Stánek u cyklostezky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
13.4.21 12:24

Stánek u cyklostezky

Ahojky, jdu si k vám pro radu. Ráda bych si založila takový stánek/mini potraviny u cyklostezky. Bylo by to na vlastním pozemku, např. dřevěný stánek. Představa je taková, že bych prodávala balené potraviny, a ráda bych i čepované pivo a kofolu, ale žádné posezení. Jen takové okno ve stánku. Jaká by to byla živnost? Myslíte, že by dřevěný stánek prošel hygienou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Alriga
13.4.21 12:29

Prvně musí projít stavebním rizenim. Voda, odpady, elektřina, příjezd.

• Citovat
  • Nahlásit
28193
13.4.21 12:48

@Beyourself18 Jen taková technická - ty si vážně myslíš, že ti přijedou cyklisti/bruslaři koupit si šest rohlíků, balený eidam a mlíko na večeři? :think: Ty stánky u cyklostezek vydělávají primárně na točených nápojích či nějakém tom rychlém občerstvení, to ale bez sezení nikoho lákat nebude :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
807
13.4.21 12:58

A mně to nepřijde jako špatný nápad. Sušenky, sladkosti, možná nějaké menší bagety?, Balené nápoje, čepované nápoje… Jsme malé město s malou cyklostezkou a lidí jsou na ní desítky denně. Dovedu si představit, že na vytíženější by se takovému stánku mohlo dařit. S technickými věcmi neporadím, jen jsem tvůj stánek chtěla podpořit. Ale s posezením by to bylo určitě lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13774
13.4.21 13:00

@Beyourself18 musíte mít něco na sednuti. Nebo myslíte, že lidi budou zastavovat a pak popíjet na stojáka preslapujice na cyklostezce? Ukrojte ještě pás pozemku, posuňte plot a udělejte misto pro pár obyč plastových/dřevěných stolků a židlí/lavic. Balené potraviny mají být co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13774
13.4.21 13:05

@Beyourself18 jeste technická, co vidím tady od nás u těchto stánku. Tak otvírací doba přesně přes veškerý „volný čas“. Tj každé odpoledne až do večera, víkendy, svátky. A čím je hezčí počasí, tím víc bude kšeftů. Takže kdo tam bude prodávat, aby s tímto počítal.

Ve velkých vedrech je super i nějaký stin vyrobit. A pokud k tomu jde dojít i pěšky „na pivo“ tak tím líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5193
13.4.21 13:06

@Cenarius Tak asi tím chtěla vyjádřit, že tam nebude vařit (fritovat, ohřívat v mikrovlnce, točit zmrzlinu…), očekávala bych takové ty klasické věci, co v těhle stáncích mají - sušenky, krekry, nanuky, bagety…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.21 13:16

Přesně tak, například bagety, chipsy, nějaké sladkosti pro děti a tak. apod. V případě, že by nešlo čepované pivo, tak láhvové a minerálky.

Ano, na sednutí by prostor byl, ale, co jsem se dočetla, tak už by to byla jiná živnost. A já bych mohla mít maximálně tu volnou, proto se ptám, jestli tady není někdo, kdo se v tom vyzná. Bylo by to v obci, kudy vede cyklostezka, takže ne přímo ta cyklostezka, která je tolik frekventovaná. Lidé okolo jen projíždí, ale je to v kopci a často se zastaví, napijí a pokračují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.21 13:18

Samozřejmě s náročností počítám. Je to součást domu, taťka bude v důchodu a já také mám času dost po své práci, takže není v tomto problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13774
13.4.21 13:21

@Beyourself18 tak pokud v obci není jiná hospoda, tak budete mít pořád plno :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
13.4.21 13:34

Na prodej točených nápojů bys už musela mít hostinskou činnost. Takže bez ní pouze prodej piva baleného např. v plechu. Stavební řízení se u stánků nedělá, pokud jsou sezónní. Pouze pokud bys chtěla mít celoročně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.21 14:02

@Cenarius
Taď o víkendu za cca 2 hodiny tady projelo 50 cyklistů a to bylo první pořádné počasí. :) Což si myslím, že je slušné na takovou malou obec. Mimo jiné chodí hodně pejskařů, a normálně procházky. Vedle je i zahradnictví a to už kdysi říkali, že by chodili na svačiny, ale nemají kde. Hospoda je ve vedlejší obci, ale nic moc podnik. A obchod jako takový tady není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.21 14:04

@Elisa262 myslela jsem si, že to tak je..ale napadá mě něco jako samovýčep, jen nevím jak to zpoplatňovat. Jako bezedný kelímek by tady chlastali celé dny :DD no sezónní… počítám tak od toho dubna do září- října…to tady je největší pohyb..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
478
14.4.21 16:22

Existuje přímo čepovací automat. Máme to vedle v dědine, v budově bývalé hospody. Hodíš tam peníze a čepuješ do kelímků, které jsou k dispozici.
Ideál jak vydělat peníze a nemít přitom téměř žádné starosti se zákazníky. Teda krom bordelu všude kolem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60096
14.4.21 16:30

U nás má paní už tři takové stánky se zmrzlinou.
Taky to vypadá, že je to pouze dřevěná chajda.
A má s tím velký úspěch. Začínala u jedné zmrzlinové chajdičky. Má velmi šikovného manžela, takže každý rok mají úpravy. Udělal nové lavky, vydláždil, hřiště pro děcka atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat