Společný pokojíček?

4847
19.6.13 22:07

Společný pokojíček?

Ahojte,

chtěla bych se poradit o zařízení pokojíku. Nedávno jsme se s manželem stěhovali do zrekonstruovaného domečku- kuchyň, ložnice, koupelna, wc, obyvák a dva dětské pokojíky. Jeden pokojík je větší a druhý menší. Máme spolu 16 měsíční dcerku, které chceme zařídit ten velký pokojíček, ale můj muž má ještě syna z předchozího vztahu, který k nám jezdí každých 14 dní na víkend a začal se ptát po svém pokojíčku, my jsme původně neplánovali, že bychom mu nějaký zařizovali, postel má u malé v pokojíčku, ale asi by chtěl být sám, naši malé je 16 měsíců a jemu bude letos 10. Příští rok plánujeme ještě jedno miminko. Můj návrh, že mladý bude prozatím v tom druhém menším pokojíčku, protože jsme se shodli na tom, že pokud budou děti malé, tak budou v pokojíčku spolu, ale co pak, až půjdou třeba do školy a budeme je chtět rozdělit? Co když se jeho syn nebude chtít vzdát svého pokojíku? :think: Trošku se toho bojím, byly jste některé v podobné situaci? A jak jste ji vyřešily Vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1483
19.6.13 22:14

@artepetka já bych to asi zatím řešila tak že by měl každý dvůj pokojíček, holčička je ještě malá a pokud bude časem miminko, určitě bych mladší děti min do té doby než půjdou do školy nechala spolu a pak se uvidí.. píšeš že synovi je 10 let..když k tomu přpočítám nějaký ten rok, než vyroste dcerka, bude to už velký kluk..a myslím si že se řešení potom nabídne samo i podle toho jak budou chtít děti..ale asi bych to potom rozdělila na kluky a holky, podle toho co budete mít za druhé dítko.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
19.6.13 22:25

@artepetka my to máme skoro přešně tak jak píše @NikSo máme kluka necelých 9 let a holčinu 5 a půl a teď miminko kluka 8 měsíců, velkej kluk má svůj pokoj, malej kluk půjde do pokojíčku k holce a až trochu povyrostou tak kluci k sobě a holčina zvlášť, zatím s ohledem na skladbu hraček apod. my přijde lepší je dělit podle věku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11527
19.6.13 22:27

Prozatim bych mu pokojicek udelala, pak bych uprednostila sve dite..prece pak nebude pokoj neobydlen 2 tydny, jen proto ze synacek obcas dojede :roll: doufej, ze uz bude kluk velky a nebude delat problemy :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
evill
19.6.13 22:34

Zatím bych ho klukovi udělala. Až děcka vyrostou dělila bych podle pohlaví nebo podle četnosti návštěv. Jestli bude jezdit jednou za čtrnáct dní, může mít svou postel u dítka s větším pokojem. Taky ale u Vás může časem bydlet natrvalo - nikdy dopředu nevíš, tak si s tím zatím nelámej hlavu. Malocha máš zatím jednoho, a dost malého, takže netřeba řešit..

• Citovat
  • Nahlásit
4847
19.6.13 22:40

Děkuju za názory holky, právě toho se bojím, že pak se nebude chtít malý vzdát „svého“ pokojíčku, ze své zkušenosti vím, a i ze zkušeností okolí, že jakmile děti povyrostou budou chtět každý svůj pokojík…Jasný, pokud je malý byteček, tak děti se hold s tím srovnají. Na druhou stranu si i říkám, proč mu u nás dělat pokojíček, když pokojíček má přeci doma a k nám jezdí jen na víkendy…Pokud by jsme k malé pořídili dvoupatrovou postel, tak by přeci měl kde spát a to je to hlavní, hračky..no, zajímá se akorát o auta na dálkové ovládání jinak jak jinak o počítač, takže podle hraček bych to nedělila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4847
19.6.13 22:43

Evill - Asi to moc řeším, ale jsem už hold taková, všechno hezky naplánované. I o tom jsme se bavili, co když by chtěl u nás jednou bydlet natrvalo…a to už vůbec nevím jak by jsme řešili 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
P28
19.6.13 23:01

@artepetka Sice jezdí na víkendy, ale pořád je to manželův syn, stejně jako je jeho dítě to vaše společné. Myslím, že pro kluka bude důležité, aby se u vás necítil „jako na návštěvě“, ale v podstatě jako v druhém domově. Vaše společné děti nemají o nic větší nárok na prostor než mužův starší syn. Chápu, že to je těžký, ale synovy nároky na vlastní prostor i u táty jsou na místě. Takže bych mu pokoj nechala a další řešení se nějak vyvrbí. Ber to tak, že prostě muž bude mít tři děti mezi kt. bude muset rozdělit svou pozornost i materiální zázemí podle jejich potřeb. A potřeby dvou mrňat jsou prostě jiné než potřeby 10letého kluka a těžko ho můžeš opomíjet jenom proto, že je u vás jen na víkendy.

• Citovat
  • Nahlásit
7569
20.6.13 00:06

ASi bych mu teď pokojíček udělala…
Prckové jsou malí, můžou být spolu a hlavně…zhruba do 6-ti let, než půjde starší do školy (možná i později) jim nebude vadit, že jsou spolu.
A tomu staršíu bude v té době už 16 let a bude mít jiné starosti a bude se na „ztrátu“ nebo dělení se pokojíčku dívat jinak ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3141
20.6.13 00:43

Pokojíček bych mu tam udělala- on o něj teď stojí a vy tam teď ten pokojíček navíc máte. Neudělat mu ho tam jen proto, že „příští rok plánujete“, tj. to další dítě se narodí nejdřív za 2 roky, by mi na jeho místě přišlo dost líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35117
20.6.13 06:40

Asi půjdu proti proudu, ale já bych mu nezařizovala pokojíček, když dojede jednou za dva týdny na víkend. Musí stačit vlastní postel, skříň a případně stůl. Ve vašem případě klidně varianta dvoupatrové postele, pokud nechodí i někdy přes týden.
Problém vidím v tom, že si na to může zvyknout a v pubertě se „svého“ pokojíku těžko vzdá.

Dítě, i když manželovo, které jezdí dvakrát do měsíce na víkend, je pouhým hostem a nemůže očekávát, že mu bude vyhrazovat celý pokoj a po tu dobu, co tam nebude, se toho nikdo ani nedotkne. Svůj domov má u matky, která ho má v péči.

Jinak bych se na to dívala, kdyby dítě u vás trávilo čas ještě pravidelně přes týden v rámci rozšířeného styku, ale i tak by stačil „kout“ ne celý pokoj.
Ptá se po pokojíku, možná i „zkouší“, co pro něj víkendový otec je schopný udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4847
20.6.13 07:07

Děkuji za další názory, je to složité, ale asi nejvíc souhlasím s názorem Jany206, nechci aby se cítil nijak odstrčený, ale jak psala Jana206, u nás byť je to manželův syn je jen hostem, a domov má u své matky. Asi to vyřešíme tak, že mu „přenecháme“ pokoj, kde bude mít postel, skříň a psací stuůl ( což tam je), nijak zvlášť bych to dál nezařizovala, a až naše mrňata budou dostatečně velká, aby se rozdělila do pokojíčků, tak se hold do jednoho z nich pořídí dvoupatrová postel, a u koho to bude necháme na nich

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3141
20.6.13 07:10

No, možná zkouší, co je pro něj „víkendový otec“ schopný udělat, nebo prostě chce mít i u táty své místečko. Zvlášť když vidí, že by tam pro něj to místo bylo a nevyhovět mu proto, že ten pokoj držím pro dítě, které ještě ani není na cestě??? Nevím, no. Možná by to šlo řešit nějakým upozorněním před nastěhováním? My se teď také stěhujeme do nového, syn bude mít pokojíček minimálně další 2 roky sám a pak mu tam budeme muset šoupnout malého sourozence, tak s ním prostě o tom mluvíme, aby s tím počítal předem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11267
20.6.13 08:27
@artepetka píše:
Na druhou stranu si i říkám, proč mu u nás dělat pokojíček, když pokojíček má přeci doma a k nám jezdí jen na víkendy…

protože on u vás je DOMA. má tam přece OTCE :nevim: jo, (zatím) je u vás jenom na víkendy, nicméně pořád je to pro něj domov.

já jsem taky rozvedená, děti mám ve své péči a ony samy používají výrazy „doma“ a „doma u táty“. no, rozhodně je nemají ode mne, ale pokud to tak cítí, tak to respektuji a nehodlám jim tlačit do hlavy, doma jsou u mne, u táty že jsou „návštěva“.

jo, a ex sice bydlí v miniprostoru, který zatím upravuje, nicméně s (mini)pokojíkem pro svoje děti počítá, právě proto, že to jsou jeho děti a ne návštěva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2454
20.6.13 08:33
@artepetka píše:
Evill - Asi to moc řeším, ale jsem už hold taková, všechno hezky naplánované. I o tom jsme se bavili, co když by chtěl u nás jednou bydlet natrvalo…a to už vůbec nevím jak by jsme řešili 8)

Jak byste to řešili? No měli byste 3 děti, z toho 2 prcky a jednoho pubertálního o 10 let staršího. Jeden malý pokoj a jeden větší. Myslím, že řešení je nasnadě.

Popravdě nechápu, proč jste je teď dali dohromady a jeden pokoj je prázdný.

Všechno jsou to děti tvého manžela a měli byste s nimi zacházet stejně. Starší syn přece není žádné dítě druhé kategorie. Když se jeho rodiče rozhodli, že budou mít 2 domácnosti, tak bude mít syn 2 pokoje.

Kdyby byli věkově blíž, tak bych je klidně dala třeba podle pohlaví, ale rozdíl 10 let? To je asi jasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat