spinkání přes den

3
31.1.05 13:36

spinkání přes den

Ahojky maminky,
chtěla bych se zeptat, od kdy začali vaši mimoušci potřebovat jenom jeden (poobědový) spánek za den. Mám 9-ti měsíčního chlapečka a až do minulého týdne spinkal dopo i odpo, teď už ale dopo (pokud nejdeme ven nebo nejedeme v autě) neusne, a tak si říkám, že už bych ho nechávala spát jen po obědě. Nevím ale, není-li to ještě moc brzy…V noci spí(samozřejmě s pár probuzeníma) tak 11,12 hodin. Musela bych trošku změnit rytmus dne, procházky, vaření a tak, abychom jedli už před dvanáctou a na prochajdu chodili mezi 10-11(pak by asi usnul a to už by se zase všechno posunulo) a potom po spaní, případně někdy na to spaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

290
31.1.05 13:56

Ahojky,
mým dvojčatům bude pozítří 8 měs. a spinkají jen po obědě v kočárku (jedoucím) tak 2 - 2,5 hod.! Pak spí až večer a to někdy i až o půlnoci nebo v 1 ráno! Takže podle mých holek, máš spavce! Noční spaní fakt závidím, my stále 2krát kojíme, celou noc v kuse ještě nikdy neprospaly!

KEIKO + dvojčata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
31.1.05 14:06

Ahoj Luuco,
mám 11-měsíční holčičku, která do 10 měsíců spávala 2× denně, ke konci to ale už bylo neúnosné - sice se mi ji nějak podařilo 2× denně uspat (nejčastěji v kočáře), ale ty večery 8O :! Do jedenácti mi skákala po hlavě :( Takže jsem změnila režim, obědváme těsně po jedenácté a o půl dvanácté už malá spinká - a doma :! nemusím rajzovat s kočárem. Teď jsou dvě, takže očekávám, že se za chvilku vzbudí. Večer pak chodíme spát mezi sedmou a půl osmou. V noci spí 11-12 hodin. Dopoledne vařívám, takže ven nechodíme, po prospání jdeme do kočáru, kde malá sedí, na všechno ukazuje a ptá se „toto???“, je s ní sranda a vození ji baví. Do nedávna jsem ji v kočáře vozila jen vleže, takže jsem ji tam vždycky nějak utřásla do spánku. Ale tento nový systém nám oběma vyhovuje mnohem líp. Kdybych to udělala už o měsíc dřív, tak bychom měli s manželem už tehdy večery pro sebe.
Každé dítě asi potřebuje něco jiného, každé spí jinak. Já jsem dle mé mámy od 8 měsíců nespávala přes den vůbec, zato jakmile odbila půl sedmá večer, vytuhla jsem třeba na koberci, naopak můj manžel spával ještě ve 3 letech 2× denně dvě a půl hodiny. Já jsem doteď spíš nespavec, on doteď spíš spáč.
Tak přeji, ať se vám denní režim co nejdřív upraví k vaší oboustranné spokojenosti.
Jendys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
31.1.05 14:18

Keiko,
popravdě, v kuse prospaná noc u nás taky nehrozí. Teď je to mnohem horší, než například v 5 měsících. To se malá budila v noci na kojení 1×, teď v jedenácti měsících 4×. Pije kratší dobu, asi toho i míň vypije, ale prso prostě musí být kdykoliv k dispozici, jinak vzbudí celý barák (párkrát jsem se snažila ji ukonejšit jinak, ale běs se stupňoval a pak bylo nakonec těžké ji uspat i tím kojením :lol: ). Momentálně mám pocit, že se jí asi nikdy nezbavím :lol: Čekám druhé mimi, takže to teď neřeším, chtěla bych udržet laktaci do porodu, navíc mi malá teď připadá na odstavování ještě malá :D , ale jak to bude s 2 dětmi - asi žádná sranda.
Jendys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
31.1.05 14:33

Ahoj Luuco,
naše malá spí přes den 1× a to po obědě. Začala jsem po ní vyžadovat poobědový spánek už ve 4 měsících (samozřejmě v té době spala před i po také) a pokud ráno nevstává před 7, vydrží do 12 v pohodě. A to si myslím že patří k těm více spavým dětem. Odpoledne už vytuhne málokdy, vlastně v posledních 14 dnech už ani jednou a večer chodí spát před 8, kdy vydrží do rána do cca 7 bez krmení.
Vaření jsem uzpůsobila dopoledním vycházkám ven, dá se to v klidu stihnout po příchidu domů, někdy si raději uvařím dříve a pak to ohřeju.
Je jí skoro 10měsíců. Každé dítě je jiné, ale každé si najde svůj vlastní rytmus, jen mu malinko pomoci

Markmark

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
31.1.05 14:39

Ahoj Jendys,
ještě jednou já… naše treperenda to zkoušela taky, řvát v noci byl jeden čas jejím oblíbeným koníčkem. Když už se jí povedlo vyštvat tátu do obýváku, zkusila jsem to vydržet. Je to hnusné takhle říct, ale pár nocí si mohla vyřvat plíce, nicméně pak to vzdala a od té doby i když se vzbudí, po pár minutách opět sama usíná bez prsa, UM a dalších uspávadel. Prostě to dokázala a už mě nepotřebuje. Zkus to také, protože až se ti narodí další mimi, bude to peklo :)

Pevné nervy
Markmark + myška 10m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
31.1.05 14:46

Ahoj Markmark,
dneska manžel slouží, takže v noci vyzkoušíme. Nevím, jaké pochopení budou mít sousedi, asi se budu vymlouvat na rostoucí zuby. No a taky nevím, jestli nevyměknu já, ty těhotenské hormony mi nepřidají :lol:
Každopádně Ti závidím a zkusím.
Jendys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
31.1.05 16:22

Jendys,
držím palce, ale možná budeš potřebovat těch nocí víc, jako my. Na sousedy kašli, pokud se ozvou, tak se omluv :) zkus být tvrdá, je to ošklivé, ale funguje to. A určitě to oceníš, až budeš běhat kolem 2 dětí, že ti jedno samo spí.
Markmark

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama