Spont. potrat

24.5.21 13:15

Spont. potrat

Milé maminky, snažilky,
měla bych na Vás dotaz. Prodělala jsem SP - týden zpožděná ms, během té doby slabá (ač viditelná), nesílící čárka na testu. 7.den zpoždění dorazila ms, která zatím trvá. Nemám žádné velké bolesti, jen klasické pobolívání podbřišku, jako u ms. Nejdou ze mě žádné cucky ani litry krve. Kdybych netestovala, myslela bych si, že jde jen o zpožděnou ms. Můj dotaz zní, je potřeba chodit k lékaři, nebo jet na pohotovost, když se ms rozjela sama? Moje gynlekoložka, resp. sestřička mi přijde celkem laxní, jako bych je spíše otravovala, když mám nějaký dotaz. Už se mi tam ani nechce volat, abych se zeptala, zda mám přijet. Návštěvu dr. pro potvrzení těhotenství jsem zrušila přes online formulář, abych zase nemusela se sestřičkou mluvit. Pokud bude po ms test sněhobílý a nebudu mít žádné bolesti, nikam bych nejela a začli bychom se snažit nanovo. Jen bych nerada něco zanedbala. Proto mě zajímá váš názor, jistě tu je někdo, kdo byl ve stejné situaci jako já nyní. Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64453
24.5.21 13:20

@Věruška132 není třeba chodit k dr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
24.5.21 13:35
@Věruška132 píše:
Milé maminky, snažilky,
měla bych na Vás dotaz. Prodělala jsem SP - týden zpožděná ms, během té doby slabá (ač viditelná), nesílící čárka na testu. 7.den zpoždění dorazila ms, která zatím trvá. Nemám žádné velké bolesti, jen klasické pobolívání podbřišku, jako u ms. Nejdou ze mě žádné cucky ani litry krve. Kdybych netestovala, myslela bych si, že jde jen o zpožděnou ms. Můj dotaz zní, je potřeba chodit k lékaři, nebo jet na pohotovost, když se ms rozjela sama? Moje gynlekoložka, resp. sestřička mi přijde celkem laxní, jako bych je spíše otravovala, když mám nějaký dotaz. Už se mi tam ani nechce volat, abych se zeptala, zda mám přijet. Návštěvu dr. pro potvrzení těhotenství jsem zrušila přes online formulář, abych zase nemusela se sestřičkou mluvit. Pokud bude po ms test sněhobílý a nebudu mít žádné bolesti, nikam bych nejela a začli bychom se snažit nanovo. Jen bych nerada něco zanedbala. Proto mě zajímá váš názor, jistě tu je někdo, kdo byl ve stejné situaci jako já nyní. Děkuji za odpovědi.

Ahoj Věruško, myslí, že v takto krátkém těhotenství není třeba chodit k lékaři. (Můj SP byl v 5tt). Krvácet bys měla týden, jediné co je třeba hlídat, aby nebylo masivní. Pak by byl lékař na místě, ale pokud ne, nemusíš se nikam hnát. Jde o to to „přečkat“ a pak se začít znovu snažit :) V pozdějším těhotenství se doporučuje 1-3 cykly počkat, ale třeba mně paní doktorka řekla, že můžu klidně hned. :) Držím ti palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.5.21 13:40

Moc děkuji, v tuhle odpověď jsem doufala. Zatím vypadá vše v pořádku. Pokud bych si myslela, že něco není, jak má být, tak bych určitě jela. Tuhle situaci už jsem jednou zažila a hned nato otěhotněla s dcerou. Jen jsem nyní bohužel moc pročítala emimino a četla samé protichůdné názory, tak abych případně nic nezanedbala. Ještě jednou děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
415
24.5.21 14:03

@Věruška132 nikam není potřeba chodit. Jen bych se zamyslela nad změnou lékařky, když se tam bojíš zavolat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.5.21 14:20

@Ivusska777 To už je na jinou diskuzi :) Mám to v plánu. Ale chceme s manželem ještě třetí, poslední dítko. Paní doktorka je skvělá, velice dobrá ve svém oboru s dobře vybavenou ordinací, kde probíhají i veškeré screeningy, apod. Pokud se nám zadaří a otěhotním, veškeré kontroly chci ještě absolvovat u ní. Poté se porozhlédnu po jiné dr… není to tak, že bych se tam bála zavolat, ale sestřička vždycky zní, jak když jí obtěžuji. Nejdřív volám moc brzy, když příště zavolám o týden později, tak je zase moc pozdě a už se jí nikam „nevejdu“. Když jsem teď, po 4 dnech zpoždění s pozitivním testem volala, abych se objednala na kontrolu, řekla jen, že mě teda objedná, ale ať jí to nezapomenu zrušit, až to dostanu. U dcery jsem volala po 14 dnech zpoždění a to mi zase vynadala, že mě nestihne objednat v 7tt… sice šlo o brzký potrat, beru situaci tak, jak je, ale poslouchat její řeči, že mi to říkala, jsem nechtěla. Tak jsem kontrolu raději zrušila online.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1206
24.5.21 14:35

Ahoj, taky jsem si to zažila. Nicméně já mám teda super doktora :palec:
Každopádně : pozitivní test jsem po ms měla ještě pár dní, tak se nelekni, když najdeš ducha.
Já teda byla na prohlídce, doktor mě chtěl vidět a bylo mi doporučeno, nechat projít ještě jednu ms a až pak se snažit na novo.
Já pak otěhotněla po půl roce.
Tak držím palce :palec:

Příspěvek upraven 24.05.21 v 14:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3690
24.5.21 14:45

Tohle je jen biochemko, odejde to jako ms, max mozna krapet silnejsi - bere se jako zpozdena ms. Spontanni potrat odchazi cele embryo a to fakt poznas a tam uz je kontrola na miste jestli odeslo vse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32844
24.5.21 14:49
@Věruška132 píše:
Milé maminky, snažilky,

To mě mezí. Ale pokud budeš ok, vůbec to ze zdravotního hlediska řešit nemusíš.

Než byly takhle citlivé testy a ženské tak, řekněme, dychtivé těhotenství, vlastně se ani nevědělo, kolik těhotenství končí takhle brzo. Bralo se to jako, že dostala menstruaci. Kolikrát holka čekala na menstruaci jako na smilování, ona přišla o chvíli později a silnější ona si říkala, že zpoždění měla z nervů, ale byla to takhle raná ztráta. To až teď, když jsou tak citlivé testy, je o tom větší přehled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.5.21 15:08

@hospodki aha, ok. Nevěděla jsem, jaký je rozdíl mezi SP a biochemkem. Myslela jsem, ze to je to samé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3690
24.5.21 15:31

@Věruška132 no ono v tom 5tydnu nemas ani sanci videt jak je to velke, protoze je to par bunek. to jsem mela 2×. U SP nekdy 9 tt kdy odpovidalo 7tt, tk uz jsem to chytla do ruky a velikostne tak male slepici vajicko vcetne tech obalu. behem nejakych 4 hodin d prniho krvaceni to odeslo a pak uz jen jako ms. Vyhodou ted mas, ze vis, ze jste plodni, akorat to byl asi slabsi kus nebo horsi podminky na udrzeni a nemusis cekat a nejaky dalsi ms a muzete se snazit hned. Drzim palce at vam to vyjde jak si prejete

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.5.21 15:43

@hospodki já už mám dvě děti doma, takže plodný jsme určitě :) a pozitivní test s následnou ms jsem taky zažila. Neklesám na mysli, určitě to brzy vyjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat