Reklama

Státnice ve školství - nárok na volno

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ewista
Závislačka 3146 příspěvků 25.03.18 11:03
Státnice ve školství - nárok na volno

Ahoj, na konci května mě čekají státnice. Pracuji jako učitelka, smlouvu mám na dobu určitou (to právě než dostuduji). Ředitelka mi řekla, že mám teoreticky nárok na volno, ale ne na jak dlouho. Jen mi řekla, že by jí zajímalo, jak to dělají jinde, že to jsou dva platy. Zatím jsme domluvené tak, že bych si vzala jen pár dní, kolegyně by šly za mě a já bych jim to pak musela v červnu vrátit, což se mi tedy moc nechce, abych celý červen byla denně v práci do čtyř. Jak jste to měli vy? Vzhledem ještě ke dvoum malým dětem to učení a práce dohromady bude zajímavé… :roll:

Reklama

Reakce:

PupuP
Kecalka 488 příspěvků 25.03.18 11:19

Mě tohle čeká v září, ale už jsem řediteli řekla, že mi 3 dny volna stačí, nicméně mi nabízel asi dva týdny. a co jsem to zajišťovala, tak to má každá škola jinak, někde si ty hodiny musíš přehodit, jinde to máš jako placený volno, někde neplacené…
ale myslím, že pokud ten titul je k výkonu tvé práce potřeba, tak tě snad musí uvolnit bez nějakýho nutného stolování (něco takového nám říkali ve skole). ale možná je to neplacen

Anitram2
Povídálka 31 příspěvků 25.03.18 11:24

Já jsem dostala 5 dní dovolený :)

Afrikana
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 25.03.18 11:26

Ucitel ma behem roku narok na nekolik dni (12?) studijniho volna, pokud vim. Tak treba statnice mi pro tohle volno prijdou vice nez dostacujici duvod :think:

Ewista
Závislačka 3146 příspěvků 25.03.18 11:27

Ono jde o to, že je to prý snad v zákoníku práce nebo kde, že ve školství je nárok na placené volno, ale nevím kolik

Ewista
Závislačka 3146 příspěvků 25.03.18 11:34

A když mám dva termíny státnic a nedělám všechno v jeden den?

Kelsey
Hvězda diskuse 44238 příspěvků 25.03.18 11:53

Prakticky uvidim pristi rok. Ale my mame narok na studijni volno behem roku.
Ovsem to cerpame o prazdninach behem roku.
Vim, ze jedna uc. mela tyden volno na statnice. Kdyz bude nejhur, tak ji reknu, ze chci tyden neplacene.

Pavlahar
Stálice 57 příspěvků 25.03.18 12:08

Já už si nepamatuji přesně kolik dní ani který je to zákon, ale byla jsem doma snad i 3 týdny. Nárok máš určitě, vyhledej si ten zákon.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18130 příspěvků 25.03.18 12:12

Nevím, jestli lze volno přímo nárokovat. U nás kolegyně dostaly neplacené volno a pochybuji, že by neměly zjištěno, na co mají a nemají nárok.

Ewista
Závislačka 3146 příspěvků 25.03.18 13:52

Tak pokud je to v zákoníku, tak by to ředitel měl asi poskytnout. Neplacené volno mi přijde trochu nefér, když má ze zákona nárok na placené

Ewista
Závislačka 3146 příspěvků 25.03.18 14:16

V zákoníku práce je nárok na 40 placených dnů před státnicemi, což mi přijde docela dost

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama