Porodnice Nový Jičín

, http://nemocnicenovyjicin.agel.cz/pracoviste/od...

Porodní sál - sesterna: 556 773 421
Porodní sál – příjem: 556 773 108
Porodní oddělení: 556 773 424
Novorozenci a linka kojení: 556 773 723

Primář: MUDr. Pavel Bartoš, PhD., M MED

Zdejší porodnice provádí přes tisíc porodů ročně a může se pochlubit opravdu impozantními přidruženými zdravotnickými službami. Mezi ně například patří Centrum pro diagnostiku vrozených vývojových vad v těhotenství.

Prohlédněte si také ceník dalších služeb, které porodnice nastávajícím maminkám nabízí.

Doporučují maminky porodnici Nový Jičín?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Nový Jičín

Rodila jste v porodnici Nový Jičín?
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Viorika123 18.05.19 napsala :

Za mě maximální spokojenost.
Přirozený porod:
Personál maximálně respektoval moje požadavky, při předporodních návštěvách dokázali poradit, doporučit, prošli se mnou porodní plán, vysvětlili mi všechno, co mě zajímalo.
Při porodu pravidelně chodili porodní asistentky a paní Dr., byly opravdu vstřícné, chápavé a dokázali uklidnit a podpořit. Po porodu mi dali dcerku hned do náruče, k prsu, částečně vyšetřili na mě. Následně jsme měli 2 hodiny s manželem pro naši rodinu.
Poporodní oddělení:
Na pokoji se mnou byla 1 maminka, pokoje byly čisté, uklízeli je minimálně jednou denně. Každý den jsem dostala čisté pyžamo, plenky pro malou, na vyžádání převlékli postel. Sestřičky měly velkou trpělivost, všechno ukázaly a vysvětlily, ať byl den nebo noc. Všechny byly velmi milé. Snídaně - výběr ze 2 jídel, oběd výběr ze 3 jídel. Jídlo bylo vynikající a bylo ho vážne moc.
Pro další mimi ráda opět půjdu do porodnice Nový Jičín.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pred porodem používat Aniball, nemusela jsem být nastrizena a po porodu jsem byla fit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Anonymní 27.04.19 napsala :

Během těhotenství jsem byla přesvědčena o tom, že budu rodit kdekoliv jinde, jen ne v Novém Jičíně (špatně reference), nakonec to ale osud zařídil jinak a já jsem zpětné neuvěřitelně ráda, že jsem rodila právě zde. Od cca 30tt jsem začala mít problémy s krvácením. Nejprve jsem s tím byla hospitalizovana v Ostravě, následně dvakrát po poměrně dramatických převozech sanitkou přímo v Novém Jičíně. Ve 34+4tt jsem zde nakonec na Apríla porodila akutním císařským řezem, (syn byl navíc koncem panevním). Mladá lékařka si zavolala na konzultaci staršího lékaře a společne mě nad ránem odoperovali. Veškerý personál (na příjmu, porodním sále, oddělení) byl naprosto profesionální, se vším pomohli, přistupovali ke mně velice empaticky a lidsky. Syna museli po porodu převézt do FNO. Lékaři z novorozeneckého odd. však zůstali s FNO ve spojení a chodili mi hlásit a vysvětlovat synův stav (manžel za nim samozřejmě také jezdil, takže jsem měla informace i od něj). Přestože jsem u sebe neměla svoje miminko, věnovaly se mi také sestřičky z novorozeneckeho oddělení, které mi hned zapůjčily odsávačku a pomohly zvládnout nástup laktace. I díky tomu, jsem syna prakticky hned po převozu do Ostravy mohla začít kojit. Opravdu si vůbec nemůžu stěžovat jak na zdravotní služby, tak na uklid a jídlo, které jsme si vždy den dopředu mohly vybírat ze dvou až tří variant. Co trochu hraje proti Novému Jičínu je skutečně poněkud zastaralé prostředí. Vysoké stropy působí neútulné, na pokojích jsou sprchy, ale na toaletu musíte na chodbu, kde jsou záchody společné - což je po císaři trochu nekomfortní. Na druhou stranu je zde všude opravdu velmi čisto - úklid min. 2×denně a poměrně důsledný. Jednoduše - i když jsem si svůj porod představovala úplně jinak, nakonec díky péči personálu v porodnici v NJ vše dopadlo dobře a já jsem šťastná, že se o nás tak postarali.

Personál: Téměř všichni :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní myšlení a partnera.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Barca0211 24.12.18 napsala :

V 29+5 se mi rozjel porod, na příjmu se mě hned ujala PA a Mudr. Nebyl čas na převoz do FN Ostrava, jelikož bych mohla porodit v sanitce. Paní doktorka po konzultaci s jiným lékařem a s pediatry se rozhodla, že odrodím u nich, o miminko se postarají než přijede převoz s inkubátorem. Přijata jsem byla tuším kolem 8h ráno, malý se narodil v pul 11 dopoledne. PA mě chodila kontrolovat, i paní doktorka. PA byla velmi milá, neustále se o mě starala a uklidňovala mě. Po příjezdu převozovky z Ov mi paní doktorka propíchla plodový vak, po odtoku PV během chvilinky byl malý venku. V propouštěcí zprávě mám délku porodu necelých 7 min. Odrodila mě paní doktorka. Malého si hned odnesli, poté ještě před transportem do Ov mi ho dovezli ukazat v inkubátoru. Už před samotným porodem mi paní doktorka řekla, že kvůli tlaku na hlavičku možná bude třeba nástřih. Mám 2 stehy. Umrtvení proběhlo automaticky. Opravdu jsem byla velice spokojená. Ležela jsem pak na pokoji sama, vepředu na gynpor oddělení. Na šestinedělí mě nedali kvůli tomu, že jsem neměla u sebe mimčo a tak ať mám klid a nestresuje mě to. Což jsem velice ocenila. Rodila jsem 22.12. a byla propuštěna 23.12., ať se můžu jet podívat za drobkem do Ostravy.

Personál: Mudr. Magulová Eva, PA Kuchyňková Petra

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Osuška, papuče, župan, vložky (i když ty byly k dispozici erární, takže kdo jak chce), košili vám dají, ale já bych si vzala svoji z důvodu, že mi vadí ty rukávy a jak je košile velká a dlouhá.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Sawaski 30.10.18 napsala :

Rodila jsem zde v roce 2015 a 2018. Stoprocentní spokojenost, nemůžu nic vytknout. Pěkné útulné porodní boxy, ochotný personál. Výběr snídaní a obědů. Byly tam i maminky, co si pobyt i dobrovolně prodlužovaly.

Personál: Mudr. Novák PA Konečná... MUDr. Kopencova PA Pavelková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádný stres a obavy. Bude o vás dobře postaráno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Krom toho co mají na stránkách, jsem nic nepotřebovala

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Mráček1 17.09.18 napsala :

Rodila jsem tu 7.9.2018, mohu jen doporučit, profesionální přístup, zároveň velmi empatické sestry i lékaři, moc mi pomáhali při porodu. Na oddělení šestinedělí taky super, kdyby měli takový příštup k lidem všude ,tak by si člověk nepřipadal ani jako v nemocnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě partner k porodu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Aksuna 07.06.18 napsala :

Rodila jsem zde 29/5/18. Skvělý, profesionální a zároveň milý a příjemný přístup všech zúčastněných. Porodní asistentka mi při porodu velmi pomohla svým rázným přístupem, měla jsem toho ke konci už „plný brejle“ a díky ní a jejím přesným pokynům jsem krásně a rychle odrodila. Věděla, co zabere. Paní doktorka (bohužel nevím jméno) mě po nástřihu pěkně zašila, mohla jsem normálně fungovat. Ten den byl „hukot“, co se týče porodů, takže přišla až na závěr.

Sestry na šestinedělí byly v pohodě, ale v podstatě jsem s nima nepřišla do styku (kromě vizit, měření teploty, odběrů apod.), nic jsem nepotřebovala. A sestřičky z novorozeneckého oddělení jedním slovem úžasné. Každá jiná, ale všechny pomůžou, poradí, povzbudí (jsem prvorodička). Ocenila jsem, že mají stejnou metodiku a neradí každá něco jiného. :)

Personál: PA Kubicová, sestra z novorozeneckého oddělení Kristýna Bugárová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu a zachovat dobrou mysl s pozitivním přístupem. Zní to jako klišé, ale fakt to funguje.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a věci ze seznamu, který mají uvedený na stránkách. Ručníky, kosmetiku a hygienické potřeby, síťované kalhotky a porodnické vložky (ale obyčejné porodní vložky i dávají). Pro miminko vše dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - kikeciperka 17.05.18 napsala :

Z touhle nemocnici mám samé dobré zkušenosti, ke konci těhotenství jsem tam chodila co druhý den na kontroly, vše mi řádně vysvětlili a byli příjemní, měla jsem vyvolány porod jelikož už jsem týden přenášela a malá měla málo plodové vody, personál absolutně v pohodě, chodili se mě ptát jestli je všechno v pořádku a jak se cítím.

U porodu jsem měla snad ty nejlepší doktory, paní Andrea mi pomáhala rozdýchavat kontrakce a řeknu vám, že s ní byl porod fakt rychlý (jsem prvorodička). U porodu se mnou byl přítel, a když si šel odskočit, hned jsem volala paní doktorku Andreu, která se mnou tam byla a pomáhala mi tlačit, nakonec mě i odrodila. Příště, až půjdu zase rodit, tak chci u porodu právě paní doktorku Andreu. :D :) Malou mi dali hned na sebe, po měření a vážení mi ji pak vrátili a byla jsem s ní na sále ještě 2 hodiny, poté si ji odnesli vykoupat a já už jsem si o ni řekla, že bych ji chtěla na pokoj, jelikož jsem nebyla šitá a byla jsem v pohodě, tak mi sestřičky vyhověly a malou mít ještě ten večer daly.

Na pokoji šestinedělí taky skvělí, jednu noc jsem byla s paní, ale tu na druhý den propouštěli, a než jsem já šla domů, tak jsem byla na pokoji sama (ještě, že tak). :D Sestřičky byly skvělé, pomáhaly mi s malou a byly příjemné, nechaly mě i malou vykoupat, no příště jdu rodit zase tam! :)

Jídlo taky výborné, vybíráte si ze 2-3 jídel den dopředu, a hlavně ta jejich ranní káva, mmm. :) Uklízečky chodily 2× denně uklízet pokoje, paní sestřička měnila ložní prádlo každé ráno, ale o ložní prádlo a pyžamo jste si mohla říct kdykoliv. Na to, jak si lidi stěžují na tuhle nemocnici, tak já k tomu nemám co říct, já si na nic nestěžuji.

Personál: Ondřej Novák a Andrea Pustějovská a Jiří Král

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminky, nebojte se téhle nemocnice, opravdu personal je perfektní!
Pro miminko mi dávali jak kosmetiku, tak i plenečky a oblečení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomeňte si papuče, osušky, sprchový gel, šampon, já jsem měla sebou i dubovou kůru na intimní partii, vložky (ale v nemocnici taky dávají), poporodní kalhotky síťované, noční košili( ale v nemocnici dávají), DOKLADY! A oblečení pro miminko od odchodu z nemocnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Aiqing 20.01.18 napsala :

V porodnici v Nový Jičín jsem rodila plánovaným císařským řezem v lednu 2018.

První dítě ve FNOL v roce 2015. Z prvu jsem se bala menší nemocnice, obavy se však rozplynuly již na předporodní prohlídce porodnice.

Ve fakultkách to běží jak na běžícím pásu a o individuálním přístupu se zde moc nedá mluvit. V Novém Jičíně to bylo právě naopak. Velmi vstřícný a ochotný personál. Manžel mohl být dokonce u porodu (císař).

Miminko jsme dostali hned na sále a oba se mnou mohli být hned na pooperačním. Přiložení k prsu tudíž bylo okamžitě a sestry nervózně nepostavaly a neťukaly do hodinek, ať už jim dítě dám. Mohli jsme ho mít, jak dlouho jsme chtěli.

Sestry na šestinedělí byly velmi empatické. Neustále chodily a staraly se. Nosily čaj, dávaly napít. Byly oporou při prvním vstávání z postele. Vyšly mi se vším vstříc.

Sestřičky na novorozeneckem oddělení byly ženské na správném místě. K dětem se chovaly jak k vlastním. Např. syna mi donesly i po 10 minutách, co ho vzaly k sobě, že mají pocit,že mě (prso :-) ) ještě potřebuje a nenechaly ho jen tak v postýlce plakat.

Ložní prádlo se měnilo na požádání, košile rovněž. Pokoje 2× denně minimálně uklízely uklízečky a dokonce dvakrát stihly umýt i dveře, což jsem koukala.

Jídlo jsem si mohla vybrat den předem ze 2-3 variant.

Pro miminko jsem denně dostala pleny i kosmetiku. A každému novorozenci dávají ručně háčkovanou chobotničku. Oblečení pro miminko s sebou brát rovněž nemusíte.

Péče byla tedy výborná po všech stránkách. Dokonce i jizvička se jeví moc hezky. Děkuji tedy MUDr. Markovi a MUDr. Královi, že si dali práci s šitím a nezasvorkovali mě jako papír, jak to dělají v Olomouci.

Personál: MUDr. Marek, MUDr. Král

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic speciálního opravdu nepotřebujete. Postarají se o vás :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Papaja22 11.01.18 napsala :

Do nemocnice jsem dojížděla už od začátku 7. měsíce do rizikové poradny k doktorce Javůrkové. Strašně příjemná, ochotná, zajímá se, stará se, vše super. Rodila mne porodní asistentka šikovná paní Kuchyňkova, opět super příjemná, všechno s vámi konzultuje, pomáhá a podporuje.

S porodem jsem byla spokojená. Splňovali vše i bez porodního přání. Pobyt na šestinedělí opět úžasný, sestry pro novorozence vám vše vysvětlí, naučí, v klidu zodpoví informace. Jídlo se dalo, ale bohužel na pokoji úložného místa moc není. Těším se, až tam budu s klidem rodit podruhé.

Personál: Barbora Javůrková, Petra Kuchyňkova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Já toho moc nesním, ale vím, že si maminky stěžovaly, že v 6 je poslední jídlo a do snídaně daleko. Takže pořešit svačinky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - ivanka164 14.09.17 napsala :

Tak já rodila teď 7.9.2017 a byla jsem spokojená tak na 70 procent. Porod proběhl rychle, za tři hoďky bylo po všem, jen mě zarazil váhový odhad paní doktorky, která tvrdila, že maličký je moc malinký a bude mít max. 2 kila. Narodil se s váhou 3380 g, takže se sekli docela hodně.

Jinak přístup personálu super, na porodním sále péče super, porodní asistentky velmi příjemné, vše vysvětlily a k porodu přistupovaly podle mých požadavků. Těsně před porodem jsem prosila o porod bez nástřihu a respektovali to, jen mi dali něco na bolest na žádost přítele, který nedokázal snést ten pohled na bolesti. :D Tím se mi ale porod zastavil, tak mi museli podat oxytocin, který porod opět rozjel a také dost urychlil, jak jsem už psala.

Porod od 1. bolesti trval 3 hodinky. Tatínek mohl přestřihnout pupečník a také popsat mimíska. Poté nám maličkého nechali na sále celé dvě hodiny. K prsu přikládali ihned po narození. Pak mě hodili na pokoj a maličkého si vzali na umytí a ošetření, :) na sále jen měřili a vážili.

Porodní oddělení super, personál skvělý, pořád chodili, ptali se, jestli nám něco nechybí, jídlo se taky dalo, jen sestřičky z novorozeneckého občas prudily ohledně příkrmu, což jsem byla proti a nakonec pochopily a plně kojíme bez příkrmu.

Našlo se pár výjimek, jako třeba celý pobyt nepovlečená čistá postel, 1 čistá košile za celý pobyt a úklid paní uklízečky, co jen tak rychle hadrem přejela podlahu. Krom tohohle jsem byla velice spokojena. Nově dávají 5 plínek na den a nějaké dárečky pro mimíska.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přítele u porodu, je to super opora
Spousty dobré nálady
Něco na čtení
Hlavně chytit fajn personál

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně pití a dobrou náladu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - talismanik 05.09.17 napsala :

Chtěla bych se podělit o pozitivní zkušenost s touto porodnicí. Rodila jsem zde své druhé dítě, které přišlo na svět dne 25.8.2017. První dítě jsem porodila ve Valmezu v květnu 2015. Pokud srovnám tyto dvě porodnice, Valmez má příjemnější, novější prostředí. Co se týká přístupu lékařů a sestřiček, příjemní byli všichni tam i tam. V Novém Jičíně byly velmi příjemné sestřičky z novorozeneckého oddělení. Byly stále usměvavé, ochotné, hodně mi pomohly s kojením, pořád se mi nerozjížděla laktace, tak jsme museli malého dokrmovat, s ničím nebyl problém.

Ve Valmezu mi přišlo, že sestřičky obtěžuji, rozcházely se i v názorech na kojení. Co se týká porodu. Byl vyvolávaný v 37+3tt kvůli špatným pupečníkovým průtokům a špatné výživě malého. Vše mi bylo srozumitelně vysvětleno, váhové odhady také seděly. Porod byl až na vyvolávací tabletky přirozený, rychlý bez vnějších zásahů. Malý mi byl i přes nízkou porodní váhu přiložen na břicho a nechali dotepat pupečník. Po celou dobu, kdy mě šili, nechali malého s námi.

Taky se mi líbilo, že jsme byli celou dobu na porodní boxu, až bylo vše v pořádku, odcházela jsem na pokoj. Ve Valmezu je fajn porodní pokojík, ale rodí se pak na sále, kde jsou porodní křesla rozdělena pouze plachtou, takže jsou to takové skupinové porody. Po porodu jsem pak ležela někde v pokoji na lehátku a syna mi odnesli někam na vyšetření. Co se týká jídla, jednoznačně lepší bylo v Nj. Bylo na výběr ze tří nebo čtyř jídel. Další plus bylo 5 plín na den, které jsme dostávali a vyfocení dítěte fotografem, které bylo zdarma. Když to shrnu, asi bych šla zase do Nj a to jsem z toho měla obavy. Doufám, že jsem aspoň trochu zbořila mýty o této porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Achos 30.07.17 napsala :

Nechápu, proč jsou na tuto porodnici tak negativní ohlasy, já jsem byla maximálně spokojená. Rodila jsem zde 2×, a to v roce 2014 a teď 7/2017. Porodní sál má nové křesla, velice komfortní, podle vašich potřeb je personál nastaví. K dispozici na pokoji je sprcha, televize, míč, velký sedací vak atd. Jelikož jsem přenášela obě děti, tak jsem vystřídala mnoho doktorů i porodních asistentek a nemohu na nikoho říct nic zlého, právě je musím pochválit. U porodů to nechali na mně, ptali se mě na léky proti bolesti, jestli chci do sprchy, nebo ležet, pochodovat, ležet na boku… Co vyhovovalo mně, tak to tak bylo. Byli moc milí, chválili mě, povzbuzovali, radili a byli moc ochotní.

Po porodu mi první dítě ukázali, nechali taťku ho podepsat a vyfotit a museli ho odnést vyhřívat (což jsem zcela respektovala), u druhého porodu mi dítě ihned dali na sebe, pak ho očistili, dali do zavinovačky a dali taťkovi který seděl u mě, a mě ještě šili. Celou dobu byl s námi. Pak mi dali na výběr, jestli dítě chci hned na pokoj a nebo si ho přes noc nechají, ať se můžu prospat. Vyspat jsem se potřebovala, tak si ho nechali a donesli dítě vždy na kojení. A kdybyste chtěli, tak vám ho i přikrmí, to záleží na vás.

Sestřičky od novorozenců, velice ochotné a milé vše vám vysvětlí, poradí s čímkoli. A sestřičky, co se starají o vás, to samé, potřebujete převléct postel a nebo čistou košili, nebyl problém s ničím. Dopolední návštěvy taky nejsou problém. Jak u prvního, tak u druhého porodu, maximální spokojenost. Můžu jen doporučit, pokud někdo váhá jít sem rodit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - eva.pass 25.05.17 napsala :

Rodila jsem zde v květnu 2017 císařským řezem. Porodnici jsem si vybrala podle místa bydliště a na doporučení pár kamarádek. Hodně lidí mě ale od ní odrazovalo, např. z důvodu, že jsou zde příliš mladí, nezkušení doktoři. Já zde byla velmi spokojená. Možná to bylo i tím, že jsem se velmi rychle dala do kupy a neměla jsem žádné komplikace, ale veškerý personál byl velmi milý. Jako prvorodičce mi vše trpělivě vysvětlili, k dispozici jsem měla 5 plen na den (což je novinkou) a kdykoli čisté prádlo pro miminko i pro mě.

Nadstandardní pokoj byl prostorný, více možností sezení pro návštěvy, jen lednici jsem kvůli hluku nepoužívala (jak zde již bylo zmíněno) - ale společná lednice byla nedaleko na chodbě.

Mladí doktoři byli velice schopní a milí, má jizva není téměř vidět (šikovná MUDr. Kopencová). Také se snaží nic nepodcenit, takže můj syn absolvoval různá podrobnější vyšetření. O pár dní později jsem zažila odlišný přístup na neonatologii v Porubě, kam, doufám, už nezavítáme.

Personál: MUDr. Kopencová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se císařského řezu. :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nový Jičín - carcooli 31.10.16 napsala :

Já rodila v nemocnici v roce 2009. Příjezd v pořádku (6:00hod ráno). Vyšetřili mě, sepsali papíry, dali mi klystýr. Byla jsem otevřená na 4 cm a tak mě umístili na „čekačku“ do samostatné místnost se sprchou, kde se mi celkem líbilo. Ocenila bych hlavně balony, na kterých jsem skákala a pomáhalo mi to od bolestí.

Rodila jsem až o půl desáte večer, kdy mi museli i píchnout plodovou vodu. Až tehdy se mě zeptali, jestli nechci něco na bolest, když jsem ale řekla že ano, tak mi bylo odpovězeno, že už je ale stejně pozdě, že už rodím. Přišla doktorka, naprosto nepříjemná a protivná, bohužel nevím jméno. Já, jako prvorodička navíc bez léku na bolest jsem měla opravdu co dělat, abych porodila. Když jsem jen trochu zakřičela bolestí, tak mě doktorka seřvala jak malého fracka, že kolem mě už maminky spí, že to přece nemůže tak bolet a ať se ovládám.

Po porodu dcery mě začala okamžitě šít i přesto, že mě kamarádka (porodní asistenka) předem upozornila, ať si vyžádám injekci před šitím a donutím doktorku čekat 10 minut, než zabere. To doktorka absolutně odmítla s tvrzením „přece vás nenechám vykrvácet“. Šití byla snad ještě větší bolest než samotný porod. Omdlela jsem z toho!

Po porodu jsem dceru neviděla asi 4 hodiny, což byla hrůza a úplně největší masakr byl to, že mě dali na pokoj, kde ležely dvě ženy po porodu a jedna po potratu! Dokážete si představit, jak se asi musela mezi námi cítit? Sestra, křestím jménem Daniela, (paradoxně jsem tak pojmenovala svou dceru), byla naprosto nepříjemná, jako bych ji rušila tím, že jsem se rozhodla vůbec rodit - chovala se k nám jako k nějakým hadrům, když jsem chtěla vidět dítě, tak mi jen odsekla a odešla, prostě děs!

Jelikož jsem teď podruhé těhotná (6 měsíců) hoooně silně se rozhoduji, jestli se do této porodnice vrátit, i když ji mám, dá se říct, za barákem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít s sebou partnera.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, jídlo, plenky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - andysek0 11.10.16 napsala :

S porodnicí v Novém Jičíně jsem naprosto spokojená. Sestřičky, jak na oddělení, tak i na dětském pro miminka, jsou super. Poradí, jsou usměvavé a ochotné. To i na porodním doktorky i porodní sestřičky naprosto super.

Další miminko plánujeme také v Novém Jičíně. Ani nepřemýšlím o jiné porodnici. Za mě doporučuji!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - MartinaG 14.09.16 napsala :

Porod v porodnici Nový Jičín byl naprosto bez problémů. Porodní asistentka skvělá, doktor také. Na porodním sále byla sprcha, balony, podložka, speciální křeslo a televize. Sestřičky jsou hned vedle, chodí se ptát.

Porod se snaží vést přirozeně, nedávali zbytečně léky a podobně. A na to, že malá měla 4220g, proběhl porod bez nástřihu. Na oddělení jsem měla nadstandardní pokoj, sestry OK, až na víkend, ale to už jsem šla domů.

Takže za mě určitě doporučuji.

Personál: Porodní asistentka Zuzana,MUDr. Bartoš

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v pohodě,těšit se na miminko a důvěřovat personálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro partnera u porodu jídlo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Anonymní 18.03.16 napsala :

Hodně jsem se rozhodovala jestli v této nemocnici mám porodit, jelikož jsem ležela o patro výš na gynekologii a tam bych teda už nikdy v životě ležet nešla. Přesvědčila jsem se o tom, že pobyt atd. v nemocnici ovlivní personál. Pro tuto porodnici jsem se rozhodla, jelikož jsem tam byla přivezena ve 27tt s rozjíždějícím se porodem.

Personál naprosto super, hned mi vlastně porod zastavovali, což se díky bohu podařilo, a PA a MUDr. mi vysvětlovali a informovali o tom, co mi podávají atd. Takže na komunikaci a informovanost si nemůžu stěžovat. Jelikož jsem byla prvorodička, tak mi PA a MUDr. vedli porod úplně parádně. Říkali mi, co a jak mam dělat, a hlavně jak mam tlačit.

U porodu žádné blbé řeči, že bych třeba špatně tlačila, jelikož jsem 2× zatlačila špatně (vzduch jsem držela v pusy nebo jak :D), tak hned PA mi úplně v klidu řekla, jak mám zatlačit a pak už to bylo dobré. Líbí se mi na této nemocnici, že máte porodní box pro sebe a partnera a chodí vás každou chvíli kontrolovat. I partnerovi vždycky vše řekli a vysvětlili, když já už byla mimo a vnímala jen bolesti. :D

Co se týče oddělení novorozeneckého, tak si taky nemůžu na nic stěžovat. Když mi nešlo kojení, malý měl problém se přisát, tak přišla sestřička na pokoj a úplně v klidu jsme to zkoušely.

Takže za sebe můžu jedině doporučit. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro miminko a vlhčené ubrousky. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Anonymní 06.03.16 napsala :

Porod v Novém Jičíně jsem hodně zvažovala i vzhledem k některým negativním hodnocením, ale protože tato jsou hlavně staršího data a od té doby je zde úplně jiný personál, a i na doporučení své gynekoložky, jsem se rozhodla pro Jičín a udělala jsem dobře.

Je to sice starší nemocnice a komfort není na první pohled takový, jako v novějších nemocnicích, ale péče je zde velmi dobrá a tím, že je to menší nemocnice, to na mě působilo až neformálním, rodinným dojmem (srovnávám se Zlínem, kde jsem rodila první dítě).

Protože jsem v NJ ležela už před porodem a chodila jsem na KTG na porodní sál, potkala jsem prakticky všechny dvojice porodních asistentek a musím říct, že všechny byly sympatické a ochotné.

Rodila jsem nakonec s těmi, které mě původně přijímaly a dokázaly mě uklidnit, že je mimčo v pořádku, když jsem přijela s komplikacemi. Takže jsem si tak trochu přála, aby na můj porod zrovna vyšla jejich směna a stalo se. Péče byla profesionální - jak ze strany por. asistentek, tak ze strany MUDr. Magulové. Snažily se mi pomoci, jak to šlo, za což jsem moc ráda. Za sebe tedy tuto porodnici doporučuji.

Sestřičky na novorozeneckém i na šestinedělí jsou také všechny milé a starají se.
Jediné, co mě zarazilo, že i když je porodnice „baby friendly“, nedovezli mi mimčo po pobytu na porodním sále ihned na pokoj. A když jsem si pro něj šla, dozvěděla jsem se, že dostalo příkrm, což považuji za zbytečné, protože už na sále se přisálo a nebyl důvod, aby bylo nakojeno za tři hodiny znovu… Rada tedy zní, na všem se domlouvat, na vše se zeptat…

Personál: MUDr. Magulová, PA Olga Kubicová, Lucie Svobodová Nahlásit
neutrální
Porodnice Nový Jičín - Jindra2016 23.02.16 napsala :

Rodila jsem v NJ koncem ledna 2016. Porod probíhal bez komplikací a lékařka i porodní asistentky byly ochotné a vstřícné.

Na porodním jsem byla spokojená. Ale na šestinedělkách ani trochu… Chtěla jsem být na pokoji sama, tak jsem měla domluvený nadstandard, a ten mě zklamal hodně. Na oknech pavučiny, lednice vrčela, že jsem ji musela na noc vypínat, rychlovarná konvice měla nejlepší za sebou a smrděla, matrace v posteli byla o 30 cm kratší, a vymalováno taky nebylo asi hodně dlouho atd.

Neměla jsem žádné potíže, tak jsem šla za tři dny domů. Sestřičky byly hodné, ale i kdyby se snažily sebevíc,tak prostředí a zastaralé vybavení ovlivňuje příjemný pocit mnohem víc.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - vrrony 24.01.16 napsala :

Rodila jsem v této porodnici 2×, jednou 4.2013 a potom 3.2015, nemůžu si vůbec stěžovat. Všichni byli ochotní a obětaví, i sestřičky z novorozeneckého.

Určitě bych tam rodila i potřetí. Sice jsem měla oba císaře, ale i tak to bylo v pohodě. Děkuji všem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Filip02 20.01.16 napsala :

Rád bych touto cestou poděkoval celému personálu gynekologicko-porodnickému a novorozeneckému oddělení v nemocnici v Novém Jičíně, kdy se nám 20.1. 2016 narodila dcera Zuzanka.

Ochota, profesionalita a lidský přístup všech sester, PA a lékařů byl pro nás velkou pomocí a oba jsme moc rádi, že jsme si vybrali práve tuto porodnici. Ještě jednou děkujeme za velkou pomoc a výborný přístup k celé rodině.

Personál: MUDr. Magulová, MUDr. Bárta, MUDr. Trhlík Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Svetluska_30 05.01.16 napsala :

Mohu jen doporučit. Rodila jsem v listopadu 2015. Porodní asistentky mi hodně pomohly, pan doktor také, protože jsem na konci neměla sil malou vytlačit. Všichni byli milí a příjemní.

Sestřičky na poporodním oddělení také. Jídlo bylo moc dobré. Jediné, co bych vytkla, tak špatně odvedenou práci uklízeček (prach pod postelí, na stolečku…). Ale jinak jsem byla velmi spokojená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nepotřebujete vlastní noční košili, dostanete erární, takže se nemusíte bát, že si svou zašpiníte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny doklady, přezůvky (kroksy), gel s dubovou kůrou, porodnické kalhotky a vložky, plenky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Lucka194 26.11.15 napsala :

Rodila jsem 11.11.2015 a byla jsem se vším maximálně spokojená! Sestřičky od miminek super, se vším poradily. :) Jídlo se taky dá.

Nevím, proč jsou na tuto porodnici tak špatné recenze. Za mě doporučuji! :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nový Jičín - Anonymní 22.09.15 napsala :

Je to jako učiliště pro rádoby doktory. Porodník se učí po porodech sešívat rány na několik pokusů. Když se nepovede, můžeme do nekonečna (porodní asistentka se jen usmívá). Dětský doktor nepozná, že novorozenec má moučnivku a pošle ho v klidu domů (matko, starej se).

Nevím, kdo téhle nemocnici dal vůbec akreditaci. Je to horší než polní lazaret.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - kiki18 15.08.15 napsala :

Rodila jsem v porodnici 29.7. A nemohu si stěžovat. Všichni byli moc míli až na jednu sestru, ale jinak chválím. Hlavně paní MUDr. Mogulová byla moc hodná a příjemná.

Personál: MUDr. Mogulová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Majklina 11.08.15 napsala :

Tak já jsem měla nástup 1.1.2014 a do 3.1. Porod mi vyvolávali. Kvůli cukrovce mi to museli ukončit toho 3.1. Tak i tak. Nakonec jsem šla císařem. Díky bohu. Neměla jsem připravené porodní cesty. Naštěstí i po té tabletce mi občas tvrdlo břicho, jinak nic.

Na porodním byli doktoři i sestřičky skvělí, nemůžu si stěžovat. Na poporodním jak kdo. Našli se i takové, které dokázaly znepříjemnit den. Ale to je všude. Já si umím otevřít pusu. Tak za mě byla porodnice v pohodě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Allisenka 14.07.15 napsala :

Rodila jsem únor 2015 a spokojenost největší. :-) Příjemný personál, jak doktoři, tak sestry.Splnili všechna má přání, tzn. bonding, bez nástřihu atd.

S jídlem je to slabší, ale rodina může donést vlastní, že. :-) Takže za mě má porodnice 95 %.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plínky, krém na zadeček, porodnice dává perlan na utírání, ale kdo nechce, ať
si vezme vlhčené ubrousky, určitě ručníky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - zuska5 29.06.15 napsala :

Rodila jsem 17.6.2015 a moje zkušenosti s touto porodnicí jsou jen kladné. Porod jsem měla plánovaný.

Od zavedení první tabletky trval 8h a vše bylo bez komplikací. Tatínek mohl být celou dobu se mnou, což bylo super. Porodní sál perfektní - se sprchou, balonem na cvičení apod. Sestřičky i doktoři se starali tak, jak měli. Miminko bylo velké - 3,95 kg - a nešlo mi správně tlačit. Všichni mě ale povzbuzovali a snažili se. Museli mi pomoct nastřihnutím a jemným tlačením na bříško a povedlo se. Miminko mi hned dali na bříško, tatínek mohl přestřihnout pupeční šňůru (což odmítl, protože je to poseroutka), popsat si miminko (což odmítl taky, protože se mu až moc třepaly ruce). Nevím, jak by to bylo, kdyby byly nějaké komplikace, ale věřím tamějším doktorům. Podle mě to jsou profesionálové, mají lidské chování a snaží se.

Po porodu bylo taky všechno v pořádku. Sestřičky od miminek úžasné. Staraly se, byly příjemné, samy od sebe často chodily a ptaly se, zda něco nepotřebujeme, vše ukázaly. Opravdu na jedničku s hvězdičkou. :) Sprcha na pokoji k nezaplacení a jídlo mi taky chutnalo.

Zatím asi jako každá tvrdím, že víckrát rodit nebudu - ta bolest byla šílená, ale pokud bych měla někdy rodit znovu, tak jdu určitě zase do NJ. :)

Personál: MUDr. Bombová, MUDr. Trhlík, MUDr. Magulová Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nový Jičín - PetkaT 10.06.15 napsala :

V porodnici v NJ jsem nerodila a ani nehodlám, po zkušenostech s nemocnicí v NJ jsem se zařekla, že tam já půjdu pouze jako návštěva.
Všechny zkušenosti, které s touto nemocnicí mám, jsou negativní.

Budu rodit za pár týdnů a nešla bych jinam než do FN v Ostravě. A to hlavně z toho důvodu, že je tady výborné perinatologické centrum, vím to, protože na novorozeneckou JIP ve FN chodím, jsem zdravotník. Ti lidé ví, co dělají.
Nevím, kde anonymní vzala informaci, že ve FN rodí samí nezkušení doktoři, já mám jiné zkušenosti (jinak právě z NJ do FN v Ostravě vozí přidušené děti).

Posledním potvrzením, že nemám rodit v NJ, pro mě byli můj gynekolog a moje obvodní lékařka. Oba mi řekli, že mi nedoporučují rodit v NJ.

Chci jenom říct, že pokud porod probíhá normálně, tak můžete porodit kdekoliv třeba i doma. V momentě, kdy nastane problém s maminkou, nebo miminkem, tak pak jde do tuhého. A já prostě nevěřím lékařům v NJ, že v případě problémů zasáhnou tak, jak mají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Anonymní 21.02.15 napsala :

Porod jsem mela 12 hodinový, PA super, chodily, snažily se, ptaly. Pak jsem měla rychlý císař a jsem za něj velmi ráda - kamarádky v Ostravě nechali trápit se, obě děti se narodili přidušené, jedno nedýchalo 4 minuty, druhé převáželi letecky do Ol. Takže nehodnotím, zda se na mě někdo škaredě podíval, ale že jsme oba zdraví, ač malému padali ozvy (proto ten císař). U porodu byli dva lékaři a dvě PA (i u konce normálního porodu i u císaře). Takže to berou ZODPOVĚDNĚ, a to je pro mě podstatné.

Ve fakultce v Ově běžně rodí samí lékaři bez zkušeností. Z NJ neznám případ, kdy by se něco stalo miminku. Sestry z novorozeneckého také super. Myslím si, že je to dost i o tom, jak se chovají a tváři maminky na personál! Navíc chodí vizity, jednou došlo asi 7 lékařů - tak já nechápu, proč si nespokojené maminky nestěžují tam.

Personál: Mudr. Kubova Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nový Jičín - Michaela Carnotova 17.02.15 napsala :

Hrůzný zážitek ukončeny cs - nikdy více mě zde nikdo neuvidí. U mě postraumatická
porucha, u syna centrální koordinační syndrom - 2× šňůr kolem krku si nikdo
nevšiml. Lituji dne, kdy jsem si vybrala tuto nemocnici z důvodu toho, aby to rodina měla blíž.

Personál: sestra Žídková, MUDr. Novák

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se obloukem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Anonymní 20.01.15 napsala :

Ve zdejší nemocnici jsem jednou rodila a mám za sebou dva potraty (10.tt - revize, 15.tt vyvolávaný potrat z genetické indikace).

Většinu personálu musím pochválit, jmenovitě MUDr. Kummel, MUDr. Bučko, MUDr. Trhlík, MUDr. Marek - to jsou zkušení profíci. Najdou se samozřejmě i začátečníci, kteří potřebují získat praxi.

Nejhorší zkušenost mám s novorozeneckými sestrami, které byly dost nepříjemné, každá měla jiný postup (např. na kojení, umývání) a pokud se to nedělalo podle nich, tak hrůza.
Příště bych sem šla rodit znovu.

Personál: MUDr. Kummel, MUDr. Bučko, MUDr. Trhlík, MUDr. Marek Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nový Jičín - Anonymní 24.08.14 napsala :

Rodila jsem zde 2×. První porod proběhl bez komplikací, byla jsem v dobrém stavu, ukázková pacientka - po sestřičkách jsem nic nechtěla a vše proběhlo bez problémů.

Při druhém porodu jsem musela akutně na císařský řez. Nevím, zda to byla něčí chyba nebo ne, ale po operaci jsem měla vnitřní krvácení a museli mě na druhý den operovat znovu. Po dni stráveném na oddělení JIP jsem se vrátila na poporodní v dost zuboženém stavu a teprve jsem si mohla vychutnat neochotu a necitelnost tamních sestřiček. Nedokázaly pochopit, čím jsem si prošla, že jsem přišla o hodně krve a že tedy nemohu rekonvalescentovat tak rychle jako ostatní maminky. Dokonce mi jedna sestřička přišla na pokoj vyprávět historky o tom, jak první žena jejího manžela v noci po porodu umřela. No prostě úplná katastrofa. Jediná sestřička se chovala naprosto profesionálně, bohužel nevím její jméno.

Sestřičky z novorozeneckého oddělení byly skvělé. Přesto u mě - nikdy více!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nový Jičín - NikolMull 23.05.14 napsala :

Rodila jsem syna v červnu 2007 - jako prvorodička, navíc v 17 letech. Z porodu jsem strach neměla, nevadilo mi ani, když jsem slyšela nějakou maminku trošku více a nahlas si dýchat nebo křičet. Až se všichni divili - ale já se tak těšila na miminko. :) Zkušenost s porodnicí mám ale bohužel negativní a už bych tam rodit nešla!

Tenkrát ještě nebyla zrekonstruovaná, takže jsem si I. dobu prodýchávala na chodbě (v čekárně) mezi různými pacientkami. Sestry nepříjemné, doktorka mě zkontrolovala pouze ráno při vizitě (až mě mrzelo, jak byla protivná) a pak už jsem nikoho neviděla. Nikdo mi neřekl, že mi zavedli tabletku na vyvolání stahů, to jsem zjistila až když jsem chtěla jít na záchod a bylo mi to zakázáno. Bylo zakázáno také chodit do sprchy.

Pak jsem teda měla stahy takové, že tam nebyla téměř žádná pauza a nic mi k tomu říct nechtěli. Nakonec jsem šla měřit pánev a tak mě i vyšetřili a divili se, že mám tak silné kontrakce (měla jsem zádové bolesti) a pořád jsem otevřená jen na 4 cm. A tak se rozhodlo pro císařský řez. Sestra mě popadla za ruku a táhla mě na sál. Jakmile mě ale píchli epidurál (až na počtvrté), tak při zjištění komplikací díky epidurálu úplně otočili a byli hodní.

Šestinedělí si ale zase nemohu vynachválit. To jsem měla asi ale jako velkou omluvu. Velmi mě to zklamalo, ale kašlala jsem na ně - měla jsem už své zlatíčko v rukou. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si ji prohlédněte a zkuste se podívat i jinam.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky navíc.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - electrac 22.05.14 napsala :

Rodila jsem zde dceru v červnu roku 2012. Přístup doktorů a PA super.

Po 12 hodinách od prasknutí plodové vody jsem šla akutním císařským řezem, malá měla krátkou pupeční šňůru. Manžel byl celou dobu se mnou. I u sekce, měla jsem spinální, takže mi seděl u hlavy a malou jsem slyšela a viděla hned. :-) Potom 12 hodin na pooperačním sále a pak na nadstandardu. Po 5 dnech jsme byly propuštěné domů.

Celkově jsem byla velmi spokojená - až na jídlo, ale to je jen maličkost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a pozitivní myšlení (psychika dělá hodně).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškerou dokumentaci, vlhčené ubrousky, poporodní vložky, plenky pro mimčo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Kocice 31 27.03.14 napsala :

Moje zkušenosti byly dobré. Rodila jsem zde 2×. Personál se staral a sestry pomáhaliy s kojením. Nyní potřetí půjdu opět rodit sem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - shazzanikka 06.01.14 napsala :

Původně jsem měla a hrozně chtěla rodit ve Valmezu, jezdila jsem tam na předporodní péči. Termín byl 5.8.2013, ale týden jsem přenášela. Když mě to v neděli 11.8. chytlo a my tam s manželem kolem 22:00 hodiny dojeli, tak mi hned ve dveřích doktor řekl, že mě nemůžou přijmout, protože nemají místo (rekonstruovali šestinedělí), tak že mě pošle do NJ. To jsem myslela, že se vyvrátím protože tam jsem nechtěla ani omylem kvůli špatným recenzím.

No ale když jsme tam dojeli nějak před půlnocí, tak byli dost milí. V noci se sestra dost starala a když přišla ranní směna, byla jsem jako v bavlnce. :) Úžasná práce PA, pořád kolem mě poletovaly a staraly se! Pomáhaly hlavně proto, že jsem byla „prima para“. Samotný porod byl dlouhý, strašně bolestivý a trochu komplikovaný, ale zvládli jsme to. Dost mi pomáhala doktorka a hlavně manžel! Malý se narodil 12.8. ve 12:40. No a novorozenecké a šestinedělí taky parádní!

Takže druhé bude asi také tam. Je to hlavně o těch lidech kolem Vás! Snad příště natrefím na ty samé.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a klidnou mysl! A hlavně partnera!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - steffik 04.01.14 napsala :

Já jsem rodila v červnu 2013 a přes počáteční obavy jsem byla velice spokojená. Na příjem jsme dorazili o půl 4 ráno, byli jsme první ze 4 a sestry byly poněkud rozespalé. Nicméně než se vůbec začalo něco dít, tak nastoupila nová směna a já se cítila jako v bavlnce. Porodní asistentka se o nás starala jako o vlastní. Ačkoliv nás bylo více, než bylo aktuálně k dispozici sálů (bylo po úplňku a po bouřce), všechno jsme zvládli a nikdo nám neřekl ne. Porod šel rychle a všichni byli moc milí.

Velké díky patří především sestřičkám na novorozeneckém oddělení! Na směně byly vždy jen 2, ale kmitaly kolem miminek i kolem nás, plačtivých maminek, trpělivě nás učily kojit, koupat, přebalovat, zkrátka velká pomoc. K miminkům se chovaly jako k vlastním. Všem doporučuji. Snad jen ta strava, ta je v NJ obecně ne moc dobrá. :-(

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka nebo někoho blízkého, MP3 do uší s relaxační muzikou (pomáhá usnout, když spí miminko a vy ne a ne zabrat), pod sebe podložku, gel s dubovou kůrou, kojící čaj, více ručníků, plenky pro mimi.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - adelka14 14.11.13 napsala :

Letos v lednu jsem rodila v novojičínské nemocnici. Ani jsem neuvažovala nad jinou. Na příjem jsem dorazila ve 4 ráno a malá se narodila ve 12:29. Porod probíhal přirozenou cestou, ale nakonec museli udělat císaře. Od příjmu až po propuštění jsem byla nadmíru spokojená (až na tu stravu). :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka, nějakou sladkost, pleny, vlhčené ubrousky a dobrou náladu. :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nový Jičín - karma1 09.11.13 napsala :

Spokojenost s personálem - co se týká porodu, tak kromě toho, že se nám nikdo nepředstavil (což je značná nevýhoda a je mi to nepříjemné, neboť nevíte, kdo je PA, kdo lékař, setra, kdo ošetřovatel), tak byla naprostá spokojenost. PA i lékařka byly vynikající, měly profesionální přístup i ve dvě hodiny v noci. S vedením porodu a celkové péče i poporodní jsem spokojená.

Co se týká ubytování - trošku horší. Pokoj byl sice dvoulůžkový, takže žádná tragédie, ale byl špatně větratelný, málo místa pro dvě maminky a dvě postýlky, tašku jsem narvala stěží pod postel. Sprcha byla na pokoji, na WC se chodilo na chodbu (trošku více úklidu by neškodilo). Co mi ale neskutečně vadilo, tak to byla bezohlednost jak ženských sester, tak ošetřovatelek, které s výrazem „oči navrch hlavy mám toho hodně“ bez zaklepání (nebo aspoň trošky ohleduplnosti) vrazily do pokoje, ať už potřebovaly řešit cokoliv. Nějak se s námi nikdo nemazlil, jeden den jsem i trošku bloudila po porodnici, nemohla jsem se zorientovat, kde co je, jaké oddělení, do kterých dveří jít, když potřebuji to nebo ono.

Co se týká dětských lékařek a sestřiček - lékařky super, moc hodné, pečlivé, klidné. Sestřičky - asi jak která. Hodně mě mrzí, že jsem podepsala papír ohledně péče a kojení o miminko, i když jsem v tu chvíli měla pouze teoretickou průpravu. Neříkám, že by měly u mě sedět hodiny, ale bohužel ani jednou nepřišla sestřička podívat se, jak se miminko přisává, kolik vypije. Bohužel ani žádné vážení před a po kojení (kromě jejich kontrol), to jsem zřejmě měla dělat sama, když jsem chtěla kloboučky na bolavé bradavky, tak ne, že je to zbytečné. Jinak mi vždy pomohly se vším, co jsem potřebovala. Jen to kojení nám nějak nešlo, i když jsem měla v papírech napsáno, že dítě je plně kojeno (malá dobře přibrala pro podmínku propuštění domů). Byla jsem ráda, že jsem tam těch pět dní vydržela pohromadě.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na všechno se ptát, i když máte hodně informací od známých nebo z netu, nechat si všechno ukázat. Hlavně bojovat za správnou techniku kojení, pohlídat si to.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně partnera, přezůvky do sprchy, něco ke čtení, něco sladkého na zub.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nový Jičín - Anonymní 17.10.13 napsala :

Svými zkušenostmi nechci nikoho děsit, tak alespoň jak jsem se tam cítila? Jako bych někoho obtěžovala. Nikdy víc, banda laiků hrající si na doktory, přeceňující své síly.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechoďte tam a jeďte jinam. Když už to nejde jinak, ať je muž stále s Vámi.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nový Jičín - Anonymní 09.10.13 napsala :

Dobrý den, hodně dlouho jsem se rozhodovala jestli rodit v Nj nebo v Ostravě. Bohužel jsem v momentě kdy by mi odtekla plodová voda rozhodla jet do Nj. Maličká nám zemřela… Kdyby jsme byli v Ostravě, mohlo to dopadnout jinak…Ale s tím už nic nenaděláme…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Najděte si vážně spolehlivou nemocnici, protože život vašeho dítěte je to nejdůležitější na světě. A mnoho věcí už nejde změnit…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - cizova 30.05.13 napsala :

Rodila jsem v roce 2010 a teď 8.1.2013.

Když jsem rodila letos, celé porodní a šestinedělí praskalo ve švech - až tak, že každý den rodičky musely noc přečkat celou na porodním sálku, dokud se ráno nepropouštělo a jim se uvolnily postele na šestinedělí. I přes to byl veškerý personál milý a perfektní.

Při porodu byly PA ochotné, doktoři byli také perfektní a vše mi pěkně vysvětlovali. Vystřídalo se jich na mně několik a nakonec jsem musela na akutní CS.

Sestry šestinedělky byly skvělé a byla s nimi sranda. :-) Sestry od miminek se hodně snažily učit kojit (hlavně jedna). Já sice nepotřebovala, ale kolegyně na pokoji ano a dost se jí věnovaly. Oproti roku 2010, kdy mi nikdo nic moc neporadil (až na sestru z šestinedělí), fakt výrazný pokrok.

Co se týče jídla: snídaně, večeře super (až na pomeranče atd.). Zato obědy - no v roce 2010 vařili teda o 100% lépe.

Ale jestli budu rodit ještě jednou (doufám v to :-)), tak určitě zase NJ.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka k porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nějaké pití (ale stačí, když pak doveze tatínek nebo někdo z rodiny při návštěvě). Nějaké drobné jídlo (oplatky, sušenky a podobné - po ne moc dobrých obědech se to docela hodilo). A kolem 15 ks plen pro mimino + vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - annkysilkova 14.05.13 napsala :

Nový Jičín můžu s klidem doporučit. 4.5.2013 jsem tu porodila zdravou, krásnou holčičku. Personál na porodním úžasný, byla sobota a sešly jsme se jim tam dvě, které začaly rodit stejně a zvládli to bravurně a plně se věnovali nám oběma. Sestřičky od miminek se chovaly úplně miloučce, každý den nás čekala ještě milejší sestřička než den předchozí. Sestřičky, co se staraly o nás, komentovat nebudu, přece jenom - někdy to musí být pakárna taková práce. :) Všem doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy u porodu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Min. 15 plenek, vlhčené ubrousky a spoustu věcí ke čtení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - annie1987 09.05.13 napsala :

Já jsem rodila v této porodnici 25.7.2011 a 26.9.2013.

Poprve jsme přijeli 24.7. kolem 20.00 a malá se narodila 25.7. v 0.25. Celou dobu tam se mnou mohl být přítel (kromě příjmového vyšetření), což mi pomohlo. Porodní asistentky byly fajn, i doktorka, která měla službu, na vše odpověděly.

Na oddělení šestinedělí to taky šlo, sestřičky od miminek na mě sice zapomněli s vysvětlením a ukázáním kojení, ale to nám šlo. Jinak si myslím, že by poradily. Vše ostatní včetně koupání nám ukázaly.

Kdyz jsem rodila ted, dojeli jsme v 17.36 a v 18.16 byla mala na svete, takze rychlovka. Na porodnim sale asistentky prijemne, akorat jsme rodily tri najednou a moc nestihaly, doktorka me sila honem honem, dost to bololelo a pak se mi tam udelala modrina. Navic me tam nechali lezet hodinu a pul s nohama nahore, bez kontrolovani.a malou mi prilozili tez az za hodinu a pul. Ale jinak vse dobre, akorat jsem mela stesti na porodni spicku. Na oddeleni sestinedeli prijemne sestry i doktori a sestricky od miminek taky super. Poradily a byly stale usmevave a mile..

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky (uz nedavaji, pred dvema roky davali tri denne), vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - skrolant 01.05.13 napsala :

Poprvé jsem zde rodila před 9 lety a říkala jsem si, že nikdy více. 2. porod byl ve Valmezu, ale taky nějaká extra spokojenost.

Nyní čekáme 3. dítě a kvůli zdravotním komplikacím jsem byla na porodním hospitalizovaná 9 dní. Musím říct, že na malilinkou výjimku jsem byla jak na porodním, tak na oddělení šestinedělí s personálem spokojená. Moc sympatické paní Mudr. Macháčková a Eva Škeredová, ty byly úžasné. Hlavně paní MUDr. Škeredová, všechny výsledky mi vysvětlila, je moc milá, bylo by fajn, mít ji u porodu. Konflikt jsem neměla s nikým.

Strava těhotných - to už je jiná - obědy k jídlu nejsou. Maminky to mají jiné, lepší, chutnější. Snídaně a svačinky ok, ovoce, dost čaje, bílá káva, to zase jo.

Po porodu napíšu, jak to probíhala při něm i po něm. Zatím za mě doporučuji, je vidět spoustu změn, i porodní sály jsou super, ne jeden velký sál, jako mají ve Valmezu.

Personál: MUDr. Macháčková, MUDr. Eva Škeredová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít manžela nebo jinou silnou osobnost, trochu optimismu, hodně sil a hlavně nejít tam, jako na porážku, porod je i tak krásný zážitek. Cvičit s balonkem epi no, aby nedošlo k nástřihu hráze, říct, co vám vadí (např. přivázané nohy). Tlumočit by mohl a m

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nový Jičín - Anonymní 27.02.13 napsala :

Rozhodně nedoporučuji! Byla jsem svědkem toho, jak hnusně se chovali k jedné mamince, jen proto, že byla Romka. Nakonec to psychicky nevydržela a chtěla i s miminkem odejít dřív. Oni ji nechali podepsat reverz a pak jí řekli, že dítě jí domů nedají. Tak chtěla reverz vzít zpátky a zůstat s miminkem, a to jí taky nedovolili! Takže miminko zůstalo na novorozeneckém a maminka musela odejít bez něj, i když je prosila div ne na kolenou!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Anonymní 02.02.13 napsala :

Rozhodovala jsem se mezi porodnicí v Novém Jičíně a Frýdku-Místku. Nakonec vyhrál Nový Jičín po dobrých zkušenostech mých kamarádek, které zde rodily přede mnou.

Porod nastal 10.10.2012 večer. Na příjmu byli velice milé sestřičky a mladá sympatická lékařka. Předporodní vyšetření proběhlo v pohodě a pak jsem byla umístěna na porodní sál. Jsou nové, moderně zařízené a máte tam naprosté soukromí.
Sestřičky i paní doktorka chodily velice často na kontrolu, takže mě nic nechybělo.

Porod taky proběhl naprosto hladce, rodila paní doktorka, která byla pořád přítomna a na šití přišel dokonce pan primář. :-)

Po porodu jsem byla převezena na pokoj, vyžádala jsem si nadstandart. Jeden den stojí 400,–, ale stojí to za to. Je tam klid, jídlo nosí na pokoj a i sestry se více věnují. :-) V porodnici mi všechno dali (plenky, krém na opruzeniny, mycé gel pro mimčo, noční košile, oblečení na mimčo).

Takže za mě tuto porodnici doporučuji, protože i v sebelepší porodnici se může něco stát.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Táhla jsem zbytečně velký kufr.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré gynekologické vyšetření, těhu průkaz a hlavně manžela, své pití, hygiennické potřeby, něco na čtení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Hančíí 12.09.12 napsala :

Rodila jsem zde koncem července letošního roku. Měla jsem strach, protože názory na porodnici se dost liší.

Nicméně již přístup doktorů na kontrolách před porodem mi pomohl se rozhodnout, že rodit budu zde.

Lékaři příjemní, porodní asistentky stejně jako sestry na šestinedělí byly hodné, sem tam se samozřejmě najde „méně“ příjemná.
Sestřičky z novorozeneckého moc hodné a ochotné pomoci a poradit.

Velké mínus je ale nemocniční strava. Já nejsem vybíravý člověk, ale kojící ženě by zrovna nemuseli připravovat k obědu omáčku s květákem a brokolicí apod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek vložek, velmi se mi osvědčily jednorázové papírové utěrky z dm, nějaké mlsání.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Ronie1 29.08.12 napsala :

Rodila jsem poprvé, takže jsem měla trochu strach a byla jsem překvapená, jak porod probíhá.

Sestřičky na porodním skvělé, byly hodně milé a obětavé a parádně povzbuzují maminky :) .. Paní doktorka co mě rodila taky super. Prostě všechno šlo úžasně. Poté jsem byla převezena na pokoj a sestřičky na porodním některé nepříjemné, některé úplně super ;).

Sestřičky na dětském mě nějak nenadchly, ale byly super ochotné, všechno vysvětlily, se vším poradily a pomohly :) … doporučuji tuhle nemocnici, já byla naprosto spokojená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě vlhčené ubrousky, plínky, něco málo na papání.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - BaWi 25.06.12 napsala :

Rodila jsem v Novém Jičíně 2× v roce 2006 a teď 2012 a spokojenost největší.

Porodní asistentky super usměvavé. S panem doktorem co mě rodil jsem byla velice spokojená. Měla jsem velké poranění a byla hooodně šitá. Dobře mě sešil a já mohla i sedět :D.

Sestry na šestinedělí super!! Dětské sestřičky milé, obětavé. Jediné mínus je jídlo. Pro mně malé porce a studené.

Jinak všem maminkám doporučuji pokud jim nepůjde kojení tak se ptejte sester, nechejte si poradit. Jsou moc hodné a poradí. Budou to s Vámi zkoušet.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně ručníků, plínky pro miminko, vlhčené ubrousky. Malou zásobu jídla- piškoty, tyčinky, vodu.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nový Jičín - mutinka06 23.06.12 napsala :

V Novém Jičíně jsem rodila dvakrát. Poprvé v roce 2007. Jako prvorodička jsem byla dost vyjukaná. Přenášela jsem asi týden a tak mě přijaly na vyvolání. Měla jsem přijít na lačno, příjem byl v pohodě. Poté jsem dostala oxytocín, ale nic se nedělo. Tak mi večer dali teda najíst hnusté filé :(( Druhý den proveden klistýr pak byla zavedena tabletka, pak druhá, třetí, čtvrtá a stále nic. Večer suchý rohlík, takže ráno další klistýr. Třetí den další tabletka, ta už trochu zabrala tak mi píchly vodu. Ta byla uplně zelená. Doktor byl pořád v klidu!!! To já tedy už né!!!
Poté se rozjeli kontrakce, ale bylo třeba vyplnit ješte hordu papíru. Jako by to něšlo ty dva dny předtím.

Pak jsem šla do sprchy odkud mě vyhnaly na monitor a na sál. Tam jsem sněla být jen na balonu a napojená na monitor. Voda ze mě tekla jak z prasklého vodovodu a tak jsem vní nohama cachtala. Občas to přišla sestřička vytřít :( Po 3 hodinách jsem byla otevřená pořád stejně ale pořád měli na všechno čas. Co bych taky po kom chtěla vždyť byla neděle odpoledne!!! Nevnímala jsem čas, kontakce jsem měla snad pořád, do toho jsem začala zvracet. Poté se něco stalo a najednou, že půjdem rychle na císaře. Pak nastal frkot. Sestry se mohly přetrhnou jak mi rychle bandážovali nohy, zaváděli cévku. Jen prý musím počkat až seženou klíče od sálu a doktory. No neděle půl čtvrté!!!! S pytlíčkem v ruce jsem se kroutila na klice zamknutého sálu. Pak už si na nic nepamatuji, probrala jsem se až na jipce. Pak už to bylo v pohodě. Na poporodním už bylo dobře.Vzali mi dokonce malou i na noc když jsem chtěla:))).

Druhý porod zde by nebyl, kdybych nevěděla, že to bude znovu císař. Tentokrát plánovaný.

Přirozeně bych v této nemocnici už nerodila a už vůbec ne o víkendu. Na poporodním to bylo už super. Hodně sestřičky i doktoři. Jen to jídlo bylo :((((

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plenky, vložky, pevné nervy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a tatínka.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nový Jičín - Anonymní 30.05.12 napsala :

Rodila jsem v NJ na konci roku 2010 a má zkušenost je velmi špatná. Ani nejde o to, že veškerý personál byl nepříjemný, ale o to, že jsem si připadala jako zvíře.
Ač porod údajně probíhal bez komplikací, nesměla jsem se po celou dobu porodu zvednout z lehátka, stále jsem musela jen ležet - to je pro průběh porodu snad to nejhorší, protože tělo nemělo možnost si od bolesti pomáhat ani chůzí ani ničím. Nikdo se mnou nekomunikoval a když už, tak po mě jen lékařka řvala, ať se okamžitě uklidním a přestanu plakat, nebo dítě zabiji a ona použije kleště.
Byl to pro mě naprosto horrorový zážitek.
Pro lékaře a sestry, se kterými jsem se zde v NJ setkala není jejich povolání posláním, ale jen otravnou šichtou, kterou si chtějí rychle odbýt.

Zmiňovaná lékařka mě ani neuměla dobře zašít (byla jsem hodně poraněná uvnitř i zvenku) - během pobytu zde jsem byla přešívána ještě 2×, z toho naposledy jinou lékařkou, protože ta „moje“ to opravdu nezvládala. Navíc, když jí dali mé dítě do náruče, aby ho chvíli podržela, tak vykřikla, že ne, protože dítě neumí držet. Když jsem se ji zeptala, jak je to možné, odpověděla, že to ke své profesi nepotřebuje!

Na šestinedělí nám každé ráno přišla sestra vynadat, jak to, že mám pokrčené povlečení. Dětské sestry měly zase každá své metody, takže když jsme vykoupali miminko podle stylu sestry,se kterou jsme koupaly předešlý den, byly jsme okamžitě okřiknuty.

Na porodnici v Novém Jičíně vzpomínám s hrůzou a panikou a doufám, že se naše další děti budou moci narodit někde jinde.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si k porodu někoho, kdo se za Vás bude bít.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré potřebné dokumenty, hodně porodních vložek, plenky, vlhčené ubrousky a pevné nervy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Petulda21 13.03.12 napsala :

Tak jsem tady zas :) druhý porod za mnou :)
Kdo si přečte moji první recenzi bude asi valit očima jestli jsem normální, ale musím uznat, že porodnice se opravdu změnila. Měla jsem možnost zažít něco čemu se říká horor a teď něco čemu se říká pohádka :) Jména si nepamatuju,ale na obličeje mám výbornou pamět. Na příjmu jsme viděla zmánou tvář, která byla milá i posledně, vše proběhlo v pořádku, manžela ke mě okamžitě pustila, byl semnou celou dobu kromě přípravky :) a zůstal až do porodu, nikam ho nevyhazovali, jako poprvé :)Po porodu jsem chtěla nadstandart,ale nebyl volný to vůbec nevadilo, protože jsem chytla na pokoji skvělou paní, ta šla bohužel brzo domů,ale paní po ní byla taky v pohodě. Personál se choval úplně jinak jako by jim někdo dal marihuanu, všichni se usmívali, byli milí a na všechno co jsem se zeptala mi vždycky odpověděli.Opravdu velikánská změna oproti roku 2010. Přitom to byly ty samé sestřičky, nechápu,ale za tu změnu jsem vděčná a ráda. Doufám, že se Novojičinské porodnici povede dobře a dobrá nálada jim vydrží :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid :) jednou to stejně musí ven :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny papíry, jinak snad nic nepotřebujete. Snad jen hodně plenek pro mimčo v porodnici dostanete 2ráno 2 odpoledne a 2večer :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nový Jičín - Anonymní 24.02.12 napsala :

Zdravím všechny maminky,
s personálem jsem byla až na výjimky spokojená. Co se mi nelíbilo, bylo celkové jakoby staré pojetí porodu, kdy se s námi nikdo moc nebavil a nezajímal se o možnostech, které upřednostňujeme. Nějaký porodní plán či dotazník o porodu tady ještě nedorazil.. To samé platí o epidurálu - o něm nepadlo ani slovo, jako by jej neznali. Kdybych několikrát neprosila o něco proti bolesti, tak jsem asi rodila úplně naostro. I tak jsem dostala injekci s analgetikem až cca půl hodinky před koncem porodu. A to nebyl můj porod nijak zvlášť rychlý ani komplikovaný, dokonce mě ještě chtěli původně poslat domů, že je brzy :-D
Líbil se mi porodní sál, kde bylo soukromí a sprcha, kterou jsem využila. Nelíbily se mi záchody až přes chodbu, kam jsem si v pokročilejší fázi porodu už netroufala dojít.. Taky poloha při porodu-jen klasická v pololeže s připoutanými nohami na koze.. mno :/
Ale hlavní věci, které se mi na porodnici nelíbily jsou - mimi po porodu odvezli a přivezli až druhý den ráno (rodila jsem v 19hod) - takže přes noc uměle přikrmovali! Proč?!
Další věc - přiložení k prsu nebylo do půl hodiny jak všude slibují, ale až po skoro hodině a půl!!! Mimi bylo už tak unavené, že se mi prostě nepřisálo :-( Takže kojení se mi nerozběhlo, až druhý den jsem se to snažila dohnat, bylo to bolestivé, ale nakonec se MI to podařilo a teď plně kojím :-) (Píšu záměrně MI, protože pomoc s kojením se mi od nikoho nedostalo, bylo to čistě na mě.). Když mi mimi první noc hodně plakalo, protože mělo hlad (mlíko se mi ještě moc netvořilo) - tak reakce sestřiček byla-dokrmovat glukózou! Naštěstí jsem si u nich vybojovala kojení! :-) Přitom na nástěnkách na chodbách jim všude visí, že toto je až krajní řešení. No prostě novojičínská porodnice je anti-baby friendly..! Spíš bych řekla „pohodlí personálu-friendly“.
Dále se mi nelíbilo to, že ke každému vyšetření mimi odváželi pryč a já nemohla s ním. To samé každodenní koupání - prostě miminka odvezli pryč.
Před porodem jsem si hodně četla o možnostech v porodnicích a tohle jsem myslela, že už snad nikde není!! Takže můj názor je personál ok, vybavení taky ok, ale to hlavní - pojetí porodu a celkový přístup je tady ještě hodně mimo. Podruhé bych zde již nešla. Kdo se jen trochu zajímá o možnosti porodnic, pojetí porodu, přirozenosti při porodu a plné kojení, tak v Novém Jičíně prostě spokojený být nemůže..

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Raději jít jinam

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nový Jičín - Wecernice2 02.01.12 napsala :

Porodnici v NJ jsem si vybrala po osobní prohlídce. Bohužel. Nemám v úmyslu provádět sáhodlouhé hodnocení, takže ve zkratce. Přijela jsem ve čtyři ráno, partnera poslali domů a v šest už jsem ho volala na porodní box. Nechápu proč mu nedovolili ty dvě hodiny zůstat se mnou.Při prohlídce slibovali volný pohyb po porodním boxu, že mají KTG bez „šňůr“. Omyl. Slézt z postele jsem mohla pouze jednou a to na WC do sprchy. PA, u porodu slíbila zavolat doktora a aplikovat epidurál, ovšem milý doktor se dostavil až za dvě a půl hodiny a to až na šití po porodu. PA mi sdělila, že mohu být ráda za přirozený porod. Za co jsem vděčná, že mi PA pomohla při tlačení tlakem na břicho mé dítě porodit. Na nadstandartu mi jeden den zapoměli donést snídani a donesli ji půl hodiny před obědem. Sestřičky z novorozeneckého oddělení kapitola sama o sobě. Milé a vstřícné byly jen dvě. A to jsem nebyla z těch co by je nějak otravovaly. Jen jsem potřebovala vysvětlit techniku kojení. Na to mi strčily do ruky brožurku co byla na pokoji. Pokud se nějaká sestra snažila pomoci, tak tím že mi přiložila dítě k prsu a zmizela. Ale to mi bohužel nepomohlo :-( Ve finále se strupy na obou bradavkách jsme naskočili na klobouček a to byl začátek konce. Užívala jsem ho 14 dní. Mou holou bradavku už nechce.. A učení přes stříkačku a prst bylo něco! Vyzkoušela jsem ve finále vše. Laktační poradkyni, homeopatika, čaje, řecké seno.. Ve všem tom stresu jsem nakonec o mléko přišla. Nechci na nikoho svalovat vinu, ale tuším základní chybu už při nedostatečném vysvětlení kojení v porodnici a to jsem absolvovala předporodní přípravu. Praxe je ale praxe. Je mi moc líto, že své dítě už nemohu kojit. Příště půjdu rodit jinam a ještě do porodnice si pozvu laktační poradkyni. Myslím, že porodnice v NJ se titulem BF hospital pyšní neprávem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si partnera a někoho kdo zná vaše přání a bude za ně bojovat, pokud vy už nebudete mít dost sil!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Nový Jičín - kermi 25.08.11 napsala :

Rodila jsem zde v dubnu 2009. Přijímali mě v sobotu v 19:00 hod večer s kontrakcemi,doktorka byla mladá,nějak příjemná,byly tam 2 porodní asistentky,jedna protivná a já chytla naštěstí tu druhou,která byla příjemná. Manžela posílaly domů,že dcerka se může narodit klidně až k ránu,že mu zavolají,ale on se nedal a zůstal tam semnou,za co mu jsem vděčná. Hodně mi vadilo,že nenechají chodit,prostě jsem měla na sobě skoro pořád ty pásy na monitorování a nemohla si ulevit jinak než v lehu. :-( . Když už to bylo nesnesitelné,asistentka mi něco píchla do žíly,ani nevím co, nakonec se Elenka narodila a byla v pořádku. Při šití jsem párkrát cukla ,protože jsem to dost cítila, doktorka mě vždycky napomenula, že musím vydržet. Rodila jsem zrovna v dobu, kdy bylo plno, takže mě od příjmu až do druhého dne do 11:00 nechali na porodním boxu, o snídani jsem si druhý den musela poprosit, pak jsem se chtěla jít vysprchovat, tak jsem zvonila na asistentku (byla už jiná směna), zvonek nefungoval, tak jsem asi 15 minut na ně volala,jestli by mi pomohla slézt z té kozy,protože jsem byla slabá, tak mě hned seřvala, jestli jako nemám nohy :-( . Pak se uvolnil nadstandard, tak jsem byla ráda, že můžu jít aspon z tamať pryč. Jinak sestřičky na oddělení byly hodné, až na jednu starší protivnou. V listopadu mám rodit podruhé a budu asi zase v Jičíně ,bohužel blíž nic nemám, jinak bych zkusila asi jinam, protože poslední dobou si na Jičín maminky hodně stěžují a některé jezdí raději daleko jinam, ale důvod mi bohužel nikdo neřekne :-(

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - čtverda 09.08.11 napsala :

Mohu jen doporučit,personál skvělý,služby výborné,sestřičky i lékaři nadstandartní péče.Jídlo taky výborné,není na co bych řekla něco zlého

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebojte,bude o vás hezky postaráno…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně všechny doklady a papír se jmény miminek,mobilní telefon s nabíječkou,poporodní kalhotky a vložky,kosmetiku a nějakou hezkou knížku a hračku pro drobeča.Plínky,ubrousky vlhčené(v porodnici vám na den ale čtyři dají)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - katebern 20.07.11 napsala :

rodila sem v porodnici v novem jičině v lednu 2009 a nemužu si teda stěžovat porodni asistentky mile laskave vždy mě uklidnili vysvětlili co sem potřebovala nemužu si opravdu stěžovat a to ani na doktora co mě rodil střihal a šil pan doktor němec.strava byla taky super nevim rodila sem normalně a bez komplikaci.tuto nemocnici bych doporučila ja osobně se tam ted chystam jit rodit po druhe termin mam na zaří

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - janitka 27.05.11 napsala :

Ahojky! Já jsem byla s porodnicí v Novém Jičíně spokojená. I proto jsme si jí vybrali pro porod našeho druhého dítěte. První porod byl císařským řezem, tak jsem byla zvědavá jak to bude u druhého dítěte. Týden před termínem jsem jela do NJ na KTG a s velmi příjemnou pí. doktorkou Hrubošovou jsme se domluvily na císařském řezu (malý byl opět veliký 4380g a měla jsem otoky a zvýšený krevní tlak).
Porod byl pro mě docela příjemný, hlavně kvůli personálu-všichni hrozně milí a pořád se mnou komunikovali a ptali se, tak to uteklo a malý byl na světě…moc jim za to díky!!!!!!
Sestřičky na 6-nedělí i sestřičky od miminek byly taky v pohodě, já s nimi neměla žádný problém. Byla jsem s nimi velmi spokojená.
Jídlo bylo dobré a pokoje taky v pohodě.
Takže já porodnici doporučuji!!!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nový Jičín - Anonymní 06.05.11 napsala :

Měla jsem tam oba porody a víckrát bych tam už nešla,najde se tam jen pár dobrých doktoru a příjemných sestřiček.Proč mamince neulehčit porod císařským řezem,když jí můžou pořádně potrápit,U prvního díta mě porod vyvolavali 3dny,no nic moc:-( u druhého mě to vyvolávali 2dny a když už se mimi dralo rychle na svět a já byla pořád málo otevřená,přišel doktor brutálně do mě strčil ruce a roztáhl mě,holky takovou bolest jsem nikdy nezažila a když jsme zakřičela,tak mi řakl,že jsem hysterická,mimi se narodilo v pořádku,ale já skončila na operačním sála,jelikož jsem začala strašně krvácet ztratila jsem 1,7lkrve,nemám tedy dobrou zkušenost z touto porodnicí,ikdyž se pak o mě celýé dva dny staral druhý vinikající doktor už bych tam nešla.....

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - pajaa1 02.05.11 napsala :

V NJ nemocnici jsem rodila v listopadu 2009 a byla jsem spokojena. Porod jsem měla kvůli přenášení vyvolávaný a až na pár blbých hlášek porodních asistentek, které za mnou za celý den na pokoj přišly možná 4krát to bylo v pohodě. Doktoři byli super, i doktorka z ranní směny, tak doktor na odpolední, který mě odrodil - MuDR. Kummel. Byl úžasný, radil mi co mám jak dělat, povzbuzoval mě a ani jsem necítila jak mě nastřihaval a hlavně jak ten náš 4kilový miláček vyletěl ven. Po porodu jsem měla nadstandard, takže super, soukromí a hlavně se mnou mohly být návštěvy i po návštěvních hodinách. O malou se sestřičky a doktoři starali dobře, ikdyž v tu dobu byla porodnice přeplněná a měli toho hodně. Jídlo bylo taky dobré. Domácí strava to není, ale s tím se musí počítat. Takže já mohu NJ nemocnici jen doporučit. Když se má něco po..... tak je jedno jestli jste v NJ, Valmezu, nebo Ostravě. A když se vám něco nelíbí, tak otevřete pusu a nenechte si nic líbit. Jsme dospělé ženské a nežijeme sto let za opicema. Doktoři už jsou taky z jiné školy a mají jiný (vstřícnější) přístup. Držím všem palce, mě čeká další porod v přítím týdnu a už se i těším :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - jarka3 25.03.11 napsala :

ahoj holky, já v Novém Jičíně rodit nechtěla. nemáme s nemocnicí dobré zkušenosti, ale malý se ve 35tt přestal hýbat, já měla strach a aby jsme se co nejdříve někam dostali, tak jsme jeli do NJ. setrřička mě posadila, dala na břicho echo a ozvy byly, tak jsem se uklidnila, že pojedem zase domů. ale pohyby žádné. zavolala pana doktora, ten mě hned nechal převléknout do pyžama, že tam stopro zůstanu aspoň na pozorování a vzal mě do jiné ordinace na ultrazvuk, kde zjistil, že mám špatný průtok pupečníkem. byl to mladý kluk a chtěl se ještě poradit s kolegou a já si řekla, že je chyba, že jsme nejeli jinam, že to bude hrozné. manžela jsem poslala domů pro věci, že tam do zítřka zůstanu na echu a šla jsem si lehnou do té malé uzké místnosti. za půl hodiny přišel pan doktor, že to není dobré a že jdeme na císaře…stačila jsem akorát zavolat domů, ať manžel veme ještě oddací list a šla jsem na sál. vůbec jsem nevěděla, co se bude dít. články o císaři jsem přehlížela, že mě se něco takového nemůže stát. jako druhorodička jsem se na porod moc těšila, že u toho bude manžel a že to bude nádhera…ale všichni hrozně spěchali, měla jsem strach, že je ještě brzy a najednou jsem ležela na sále. píchli mi spinál a přišli dva páni doktoři. jestli mimčo žije nebo ne mi nikdo neříkal. ta chvilka mlčení byla hrozná. neviděla a nevěděla jsem nic. pak ale přišla sestřička a že mám syna a že dýchá sám a je v inkubátoru a je u něj tatínek…:-) byla jsem šťastná. pan doktor nám potom řekl, že jsme přišli za „minutu 12“ a že nám mladý pan doktor zachránil syna. byla špatná placenta. prý se to stává a nikdo neví proč a nejde tomu předejít. ale měli jsme štěstí, že jsme jeli do zrovna do Nového Jičína. pan doktor pak ještě za námi přišel na pooperační pokoj, blahopřál nám k dítěti a ptal se jak mě i synovi je. byl naprosto skvělý. i celý personál. sestry jsou moc milé a se vším pomohly a poradily. měla jsem to asi jednodušší, protože malého odvezli hned do OV-Poruby a tak jsem se léčila velice rychle, abych za ním hned mohla jet. všechny sestry na dětském i porodním mě podporovaly a ptaly se jak malému je, takže to prázdno jsem v porodnici zvládala skvěle. doma to už bylo horší, ale to je jiná kapitola. nicméně, malému je už něco přes rok, je v pořádku, zdravý a moc šikovný. nedokážu někomu něco doporučit. každý má jiné zkušenosti, narazí na nesprávné lidi a pak je všechno hned špatně. já jen vím, že nám v nemocnici zachránili syna a mladému panu doktorovi nepřestanu nikdy děkovat (mám pocit, že se jmenoval Němec). čekáme další miminko a zřejmě zase pojedeme do NJ.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nový Jičín - iz 10.02.11 napsala :

Zdravím! Své druhé dítě jsem rodila v Novém Jičíně, porod byl vyvolávaný kvůli diabetu v těhotenství. Na tzv. hekárně jsem ležela ještě s jednou maminkou, která zde byla na pozorování, protože necítíla pohyby miminka. Bylo to v červenci a bylo dosti vedro, místnost byla malinká. Přes den to bylo skvělé, sestřičky byly velmi milé a atmosféra klidná, ale na noc, která následovala nikdy nezapomenu. Po večeři jsem začala cítit stahy, které se začaly stupňovat, překonala bych to asi vcelku v pohodě, kdyby porodní asistentka, paní Trojnarová, si nechtěla usnadnit směnu - obě jsme musely ležet na posteli s pásy na břiše. Přístroj ale zapla vždy za tři hodiny. Byla bouřka, takže bylo zavřené okno, v místnosti bylo na padnutí.Když se bolesti zvětšovaly, tak opatrné polohování nepomáhalo. Porodní asistentku jsem prosila, ať mne nechá osprchovat a chodit, že to na posteli nemůžu už vydržet, to jsem si dovolila.. Pustila se do mne, že ať si to srovnám v hlavě, že porod bolí (vcelku zajímavá informace pro druhorodičku, vskutku) a že se mám polohovat, že mne nikam nepustí. Dle přístroje to na porod prý nevypadalo. Ve dvě ráno jsem byla už psychicky na dně, vyžebrala jsem si injekci,kterou mi s komentářem, že poškozuji dítě, že může mít pak dechové potíže apod., aplikovala.Asi o půl paté jsem začala krvácet a syn se dral ven, s porodníma staham mne paní asistentka odvedla na nově zrekonstruovaný porodní box, kde začala montovat kozy a chystat náčiní, malý přišel osm minut před pátou hodinou na svět. Manžel to samozřejmě k porodu nestihl, vyholená jsem byla z domu, klistýr jsem nestihla absolvovat - při plánovaném porodu vcelku zajimavá záležitost. Můj první porod, který jsem absolvovala v Opavě, byl hodně náročný a dlouhý, tento jsem si mohla i užít, ale nebylo mi asi přáno. Po prvním jsem byla unavená, po druhém jsem odpoledne zkolabovala.V tu noc jsem rodila jediná. Maminka, která se mnou ležela celou noc na pokoji, se za mnou další den stavila a sdělila mi, že když jsem byla na záchodě, tak ji milá porodní asistentka říkala, aby mne upozornila, že ji svým sténáním ruším při spánku… Na paní Trojnarovou jsem si pak stěžovala, sice se mi přišla omluvit, ale stále si stála za svým chováním, že polohování na lůžku je nejlepší způsob, aby se rodička nevysílila zbytečným pochodováním, co se týče jejich odborných rad na téma bolestivosti porodu a poškození plodu, to si prý neuvědomila v té chvíli, že to zní ostře. Nicméně paní Trojnarová prý v porodnici nadále pracuje a dle mých informací se její přístup také nezměnil. Teď to už asi záleží na maminkách, zda se ozvou. S poporodní péčí jsem byla spokojená, což zase nemůžu říci o opavské porodnici.

Personál: Marie Trojnarová Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nový Jičín - mijinkav 21.01.11 napsala :

Rodila jsem v Novém Jičíně a nikdy víc, ani nepoznali, že je moje mimčo moc velké a mělo by jít císařem, takže jsem si protrpěla 26 hodinový porod, malá měla zlomený nos a klíční kost,jenom mě buzerovali že netlačim a já už vůbec nemohla tlačit,péče taky nic moc, jídlo hnus.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Leninka85 15.12.10 napsala :

Tak já jsem rodila v této porodnici dvakrát a rozhodně nelituji. Doktoři jsou sice na prd ale porodní asistentky jsou skvělé, poradí, vysvětlí. Mám na oba porody velmi pěkné vzpomínky.
Sestřičky na novorozeneckém jsou taky fajn, vezmou prcka když pláče a vy můžete zpočnout :-)
Kdybych měla rodit potřetí tak bych určitě rodila znova v Novém Jičíně.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nový Jičín - Anonymní 19.10.10 napsala :

Ahoj maminky,já jsem taky rodila v této nemocnici a to císařským řezem.Protože to bylo mé druhé dítě takto narozené,myslela jsem,že císařský řez bude v pohodě a manžel si tento krásný okamžik užije semnou.Ale ouha!!!!Anesteziolog mi štatně píchnul epidurál a můj porod se stal peklem.Všechno jsem cítila a byla to neskutečná a nekonečná bolest,i když trvala pár minut.Manžel měl opravdu zážitek na celý život a držel se tam zuby nehty.Pak se,ale moje zdravá holčička dostala na tento svět a my byli štasní.Už jsem se pak jen těšila až vypadnu,protože personál toho měl tolik,že péče o miminko zůstala na mě a to přes bolesti břicha.Každá kdo to znáte ví o čem je řeč.Tak hodně štěstí a přeji příjemnější porody než ten můj.Já už bych tam v životě nešla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby si dobře promyslely kam půjdou rodit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně svého muže,protože je to velká opora.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Nový Jičín - Petulda21 10.08.10 napsala :

Ahojki všem, tak já do porodnice nastoupila den před narozením dcerky. Přijeli jsme s manželem na pohotovost, kde mi doktor řekl, že druhý den bude vyvolávat porod, protože holčička je moc malá ..... první háček malá měla při narození 46cm 2590gramů, takže vystresovanou mě dovedli do pokoje,kde byla paní,která rodila už po druhé bylo asi 11hodin večer a to jsem ještě ani nenapsala,že jsem musela vysvětlovat proč jsem třeba nedojela v 5odpoledne,asi jsem hodl personálu pokazila klidné spaní. Když mi v 12:45 praskla voda,už jsem moc klidná nebyla asi kolem půl 4 jsem říkala,že mám pravidelné bolesti,tak mi paní sestřička nebo porodní asistentka řekla,že mě příjde skontrolovat, už to nestihla. Začala jsem tlačit ještě na pokoji nebýt té paní co tam semnou byla asi si to odrodím sama, v těch bolestech co jsem měla jsem dostala seřvané proč jsem si na ně nezazvonila sama. Po kontrole došli k tomu, že rodím, v bolestech jsem volala manželovi ať dojede,protože ho tam semnou nechtěli nechat jel domů. Sama jsem si došla na porodní sál a už to jelo jak po másle ve 4:55 jsem volala manželovi a v 5:10 byla malá na světě takže můj manžel bohužel porod ani narození našeho prvního dítětě nestihl :( Musím říct, že s porodem a průběhem na porodním sále jsem byla velice spokojená. Manžel mi zaplatil nadstandard a to byl asi ten problém, každý se tam ke mě choval jako ke kusu hadru,neustále mě za něco peskovali. Přišla jedna sestra řekla mi jak mám malou přebalovat a balit, přišla druhá už to bylo špatně a ukázala mi jak to dělá ona. Takže jsem měla vždy na výběr z několika možností,a když při mě stálo štěstí zabalila jsem malou vždy podle sestry, která zrovna přišla.. - dětské oddělení Nejvíce mě šokovala sestra, která mi vtrhla do pokoje a to se maminky nedivte, že sestřičky na nadstandard prostě klepat nebudou a začala mě tam poučovat, že mě jako prvorodičce neměli nadstandard dovolit a že jsem měla jít na normální pokoj,kde bych se mohla od maminek učit jak s malou zacházet. Musím dodat, že mi vyrazila dech. Malou mi tam nechali hned od prvního dne i přes noc a neměla jsem problém se o ní postarat. V rodině mimča byly, takže jsem byla v pohodě. - oddělení na šestinedělí. Přístup některých sester z obou oddělení příšerné,neříkám všech to opravdu né. Našli se sestřičky na které jsem se vyloženě těšila a čekala až budou mít službu a já budu vysvobozená od komandování. Nutno ještě podotknout, že pokoj byl katastrofa. Rozbité žuluzie vedle místnost pro sestry,neustále práskání dveří,hrníčků. Musím se přiznat, že při posledních dvou návševách manžela jsem při jeho odchodu brečela, že už chci domů. . . Opravdu jsem byla z TĚCH sestřiček psychicky nadně. Závěrem bych chtěla říct, že až na chování jedinců jsem byla fatk spokojená. Rodit bych tam šla znovu,ale museli by mě okamžitě po porodu převést jinde.

Personál: bohužel si nepamatuju

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V žádném případě nechoďte na nadstandard zapatíte neskutečné peníze,navíc za nic. A ještě si normálně zaplatíte za každý den strávený v nemocnici 60kč zvlášť.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy a hodně dobrou náladu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Zanett30 25.05.10 napsala :

Rodila jsem před 6 měsíci v Novém Jičíně a moc se mi tam líbil přístup a hlavně že jsem rodila na pokoji kde jsem byla od začátku až do konce,žádné stěhování nebo dokonce chození v porodních bolestech na další sál.Měla jsem k dispozici i sprchu která byla na pokoji a to důležité manžela vedle sebe:-)Porodní asistentka byla úžesná hodně pomáhala a paní doktorka taky byla přítomná od začátku.Přístup po porodu taky ok.Ale stejně se už člověk těší až bude doma i s prckem:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nový Jičín - Locito 08.01.10 napsala :

Ja jsem byla spokojena. Poněvač nam nastali nějaké komlikace tak jsem si tam poležela o něco déle než je běžné a vystřídal se u mně veškery personal tak si myslim že oběktivně mohu posoudit že byli velmi příjemni až na jednu vyjimku. Ale ta se vždycky najde. Porodní sal je pěkný a vcelku prakticky, ale myslim si že to neni tak duležité.

Nahlásit

Fotky z porodnice

malý par minut po porodu :)

Prohlídka pokoje č. 10

Prohlídka pokoje č. 10 Za ty peníze to oproti těm ostatním pokojům rozhodně...

Prohlídka pokoje č. 10 Nemá sice WC (to je přes chodbu), ale tu sprchu jsem...

Prohlídka pokoje č. 10 Je to nadstandard, zároveň největší pokoj ze všech....

na porodním sále

na porodním sále

na porodním sále

postýlka pro šupnty. Všu je stejná,to aby se prcínci nehádali :)

Přidejte Vaše fotky k porodnici Nový Jičín.>

Děti z porodnice Nový Jičín

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Nový Jičín
rony1981 Sedlnice Karolína- Veronika- Michaela neznámé 19.01.2038
Děti narozené v porodnici Nový Jičín
lenica001 Eliška Klichová 48 cm, 3080g 18.03.2019
Barca0211 Michal 42 cm, 1700g 22.12.2018
ZEESKAR Sabina 51 cm, 3860g 09.09.2018
Markétka.Frýdlová liliana Tóthová
49 cm, 3660g 24.08.2018
Wendice Pavel
51 cm, 3840g 04.08.2018
Lukáš2018 Lukášek
46 cm, 2400g 17.06.2018
MaminkaJáchymka Jáchym
48 cm, 2980g 02.06.2018
Jajinka86 Nový Jičín Štěpán neznámé 02.06.2018
Marie_hromadova Patricie neznámé 01.06.2018
Veronika 1991 Patricie
51 cm, 3600g 22.05.2018
Iva-Plesníková Markétka Plesníková
48 cm, 3210g 14.05.2018
Ladik2018 Ladik
53 cm, 4370g 24.04.2018
Blmecova Blanka Tvoriková
49 cm, 3195g 24.04.2018
Baruska1010 Nový Jičín Arianna Stefania
46 cm, 2g 15.04.2018
Zuzana1607 Anetka 48 cm, 3010g 10.04.2018
kikeciperka Kopřivnice Elizabeth
47 cm, 3570g 01.04.2018
vaculovav Nový Jičín Jakub 49 cm, 3460g 02.03.2018
NatalieBodisova Rozálie
46 cm, 2780g 16.02.2018
Lucieferencova Laura
47 cm, 3240g 18.01.2018
Marta.285 Frenstat p/R. Marlen 47 cm, 2830g 16.01.2018

Rodily v porodnici Nový Jičín

Chystají se rodit v porodnici Nový Jičín

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Nový Jičín?