Spiropent

berunka81
24.3.10 17:38

spiropent

Ahoj, mám synka, ketrý má asi 3 dny rýmu a kašel - jak mu spolíky tečou do krčku, přes den je to docela, OK, ale katastrofa v noci, to asi všichni znáte.
CCa před měsícem jsme měli to samé a spadlo mu to na průdušky, takže KLACID a SPIROPENT. Teď nevím, jestli mu dávat nějaký MUCOSOLVAN - požívala jsem i před měsícem, ale stejně mu to spadlo na průdušky nebo jestli mžu použít ten SPIROPENT, i když malého neviděla MUDR. V letáku je napsáno, že se užívá i jako prevence zánětu průdušek, tak nevím, přece je jen na předpis, tak abych neudělala nějakou botu

Díky Bára

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15165
24.3.10 18:07

Já bych u dětí lék na předpis bez doporučení doktorky nepoužila ani omylem… Zkusila bych Mucosolvan přes den a Stoptussin na noc - nebo si zavolala doktorce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
24.3.10 18:09

Spiropent ani náhodou, jen po domluvě s Mudrou. Holky ho měli jako doléčení po vysazených ATB.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
24.3.10 18:14

Ahoj,
já bych spiropent nedávala vůbec, mám s ním u obou děti špatnou zkušenost a dokonce doktor v nemocnici mi řekl, že by tento lék zakázal, že má strašně moc vedlejších účinků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
24.3.10 19:29

my máme se spiropentem jen ty nejlepší zkušenosti,ale opravdu to není lék co bys měla malýmu „ordinovat“ sama .jestli máte pořád rýmu nacpěte se na nosní at vám dají ATB kapiřky do nosu .Jinak preventivně na rozšíření průdušek je lepší inhalační sprej pro astmatiky ,ale to ti taky musí předepsat doktorka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
24.3.10 19:51

Spiropent je opravdu jen na předpis a ordinuje se při bronchitidě atd.Ne jen při kašli.Určitě bych se poradila s dr.Spíš bude problém ta rýma než ten kašel ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3910
24.3.10 20:32

M

Příspěvek upraven 12.12.11 v 19:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17086
24.3.10 20:43

taky jsme měly dvakrát rýmu a pak se k tomu přidal kašel a skončily jsme vždy na spiropentu. Posledně i na ATB a to dokonce dvojích protože první nezabraly. Taky jsem přemýšlela jeslti ho dát bez porady dr. ale nakonec jsem si to nelajsla, přeci jen je na předpis. Raději zavolej dr. nebo tam zajdi. JInak na kašel se mi mucosolvan moc neosvědčil používám hedelix, ale každému zabere něco jiného :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.10 21:26

My teda Spiropent meli letos (od rijna) uz tak 4× :roll: :roll: Naposledy jsem ho naordinovala sama, protoze jsem presne poznala priznaky, na ty prudusky malej silene trpi :evil: Je alergik..
Mame s nim jen nejlepsi zkusenosti a vzdy pomohl, zadne vedlejsi ucinky jsem teda nepozorovala :nevim:
Ale pokud bych nemela zkusenosti a nevedela presne, jak to vypada a co mu je, asi bych sla k Dr. se poradit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14500
24.3.10 22:10

My dostali spiropent na laryngitidu, takže když měl teď štěkavý kašel, dostal ho ode mě automaticky a doktorka nás pochválila, že to bylo dobře :) Opět má laryngitidu :( Ale na klasický kašel a rýmu nevím, asi bych dala Mucosolvan a Hedelix (taky na doporučení mudry tato kombinace).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1154
25.3.10 06:41

Já bych Spiropent dala bez obav. Moje dcera ho snášela lépe, než třeba Ventolin, který dostala jednou předepsaný na zvlášť silný zánět průdušek. Pokud ta rýma spadla malému na průdušky, uleví se mu. Rozhodně lepší, než Stoptussin, po kterém se mi dcera zahlenila ještě víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
10.4.10 15:15

Ahojky, zkusím to trochu oživit, jestli se někdo chytne, protože bych potřebovala radu :oops: .

Dvouletý syn dnes na pohotovosti dostal antibiotika a Spiropent. Má zánět průdušek. Spiropent má brát dvakrát denně a k tomu ještě na noc Stoptussin. Ale ten Stoptussin nejdříve 3 h po Spiropentu. Tak to řekla doktorka. V lékárně mi ale říkali, ať ten Spiropent dáváme po 12 hodinách ráno a večer… a teď tedy nevím, jak tam vecpat na noc ten Stoptussin. Máte někdo zkušenost s takovou kombinací? Moc díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
18.12.12 13:31

Ahoj holky, prosím Vás, jak dlouho můžu ten spiropent dávat? Máme ho už táden a v noci jsem ho musela dát neb by se mi malá snad už udusila.. Měl by se brát jen týden, tenbo můžu až do vymizení nočního kašle? Naše Mudr. má dovču, tak zkouším tuto cestu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
patrikjamal
5.4.13 08:46

ano ne

Muže se konzumova alkohol při braní a kouřit :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
575
24.9.13 10:39

Hplky nevíte kolik se na Spiromet doplácí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama