Podvod na internetu. Mám šanci získat peníze zpět?

Anonymní
21.11.20 15:50

Podvod. Je nějaká šance ??¿

Ahoj. Jsem docela namíchnuta. Ve čtvrtek jsem koupila nějakou věc, částka pět tisíc. Prodejkyni mi tvrdila, že bude pasovat, na to co chci… Druhý den mi ji dovezl kolega, ihned jsem prodejkyni informovala, že nepasuje. SMS všechny nám. Ona furt, že ano, že to má vyzkoušeno… Ve zkratce dnes jsem nainstalovala program abych to zkusila aspoň přes kabel když už ne přes ant.

A ejhle cd je poškozeno. Nejde nainstalovat na žádném PC, na stejné místě se sekne… Prodejkyni nekomunikuje.

Jedná se o sportovní trenažér, který mi tvrdila, že funguje s aplikacemi - nejde. CD se softwarem je v háji a bez něj to nerozjedu, nedá se už stáhnout a nové nefungují ani abych zkusila zda vůbec trenažér je v pořádku. Upřímně, pokud to nebude řešit a neozve se mi do konce víkendu chci jít na policii. Smsky mám, důkaz, že cd nejde také… Mám však nějakou šanci? Když jde o pět tisíc???

Ps o rypadlo chtěla jsem trenažér zkusit, zda mě bude bavit. Proto z druhé ruky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12691
21.11.20 15:56

Podle me mas sanci, pokud dokazes, ze umyslne prodala poskozenou vec. Chapu te, ale ona neni eshop. Tudiz pokud toto dokazat muzes, tak bych do toho sla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3172
21.11.20 15:58

Šanci na co?
Jestli myslíš na obvinění a odsouzení z podvodu, tak téměř jistě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12691
21.11.20 15:58

Samozrejme je to od ni prasarna. Stat se to muze, ale pokud nekomunikuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 16:05

Tak mi odepsala, že nevidí důvod na vrácení, že trenažér fungoval. Že odmítla kvůli mě tři zájemce. A tím to pro ni konci.

Mám jen SMS a fakt, že lhala, že bude fungovat s aplikacemi - nejde. A bez cd je to chytač prachu.

Nezlobte se, ale pět tisíc není málo, abych to tak nechala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 16:06

@MrsNorrischci vrátit peníze a ten kráp ať si vezme

• Citovat
  • Nahlásit
6217
21.11.20 16:09
@Anonymní píše: @MrsNorrischci vrátit peníze a ten kráp ať si vezme

Ale to bude ona tvrdit, ze jste to znicila vy, ze ji to vsechno fungovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 16:12

@Cenarius tak to, ale není. CD nefunguje. Hlavně nefunguje, ani to co tvrdila, že bude kompatibilní…

• Citovat
  • Nahlásit
3172
21.11.20 16:15

Já si ani nemyslím, že by jim stačilo ukázat, že něco „nefunguje“. Tohle by asi muselo jít cestou znaleckého posudku, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5531
21.11.20 16:22

A uprimme, i kdyby to CD fungovalo, tak jsem pochopila, ze by stejne nefungovalo s aplikaci v mobilu? Takze jsi si neoverila, co kupujes, pouze dala na to, co Ti napsala prodavajici? Ona to treba nemusela ani vedet, ze uz to davno nema podporu. Ja takhle „darovala“ chytre hodinky - nakonec obdarovany zjistil, ze uz nelze stahnout aplikaci. Takze totalne k nicemu. Ja sama to nevedela a nebyl umysl tahnout pani pres pul Prahy kvuli nefunkcnim hodinkam. Sama uznala, ze se mela sama informovat, ja jsem rekla, ze to funguje normalne - ano, fungovalo, ale pres lety, kdy na to byla podpora. Chapu, ze 5 tisic je opravdu hodne penez, ale tim spis bych si vsechno nacetla, nez investuji 5 tisic korun.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 16:29

@MrsNorris proboha zaplatila jsem pět tisíc, nehodlám ye popotahován a dávat další peníze za znalce

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 16:29

@Pavlička tvrdila, že to má ověřeno. Tak proto jsem ji věřila.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.20 16:30

@Pavlička a jen pro tvé info snažila jsem se najít info, ale nenašla. A nejde o to, že to ztratilo podporu, ale o to, že to nikdy nefungovalo.

• Citovat
  • Nahlásit
1503
21.11.20 16:32

Záruka platí na zboží z druhé ruky, vyjma vad zřejmých v době koupě. Pokud prodává někdo kdo se prodejem neživí, můžete si před prodejem domluvit, že zboží reklamovat nelze. Pokud jste si to nedomluvily tak reklamovat můžeš, nemůžeš chtít hned vracení penez není e-shop. Pokud nechce přijmout reklamaci atd tak bych šla na policii. 5tis vážně není málo. Ovšem možná už zmínka o policii paní přesvědčí, a bude se chovat vstřícněji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19158
21.11.20 16:36
@Anonymní píše:
@MrsNorris proboha zaplatila jsem pět tisíc, nehodlám ye popotahován a dávat další peníze za znalce

jenže právě ty esemesky o tom, jak to funguje, jak to má vyzkoušené atd. nahrávají ji, ne tobě. Na pčr by jsi musela prokázat, že ti úmyslně lhala a to právě nedokážeš -) ona bude tvrdit, že to tehdy fungovalo, proto ti psala ty sms. Pokud je to poškozeným sms, jak se prokáže, že již poškozené bylo a nepoškodila jsi ho ty třeba při první instalaci?
U podvodu musíš prokázat, že od začátku měla v úmyslu tě podvést a že věděla, že ti prodává poškozené zboží? Máš to jak prokázat? Pokud ne, je to na civilní spor a ten by stál další peníze s nejistým vysledkem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat