Spory o bydlení, nevím, jak dál

633
10.8.15 12:36

spory o bydlení, nevím jak dál?

Ahojky, už nevím jak dále.. S mužem se dohadujeme o bydlení. Já nechci zůstat v malém městěčku, kde není žadná dostupnost lékařství ani služeb. Chci jít do většího města okolo 10 tis. obyvatel cca 20 km od měnšího městěčka. Ale partner o tom nechce nic slyšet, když se bavíme kde budeme bydlet tak se vždy pohádame. Žijeme spolu 4 roky a máme spolu 2,5 letou dcerku. Momentální bydlení jsme řešili že chceme být spolu, já do školy každý den dojížděla v té době mi to tak nevadilo, protože jsem mu moc dobře vysvětlila že tu nechci bydlet celý život a on to respektoval. Celou dobu jsme bydlení odkládali než pujde dcera do školky a pomalu ta doba nastává a jsou časté hádky o bydlení. On se toho tady nechce zdát jen proto že tu má rodiče a že tu vyrůstal, kdyby měl jiný důvod pochopila bych to, ale tohle nechápu. Já mam také rodiče moc ráda, ale mám je ccc 35 km od sebe ale také jsem se dokázala osamostatnit a když to pro mě také bylo moc težké, ale jsem ráda že jsem to dokázala. Jenže on dává přednost rodičům, než svojí rodině, prý když tu nezustanu tak se se mnou rozejde.. Ale já fakt nedokážu tady žít celý život, už teď je to tady pro mě moc těžké.. Co mám dělat? Jak ho přemluvit? Poraďte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2874
10.8.15 12:38

Chlapa nepřemluvíš, on si stojí za svým, a jeho maminka i pápínek za ním.
Takže jsou 2 možnosti:
1. buď si zvykneš a zůstaneš do konce života s chlapem, co se nebude stěhovat.
2. rozejdete se a ty půjdeš s dcerkou do většího města.
Nic mezi tím není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3734
10.8.15 12:42

Teď bydlíte u jeho rodičů? nebojí se on hypotéky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
10.8.15 12:44
@Jana.49 píše:
Ahojky, už nevím jak dále.. S mužem se dohadujeme o bydlení. Já nechci zůstat v malém městěčku, kde není žadná dostupnost lékařství ani služeb. Chci jít do většího města okolo 10 tis. obyvatel cca 20 km od měnšího městěčka. Ale partner o tom nechce nic slyšet, když se bavíme kde budeme bydlet tak se vždy pohádame. Žijeme spolu 4 roky a máme spolu 2,5 letou dcerku. Momentální bydlení jsme řešili že chceme být spolu, já do školy každý den dojížděla v té době mi to tak nevadilo, protože jsem mu moc dobře vysvětlila že tu nechci bydlet celý život a on to respektoval. Celou dobu jsme bydlení odkládali než pujde dcera do školky a pomalu ta doba nastává a jsou časté hádky o bydlení. On se toho tady nechce zdát jen proto že tu má rodiče a že tu vyrůstal, kdyby měl jiný důvod pochopila bych to, ale tohle nechápu. Já mam také rodiče moc ráda, ale mám je ccc 35 km od sebe ale také jsem se dokázala osamostatnit a když to pro mě také bylo moc težké, ale jsem ráda že jsem to dokázala. Jenže on dává přednost rodičům, než svojí rodině, prý když tu nezustanu tak se se mnou rozejde.. Ale já fakt nedokážu tady žít celý život, už teď je to tady pro mě moc těžké.. Co mám dělat? Jak ho přemluvit? Poraďte?

dneska se všichni stěhují na dědiny a ty chce pryč? :D bydlíme na předměstí, je to tady moc fajn, ale mít možnost bydlet tam, na dědině, kde jsem melí prarodiče a strávila jsem tam celé dětství, neváhala bych. mmchd, je tam 750 obyvatel, školka, škola, hospoda, ktera je v neděli kostel, coop, pošta a uřad se starostou, jo a hříště:D museli bychom si opupit druhe auto, ale mít tu možnost, tak neváhám a jdu od města co nejdál to jde. zamysli se nad tím, někdy je lepší být na malém měste, zvlášť, když už tam jste, není to 100 km v divočině a nemusíš se hádat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.8.15 12:44

Myslím, že ti to řekl dost jasně. Svého nedocílíš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
10.8.15 12:45

Pokud nechce, tak ho nepřemluvíš. Spíš se zamysli nad tím, jestli zůstaneš tam nebo půjdeš sama.

Můžeš mu zkusit vysvětlit ekonomické výhody stěhování nebo ho nechat, aby si užil, jak „skvělé“ je nemít nic po ruce při péči o dítě a domácnost. Jinak mě nic nenapadá, ale naprosto ti rozumím, v tak malém městě bych žít nedokázala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2028
10.8.15 12:45

A co udělat kompromis. Jít do menšího města, které leží blízko většího města? Bydlet blíž rodičům (ať už tvým nebo jeho) má své výhody - například hlídání…Jinak znám ale celkem dost případů, kdy se páry rozešli, protože se nedohodli na bydlení, snad se na něčem dohodnete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22488
10.8.15 12:46

@Jana.49 nepřemluvíš, jsou jen 2 možnosti. Tvého muže naprosto chápu ;) taky se mi špatně odcházelo, holt není každý takový, že to dokáže.
Jaké máš ty důvody pro stěhování se?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68992
10.8.15 12:47

@Jana.49 No, ono je to bohužel úplně stejné jako s jakýmkoliv jiným provizoriem, používáním se stává trvalým :-( takže on nevidí důvod, proč něco měnit, když to už x let funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
10.8.15 12:47
@MarieOVMUC píše:
dneska se všichni stěhují na dědiny a ty chce pryč? :D bydlíme na předměstí, je to tady moc fajn, ale mít možnost bydlet tam, na dědině, kde jsem melí prarodiče a strávila jsem tam celé dětství, neváhala bych. mmchd, je tam 750 obyvatel, školka, škola, hospoda, ktera je v neděli kostel, coop, pošta a uřad se starostou, jo a hříště:D museli bychom si opupit druhe auto, ale mít tu možnost, tak neváhám a jdu od města co nejdál to jde. zamysli se nad tím, někdy je lepší být na malém měste, zvlášť, když už tam jste, není to 100 km v divočině a nemusíš se hádat.

Ale ona píše, že u nich není nic a město do kterého by se chtěla stěhovat také zřejmě není žádné velkoměsto (10 000 obyvatel). Pokud je někde lékař, obchod, školka, škola a dopravní dostupnost, tak ano, ale z jejího popisu jsem pochopila, že u nich není nic :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.8.15 12:49

Nemůže být opravdového manželství, dokud snoubenec či snoubenka opravdu neopustí své rodiče… Bible :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1237
10.8.15 12:50

Udělala bych seznam pro a proti! V dnešní době není problém dojíždět, dělá to tak spousta lidí a to, že ušetříš a nebudeš si brát hypotéku, kup auto a vše se usnadní! Pak budeš chodit do práce, a malá bude ve školce marodná a budeš ještě ráda, že ji kdo pohlídat :) Já v tom vidím pozitivum, vesnice, příroda, baráček :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
633
10.8.15 12:51

Hypotéky se myslím nebojí, práve že to město kam chci je kompromis 20 km od jeho rodičů i od mých. Já právě vyrůstala ve městě skoro 6 tis obyvatel a teď žiju 2tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.8.15 12:51

Přesně tahle sitauce byla u nás před lety…s tím rozdílem, že jsme měli syna 2 roky a já byla těhotná…Nic nepomáhalo, rozhovory nikam nevedly…Tak jsem se jednoho dne sbalila a odešla se synem k mým rodičům. Řekla jsem mu, že odcházíme a že jestli chce, ať přijede a domluvíme se, kde si najdeme bydlení. Já se synem že už se nevrátíme. Netrvalo ani pár dní…a byl za námi, udělali jsme kompromis, našli bydlení tak, aby nám oběma to vyhovovalo a teď si žijeme spokojeně…Takže u nás pomohl radikální postoj…po vyčerpání všech pokusů mi snad nic jinýho ani nezbývalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3734
10.8.15 12:53

No a kde tedy bydlíte teď a jak chcete bydlet pak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama