Staronový nick v SZ

41524
17.7.19 00:23

Staronový nick v SZ

Zdravím a mám technickou.
Už před časem a dnes podruhé se mi stalo, že si tak píšu SZ a v seznamu uživatelů, se kterými jsem si v minulosti psala (nemažu), úplně neznámý nick. 8o
Kliknu na něj - a rozbalí se mi konverzace s uživatelem, který byl zrušen na vlastní žádost a v minulosti jsme si psali.
Takže - pokud se daný uživatel zruší a potom si založí novou identitu, jak je možné, že se „přenickuje“ i do zpráv pod původním nickem?
Snaha o zametení stop původního avataru je rázem v háji, protože ti, se kterými si zrušený nick psal, okamžitě vědí.
Můžete to nějak vysvětlit? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28013
17.7.19 07:53

@sirikit

Myslím si, že to bude vázané na meilovou adresu.

Koukla jsem a opravdu, jeden nick se sám přejmenoval, ale další nick zase néé, takže to bude asi opravdu souviset s tou adresou.

Dobrá informace… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42317
17.7.19 08:01

@sirikit schválně jsem koukla do sz a nové nicky tam mám furt pod starým

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20750
17.7.19 09:22

Potvrzuji, mně se autoři SZ přejmenovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41524
17.7.19 09:32

Já jak známo nesnáším, když něco nevím :oops: :mrgreen:, tak jsem dotyčnému staronovému nicku samozřejmě okamžitě na férovku napsala a evidentně je to tak, že když jdete na věc čistou cestou a svůj návrat ofiko adminovi nahlásíte, on už Vám sice původní nick nevrátí, ale schválí Vám nový - a ten se bohužel propojí se starým minimálně v těch zprávách, jinde netuším. :think:
A - můj logický dohad - pokud sem člověk vleze s novým nickem, ideálně asi z jiné IP adresy a jiným přihlašovacím e-mailem, prostě úplně nový kluk ve třídě, nepropojí se nic s ničím.
Dobrý vědět, proto to sem píšu.
Já teda Sir nedám, ale pokud chce někdo opravdu změnit identitu, oficiální cestou je to zjevně kontraproduktivní. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42317
17.7.19 10:21

Znovu jsem to projela, fakt se mi něco změnilo. Ale mm tam třeba furt šmloulinku 71 :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
17.7.19 11:13
@sirikit píše:
Já jak známo nesnáším, když něco nevím :oops: :mrgreen:, tak jsem dotyčnému staronovému nicku samozřejmě okamžitě na férovku napsala a evidentně je to tak, že když jdete na věc čistou cestou a svůj návrat ofiko adminovi nahlásíte, on už Vám sice původní nick nevrátí, ale schválí Vám nový - a ten se bohužel propojí se starým minimálně v těch zprávách, jinde netuším. :think:
A - můj logický dohad - pokud sem člověk vleze s novým nickem, ideálně asi z jiné IP adresy a jiným přihlašovacím e-mailem, prostě úplně nový kluk ve třídě, nepropojí se nic s ničím.
Dobrý vědět, proto to sem píšu.
Já teda Sir nedám, ale pokud chce někdo opravdu změnit identitu, oficiální cestou je to zjevně kontraproduktivní. :think:
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13596
17.7.19 11:32

Dobrý den,

toto přejmenování se děje nikoli, když se uživatel zruší, ale jen když si přeje změnit nick. V tomto ohledu není žádná změna plánovaná. Pokud si nepřejete s některými uživateli již komunikovat, vždy si můžete daného člověka zablokovat, aby Vás už nemohl kontaktovat.

Děkuji za pochopení a přeji krásný den

Diana :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41524
17.7.19 11:58
@admin píše:
Dobrý den,

toto přejmenování se děje nikoli, když se uživatel zruší, ale jen když si přeje změnit nick. V tomto ohledu není žádná změna plánovaná. Pokud si nepřejete s některými uživateli již komunikovat, vždy si můžete daného člověka zablokovat, aby Vás už nemohl kontaktovat.

Děkuji za pochopení a přeji krásný den

Jasně, ale úplně nevím, jestli tohle byl původní záměr třeba tohohle konkrétního nicku (který si určitě nechci blokovat :srdce: )
Myslím, že to lidé běžně nevědí - třeba tento nick se se spřátelenými uživateli rozloučil a Vy jste ho uvedli v příslušném adminském vláknu jako „zrušený na vlastní žádost“.
Pokud si někdo chce změnit nick, pravděpodobně k tomu má svůj důvod - obvykle ten, že ho otravuje stalker nebo chce prostě někomu zmizet z hledáčku.
Když ale dojde ke změně kabátku tímhle způsobem, nový nick z hledáčku samozřejmě nezmizí, protože nový se automaticky propíše do SZ.
Asi by bylo dobré na tenhle fakt žadatele o změnu nicku upozorňovat, protože jinak člověk opláče alter ego, na které byl třeba i roky zvyklý, a žádné pozitivum pro něj ze změny nevyplyne. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13596
17.7.19 12:25

Samozřejmě v tom máte pravdu, ale efekt to přesto má. Uživatelům v případě pouhé změny nicku nabízíme možnost anonymizace jejich citlivých příspěvků, se sz bohužel nic udělat nejde, ale stalkera se může uživatel zbavit právě tou blokací. Při smazání a obnově je tomu trošku jinak. Myslím, že jste si určitě všimla, že se při obnově námi váženého uživatele propsaly pouze sz a nikoli jeho příspěvky, které zde měl.
Přeji krásný den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41524
17.7.19 12:30
@admin píše:
Samozřejmě v tom máte pravdu, ale efekt to přesto má. Uživatelům v případě pouhé změny nicku nabízíme možnost anonymizace jejich citlivých příspěvků, se sz bohužel nic udělat nejde, ale stalkera se může uživatel zbavit právě tou blokací. Při smazání a obnově je tomu trošku jinak. Myslím, že jste si určitě všimla, že se při obnově námi váženého uživatele propsaly pouze sz a nikoli jeho příspěvky, které zde měl.
Přeji krásný denDiana :kytka:

To je pravda. :kytka:
Tak děkuju za vysvětlení, ráda přicházím věcem na kloub a zase jedna záhada odfajfkovaná. :andel:
Pěkný den i Vám. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama