Reklama

Sporťák pro 4m mimi

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Žiža1
Extra třída :D 11314 příspěvků 18.09.10 20:22
Sporťák pro 4m mimi

Ahojte,
po týdnu bezúspěšného pátrání na netu (včetně obdobných témat na emiminu) prosím o radu !

Samimu jsou 4 měsíce (samozřejmě nesedí), a má cca 70cm. Jelikož se blíží zima, tak do žádné korby se nevejde s fusakem.
Stávající kočár má bohužel :cert: sporťák docela zešikma, takže urgentně musím koupit něco, co se dá dát do úplného lehu (ale jako ne žádný „prakticky- skoro-leh“ jak někteří výrobci rádi uvádí).

Moje požadavky - zásadní:

• úplný leh (=vhodný pro nesedící miminko)
  • otočná přední kolečka/náprava (tzn. ne pevná čtyřkolka)
  • pozice po i proti směru jízdy (Sami na mě potřebuje vidět, je ještě maličký)

Moje požadavky - doplňující:

• prostorná sedačka?
  • ideálně nafukovací kola s odpružením
  • okýnko ve stříšce :-P

Zatím jsem narazila na Bebe Confort High Trek, ale ten byl po pročtení diskusí kvůli nestabilitě zamítnut.
Potom na Britax B-Smart :?: Ale na ten jsem nečetla moc zkušeností, pak už se mi to tak strašně míchá, že :pocitac: :pocitac: vůbec nevím, jestli jsou ty sporťáky známých značek do lehu, tak si to raději nechám napsat od vás :palec: .

Narazila jsem i na golfky do úplného lehu, ale nato je asi příliš brzy ne? :think: , a navíc nevím, jak s nimi ve sněhu?

No a ještě takové ty naklápěcí sedačky do lehu, dá se to použít a líbí se v tom dětem, nebo je to až na větší mimča?

Díky za tipy, musím to už nějak dořešit..

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 18.09.10 20:28

Ahoj. Já teď používám sporťák od Firkonu Verano a stále doufám, že do hluboké verze se Mája vejde i s fusakem (korbička by měla mít 80cm). Každopádně sportovní verze splňuje první část tvých požadavků. Sportovní sedačka extra prostorná není, ale mně zatím vyhovuje. Já teda používám hlavně korbičku, ale když potřebuju někam, kde to není bezbariérové, tak beru sportovní sedačku, protože ta jde dát do úplného lehu a hlavně ji v pohodě unesu i s Májou. Okénko ve stříšce nemá, odpružený taky moc není. Jak jsem psala, se sportovní verzí začínám, takže moc zkušeností nemám, ale jsem s kočárkem spokojená. Mám ještě jiný sporťák po starší dceři, který jsem měla moc ráda a ten Firkon jsem kupovala jen kvůli hluboké verzi (ale hluboká+sportovní dohromady nás nová stála necelých 7tis Kč), ale zatím to vypadá, že se s ním nebudu chtít rozloučit, takže ten starší zatím leží složený ve skříni.

rozumbrada
Extra třída :D 13711 příspěvků 18.09.10 20:29

Já uvažuju o Patron Bohemia Fenix - prostorný, otočné sezení, velká kola, odpružený, česká výroba, stojí 9200,–
Okýnko ve stříšce ale nemá. Dělá se jako trojkolka i jako čtyřkolka.

Jestli je tu někdo, kdo s ním má zkušenosti, perte to do mně :-)

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 18.09.10 20:31

Můj kočár má skoro vše, co potřebuješ, jen né ten úplný leh, co je pro vás fakt důležité. Je to Mutsy, jen abys ho nezahrnovala do výběru. Jinak ten Bebe Confort má taky jen tu naplápěcí sedačku ne? To je podle mě ještě horší, než ten skoroleh :think:

rybkabezvody
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 18.09.10 20:35

ahoj, zkus se tady na emimi juknout do diskuze o Mutsy, tam by ti holky mohly poradit s tím lehem, jinak ostatní vlastnosti Mutsy 4rider má ( my jsme a doufám že ještě dlouho budeme v hl. korbě, ale Mutsy super ) :mavam:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 18.09.10 20:36

Ještě mě napadlo, jestli u toho kočárku, co máte, nejde přikoupit nějaká vložná taška nebo fusak s pevnými zády, které by se tam daly upevnit. To, že by to bylo do kopce, by nevadilo (spíš naopak), ale muselo by to být rovné. Vložná taška bude asi na vašeho chlapáka už malá, ale viděla jsem fusaky s pevným dnem..

Žiža1
Extra třída :D 11314 příspěvků 18.09.10 20:54
hkac píše:
Ještě mě napadlo, jestli u toho kočárku, co máte, nejde přikoupit nějaká vložná taška nebo fusak s pevnými zády, které by se tam daly upevnit. To, že by to bylo do kopce, by nevadilo (spíš naopak), ale muselo by to být rovné. Vložná taška bude asi na vašeho chlapáka už malá, ale viděla jsem fusaky s pevným dnem..

Hmm, tak o fusaku s pevnými zády jsem nevěděla, nicméně se chci stávajícího kočárku úplně zbavit, nevyhovuje mi na něm víc věcí (jako prvorodička jsem měla určité požadavky, které mi teď v praxi přijdou úplně nepodstatné a vyvstaly zase úplně jiné :-? )

Díky i Vám ostatním za příspěvky …

Sunnyside
Ukecaná baba ;) 1751 příspěvků 18.09.10 21:11

Koukni na Gessleiny :palec:

Třeba Gesslein Future splňuje naprosto vše 8-)

HMarketa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.10 21:17

Já řešila nedávno úplně stejnou otázku, nakonec jsem našla Cam cortina X3 evolution - hele v normálním kočárku jsem měla prcka do tří měsíců a vyrostl mi z korby :zed: , dnes má pět měsíců a tam se mi vejde do hluboké korby ještě - sehnala jsem jak s nástavbou korbu, tak sporťák - vše v jednom - bazarové, ale za super peníze a moc pěkné. Prve jsem si říkala, že už korbu nepotřebuji, ale když to bylo k tomu, bude se hodit pro druhé a možná v tom část zimy odchodíme a zbytek ve sporťáku. Otočná sedačka splňuje, je to tříkolka, autosedačka je taky v tom - upevníš na podvozek. Super jízdní vlastnosti a hlavně hodně prostoru. Sporťák je skoro vleže. Malý spí výhradně na bříšku a v pohodě, takže doporučuji a hlavně navíc bonus, jakmile sklopíš sporťák do lehu, tak se zvedají nožičky - což některé sporťáky zase nemají a dětem, když mají tak rok a spí na zádech, visí nožičky dolů. Nedovedu si představit, když by spali na bříšku :-x

DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 18.09.10 21:26

Já nedám dopustit na můj ROAN Marita. V korbě mi malá vydržela do ROKU!!! Tento kočár sice připomíná starou klasiku, ale co se velikosti korby týče, nemá konkurenci. Bohužel ale nemá otáčecí přední kola. Prostě klasika.

RyBANA
Neúnavná pisatelka 17841 příspěvků 18.09.10 21:30

do roku paráda, jen kdyby děcko nechtělo furt čučet ven..te pak i roan marita na prd :mrgreen:

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 18.09.10 21:33
RyBANA píše:
do roku paráda, jen kdyby děcko nechtělo furt čučet ven..te pak i roan marita na prd :mrgreen:

Ve čtyřech měsících jsem vozila malou na bříšku a čučelo se jí bezva :mrgreen:

DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 18.09.10 21:37
RyBANA píše:
do roku paráda, jen kdyby děcko nechtělo furt čučet ven..te pak i roan marita na prd :mrgreen:

Tak to jsi ho asi nikdy neviděla. Když jsem šla odpoledne na procházku, nechala jsem malou v lehu, a když se vzbudila, dno se dalo napolohovat do sedu!!!

Žiža1
Extra třída :D 11314 příspěvků 18.09.10 21:38
HMarketa píše:
Já řešila nedávno úplně stejnou otázku, nakonec jsem našla Cam cortina X3 evolution - hele v normálním kočárku jsem měla prcka do tří měsíců a vyrostl mi z korby :zed: , dnes má pět měsíců a tam se mi vejde do hluboké korby ještě - sehnala jsem jak s nástavbou korbu, tak sporťák - vše v jednom - bazarové, ale za super peníze a moc pěkné. Prve jsem si říkala, že už korbu nepotřebuji, ale když to bylo k tomu, bude se hodit pro druhé a možná v tom část zimy odchodíme a zbytek ve sporťáku. Otočná sedačka splňuje, je to tříkolka, autosedačka je taky v tom - upevníš na podvozek. Super jízdní vlastnosti a hlavně hodně prostoru. Sporťák je skoro vleže. Malý spí výhradně na bříšku a v pohodě, takže doporučuji a hlavně navíc bonus, jakmile sklopíš sporťák do lehu, tak se zvedají nožičky - což některé sporťáky zase nemají a dětem, když mají tak rok a spí na zádech, visí nožičky dolů. Nedovedu si představit, když by spali na bříšku :-x

A jde ti nacvaknout střecha na sporťák proti směru jízdy?

RyBANA
Neúnavná pisatelka 17841 příspěvků 18.09.10 21:40
kolozubka píše:
RyBANA píše:
Ve čtyřech měsících jsem vozila malou na bříšku a čučelo se jí bezva :mrgreen:

no já dát Darka na bříško tak čučí tak minutu a pak spustí šílenej řev :lol: :lol: chtěl by spíš do sedu :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >