Správné rozhodnutí děti / práce ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 17:02
Správné rozhodnutí děti / práce ?

Ahoj, chtěl abych znát váš názor, jak se rozhodnout. Jsem před koncem rodičovské dovolené( děti 5let a 2,5roku ) a rozhodla jsem se najít si práci. Rozeslala jsem pár životipisů a prošla pohovory. Teď se ale musím rozhodnout. Vybrali si mě do firmy, po které jsem hrozně toužila, takovou práci jsem vždycky chtěla, bavila by mě a navíc je tam skvělé platové ohodnocení. Jedinou nevyhodou je pracovní doba. Rano bych odjížděla po 6hodině a vracela bych se domů mezi 18.-19.hodinou. Děti bych viděla jen v pyžamu a o víkendech. Hlídání mám, ale znamenalo by to, že děti nebudou mít žádné koníčky, naši mi sice řekli, že pohlídají, ale nic s nima obíhat nebudou. Manžel dělá na směny, tak ten by je tam mohl vodit maximálně 2krát do měsíce. Z druhé práce už tak nadšená nejsem. Nejsem si jistá, že mě bude bavit, peníze jsou sice taky slušné, na to, že je to tady v místě. Žijeme na malém městě a moc příležitostí pro práci tu není. Takže mám vlastně obrovské štěstí, že jsem něco takového našla. Ráno z domova půjdu mezi 7-8 a nejdýl do 16,30hod jsem doma. Budu mít víc času na děti. Teď vůbec nevím, jak se rozhodnout. Řešila jste některá něco podobného? Jak jste se rozhodly?
P. S. Peníze nerozhodují, nejsme v tíživé finanční situaci, abych se musela rozhodovat podle nich.
Prosím o anonym, je to pro mě citlivé téma. Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

jary1
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 04.02.18 17:11

Pokud nerozhodují peníze, tak hledej dál. Děti na tebe jsou zvyklé a najednou se s nima uvidíš,,jen,, o víkendu. Bude se jim po tobě stýskat. Vidim to u malé, když jednou za 3 týdny jdu na odpolední, ráno ji vodím do školky a někdy večer přijdu tak, abych ji viděla 30 minut než jde spát. A i to je málo, stýská se jí. A to není žádný mamanek.

Verun83
Echt Kelišová 8430 příspěvků 33 inzerátů 04.02.18 17:19

A jake jsou tvoje priority?
Ja bych teda nechtela videt deti tak malo. Asi bych hledala dal nebo vzalu tu s lepsi pracovbi dobou. Ono asi neni nic moc odchazet z domu v 6 a vracet se az po 12ti hodinach. Myslim, ze bys toho mela za chvili po krk.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 04.02.18 17:20
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěl abych znát váš názor, jak se rozhodnout. Jsem před koncem rodičovské dovolené( děti 5let a 2,5roku ) a rozhodla jsem se najít si práci. Rozeslala jsem pár životipisů a prošla pohovory. Teď se ale musím rozhodnout. Vybrali si mě do firmy, po které jsem hrozně toužila, takovou práci jsem vždycky chtěla, bavila by mě a navíc je tam skvělé platové ohodnocení. Jedinou nevyhodou je pracovní doba. Rano bych odjížděla po 6hodině a vracela bych se domů mezi 18.-19.hodinou. Děti bych viděla jen v pyžamu a o víkendech. Hlídání mám, ale znamenalo by to, že děti nebudou mít žádné koníčky, naši mi sice řekli, že pohlídají, ale nic s nima obíhat nebudou. Manžel dělá na směny, tak ten by je tam mohl vodit maximálně 2krát do měsíce. Z druhé práce už tak nadšená nejsem. Nejsem si jistá, že mě bude bavit, peníze jsou sice taky slušné, na to, že je to tady v místě. Žijeme na malém městě a moc příležitostí pro práci tu není. Takže mám vlastně obrovské štěstí, že jsem něco takového našla. Ráno z domova půjdu mezi 7-8 a nejdýl do 16,30hod jsem doma. Budu mít víc času na děti. Teď vůbec nevím, jak se rozhodnout. Řešila jste některá něco podobného? Jak jste se rozhodly?
P. S. Peníze nerozhodují, nejsme v tíživé finanční situaci, abych se musela rozhodovat podle nich.
Prosím o anonym, je to pro mě citlivé téma. Děkuji
.

Příspěvek upraven 28.02.18 v 14:51

reny14
Ukecaná baba ;) 2372 příspěvků 04.02.18 17:22

No já odcházím po 7 (vstávám ale v 5:45) a přijíždím zpět v 16:15. A je toho tak akorát dost. Vyzvednout že školky a školy, nákup. Doma jsme v 5. Kroužky už nestíháme. Tu první práci bych já osobně nevzala. Budeš urvaná a děti skoro neuvidíš. Pro mě by byl ideál dělat 4hod. denne, ale to si v naší finanční situaci nemůžu dovolit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 17:26

Já jsem taky chtěla ze začátku něco jen na pár hodin, ale u nás nic není. Musela bych přes hodinu dojíždět. Což se mi pak nevyplatí a můžu být rovnou doma. Zaklad.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15095 příspěvků 04.02.18 17:31

Osobne nechapu pristup byt x let s detmi doma a pak jit do prace od rana do vecera. Ja bych vzala druhou praci. Sama jsem pred detmi snila i jinem typu prace nez s ditetem. Nestihani krouzku a pozdeji klidneho zvladani skoly by mne za praci, o ktere jsem snila, rozhodne nestalo.

Petra Star
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 04.02.18 17:33
@Anonymní píše:
Já jsem taky chtěla ze začátku něco jen na pár hodin, ale u nás nic není. Musela bych přes hodinu dojíždět. Což se mi pak nevyplatí a můžu být rovnou doma. Zaklad.

Zkusila bych vyjednávat, třeba na práci jen 3 dny v týdnu. Pokud tě fakt chtějí, mohlo by to klapnout… Ale nevím, co je to za práci.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1347 příspěvků 04.02.18 17:33
@Anonymní píše:
Prosím o anonym, je to pro mě citlivé téma. Děkuji

Vis co, kazdy pracujici rodice to tak maji. :nevim: Ono zalezi hodne na tobě, jak to mas nastavené. Pokud se chces detem plne věnovat, nemyslet na sebe a obetovat se jim, tak vol praci s lepsi pracovni dobou, i kdyz te nebude bavit, proste se obetuj. Pokud chces take trochu myslet na sebe, na svoji budoucnost, chces v zivote delat co te bavi, protoze deti za chvili, a bude to fakt chvilička, vyrostou a maminka jim bude uplne volna, tak bych urcite volila praci prvni. Uvedom si, ze se ti treba nikdy uz podobná prilezitost nenaskytne a ty budes 10,20,30, 40,nevim kolik ti je, chodit do prace, ktera te nebavi. Me treba nevadi, ze vidim deti treba jen 3 hodiny denne, o to vic di to uzijeme a pak o vikendech. Ja svoje deti nadevse miluji, ale mam svuj vlastni zivot a obetovat se detem. To ne ;)

blumen
Hvězda diskuse 43108 příspěvků 04.02.18 17:36

Prvni prace nikdy. Mam jedno dite a 3× tydne chodim domu 18:30 a staci to. 5× tydne rozhodne ne. Budes litovat casem. Radeji tu druhou a byt vic s detma.

Novire
Neúnavná pisatelka 19755 příspěvků 04.02.18 17:36

Po RD jsem začala pracovat na plný úvazek a i s dojížděním jsme byla pryč z domu 11 hodin (odchod 6.30, návrat 17.30). Vydrželi jsme to rok, nechápu jak, a od té doby nikdy více. Nic jsme nestíhali, doma věčně řev, děti zvlčily, nic nešlo, přes týden to bylo akorát napsat úkoly, vykoupat, najíst a spát (vstávali před šestou).
Od té domy mám jen zkrácený úvazek a je to nebe a dudy.
Tu první práci bych nebrala, nebo bych se aspoň pokusila domluvit na zkráceném úvazku.

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 04.02.18 17:37

Ja bych vzala tu druhou praci, vzhledem k nizkemu veku deti. Az budou obe deti ve skole, tak se muzes realizovat i v praci a bude to snadnejsi. ;)

Hadumi
Extra třída :D 13172 příspěvků 04.02.18 17:39

Nešel by u té první práce zkrácený úvazek? Třeba na 6 hod. denně? Já osobně bych volila první práci, skončit tam můžeš vždycky a je vidět, že zase takový problém se sháněním práce si neměla. Nějak nechápu, že táta od rodiny může dělat v klidu dvanáctky a nikdo ho „nesoudí“, ale máma od rodiny se musí pomalu ospravedlňovat.

Monchichik
Závislačka 3701 příspěvků 04.02.18 17:40

Tak ta první pracovní doba je hrozná, neumím si představit chodit domů večer a vidět děti chvíli před spaním. Kromě toho, co provoz domácnosti, to budeš uklízet a prát o půlnoci? A rodiče budou hlídat každý den? To starší půjde za chvíli do školy, co úkoly atd?

jenny.fields
Generální žvanilka 24331 příspěvků 04.02.18 17:40

První práce je šílenost, děti ti budou vychovávat prarodiče a družina a školka. Hledala bych dál, pokud se ti druhá nelíbí.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama