Staffbull X boxer

1
9.3.21 17:37

Staffbull X boxer

Zdravím,

rozhodujeme se mezi stafikem a boxikem. Obě tyto plemena se nám líbí a nemůže se rozhodnout. Já vím že jsou každé jiné sice, ale nemůžem si pomoct.
Jak by zvládli časem druhého pejska třeba jiného plemena?
Které z nich by bylo spíše vhodné pro rozumné začátečníky? Máme docela dost informací o nich zjištěných, ale zajímali by mě vaše zkušenosti s nimi.
Máte někdo s těmito plemeny zkušenosti?
Popřípadě názory na ně nějaké plusy a mínusy. Doporučení… Děkuji všem ❤

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3569
9.3.21 17:41

Z těhle dvou pro začátečníka ani jeden. Pěkně prosím, fakt ne. Potřebujete mít zkušenosti na to, abyste udrželi poslušnost. Výcvik a důslednost jsou pro správnou výchovu těchto plemen základní požadavky. A pokud jste začátečníci, nemáte ani jedno naučené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
962
9.3.21 17:51

Ahoj mám staffa a pro začátečníky urco nedoporučuji.. Je to plemeno které potřebuje pevnou ruku.. Řádný výcvik, dostatek času aby jste se mu věnovali.. Pes potřebuje denně dlouhé procházky já chodím denně i 5-8 km plus cvičák a obrany jinak pes není utahany. Záleží co od psa chcete podle toho si vyberte plemeno. heziy večer 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5060
9.3.21 17:51

Máme stafbullku, bude jí 5. Je to úžasný pes, skvělá milá povaha, ideální plemeno k dětem. Nechala by na sobě dříví štípat a je na ní opravdu spoleh. Další stěně by naše přijala, před necelým rokem jsme domů pořídili kotě a jsou to kamarádi. Boxera má sestra, toho bych já ale nechtěla. Povahu má dobrou, ale už je to proste strašně velký pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
9.3.21 17:53

Máme staffbulla a na jednu stranu je to strasne zlatej pes - mazliva, hrava, k miminu se chova jak mama, taky je trochu „hloupa“ ve smyslu, ze si neotevre privreny dvere a radsi knoura, ze se lekne padajici uterky apod. Na druhou stranu ma obrovskou silu, je palicata, je to hlidac, venku se ji lidi od pohledu boji a je potreba na ni byt opravdu extra dusledny, prisny, nenechat si ji prerust pres hlavu a nenechat ji mit dojem, ze je vudce smecky. Puvodne si ji porizoval pritel sam a i kdyz me slusne posloucha, denne spolu chodime ven atd., znova bych si takovy plemeno nechtela poridit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3569
9.3.21 17:58

Aby to nevyznělo tak konfrontačně, dám ti příklady. Pokud odložíš psa (povel zůstaň), musí tam sedět na zadeli I kdyby trakaře padaly. Neexistuje, že se zvedne.

To samé povel ke mě - pes musí přijít za všech okolností.

Měla jsem stafforda, ale platí to pro obě plemena (teda pro všechna, ale ta velká zvlášť) - musíš zajistit socializaci s jinými psy různých plemen. Jinak ti půjdou po psech.

Pokud se vyskytne sebemenší problém, třeba se k němu vydá cizí pes, měla bys být schopná přečíst řeč toho psa a odhadnout, s jakým úmyslem jde k tomu tvému. A podle toho jednat. A to znamená se postavit i třeba jinému psu a chránit toho svého. Protože když to neuděláš, tak se ti pes začne bránit sám, tzn. preventivně bude útočit první. A od toho je pak už krok k tomu, aby se chtěl v hierarchii smečky posunout výš na úkor nejslabšího člena - obvykle dítěte nebo ženy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12118
9.3.21 17:59

Ani jedno, raději boxera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2942
9.3.21 18:06
@Modesta píše:
Aby to nevyznělo tak konfrontačně, dám ti příklady. Pokud odložíš psa (povel zůstaň), musí tam sedět na zadeli I kdyby trakaře padaly. Neexistuje, že se zvedne.

Takhle dal manžel povel naší feně německého ovčáka, byla trochu divoká, tak chtěl, aby se uklidinila. Mezitím si dělal svou práci. Za dvě a půl hodiny tam ta fena pořád ležela :palec:
Zakladatelko, z těchto dvou plemen není pro začátečníka vhodné ani jedno. Jsou to psi, kteří potřebují řád, pevnou ruku a taky aktivity, jak fyzické tak psychické. Přehodnoťte svůj výběr, protože pokud si pořídíte jedno z vámi vybraných, nejspíš budete nešťastní vy i pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5022
9.3.21 18:21

@Modak Tady ti asi nikdo nenapíše, že je stafbul vhodný pro začátečníky. Ani boxer, když se to tak vezme. Můj osobní názor je ten, že je to sice náročný pes, který opravdu potřebuje disciplínu a vybití, ale že to uvědomělý začátečník normálně zvládne.
U stafbula je problém s nesnášenlivostí s ostatními psy, mají to dané v povaze a nikdy nevíš, jak se tvůj pes v dospělosti přes veškerou socializaci bude chovat. Takže pokud už teď plánujete druhého psa, tak stafbul je fakt risk.
Boxer je velké uslintané majetnické mimino. Také samozřejmě potřebuje spoustu pohybu a vybití a navíc je veliký. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10646
9.3.21 18:21

Boxer je na muj vkus desna raketka. Furt litat, litat, balonek, proste tak trochu pako.
Jednoho potkavam, pan s nim beha slusny kilometry.

Co treba bostonek? Podobny typ plemene, zvladnutelnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12118
9.3.21 18:35

A co knírač?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217
9.3.21 18:47

Ani jedno, ale kdyz uz tak boxera…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 23:22

Stafordik forever :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
21217
10.3.21 11:33
@Anonymní píše:
Stafordik forever :srdce:

to je tak desne intimni, ze na to se musi pouzit anonym?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 12:43

@Hanka1 není to můj účet, máme ho sdílený. Proto nechci psát cizím jménem ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat