Starost o zuby

2
2.5.21 10:36

Starost o zuby

Dobrý den, 20 let jsem se ne úplně správně starala o zuby, neměla jsem zubare a neměla jsem problémy. Cca před 2 lety jsem se kvůli rozlezlejsimu zubnímu kameni objednala na dentální hygienu. Od té doby, co jsem začala o zuby pečovat mi přijde, ze s tím přišly i problémy. Je to 14 dni co jsem byla poprvé u zubare, protože me začal bolet zub - byl v nem začínající kaz. Kaz byl vyvrtan a mám problém s dásní v místě vpichu injekce - to je prý po anestezii a samo to odezní, již druhým dnem vyplachuji corsodylem, ale přijde mi, že se tam děla něco jako aft. Zajímalo by me, jestli je normalni to, že když se o zuby začnete starat, začnou se dělat problémy? Mate s tím někdo takové zkušenosti? Předem děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2241
2.5.21 10:44

No ono spis o tech problemech nevis :nevim:, kdyz uz te zub z kazu boli, tak to uz je skoro pozde..to znamena, ze uz je kaz hluboky.. kdybyses o zuby strala spravne, chodila na prevencky a zbavovala se zubniho plaku a kamene, tak se ti treba ani kaz neudela..never tomu, ze ti spatna hygiena, nebo co je mysleno „ne uplne spravne“, udrzelo zuby v poradku, navic jeden kaz fakt nejsou problemy, spis mas kliku…je dobre, ze jsi to zacala resit a budes mit zuby co nejdele v poradku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
2.5.21 11:17

Kaz byl naštěstí jen povrchový, na začátku. Já se tehdy zubařů hrozně bála, takže jsem to vždy odsouvala, teď jsem se konečně kousla a mám zubaře, pravidelně budu chodit na prohlídky, jen jsem potřebovala ten “nakopávač”. Akorát jsem se lekla, že jsem se o ně začala starat, správně čistit, používat mezizubni Kartacky atd. a najednou se objevil kaz. Dobre, moc děkuji za názor :) teď jsem zase o něco klidnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat