaci 10 dnů, maximální dávka 3 krát dvě tablety denně. Jedna tableta denně je málo. Je možné také zkusit Sarapis, ale ten bez sóji, dvakrát denně užívat dlouhodobě, je volně prodejný v lékárně.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >