Nahlásít sociálce?

Anonymní
18.11.20 22:01

Nahlásít sociálce?

Mám ve svém blízkém okolí, ženu kterou týrá její manžel, děti asi netýrá, ale myslím že i tak je to pro ně hrozný. Žena od něho odejít nechce, doufá že se změní. Mám to nahlásit sociálce? Má to vůbec cenu? Co když ona všechno popře a přesvědči i děti aby nic neříkají.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1098
18.11.20 22:27

Vůbec se do toho nemontuj, pokud žena čeká, že se změní, tak bude čekat pořád, to nemá cenu nijak řešit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.11.20 22:31

No tohle není na sociálku ale na PČR. Jinak bych se do tohohle nemontoval pokud tě vyloženě nepožádá ona. Jde o to jak si zjistila to týrání nake dukazi nebo jen jedna bába povídala? A připrav se pak na běhání po výsleších atd a beztak ona vše popře, když je tak najivni že si myslí, že bude líp. :zed: Tyra jednou bude týrat pořád tohle se nezmění ať říká co chce :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3639
18.11.20 22:53

Ja bych zašla s manželem za pánem, že jestli to bude pokračovat, oznámíme to na policii případně bych to tam nahlásila rovnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5058
18.11.20 23:44

Úplně mimo to není, protože sociálně-právní ochrana dětí se na děti ohrožené násilím mezi rodiči zaměřuje. Kdybys byla učitel, lékař apod., tak by se dokonce dalo uvažovat o tom, jestli nemáš povinnost hlásit to sociálce. Já bych si nejdřív zkusila promluvit s tou ženou, dala bych jí kontakt na Bílý kruh bezpečí nebo něco takového. Pokud je některé z dětí větší, mohlo by takový kontakt využít taky. Je to blbá situace, sama nevím, jestli bych hlásila nebo ne. OSPOD mi ale za určitých okolností připadá jako lepší varianta než PČR, i když ta by to asi správně měla OSPODu hlásit taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
19.11.20 06:41

Nemontovat se do toho je hodne spatna rada. Jako prihlizet a zavirat oci, to asi ne. Spoustu zen ceka na pomoc, protoze maji strach udelat prvni krok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 07:04

Nejlepsi, co pro ni muzes udelat, je ji nabidnout pomoc - ze muze kdykoliv prijit si popovidat, utect k Tobe i s detmi treba i v noci… Meli jsme nasili v rodine a bohuzel, dokud se tyrana zena nerozhodne s tim neco delat sama, nepomuze nic. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
437
20.11.20 15:20
@evulinda79 píše:
Vůbec se do toho nemontuj, pokud žena čeká, že se změní, tak bude čekat pořád, to nemá cenu nijak řešit

Odpověď sice chápu, ale poradíš tazatelce, jak si případně nevyčítat, že nic neudělala, když tu paní manžel zabije?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
552
20.11.20 19:24

Těžké rozhodování. Já bych úřady úplně vynechala, OSPOD určitě. Asi by paní moc nepřidalo, kdyby u ní zaklepala sociálka. Našla bych vhodnou chvíli a nabídla jí pomoc, pokud o ní bude stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
24.11.20 01:02

Těžká situace, na sociálku to nahlásit můžeš ale myslím že tím moc nezmůžou. Tohle by měla řešit policie ale ta bez spolupráce týrané ženy nic dělat nemůže :/ NAbídni ji pomocnou ruku ty osobně, pokud bude potřebovat, at zazvoní kdykoli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama