Společné placení auta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.18 23:12
Společné placení auta

Ahoj všichni,

přítel si koupil auto a nyní řešíme situaci, jak ho budeme společně financovat, jelikož s ním budu příležitostně jezdit i já.

Je samozřejmostí, že benzin budeme platit na půl ale jde mi např. o to, zda bych měla příteli přispívat i na povinné ručení (cca 25 000 Kč na rok).

Chtěla bych se Vás zeptat, jak s partnerem řešíte tuto situaci Vy? :)

Díky moc za odpovědi!

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ennny
Ukecaná baba ;) 1824 příspěvků 27.10.18 23:16

Máme jedno auto a jedny peníze takže to neresime nijak, prostě zaplatíme .

histep
Závislačka 3703 příspěvků 27.10.18 23:17

Neresime, mame kazdy sve auto, ale teda povinne ruceni na rok urcite neni 25 tis.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 27.10.18 23:18

Máme společnou kasu i společné auto(s manželem), ale měla jsem to tak i s bývalým. Prostě se natankuje a pojistka se platí, když přijde. Přesně z tohohle důvodu nejsem fanouškem rozdělených financí.

Aspera
Generální žvanilka 21154 příspěvků 1 inzerát 27.10.18 23:20

Dokud jsme spolu nebydleli a auto jsem využívala převážně já, tak jsem ho i platila. Jak jsem se sestěhovali, tak jde vše ze společné kasy a je to jedno kdo co platí.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1601 příspěvků 27.10.18 23:21
@histep píše:
Neresime, mame kazdy sve auto, ale teda povinne ruceni na rok urcite neni 25 tis.

Asi v tom má i pojištění…

Jinak, milujte se, mnozte se a mějte společný peníze…

histep
Závislačka 3703 příspěvků 27.10.18 23:23
@Delaltctrl píše:
Asi v tom má i pojištění…

I tak by ta castka byla silne premrstena.

Niki2029
Nováček 2 příspěvky 27.10.18 23:25

@histep
Bohužel je, jde o přítelovo první auto, které má na sobě napsané, plus v tom hrají roli další faktory - věk pod 30, cena auta atd..
A ano jak píše kolega výše, je v tom zahrnuté i pojištění.

Příspěvek upraven 27.10.18 v 23:26

Aspera
Generální žvanilka 21154 příspěvků 1 inzerát 27.10.18 23:25

My jsme teda ani v době, kdy jsme spolu jen chodili neřešili přesné dělení peněz. Jednou zaplatil jeden podruhé druhý a jestli to bylo stejně nebo víc míň jsme neřešili. Ale znám páry, kde dělali vyúčtování do koruny, byla sranda je u toho pozorovat, když večer začali účtovat.

Victoria1988
Kecalka 124 příspěvků 27.10.18 23:26

@Niki2029 tak pojištěné to můžete mít na někoho z rodicu,starsi kamarad atd.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 27.10.18 23:28

@Victoria1988 ne každý si na sebe nechá udělat pojistku na cizí auto. Mně to třeba táta kdysi zamítl, bál se o vysoké bonusy. A dneska se mu ani nedivím.

Aspera
Generální žvanilka 21154 příspěvků 1 inzerát 27.10.18 23:29
@Victoria1988 píše:
@Niki2029 tak pojištěné to můžete mít na někoho z rodicu,starsi kamarad atd.

To je dobrý hazard. Do toho bych teda nešla.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1601 příspěvků 27.10.18 23:35
@Aspera píše:
My jsme teda ani v době, kdy jsme spolu jen chodili neřešili přesné dělení peněz. Jednou zaplatil jeden podruhé druhý a jestli to bylo stejně nebo víc míň jsme neřešili. Ale znám páry, kde dělali vyúčtování do koruny, byla sranda je u toho pozorovat, když večer začali účtovat.
:lol: :lol: :zed:

Ekonómové…

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1601 příspěvků 27.10.18 23:37

Ano jde o bonusy, a jednou se nějak s tím pov. Ručením začít musí. Bohužel je to tak ze začátky jsou krusnejsi, ale tak to prostě chodí a je potřeba to překonat, aby časem bylo lip a ne to nechat psát na rodiče atd… S tím jsou jen komplikace.

Pandulka
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 27.10.18 23:47

Mám auto na sebe a po chlapovi nechci co do oprav, baterií či pojištění nic. Vím, že kupuje takové ty blbinky (žárovky, vodu do ostřikovačů apod) protože je chlap a já se o to nehodlám starat a vůbec nemám přehled, kolik to může stát. Máme jen dohodu, že benzín platí komplet on (ale taky auto využívá převážně jen on).
Pokud s ním budeš jezdit příležitostně, přišlo by mi od tvého přítele hodně trapné, aby po tobě chtěl příspěvek na povinné ručení, servisy, opravy a tak.. To bych řešila v případě, že bys autem jezdila třeba několik dnů v týdnu do práce apod..

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >