Splácely byste?

Anonymní
9.8.20 10:25

Splácely byste?

Ahoj, měla bych dotaz. Před necelými dvěmi lety jsem se rozešla s přítelem, byli jsme spolu 4 roky. Za tu dobu si vzal on na své jméno půjčku na nábytek do pronájmu, ve kterém jsme bydleli. Já v tu dobu studovala, chodila na brigády, snažila se přispívat jak se dalo. Peníze jsme měli společné. Přítel sázel, celkem dost peněz takto rozfofroval. Někdy nám nezbyli peníze, tak si pak bral kontokorent a další půjčku, nebyla jsem z toho nadšená, nadávala atd. Moje stavebko cca 70tisic taky nějak spadlo do rozpočtu, přišla jsem o něj, něco šlo na vybavení bytu, něco na dovolenou, něco zase prosazel. Ano, jsem hloupá, ale co už. Půjčka se vyšplhala na nějakých 150 tisíc, s tím, že splácí 3000 měsíčně. Rozchod ode mě vůbec nečekal, byla jsem takový hadr na podlahu bez sebevědomí, ale pak jsem se konečně odhodlala a odešla. Platím mu půlku půjčky, stále posílám 1500 měsíčně. Ještě bych měla tak 2 roky. Otázka zní, platili byste to? Přišlo mi to hloupé, protože jsme tu půjčku brali vlastně spolu, i když js psaná na něj, a já chtěla původně maximálně 30 tisíc na to abysme mohli bydlet sami. Pak byl dost na dně po rozchodu a vydělává míň než já. Ale já se přestěhovala do velkého města, platím tu nájem sama, začínám nový vztah a občas se pristihnu, jak mi to přijde nefér, já přišla o celé spoření a ještě platím jeho půjčku, nábytek si nechal, i když většina z toho už není, rozpadla se nebo ztratila na ceně. Díky za radu. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9.8.20 10:28

Pokud si ty věci, na které byla půjčka, nechal, tak ne, neplatila bych. To děláš jen tak z dobré vůle nebo máte nějakou smlouvu mezi sebou? Ex je celkem vyčůránek, ne?

Edit: otoč si to - platil by on tobě, kdyby půjčka byla na tebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60483
9.8.20 10:30
@Anonymní píše:
Ahoj, měla bych dotaz. Před necelými dvěmi lety jsem se rozešla s přítelem, byli jsme spolu 4 roky. Za tu dobu si vzal on na své jméno půjčku na nábytek do pronájmu, ve kterém jsme bydleli. Já v tu dobu studovala, chodila na brigády, snažila se přispívat jak se dalo. Peníze jsme měli společné. Přítel sázel, celkem dost peněz takto rozfofroval. Někdy nám nezbyli peníze, tak si pak bral kontokorent a další půjčku, nebyla jsem z toho nadšená, nadávala atd. Moje stavebko cca 70tisic taky nějak spadlo do rozpočtu, přišla jsem o něj, něco šlo na vybavení bytu, něco na dovolenou, něco zase prosazel. Ano, jsem hloupá, ale co už. Půjčka se vyšplhala na nějakých 150 tisíc, s tím, že splácí 3000 měsíčně. Rozchod ode mě vůbec nečekal, byla jsem takový hadr na podlahu bez sebevědomí, ale pak jsem se konečně odhodlala a odešla. Platím mu půlku půjčky, stále posílám 1500 měsíčně. Ještě bych měla tak 2 roky. Otázka zní, platili byste to? Přišlo mi to hloupé, protože jsme tu půjčku brali vlastně spolu, i když js psaná na něj, a já chtěla původně maximálně 30 tisíc na to abysme mohli bydlet sami. Pak byl dost na dně po rozchodu a vydělává míň než já. Ale já se přestěhovala do velkého města, platím tu nájem sama, začínám nový vztah a občas se pristihnu, jak mi to přijde nefér, já přišla o celé spoření a ještě platím jeho půjčku, nábytek si nechal, i když většina z toho už není, rozpadla se nebo ztratila na ceně. Díky za radu. :kytka:

Rozhodně ne.. Ne platila byhc mu jeho sázení.. Pokud sis věci odvezla, tal leda pak.. Jinak ovšem nee

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2080
9.8.20 10:31

Ne, neplatila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 10:37

Moralne ne, ale pokud je na tebe tak bych vlastne byla rada, ze plati on pulku, protoze se na to mohl klidne vykaslat a moc bych to nepokousela. Je to sice hrozne, za chybu platis znovu, ale lepsi nez aby to dopad lo jeste hure, napr. exekuci. Moje zkusenost, jak jsem dopadla ja a dodnes to platim:-( Asi nebude moc ochotny platit to cele.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 10:38
@SibyllaTrelawney píše:
Pokud si ty věci, na které byla půjčka, nechal, tak ne, neplatila bych. To děláš jen tak z dobré vůle nebo máte nějakou smlouvu mezi sebou? Ex je celkem vyčůránek, ne?Edit: otoč si to - platil by on tobě, kdyby půjčka byla na tebe?

Ano, z dobré vůle, žádnou smlouvu nemáme, já nikde psaná nejsem. A ještě teda z jednoho důvodu, pořídili jsme si spolu psa, toho jsem si vzala já, nikdy se o něj nestaral, sam s ním nešel ani pořádně ven, ale měl ho rád. Já si psa platím sama atd. Ale je jediný, kdo mi ho může občas pohlídat, já chtěla udržet dobré vztahy a v případě, že bych jela na dovolenou, tak by mi ho pohlídal. No, minulý rok si ho vzal jednou na týden, a tenhle rok jedno odpoledne, jinak se mu to většinou nehodí atd. Měla jsem to jako takovou pojistku pro sebe, že kdyztak on udělá laskavost pro mě, což se nekoná. :nevim: když jsem se ho zeptala, zda by si ho vzal na 3 týdny, že chci procestovat jednu zemi, tak se mi vysmál, že jsem chtěla odejít, tak ať se starám (to bylo minulý rok).

• Citovat
  • Nahlásit
113
9.8.20 10:38

Nic mu neplať, vždyť ti prohrál stavebko v kasínu… A nezapomeň si najít dalšího takového, ženy to tak dělají s oblibou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 10:39
@Anonymní píše:
Moralne ne, ale pokud je na tebe tak bych vlastne byla rada, ze plati on pulku, protoze se na to mohl klidne vykaslat a moc bych to nepokousela. Je to sice hrozne, za chybu platis znovu, ale lepsi nez aby to dopad lo jeste hure, napr. exekuci. Moje zkusenost, jak jsem dopadla ja a dodnes to platim:-( Asi nebude moc ochotny platit to cele.

Nikde psaná nejsem, vše je psané na něj, i to, že mu posílám půlku není nikde zaznamenané.

• Citovat
  • Nahlásit
192
9.8.20 10:41

Neblbni, nic mu neposílej. Už jsi v tom vztahu utopila stavebko. A těch 1500 co mu posíláš, kdoví, jestli s tím ten dluh vůbec splácí. Už jsi mu pomohla až až.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9739
9.8.20 10:42
@Anonymní píše:
Nikde psaná nejsem, vše je psané na něj, i to, že mu posílám půlku není nikde zaznamenané.

Ne, nic bych mu neplatila, nějak nevidím důvod :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 10:42
@Camor píše:
Nic mu neplať, vždyť ti prohrál stavebko v kasínu… A nezapomeň si najít dalšího takového, ženy to tak dělají s oblibou ;)

Joo, byla jsem hloupá, bylo mi 18, když jsme se dali dokupy. A už vím, že si takového opravdu nehodlám najít, těch problémů bylo víc a já jsme na sebe moc pyšná, že jsem odešla. Poučilo mě to a na chlapy mám úplně jiné nároky. 8)

• Citovat
  • Nahlásit
1953
9.8.20 10:44

Jestli chces zit uplne v klidu a bez vycitek, dala bych mu to jednorazove, ukoncila jakekoli dalsi vztahy a poucila se z toho do budoucna. Ale to bych udelala ja, Ty se na to taky muzes jen tak vykaslat, nikdo nema pravo Te za to soudit, my s nim ve vztahu nebyli a nevidime detailne pod poklicku, co a jak jste meli nebo nemeli. Je to tezke, kdyz jsou spolu dva lidi, jeden dodelava skolu a je nedostatek financi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 10:47
@Camor píše:
Nic mu neplať, vždyť ti prohrál stavebko v kasínu… A nezapomeň si najít dalšího takového, ženy to tak dělají s oblibou ;)
Joo, byla jsem hloupá, bylo mi 18, když jsme se dali dokupy. A už vím, že si takového opravdu nehodlám najít, těch problémů bylo víc a já jsme na sebe moc pyšná, že jsem odešla. Poučilo mě to a na chlapy mám úplně jiné nároky. 8)
@Helca83 píše:
Jestli chces zit uplne v klidu a bez vycitek, dala bych mu to jednorazove, ukoncila jakekoli dalsi vztahy a poucila se z toho do budoucna. Ale to bych udelala ja, Ty se na to taky muzes jen tak vykaslat, nikdo nema pravo Te za to soudit, my s nim ve vztahu nebyli a nevidime detailne pod poklicku, co a jak jste meli nebo nemeli. Je to tezke, kdyz jsou spolu dva lidi, jeden dodelava skolu a je nedostatek financi.

To je další věc, já dělala školu, takže to finančně tahnul víc on. Já chodila po brigádach při VŠ, ale víc jak 10 tisic jsem domů nepřinesla. Argumentuje tím, že mě 4 roky živil, i když on byl ten, který mě táhnul bydlet k němu. Jinak já mohla zůstat u rodičů, ty by se postarali, máme super vztahy, ale já byla zamilovaná a taky chtěla bydlet s ním. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
208
9.8.20 10:47
@Anonymní píše:
Ano, z dobré vůle, žádnou smlouvu nemáme, já nikde psaná nejsem. A ještě teda z jednoho důvodu, pořídili jsme si spolu psa, toho jsem si vzala já, nikdy se o něj nestaral, sam s ním nešel ani pořádně ven, ale měl ho rád. Já si psa platím sama atd. Ale je jediný, kdo mi ho může občas pohlídat, já chtěla udržet dobré vztahy a v případě, že bych jela na dovolenou, tak by mi ho pohlídal. No, minulý rok si ho vzal jednou na týden, a tenhle rok jedno odpoledne, jinak se mu to většinou nehodí atd. Měla jsem to jako takovou pojistku pro sebe, že kdyztak on udělá laskavost pro mě, což se nekoná. :nevim: když jsem se ho zeptala, zda by si ho vzal na 3 týdny, že chci procestovat jednu zemi, tak se mi vysmál, že jsem chtěla odejít, tak ať se starám (to bylo minulý rok).

To je trošku predražený psí hotel teda. Za 18000 ročne mám psa v lepších podmienkach v hoteli na celkom dlhú dobu a vtedy keď sa mi to hodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2277
9.8.20 10:49

Pokud sis nevzala nic z toho nábytku, tak mu nic neplať. Stejně už ti psa hlídat nechce. Poptej se rodičů, příbuzných, jestli by nepohlídali a i kdybys mu měla platit psí hotel, tak tě to ve finále vyjde levněji. A na Facebooku jsou skupiny - Kamarádská výpomoc, pohlídám psa zdarma, nebo za nějaký menší poplatek. My jsme to využili a našli jsme super lidi, co nám dvakrát psa hlídali na týden. Už mu to platíš dva roky, to už fakt stačilo!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama