Svrab ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fia80
Závislačka 2888 příspěvků 22.03.18 18:16
Svrab ve školce

Ahoj, mám dotaz pro ty, kteří zažili, že se ve školce u dětí objevil svrab. Zajímalo by mě, zda svrab dostaly i nějaké další děti nebo ne. Pokud další děti onemocněly, tak zda to postihlo větší část dětí nebo jen pár jedinců.

Díky.

Příspěvek upraven 22.03.18 v 19:21

Reklama

Reakce:

pe-terka
Extra třída :D 14428 příspěvků 22.03.18 18:25

Možná bych si spravila nadpis :mrgreen: jedno písmenko ti mění význam. JInak ano, svrab je dost nakažlivý, přes lůžkoviny, ručníky a pod.

entropy
Závislačka 2669 příspěvků 22.03.18 18:30

Nezažila, ale tenhle článek může napovědět: https://strakonicky.denik.cz/…0160113.html

Zdá se, že hodně záleží na včasném podchycení a preventivních opatřeních.

P. S.: popros admina o změnu názvu, „srab“ ve školce je trochu zavádějící…

fia80
Závislačka 2888 příspěvků 22.03.18 18:32

Díky holky - zase si to asi přečte více lidí - jdu napsat adminovi :mrgreen:

Kelsey
Hvězda diskuse 43648 příspěvků 22.03.18 19:32

V byvale skolce jsme zazili. Byla to v zari po dovolenych, tzn. nekdo si dovezl darek od more.
Vse se dezinfikovalo. Vsem rodicum porucili, aby doma vse dezinfikovali. Plysaky at dat do pytle a na 24h. do mrazaku atd. Vic se problem neopakoval a decka meli zakaz si do skolky nosit plysaky a hracky. Ale nevime, kdo to zanesl do skolky, ze nepatrali. Vsichni dostali prikaz, aby doma probehla ocista, stejne ve skolce.

martina.se
Hvězda diskuse 56858 příspěvků 23.03.18 08:30
@fia80 píše:
Díky holky - zase si to asi přečte více lidí - jdu napsat adminovi :mrgreen:
:mrgreen: :lol:

Jinak nezažila a díky bohu.. je to vysoce nakažlivé a když si představim, jak u nás lehátka stohujou na sebe, tak by to přelezlo fakt na všechny děti, je mi zle.. ale tohle člověk v létě chytne i ze sedačky v mhd, humus, no..

fia80
Závislačka 2888 příspěvků 23.03.18 15:11

@martina.se tak u nás naštěstí žádné děti ve školce nespí ani žádné děti po obědě neodpočívají, takže alespoň tato starost odpadá. I tak mi příjde, že toho společného kontaktu pro přenos těch parazitů mají hodně.

martina.se
Hvězda diskuse 56858 příspěvků 23.03.18 15:19

@fia80 neumim si svrab ve školce představit  :think:

vokishka
Extra třída :D 11262 příspěvků 23.03.18 17:51
@martina.se píše:
@fia80 neumim si svrab ve školce představit :think:

proč ne? Někdo to donese do lůžkovin, do plyšáků atd.

martina.se
Hvězda diskuse 56858 příspěvků 23.03.18 18:49
@vokishka píše:
proč ne? Někdo to donese do lůžkovin, do plyšáků atd.

však právě proto, bylo by to peklo :think:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová pověsila rudé trenky a s nimi na šibenici i češtinu!

Dáda Patrasová (62) sdílela na sociální síti fotku červených trenek neznámého... číst dále >

Nejlepší kámošky z paláce: Proč vznikly tyto dvojice a má Meghan výhodu? Vysvětlíme

Od dob královské svatby Meghan Markle a prince Harryho se ohledně královské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zhubla 90 kilogramů, dalších sedm vážila převislá kůže. Pomohla operace

Celý život byla obézní. Teprve po třicítce shodila polovinu své hmotnosti,... číst dále >

Odpadky a modřiny. Co dělají rodiče úspěšných dětí jinak než vy?

Vychovávat dítě není žádná legrace. V době, kdy se záplava informací z... číst dále >

Reklama