Nemocnice v Novém Jičíně a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení

Zdejší porodnice provádí přes tisíc porodů ročně a může se pochlubit opravdu impozantními přidruženými zdravotnickými službami. Mezi ně například patří Centrum pro diagnostiku vrozených vývojových vad v těhotenství.

Porodnice je nositelem titulu „Baby friendly hospital“. Udělení tohoto titulu znamená, že Porodnice nabízí mezinárodně certifikovaný a propracovaný systém na podporu kojení a nástupu laktace.

V porodnici praktikují bonding a snaží se plnit přání rodičky vyslovená v porodním plánu.

Na kurzu předporodní přípravy „Vše kolem porodu“ se během čtyř hodin lekcí kompletně připravíte na porod. Výhodou je, že kurzy nejsou pouze v Novém jičíně, ale i v Kopřivnici a v Hranicích. Kompletní informace o kurzech naleznete zde.

Prohlédněte si také ceník dalších služeb, které porodnice nastávajícím maminkám nabízí.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici v Novém Jičíně a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 74x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Pavel Bartoš, PhD., M MED

Porodní sál - sesterna: +420 556 773 421

Porodní oddělení: +420 556 773 424

Novorozenci a linka kojení: +420 556 773 723

Adresa: K Nemocnici 775/76, Nový Jičín 741 01

URL: http://nemocnicenovyjicin.agel.cz/pracoviste/oddeleni/gynekologicko-porodnicke/porodnice.html

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Nový Jičín

19.01.20

Porodnici jsem si vybrala na základě kladných referencí. Jsem moc ráda, že jsem si ji zvolila. Paní doktorka i paní asistentka byla velice příjemná. Rodila mě nakonec paní doktorka, protože se malý ztrácel. V průběhu jsem dostala kyslík, což mi hodně pomohlo s dýcháním. Samotný porod pak byl velmi rychlý, trval přes 6 minut. Po porodu mi byl malý hned přiložen na 2 hodiny na tělo a přisál se. Na novorozeneckém oddělení byl moc příjemný a milý personál. V průběhu dne se sestřičky chodili ptát na kojení, zda něco nepotřebuji… Pomohli mi s kojením.
Co se týče stravování - vynikající. Snídaně - výběr ze 2 jídel, oběd výběr ze 3 jídel. Chutné velké porce. Pokoje jsou čisté - úklid 2× denně.
Každý týden navštěvuje nemocnici pan fotograf a foto miminka máte zdarma.
Kdybych měla ještě někdy rodit, tak bych znovu šla do Nového Jičína.

Personál:

Mudr., Bc. Eva Magulová, PA Dominika Dančáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Veliká podpora byl pro mě partner.

114
05.08.19

Naprosto skvělá zkušenost… Nemocnice sice na pohled stará, ale porodnické boxy i pokoje krásné. Personálu nemám co vytknout, měla jsem velmi rychlý porod. Všechny sestry i lékaři příjemní. Rodila bych zde znova bez váhání.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Knihu na čtení.

31.07.19

S porodnicí v Novém Jičíně jsme byli s partnerem a dcerou maximálně spokojení. Během porodu mě chodily kontrolovat PA pravidelně a byly naprosto úžasné, přístup, uklidňovaly a podporovaly mě i partnera, všechno mi vysvětlily a se vším poradily. Porod nebyl vůbec jednoduchý, hlavně pro dceru a jsme moc rádi, že jsme se rozhodli rodit právě tady. Profesionální a lidský přístup nám ulehčili pobyt v nemocnici. Sestřičky na novorozeneckém a šestinedělí byly skvělé, se vším poradily, byly k dispozici a s úsměvem 24 hod denně.
S jídlem jsem byla taky moc spokojená, výběr snídaně ze 2 druhů a oběd ze 3 druhů. Úklid taky super, čisto a uklizeno min 2× denně.

Personál:

MUDr Kuchařová, MUDr Marek, PA Olinka a Hanka

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně partnera! Zbytek dostanete, sestřičky jsou ochotné

208
29.06.19

Za sebe mohu jen doporučit. S personálem a přístupem jsem byla naprosto spokojená, a to jak na porodním tak i na oddělení šestinedělí. Sestřičky ochotné, se vším poradí, pomohou. Co se jídla týče tak si také nemohu stěžovat, jen by bylo fajn kdyby nadstandardní pokoje měly své WC.

Personál:

Mudr. Hanáková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, pleny, vhlčené ubrousky

18.05.19

Za mě maximální spokojenost.
Přirozený porod:
Personál maximálně respektoval moje požadavky, při předporodních návštěvách dokázali poradit, doporučit, prošli se mnou porodní plán, vysvětlili mi všechno, co mě zajímalo.
Při porodu pravidelně chodili porodní asistentky a paní Dr., byly opravdu vstřícné, chápavé a dokázali uklidnit a podpořit. Po porodu mi dali dcerku hned do náruče, k prsu, částečně vyšetřili na mě. Následně jsme měli 2 hodiny s manželem pro naši rodinu.
Poporodní oddělení:
Na pokoji se mnou byla 1 maminka, pokoje byly čisté, uklízeli je minimálně jednou denně. Každý den jsem dostala čisté pyžamo, plenky pro malou, na vyžádání převlékli postel. Sestřičky měly velkou trpělivost, všechno ukázaly a vysvětlily, ať byl den nebo noc. Všechny byly velmi milé. Snídaně - výběr ze 2 jídel, oběd výběr ze 3 jídel. Jídlo bylo vynikající a bylo ho vážne moc.
Pro další mimi ráda opět půjdu do porodnice Nový Jičín.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pred porodem používat Aniball, nemusela jsem být nastrizena a po porodu jsem byla fit.

27.04.19

Během těhotenství jsem byla přesvědčena o tom, že budu rodit kdekoliv jinde, jen ne v Novém Jičíně (špatně reference), nakonec to ale osud zařídil jinak a já jsem zpětné neuvěřitelně ráda, že jsem rodila právě zde. Od cca 30tt jsem začala mít problémy s krvácením. Nejprve jsem s tím byla hospitalizovana v Ostravě, následně dvakrát po poměrně dramatických převozech sanitkou přímo v Novém Jičíně. Ve 34+4tt jsem zde nakonec na Apríla porodila akutním císařským řezem, (syn byl navíc koncem panevním). Mladá lékařka si zavolala na konzultaci staršího lékaře a společne mě nad ránem odoperovali. Veškerý personál (na příjmu, porodním sále, oddělení) byl naprosto profesionální, se vším pomohli, přistupovali ke mně velice empaticky a lidsky. Syna museli po porodu převézt do FNO. Lékaři z novorozeneckého odd. však zůstali s FNO ve spojení a chodili mi hlásit a vysvětlovat synův stav (manžel za nim samozřejmě také jezdil, takže jsem měla informace i od něj). Přestože jsem u sebe neměla svoje miminko, věnovaly se mi také sestřičky z novorozeneckeho oddělení, které mi hned zapůjčily odsávačku a pomohly zvládnout nástup laktace. I díky tomu, jsem syna prakticky hned po převozu do Ostravy mohla začít kojit. Opravdu si vůbec nemůžu stěžovat jak na zdravotní služby, tak na uklid a jídlo, které jsme si vždy den dopředu mohly vybírat ze dvou až tří variant. Co trochu hraje proti Novému Jičínu je skutečně poněkud zastaralé prostředí. Vysoké stropy působí neútulné, na pokojích jsou sprchy, ale na toaletu musíte na chodbu, kde jsou záchody společné - což je po císaři trochu nekomfortní. Na druhou stranu je zde všude opravdu velmi čisto - úklid min. 2×denně a poměrně důsledný. Jednoduše - i když jsem si svůj porod představovala úplně jinak, nakonec díky péči personálu v porodnici v NJ vše dopadlo dobře a já jsem šťastná, že se o nás tak postarali.

Personál:

Téměř všichni :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní myšlení a partnera.

39
24.12.18

V 29+5 se mi rozjel porod, na příjmu se mě hned ujala PA a Mudr. Nebyl čas na převoz do FN Ostrava, jelikož bych mohla porodit v sanitce. Paní doktorka po konzultaci s jiným lékařem a s pediatry se rozhodla, že odrodím u nich, o miminko se postarají než přijede převoz s inkubátorem. Přijata jsem byla tuším kolem 8h ráno, malý se narodil v pul 11 dopoledne. PA mě chodila kontrolovat, i paní doktorka. PA byla velmi milá, neustále se o mě starala a uklidňovala mě. Po příjezdu převozovky z Ov mi paní doktorka propíchla plodový vak, po odtoku PV během chvilinky byl malý venku. V propouštěcí zprávě mám délku porodu necelých 7 min. Odrodila mě paní doktorka. Malého si hned odnesli, poté ještě před transportem do Ov mi ho dovezli ukazat v inkubátoru. Už před samotným porodem mi paní doktorka řekla, že kvůli tlaku na hlavičku možná bude třeba nástřih. Mám 2 stehy. Umrtvení proběhlo automaticky. Opravdu jsem byla velice spokojená. Ležela jsem pak na pokoji sama, vepředu na gynpor oddělení. Na šestinedělí mě nedali kvůli tomu, že jsem neměla u sebe mimčo a tak ať mám klid a nestresuje mě to. Což jsem velice ocenila. Rodila jsem 22.12. a byla propuštěna 23.12., ať se můžu jet podívat za drobkem do Ostravy.

Personál:

Mudr. Magulová Eva, PA Kuchyňková Petra

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Osuška, papuče, župan, vložky (i když ty byly k dispozici erární, takže kdo jak chce), košili vám dají, ale já bych si vzala svoji z důvodu, že mi vadí ty rukávy a jak je košile velká a dlouhá.

30.10.18

Rodila jsem zde v roce 2015 a 2018. Stoprocentní spokojenost, nemůžu nic vytknout. Pěkné útulné porodní boxy, ochotný personál. Výběr snídaní a obědů. Byly tam i maminky, co si pobyt i dobrovolně prodlužovaly.

Personál:

Mudr. Novák PA Konečná… MUDr. Kopencova PA Pavelková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádný stres a obavy. Bude o vás dobře postaráno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Krom toho co mají na stránkách, jsem nic nepotřebovala

40
17.09.18

Rodila jsem tu 7.9.2018, mohu jen doporučit, profesionální přístup, zároveň velmi empatické sestry i lékaři, moc mi pomáhali při porodu. Na oddělení šestinedělí taky super, kdyby měli takový příštup k lidem všude ,tak by si člověk nepřipadal ani jako v nemocnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě partner k porodu

4
07.06.18

Rodila jsem zde 29/5/18. Skvělý, profesionální a zároveň milý a příjemný přístup všech zúčastněných. Porodní asistentka mi při porodu velmi pomohla svým rázným přístupem, měla jsem toho ke konci už „plný brejle“ a díky ní a jejím přesným pokynům jsem krásně a rychle odrodila. Věděla, co zabere. Paní doktorka (bohužel nevím jméno) mě po nástřihu pěkně zašila, mohla jsem normálně fungovat. Ten den byl „hukot“, co se týče porodů, takže přišla až na závěr.

Sestry na šestinedělí byly v pohodě, ale v podstatě jsem s nima nepřišla do styku (kromě vizit, měření teploty, odběrů apod.), nic jsem nepotřebovala. A sestřičky z novorozeneckého oddělení jedním slovem úžasné. Každá jiná, ale všechny pomůžou, poradí, povzbudí (jsem prvorodička). Ocenila jsem, že mají stejnou metodiku a neradí každá něco jiného. :)

Personál:

PA Kubicová, sestra z novorozeneckého oddělení Kristýna Bugárová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu a zachovat dobrou mysl s pozitivním přístupem. Zní to jako klišé, ale fakt to funguje.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a věci ze seznamu, který mají uvedený na stránkách. Ručníky, kosmetiku a hygienické potřeby, síťované kalhotky a porodnické vložky (ale obyčejné porodní vložky i dávají). Pro miminko vše dostanete.

187
17.05.18

Z touhle nemocnici mám samé dobré zkušenosti, ke konci těhotenství jsem tam chodila co druhý den na kontroly, vše mi řádně vysvětlili a byli příjemní, měla jsem vyvolány porod jelikož už jsem týden přenášela a malá měla málo plodové vody, personál absolutně v pohodě, chodili se mě ptát jestli je všechno v pořádku a jak se cítím.

U porodu jsem měla snad ty nejlepší doktory, paní Andrea mi pomáhala rozdýchavat kontrakce a řeknu vám, že s ní byl porod fakt rychlý (jsem prvorodička). U porodu se mnou byl přítel, a když si šel odskočit, hned jsem volala paní doktorku Andreu, která se mnou tam byla a pomáhala mi tlačit, nakonec mě i odrodila. Příště, až půjdu zase rodit, tak chci u porodu právě paní doktorku Andreu. :D :) Malou mi dali hned na sebe, po měření a vážení mi ji pak vrátili a byla jsem s ní na sále ještě 2 hodiny, poté si ji odnesli vykoupat a já už jsem si o ni řekla, že bych ji chtěla na pokoj, jelikož jsem nebyla šitá a byla jsem v pohodě, tak mi sestřičky vyhověly a malou mít ještě ten večer daly.

Na pokoji šestinedělí taky skvělí, jednu noc jsem byla s paní, ale tu na druhý den propouštěli, a než jsem já šla domů, tak jsem byla na pokoji sama (ještě, že tak). :D Sestřičky byly skvělé, pomáhaly mi s malou a byly příjemné, nechaly mě i malou vykoupat, no příště jdu rodit zase tam! :)

Jídlo taky výborné, vybíráte si ze 2-3 jídel den dopředu, a hlavně ta jejich ranní káva, mmm. :) Uklízečky chodily 2× denně uklízet pokoje, paní sestřička měnila ložní prádlo každé ráno, ale o ložní prádlo a pyžamo jste si mohla říct kdykoliv. Na to, jak si lidi stěžují na tuhle nemocnici, tak já k tomu nemám co říct, já si na nic nestěžuji.

Personál:

Ondřej Novák a Andrea Pustějovská a Jiří Král

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminky, nebojte se téhle nemocnice, opravdu personal je perfektní!
Pro miminko mi dávali jak kosmetiku, tak i plenečky a oblečení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomeňte si papuče, osušky, sprchový gel, šampon, já jsem měla sebou i dubovou kůru na intimní partii, vložky (ale v nemocnici taky dávají), poporodní kalhotky síťované, noční košili( ale v nemocnici dávají), DOKLADY! A oblečení pro miminko od odchodu z nemocnice.

20.01.18

V porodnici v Nový Jičín jsem rodila plánovaným císařským řezem v lednu 2018.

První dítě ve FNOL v roce 2015. Z prvu jsem se bala menší nemocnice, obavy se však rozplynuly již na předporodní prohlídce porodnice.

Ve fakultkách to běží jak na běžícím pásu a o individuálním přístupu se zde moc nedá mluvit. V Novém Jičíně to bylo právě naopak. Velmi vstřícný a ochotný personál. Manžel mohl být dokonce u porodu (císař).

Miminko jsme dostali hned na sále a oba se mnou mohli být hned na pooperačním. Přiložení k prsu tudíž bylo okamžitě a sestry nervózně nepostavaly a neťukaly do hodinek, ať už jim dítě dám. Mohli jsme ho mít, jak dlouho jsme chtěli.

Sestry na šestinedělí byly velmi empatické. Neustále chodily a staraly se. Nosily čaj, dávaly napít. Byly oporou při prvním vstávání z postele. Vyšly mi se vším vstříc.

Sestřičky na novorozeneckem oddělení byly ženské na správném místě. K dětem se chovaly jak k vlastním. Např. syna mi donesly i po 10 minutách, co ho vzaly k sobě, že mají pocit,že mě (prso :-) ) ještě potřebuje a nenechaly ho jen tak v postýlce plakat.

Ložní prádlo se měnilo na požádání, košile rovněž. Pokoje 2× denně minimálně uklízely uklízečky a dokonce dvakrát stihly umýt i dveře, což jsem koukala.

Jídlo jsem si mohla vybrat den předem ze 2-3 variant.

Pro miminko jsem denně dostala pleny i kosmetiku. A každému novorozenci dávají ručně háčkovanou chobotničku. Oblečení pro miminko s sebou brát rovněž nemusíte.

Péče byla tedy výborná po všech stránkách. Dokonce i jizvička se jeví moc hezky. Děkuji tedy MUDr. Markovi a MUDr. Královi, že si dali práci s šitím a nezasvorkovali mě jako papír, jak to dělají v Olomouci.

Personál:

MUDr. Marek, MUDr. Král

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic speciálního opravdu nepotřebujete. Postarají se o vás :-)

65
11.01.18

Do nemocnice jsem dojížděla už od začátku 7. měsíce do rizikové poradny k doktorce Javůrkové. Strašně příjemná, ochotná, zajímá se, stará se, vše super. Rodila mne porodní asistentka šikovná paní Kuchyňkova, opět super příjemná, všechno s vámi konzultuje, pomáhá a podporuje.

S porodem jsem byla spokojená. Splňovali vše i bez porodního přání. Pobyt na šestinedělí opět úžasný, sestry pro novorozence vám vše vysvětlí, naučí, v klidu zodpoví informace. Jídlo se dalo, ale bohužel na pokoji úložného místa moc není. Těším se, až tam budu s klidem rodit podruhé.

Personál:

Barbora Javůrková, Petra Kuchyňkova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Já toho moc nesním, ale vím, že si maminky stěžovaly, že v 6 je poslední jídlo a do snídaně daleko. Takže pořešit svačinky.

122
14.09.17

Tak já rodila teď 7.9.2017 a byla jsem spokojená tak na 70 procent. Porod proběhl rychle, za tři hoďky bylo po všem, jen mě zarazil váhový odhad paní doktorky, která tvrdila, že maličký je moc malinký a bude mít max. 2 kila. Narodil se s váhou 3380 g, takže se sekli docela hodně.

Jinak přístup personálu super, na porodním sále péče super, porodní asistentky velmi příjemné, vše vysvětlily a k porodu přistupovaly podle mých požadavků. Těsně před porodem jsem prosila o porod bez nástřihu a respektovali to, jen mi dali něco na bolest na žádost přítele, který nedokázal snést ten pohled na bolesti. :D Tím se mi ale porod zastavil, tak mi museli podat oxytocin, který porod opět rozjel a také dost urychlil, jak jsem už psala.

Porod od 1. bolesti trval 3 hodinky. Tatínek mohl přestřihnout pupečník a také popsat mimíska. Poté nám maličkého nechali na sále celé dvě hodiny. K prsu přikládali ihned po narození. Pak mě hodili na pokoj a maličkého si vzali na umytí a ošetření, :) na sále jen měřili a vážili.

Porodní oddělení super, personál skvělý, pořád chodili, ptali se, jestli nám něco nechybí, jídlo se taky dalo, jen sestřičky z novorozeneckého občas prudily ohledně příkrmu, což jsem byla proti a nakonec pochopily a plně kojíme bez příkrmu.

Našlo se pár výjimek, jako třeba celý pobyt nepovlečená čistá postel, 1 čistá košile za celý pobyt a úklid paní uklízečky, co jen tak rychle hadrem přejela podlahu. Krom tohohle jsem byla velice spokojena. Nově dávají 5 plínek na den a nějaké dárečky pro mimíska.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přítele u porodu, je to super opora
Spousty dobré nálady
Něco na čtení
Hlavně chytit fajn personál

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně pití a dobrou náladu

05.09.17

Chtěla bych se podělit o pozitivní zkušenost s touto porodnicí. Rodila jsem zde své druhé dítě, které přišlo na svět dne 25.8.2017. První dítě jsem porodila ve Valmezu v květnu 2015. Pokud srovnám tyto dvě porodnice, Valmez má příjemnější, novější prostředí. Co se týká přístupu lékařů a sestřiček, příjemní byli všichni tam i tam. V Novém Jičíně byly velmi příjemné sestřičky z novorozeneckého oddělení. Byly stále usměvavé, ochotné, hodně mi pomohly s kojením, pořád se mi nerozjížděla laktace, tak jsme museli malého dokrmovat, s ničím nebyl problém.

Ve Valmezu mi přišlo, že sestřičky obtěžuji, rozcházely se i v názorech na kojení. Co se týká porodu. Byl vyvolávaný v 37+3tt kvůli špatným pupečníkovým průtokům a špatné výživě malého. Vše mi bylo srozumitelně vysvětleno, váhové odhady také seděly. Porod byl až na vyvolávací tabletky přirozený, rychlý bez vnějších zásahů. Malý mi byl i přes nízkou porodní váhu přiložen na břicho a nechali dotepat pupečník. Po celou dobu, kdy mě šili, nechali malého s námi.

Taky se mi líbilo, že jsme byli celou dobu na porodní boxu, až bylo vše v pořádku, odcházela jsem na pokoj. Ve Valmezu je fajn porodní pokojík, ale rodí se pak na sále, kde jsou porodní křesla rozdělena pouze plachtou, takže jsou to takové skupinové porody. Po porodu jsem pak ležela někde v pokoji na lehátku a syna mi odnesli někam na vyšetření. Co se týká jídla, jednoznačně lepší bylo v Nj. Bylo na výběr ze tří nebo čtyř jídel. Další plus bylo 5 plín na den, které jsme dostávali a vyfocení dítěte fotografem, které bylo zdarma. Když to shrnu, asi bych šla zase do Nj a to jsem z toho měla obavy. Doufám, že jsem aspoň trochu zbořila mýty o této porodnici.

30.07.17

Nechápu, proč jsou na tuto porodnici tak negativní ohlasy, já jsem byla maximálně spokojená. Rodila jsem zde 2×, a to v roce 2014 a teď 7/2017. Porodní sál má nové křesla, velice komfortní, podle vašich potřeb je personál nastaví. K dispozici na pokoji je sprcha, televize, míč, velký sedací vak atd. Jelikož jsem přenášela obě děti, tak jsem vystřídala mnoho doktorů i porodních asistentek a nemohu na nikoho říct nic zlého, právě je musím pochválit. U porodů to nechali na mně, ptali se mě na léky proti bolesti, jestli chci do sprchy, nebo ležet, pochodovat, ležet na boku… Co vyhovovalo mně, tak to tak bylo. Byli moc milí, chválili mě, povzbuzovali, radili a byli moc ochotní.

Po porodu mi první dítě ukázali, nechali taťku ho podepsat a vyfotit a museli ho odnést vyhřívat (což jsem zcela respektovala), u druhého porodu mi dítě ihned dali na sebe, pak ho očistili, dali do zavinovačky a dali taťkovi který seděl u mě, a mě ještě šili. Celou dobu byl s námi. Pak mi dali na výběr, jestli dítě chci hned na pokoj a nebo si ho přes noc nechají, ať se můžu prospat. Vyspat jsem se potřebovala, tak si ho nechali a donesli dítě vždy na kojení. A kdybyste chtěli, tak vám ho i přikrmí, to záleží na vás.

Sestřičky od novorozenců, velice ochotné a milé vše vám vysvětlí, poradí s čímkoli. A sestřičky, co se starají o vás, to samé, potřebujete převléct postel a nebo čistou košili, nebyl problém s ničím. Dopolední návštěvy taky nejsou problém. Jak u prvního, tak u druhého porodu, maximální spokojenost. Můžu jen doporučit, pokud někdo váhá jít sem rodit.

333
25.05.17

Rodila jsem zde v květnu 2017 císařským řezem. Porodnici jsem si vybrala podle místa bydliště a na doporučení pár kamarádek. Hodně lidí mě ale od ní odrazovalo, např. z důvodu, že jsou zde příliš mladí, nezkušení doktoři. Já zde byla velmi spokojená. Možná to bylo i tím, že jsem se velmi rychle dala do kupy a neměla jsem žádné komplikace, ale veškerý personál byl velmi milý. Jako prvorodičce mi vše trpělivě vysvětlili, k dispozici jsem měla 5 plen na den (což je novinkou) a kdykoli čisté prádlo pro miminko i pro mě.

Nadstandardní pokoj byl prostorný, více možností sezení pro návštěvy, jen lednici jsem kvůli hluku nepoužívala (jak zde již bylo zmíněno) - ale společná lednice byla nedaleko na chodbě.

Mladí doktoři byli velice schopní a milí, má jizva není téměř vidět (šikovná MUDr. Kopencová). Také se snaží nic nepodcenit, takže můj syn absolvoval různá podrobnější vyšetření. O pár dní později jsem zažila odlišný přístup na neonatologii v Porubě, kam, doufám, už nezavítáme.

Personál:

MUDr. Kopencová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se císařského řezu. :-)

31.10.16

Já rodila v nemocnici v roce 2009. Příjezd v pořádku (6:00hod ráno). Vyšetřili mě, sepsali papíry, dali mi klystýr. Byla jsem otevřená na 4 cm a tak mě umístili na „čekačku“ do samostatné místnost se sprchou, kde se mi celkem líbilo. Ocenila bych hlavně balony, na kterých jsem skákala a pomáhalo mi to od bolestí.

Rodila jsem až o půl desáte večer, kdy mi museli i píchnout plodovou vodu. Až tehdy se mě zeptali, jestli nechci něco na bolest, když jsem ale řekla že ano, tak mi bylo odpovězeno, že už je ale stejně pozdě, že už rodím. Přišla doktorka, naprosto nepříjemná a protivná, bohužel nevím jméno. Já, jako prvorodička navíc bez léku na bolest jsem měla opravdu co dělat, abych porodila. Když jsem jen trochu zakřičela bolestí, tak mě doktorka seřvala jak malého fracka, že kolem mě už maminky spí, že to přece nemůže tak bolet a ať se ovládám.

Po porodu dcery mě začala okamžitě šít i přesto, že mě kamarádka (porodní asistenka) předem upozornila, ať si vyžádám injekci před šitím a donutím doktorku čekat 10 minut, než zabere. To doktorka absolutně odmítla s tvrzením „přece vás nenechám vykrvácet“. Šití byla snad ještě větší bolest než samotný porod. Omdlela jsem z toho!

Po porodu jsem dceru neviděla asi 4 hodiny, což byla hrůza a úplně největší masakr byl to, že mě dali na pokoj, kde ležely dvě ženy po porodu a jedna po potratu! Dokážete si představit, jak se asi musela mezi námi cítit? Sestra, křestím jménem Daniela, (paradoxně jsem tak pojmenovala svou dceru), byla naprosto nepříjemná, jako bych ji rušila tím, že jsem se rozhodla vůbec rodit - chovala se k nám jako k nějakým hadrům, když jsem chtěla vidět dítě, tak mi jen odsekla a odešla, prostě děs!

Jelikož jsem teď podruhé těhotná (6 měsíců) hoooně silně se rozhoduji, jestli se do této porodnice vrátit, i když ji mám, dá se říct, za barákem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít s sebou partnera.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, jídlo, plenky pro miminko.

11
11.10.16

S porodnicí v Novém Jičíně jsem naprosto spokojená. Sestřičky, jak na oddělení, tak i na dětském pro miminka, jsou super. Poradí, jsou usměvavé a ochotné. To i na porodním doktorky i porodní sestřičky naprosto super.

Další miminko plánujeme také v Novém Jičíně. Ani nepřemýšlím o jiné porodnici. Za mě doporučuji!

1794
14.09.16

Porod v porodnici Nový Jičín byl naprosto bez problémů. Porodní asistentka skvělá, doktor také. Na porodním sále byla sprcha, balony, podložka, speciální křeslo a televize. Sestřičky jsou hned vedle, chodí se ptát.

Porod se snaží vést přirozeně, nedávali zbytečně léky a podobně. A na to, že malá měla 4220g, proběhl porod bez nástřihu. Na oddělení jsem měla nadstandardní pokoj, sestry OK, až na víkend, ale to už jsem šla domů.

Takže za mě určitě doporučuji.

Personál:

Porodní asistentka Zuzana,MUDr. Bartoš

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v pohodě,těšit se na miminko a důvěřovat personálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro partnera u porodu jídlo.

18.03.16

Hodně jsem se rozhodovala jestli v této nemocnici mám porodit, jelikož jsem ležela o patro výš na gynekologii a tam bych teda už nikdy v životě ležet nešla. Přesvědčila jsem se o tom, že pobyt atd. v nemocnici ovlivní personál. Pro tuto porodnici jsem se rozhodla, jelikož jsem tam byla přivezena ve 27tt s rozjíždějícím se porodem.

Personál naprosto super, hned mi vlastně porod zastavovali, což se díky bohu podařilo, a PA a MUDr. mi vysvětlovali a informovali o tom, co mi podávají atd. Takže na komunikaci a informovanost si nemůžu stěžovat. Jelikož jsem byla prvorodička, tak mi PA a MUDr. vedli porod úplně parádně. Říkali mi, co a jak mam dělat, a hlavně jak mam tlačit.

U porodu žádné blbé řeči, že bych třeba špatně tlačila, jelikož jsem 2× zatlačila špatně (vzduch jsem držela v pusy nebo jak :D), tak hned PA mi úplně v klidu řekla, jak mám zatlačit a pak už to bylo dobré. Líbí se mi na této nemocnici, že máte porodní box pro sebe a partnera a chodí vás každou chvíli kontrolovat. I partnerovi vždycky vše řekli a vysvětlili, když já už byla mimo a vnímala jen bolesti. :D

Co se týče oddělení novorozeneckého, tak si taky nemůžu na nic stěžovat. Když mi nešlo kojení, malý měl problém se přisát, tak přišla sestřička na pokoj a úplně v klidu jsme to zkoušely.

Takže za sebe můžu jedině doporučit. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro miminko a vlhčené ubrousky. :-)

06.03.16

Porod v Novém Jičíně jsem hodně zvažovala i vzhledem k některým negativním hodnocením, ale protože tato jsou hlavně staršího data a od té doby je zde úplně jiný personál, a i na doporučení své gynekoložky, jsem se rozhodla pro Jičín a udělala jsem dobře.

Je to sice starší nemocnice a komfort není na první pohled takový, jako v novějších nemocnicích, ale péče je zde velmi dobrá a tím, že je to menší nemocnice, to na mě působilo až neformálním, rodinným dojmem (srovnávám se Zlínem, kde jsem rodila první dítě).

Protože jsem v NJ ležela už před porodem a chodila jsem na KTG na porodní sál, potkala jsem prakticky všechny dvojice porodních asistentek a musím říct, že všechny byly sympatické a ochotné.

Rodila jsem nakonec s těmi, které mě původně přijímaly a dokázaly mě uklidnit, že je mimčo v pořádku, když jsem přijela s komplikacemi. Takže jsem si tak trochu přála, aby na můj porod zrovna vyšla jejich směna a stalo se. Péče byla profesionální - jak ze strany por. asistentek, tak ze strany MUDr. Magulové. Snažily se mi pomoci, jak to šlo, za což jsem moc ráda. Za sebe tedy tuto porodnici doporučuji.

Sestřičky na novorozeneckém i na šestinedělí jsou také všechny milé a starají se.
Jediné, co mě zarazilo, že i když je porodnice „baby friendly“, nedovezli mi mimčo po pobytu na porodním sále ihned na pokoj. A když jsem si pro něj šla, dozvěděla jsem se, že dostalo příkrm, což považuji za zbytečné, protože už na sále se přisálo a nebyl důvod, aby bylo nakojeno za tři hodiny znovu… Rada tedy zní, na všem se domlouvat, na vše se zeptat…

Personál:

MUDr. Magulová, PA Olga Kubicová, Lucie Svobodová

23.02.16

Rodila jsem v NJ koncem ledna 2016. Porod probíhal bez komplikací a lékařka i porodní asistentky byly ochotné a vstřícné.

Na porodním jsem byla spokojená. Ale na šestinedělkách ani trochu… Chtěla jsem být na pokoji sama, tak jsem měla domluvený nadstandard, a ten mě zklamal hodně. Na oknech pavučiny, lednice vrčela, že jsem ji musela na noc vypínat, rychlovarná konvice měla nejlepší za sebou a smrděla, matrace v posteli byla o 30 cm kratší, a vymalováno taky nebylo asi hodně dlouho atd.

Neměla jsem žádné potíže, tak jsem šla za tři dny domů. Sestřičky byly hodné, ale i kdyby se snažily sebevíc,tak prostředí a zastaralé vybavení ovlivňuje příjemný pocit mnohem víc.

1098
24.01.16

Rodila jsem v této porodnici 2×, jednou 4.2013 a potom 3.2015, nemůžu si vůbec stěžovat. Všichni byli ochotní a obětaví, i sestřičky z novorozeneckého.

Určitě bych tam rodila i potřetí. Sice jsem měla oba císaře, ale i tak to bylo v pohodě. Děkuji všem.