Poradna zdravého obouvání
Ing. Eva Žáková
Ahojky kupujete dětem jen nové botky? četla jsem že by měly být nové protože je každý rozšlápne nejak jinak a při chození ve starých botkách se dítěti může ničit nožička. Jde mi o to, že máme po jednom starším příbuzném botky jestli je teda můžu použít nebo radši kupovat všecko nové
vy co máte třeba víc dětí kupovaly jste všem nové botky nebo je dědili ![]()
Ano, na botách se šetřit nemá
Zcela výjimečně využiju boty po synovi, na nichž není vůbec patrné nošení - třeba že jsem špatně odhadla velikost a nosil je 2 týdny ![]()
To si radši něco odepřu, než abych kupovala nekvalitní boty nebo ze sekáče
![]()
zásadně nové!
stačí aby první dítko v botech šmajdalo a tomu druhému se bude jak špatně chodit, tak se spíš zformuje noha než bota. Což se u nové botky nestane. I já dostala botky po dětěch i skoro nové, ale vždycky jsem je kupovala a kvalitní, žádný vietnamce
Vidím to podobně, boty se dědit nemají. Mohlo by to deformovat nožičku.
koupila bych nové a ty starší bych si nechala jako náhradní kdyz by bylo potřeba někam jít a druhé boty byli například mokré
Než jsem měla 2. dítko, byla jsem rozhodnutá kupovat boty i pro toho budoucího sourozence VŽDY nové. Když ale teď vidím některé boty, které jsou po starší dceři a jsou pořád v super stavu, nerozšmajdané, nepovolené apod., už jsem slevila. Většinu bot stejně vyhodím, i když mně to bude líto, ale přiznám se, že některé se budou dědit.
mikky píše:
Ahojky kupujete dětem jen nové botky? četla jsem že by měly být nové protože je každý rozšlápne nejak jinak a při chození ve starých botkách se dítěti může ničit nožička. Jde mi o to, že máme po jednom starším příbuzném botky jestli je teda můžu použít nebo radši kupovat všecko novévy co máte třeba víc dětí kupovaly jste všem nové botky nebo je dědili
Boty vždycky nové a kvalitní. Oblečení klidně z druhé ruky, boty nee. Syn má 8 a a teď si troufnu koupit na lítačku boty u ťamiků,ale na klasické chození a do školy kupuju kvalitní a nové:kytka:
Příspěvek upraven 23.02.11 v 13:06
merett píše:
koupila bych nové a ty starší bych si nechala jako náhradní kdyz by bylo potřeba někam jít a druhé boty byli například mokré
Jo to mně taky napadlo ![]()
kupuju i nove i pouzite…myslim ze u tech mensich deti se za ten mesic co to nosi nestihne nijak rozslapnout. …ono hlavne u tech starsich deti ty boty jsou vetsinou uz neprodejny co sem mela moznost videt…takze kdyz sou pekny spis to znamena ze je nikdo poradne nenosil…treba nesedly na nozku nebo se nelibily nebo tak.
Zlášt malé velikosti (19 - 24..) jsou málodky zničené a můžou sloužit jako nové. Děti je nosí většinou jen velmi krátce - tam se nedá o rozšlápnutí a vychození hovořit.
Boty po starším dítěti (větší velikost) už bych nedávala, ale ty nejmenší ano.
klidně koupím oblečení u vietnamcu s tím nemám problém ale boty NIKDY,já jsem i na sebe opatrná v čem chodím a dětem bych nikdy nedala botu po někom nebo ze stánku.Moje známá je rehabilitační mudr,a říkala mi že 95 procent dětí se rodí s naprosto zdravýma nohama,ale při nástupu do školy je těch dětí už jen70 procent,vím že ne všechno se dá ovlivnit novýma botama ale proč tomu jít naproti ![]()
Ahojky.Náš starší všechny rozedře během 2 měsíců a to má dvoje značkové.
Takže mi kupujeme nové.Třeba bačkůrky co nosil starší jen párkrát malému ale dám.
Pokud to jde snažím se o nové, značkové.
Gama píše:
Než jsem měla 2. dítko, byla jsem rozhodnutá kupovat boty i pro toho budoucího sourozence VŽDY nové. Když ale teď vidím některé boty, které jsou po starší dceři a jsou pořád v super stavu, nerozšmajdané, nepovolené apod., už jsem slevila. Většinu bot stejně vyhodím, i když mně to bude líto, ale přiznám se, že některé se budou dědit.
Ja uplne stejne. Snehule od Bati, vylitane do mrte za prvni zimu a samozrejme prvni a mozna i druhe prochozene boticky pujdou do kose (i kdyz jsem je schovala
), ale treba vsechny jarni/podzimni Geoxy bude malej dedit, protoze jsou skoro jako nove.
Samozrejme, ze mladsimu koupim ted nove, ale taky vidim, jak hodne tech kvalitnich kozenych tady po starsim lezi a je skoda je vyhodit, takze tak
Zkoumam stav vlozky, vnitrek a podobne…
Pro menší děti jedny boty nové, jedny záložní pro případ promoknutí, ty bych klidně nechala po jednom dítěti (po dvou už ne).
Pro starší děti už kupuju dvoje nové. K tomu tenisky, crocs apod., podle toho, co je za roční období.
Pokud jsou boty v dobrém stavu, můžeš je pak prodat někomu třeba přes MMB a nějaké peníze se ti vrátí.
dávám i z druhé ruky, u malých vel. to ty děcka mají na nohou párkrát, to se nezničí. u těch velkých. používané už se neprodají, protože jsou zničené, ale hodně maminek koupí a zjistí, že to jejich dětem není a pak prodávají vlastně nové boty, akorát výrazně levněji, tak ty kupuji.