Správný přístup porodnice: Nový Jičín

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
polokoule
23.4.14 18:32

Spravny pristup porodnice?

Ahoj. Planujeme s pritelem druhe dite. A porad vedeme diskuze, kde budu rodit.Jsem z Valmezu, ale rodila jsem prvni dceru v Novem Jicine. Pritel tvrdi, ze ve Valmezu v porodce se nezachovaly spravne a tak bych chtela slyset vas nazor. Dcera se narodila 23.12.2012.Ten den jsem uz od treti rano citila takove jakoby mirne tahani v brise, ktere zas ustalo. Netusila jsem, ze ten den porodim.Byla jsem v 39 tydnu. Kolem 8 rano uz to bolelo tak po pul hodinach a to uz tak, ze jsem si musela vzdycky sednout a cekat az to prestyne, to uz bolelo dost. Bolesti se stupnovaly, tak jsem rekla, ze nez pojhedem k nasi, tak se stavime do nemocnice, jestli se treba nedeje neco spatneho.Tam me to uz bolelo po 20 minutach a musela jsem to prodychavat. Nicmene podle monitoru to pry zati na porod nevypada a doktorka rekla, ze jsem otevrena na 1 prst. Rekla jsem, ze to ale uz fakt boli, ze to jsou ty kontrakce asi.No byla jsem nezkusena prvorodicka. A doktorka rika: nenechame si vas tady, byla byste tu zbytecne, pred svatkama a tak, jedte domu, dejte si dvojku cerveneho a sex. Takhle to rekla. A po odjezdu z porodnice se do hoidiny dostavily uz silne kontrakce, ze jsem myslela ze se zblaznim. V te porodce jsem byla kolem desate rano a porodila jsem v 17 hodin toho dne. Chtela bych znat vas nazor, jestli se vam to zda jako normal pristup nebo ne. Proste jestli je mozne, ze vam v deset rano reknou, ze to na porod nevypada a v 17 hodin je prcek na svete.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60577
23.4.14 18:35

Mě řekli na přijmu o půlnoci ze rodit budu az tak druhy den, mela jsem kontrakce ale byla zavřena
Manžela poslali domu a ja mu ve 4 ráno volala at jede zase zpět a ve 4.43 se maly narodil
Takze ano podle me je to možné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24719
23.4.14 18:38

Ano, je to normální přístup. Nebylo ti doma líp, než v porodnici :nevim:?
Oni nepoznají, za jak dlouho to bude, taky tě mohli přijmout, zkysla bys tam dva dny, pak už by ti to urychlovali lékama, což by vyvolalo tíseň plodu, takže akutní císař…
To mi přijde lepší jeden „zbytečný“ výjezd do porodnice.

Kontrakce po 20 minutách nemusí znamenat porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1947

Je to možné a opravdu si málokdy nechají rodičku v porodnici, když je otevřená na 1 cm, to já byla už tři týdny před porodem, to bych si tam pěkně poležela :)
nepříjde mi to jako špatný přístup nemocnice
pouze v případě jiných problému by si tě tam nechaly, ale píšeš, že monitor natáčely a byl v pohodě a vyšetření taky provedly, takže to je v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11560

Me v 1 rano rekli, ze porod jeste nee a maly se narodil v 5.30.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13835
23.4.14 18:39

Já přijela do porodnice v ten den, co se malá narodila a řekli mi, že jsou to poslíčci. O pár hodin později jsem byla zpět. Dodnes jsem ráda za to, že mne poslali domů, kde jsem byla v klidu a ve svém a ušetřila jsem si několik hodin pobytu v porodnici. Ve tvém popisu neshledávám, že by něco udělali špatně. Ty nejsi ráda, že si mohla být v pohodlí domova?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15405
23.4.14 18:40

Podle mě naprosto normální přístup. Kdyby to byli poslové, tak bys moc ráda v porodce přes svátky nebyla zbytečně, ne? porod si stihla? jo, tak co řešíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10770
23.4.14 18:41

Taky se mi to zdá, jako normální přístup celkem. Každý rodí jinak rychle, někdo má poslíčky měsíc před porodem.

Moje maceška například jela do porodnice přes 100 km, taky jí řekli, že je ještě čas a taky si to za pár hodin zopakovala a porodila.

Příspěvek upraven 23.04.14 v 18:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20768
23.4.14 18:41

Ano taky jsi mohla rodit až za den, dva.. Lepší být co nejdéle doma než tam někde hekat skupinově, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83627
23.4.14 18:47

Ano, je to správný přístup, na 1 cm a žádné problémy se v porodnici nenechává, to by tam některé mohli pěstovat taky měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5829
23.4.14 18:50

@polokoule já bych řekla, že můžeš být jedině ráda. v „naší“ porodnici by to řešili okamžitě oxitocinem do žíly nebo píchnutím vody :pocitac: takhle tomu dali volný průběh. a co bys taky chtěla těch 9 hodin dělat na sále? :nevim: buď ráda, že si mohla být ještě v pohodě a klidu doma, ne? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6431
23.4.14 18:50
@polokoule píše:
Ahoj. Planujeme s pritelem druhe dite. A porad vedeme diskuze, kde budu rodit.Jsem z Valmezu, ale rodila jsem prvni dceru v Novem Jicine. Pritel tvrdi, ze ve Valmezu v porodce se nezachovaly spravne a tak bych chtela slyset vas nazor. Dcera se narodila 23.12.2012.Ten den jsem uz od treti rano citila takove jakoby mirne tahani v brise, ktere zas ustalo. Netusila jsem, ze ten den porodim.Byla jsem v 39 tydnu. Kolem 8 rano uz to bolelo tak po pul hodinach a to uz tak, ze jsem si musela vzdycky sednout a cekat az to prestyne, to uz bolelo dost. Bolesti se stupnovaly, tak jsem rekla, ze nez pojhedem k nasi, tak se stavime do nemocnice, jestli se treba nedeje neco spatneho.Tam me to uz bolelo po 20 minutach a musela jsem to prodychavat. Nicmene podle monitoru to pry zati na porod nevypada a doktorka rekla, ze jsem otevrena na 1 prst. Rekla jsem, ze to ale uz fakt boli, ze to jsou ty kontrakce asi.No byla jsem nezkusena prvorodicka. A doktorka rika: nenechame si vas tady, byla byste tu zbytecne, pred svatkama a tak, jedte domu, dejte si dvojku cerveneho a sex. Takhle to rekla. A po odjezdu z porodnice se do hoidiny dostavily uz silne kontrakce, ze jsem myslela ze se zblaznim. V te porodce jsem byla kolem desate rano a porodila jsem v 17 hodin toho dne. Chtela bych znat vas nazor, jestli se vam to zda jako normal pristup nebo ne. Proste jestli je mozne, ze vam v deset rano reknou, ze to na porod nevypada a v 17 hodin je prcek na svete.

Tak kde si nakonec rodila? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3933
23.4.14 18:51

Nic špatného na přístupu porodnice neshledávám, naopak bych byla ráda, že by mě tam nedrželi a můžu prožít si co nejdelší část první doby porodní v klidu doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47759
23.4.14 18:51

Naprosto normální přístup, mě prijali ve 2. 05 ráno, monitor ukazoval hodně slabé kintrakce a že to je ještě na dlouho :roll: Chtěli mě poslat domů, jsem se zabejcila, že domů nejdu, že rodím rychle a porod poznám (3 porod) PA se mě jen 2× přišla zeptat, jak se cítím, tak jsem jí řekla co a jak a zase spokojeně odešla. Ve 4.26 mi praskla voda, přítel zavolal Pa a ve 4. 27 byl syn venku. Měla jsem krásný přirozený porod, do kterého se mi nikdo nemontoval :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13152
23.4.14 18:53

@polokoule Takže v 10 hodin jsi byla v nemocnici ve Valmezu a v 17 hodin jsi porodila v Novém Jičíně? Rozumím tomu správně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat