Spojíme se - klub svobodných matek

218
15.12.20 19:16

Spojíme se - klub svobodných matek

Dobrý večer, ráda bych někomu před vanoci pomohla, ale nechci někam anonymně posílat peníze. Na netu jsem našla stránky - Klub svobodných matek, kde lze pomoci konkrétní mamce třeba se zaplacenim školky, nákupem potravin atd. Jenže brácha říkal, že to nejsou lidi na dně, ale vycuranci, kteří tu pomoc jenom zneužívají. Co si o tom myslíte vy? Pomohli někomu? Zrovna u tohoto jsem někde četla, že až 80% žadatelek odmítnou, protože na tom zas tak blbě nejsou. Do problémů se může dostat každý, ale nerada bych dávala peníze někomu, kdo je zas tak moc nepotřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6750
15.12.20 19:52

Já z tohodle spolku mám špatný pocit. Hlavně mě vadí, pomale každodenní, masírka médiama, jak samoživitelky pomale vymírají po stovkách na hlad. A u všech článků atd. je podepsaný tento spolek. (samo, že se to dá brát i tak, že se opravdu snaží na problém upozornit)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
15.12.20 20:00

Koukni na projekt fandi mámám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6342
15.12.20 20:23
@Cenarius píše:
Já z tohodle spolku mám špatný pocit. Hlavně mě vadí, pomale každodenní, masírka médiama, jak samoživitelky pomale vymírají po stovkách na hlad. A u všech článků atd. je podepsaný tento spolek. (samo, že se to dá brát i tak, že se opravdu snaží na problém upozornit)

Souhlas, dennodenní masáž „samozivitelkami“ je neskutečná. Dnes je samozivotelka každá druhá, zřejmě máme jako jediný národ na světě samosprašné ženy, jinak si to neumím vysvětlit. Pokud je nekde problém s placením výživného, měly by tedy zafungovat zdejší zákony, aby se o děti postarali oba rodiče ne daňoví poplatníci a dárci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6342
15.12.20 20:25

@bony58 zakladatelko pokud to s pomocí myslíš vážně zkus dobrého anděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4280
15.12.20 20:34

Tak já třeba znám potřebnou mámu samoživitelku, stará se o autistického syna a maká od nevidím do nevidím, bydlí v nájmu a tu trochu peněz, co vydělá, vrazí ze 70% do nájmu. Už loni jsme jí pomáhali, že dostala nějakých pár tisíc na dárky a stromek z nějakého koncertu co byl v kostele a chtěli to někomu darovat.

Pro mě je důležité, že vím, že ten člověk dlouhodobě pracuje, platí, co má a snaží se. Nebere skoro žádné dávky, snaží se pracovat a vydělávat. A o této třeba vím, že žijí fakt hodně skromně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5094
15.12.20 20:45

Mrkni třeba sem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1519
16.12.20 20:03

Souhlasím s tím, že velká část je vyčůraná. Se dvěma z tohoto klubu jsem pracovala. Číslo jedna: dvě děti, byt s nájmem 13 000,–. Dlouhodobé marození v hlavní práci, ale na stejné pozice brigádně chodila vesele do několika firem. Neustálé fňuky, jak je sama na dvě malé děti (bylo jim 12!) a nemají co jíst. Realita u ní doma? Předsíň plná krabic od pizzy z dovozu, všichni vlastní mobil, velká Tv atd. V pondělí fňuky, že musí do potravinové banky, protože nemají co jíst. Za dva dny přišla vysmátá, že jídlo jí už dali a zítra jí přijde pračka se sušičkou za 10 000,–, že si na to ušetřila. Nakonec přiznala, že po všech brigádách má rozpočet 40 000,– měsíčně. Pro jednu ženskou, dvě děti a psa. Číslo dvě: Věčný hypochondr s jednou dcerkou. Neustálé fňuky, že je samoživitelka. Ano, otec s nimi nežije. Ale její další přítel už několik let. Pro jídlo si došla do potravinové banky, ale pak se přišla pochlubit teniskami za 2 000,–. Každý den dala krabičku až dvě cigaret. Ale na zimní bundu pro dceru musela tahat peníze z dobrotivých maminek na internetu. Tak dlouho jsem poslouchala, jak chudák samoživitelka trpí, až jsme se dopracovaly k tomu, že její měsíční příjem je větší, než můj. A to já nouzí netrpím, i dítě bych zvládla uživit.

Někdy je chudá samoživitelka diagnóza, ne realita. Být vámi, najdu si konkrétní lidi, kteří potřebují pomoct a těm pomáhám. Takhle do frcu to neposílejte. Na sto procent se minimálně část dostane k lidem, kteří mají víc, než vy sama. Jen ví, kdy zafňukat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat