Státnice za dva týdny - dá se naučit?

Anonymní
15.8.20 11:35

Státnice za dva týdny - dá se naučit?

Takže, dostala jsem se do úplně blbe situace, ale ne zas tak mojí vinou. Mám v září dělat státnice, do včerejška byl prakticky neznámý termín, nicméně vyučující a studijní nás ujistovalo, že měsíc předem to budeme vedet, pripadne máme počítat, že tak měsíc od odevzdání bakalarky (což bylo včera) - takže jsme všichni počítali tak s půlkou září a do teď řešili bakalarku a tak - jenže včera se jedna spoluzacka nahodou přihlásila do SISu (informačního systému) a koukla na zkoušky a tam termín pro první předmět - 2.9. od 9:00. Takže prakticky za dva týdny. A už je tam rozpis a tak. Takže nás to všechny celkem překvapilo, že je to hned za dva týdny a prakticky jsme ani nebyli upozornění a nic. Je to tam od včerejška - predtim to tam nebylo. Takže máme jen dva týdny na naučení se, což se mi zda docela málo. Předmět ma 16 otázek, kdy každá otázka ma 7-15 stránek, což není zas tak hodně, ale stejně. Dá se to naučit? Za ty dva týdny? Další předmět máme 8.9., takže týden potom, taky 16 otázek a každá otázka 7-15 stránek.

Stěžovat si na studijní nebo tak ohledně pozdního vyveseni termínu (navíc bez upozornění) asi nemá cenu, takže to nechám na pokoji. Omlouvám se za anonym, nechci kazit pověst školy, protože jinak je skvělá, als tohle trochu nezvládli se mi zda

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6885
15.8.20 11:38

Ja sla k bc statnicim po 4 dnech uceni a dala jsem to :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8872
15.8.20 11:40
@Tarjei píše:
Ja sla k bc statnicim po 4 dnech uceni a dala jsem to :D

nejsou státnice jako státnice a není vš jako vš… ale obecně si myslím, že se 14 dnů dá

Příspěvek upraven 15.08.20 v 13:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4401
15.8.20 11:40
@Anonymní píše:
Takže, dostala jsem se do úplně blbe situace, ale ne zas tak mojí vinou. Mám v září dělat státnice, do včerejška byl prakticky neznámý termín, nicméně vyučující a studijní nás ujistovalo, že měsíc předem to budeme vedet, pripadne máme počítat, že tak měsíc od odevzdání bakalarky (což bylo včera) - takže jsme všichni počítali tak s půlkou září a do teď řešili bakalarku a tak - jenže včera se jedna spoluzacka nahodou přihlásila do SISu (informačního systému) a koukla na zkoušky a tam termín pro první předmět - 2.9. od 9:00. Takže prakticky za dva týdny. A už je tam rozpis a tak. Takže nás to všechny celkem překvapilo, že je to hned za dva týdny a prakticky jsme ani nebyli upozornění a nic. Je to tam od včerejška - predtim to tam nebylo. Takže máme jen dva týdny na naučení se, což se mi zda docela málo. Předmět ma 16 otázek, kdy každá otázka ma 7-15 stránek, což není zas tak hodně, ale stejně. Dá se to naučit? Za ty dva týdny? Další předmět máme 8.9., takže týden potom, taky 16 otázek a každá otázka 7-15 stránek.Stěžovat si na studijní nebo tak ohledně pozdního vyveseni termínu (navíc bez upozornění) asi nemá cenu, takže to nechám na pokoji. Omlouvám se za anonym, nechci kazit pověst školy, protože jinak je skvělá, als tohle trochu nezvládli se mi zda

Predpokladam, ze ekonomka. Statnice mate po predmetech, tj. nemusite naraz umet cele tri rocniky, jako na CVUT. I na CVUT spouste lidi staci 14 dnu na veskerou latku za 3 rocniky. Uz jsi to jednou umela a latky neni moc. Myslis otazku vazne? :mrgreen:

Příspěvek upraven 15.08.20 v 11:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
15.8.20 11:41

Tak o tom, ze jdete ke statnicim, jste vedeli, tak jste se meli uz davno ucit a ne si uzivat leto a spolehat, ze vas budou vodit za rucicku :D jste dospeli a zodpovedni. A naucit se to da, neco uz snad umite z prubezneho uceni se za cele studium, staci si v tom udelat system

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
15.8.20 11:41

Nevím, co to je za obor, ale ten rozsah se mi zdá ok. Když teď začneš, stihneš to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
895
15.8.20 11:44

O tom ze jdes ke statnicim jsi vedela, nechapu teda nac si chces komu stezovat. A kdyby to byla pulka zari tak to je tyden rozdil :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4401
15.8.20 11:44

A ber to jako pouceni do zivota, nenechavat veci na posledni chvili :-) Tim myslim jak bakalarku, tak uceni na statnice. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1624
15.8.20 11:46

Bez se radši učit a neres to na emiminu, že budou státnice si věděla dopředu a mohla si se učit už předem a neužívat si prázdniny a pak si stěžovat na školu. Co čekáš že ti někdo napise, že to nedáš a ty se na to vyprdnes. Nebo že se to někdo naučí za tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1586
15.8.20 11:46

Na oboje státnice jsem se učila průběžně vždy měsíc. Jsem celkem flegmouš, a vše honim na poslední chvíli, ale nikdy ne u státnic. Protože bych se sama hanbou propadla to neumět vše. Za 14 dní se to podle mě dá, já to takto měla víc v klidu, a nemusela jsem nad tím sedět celé dny. Fajn je mít rozpis, co a kdy se naučit.

Jinak chybou školy bych vůbec neoperovala, je to naprosto běžný postup, taky jsem věděla, že státnice budu mít někdy v červnu, joo mohla jsem počítat s posledním týdnem, a čekat do poslední chvíle na termín, ale to je přeci hloupost. Takže jsem počítala s prvním termínem začátkem června, a učila se od začátku května, přesný termín byl vyvěšen taky asi až necelé dva týdny před státnicemi, a nakonec to byl druhý týden v červnu, takže jsem měla ještě náskok. Nesvaděj to na nikoho a alou se učit. :kytka:

Příspěvek upraven 15.08.20 v 11:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8893
15.8.20 11:48

Já bych to asi nedala, ale asi je to spíš mým zaměřením, kdy jsem byla zvyklá celý život spíš logicky odvozovat a bphužel jsem nenatrénovala mozek na memorování.
Ale určitě se to dá, znám lidi co to dali bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6885
15.8.20 11:48

@cell no zadna soukroma zaplacena, statni vs a ucit jsem se musela.

Zakladatelko uc se hlavne okolo toho, cos mela bakalarku. Radi se na to ptaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
15.8.20 11:49

Asi se to dá zvládnout, spíše záleží na oboru a na škole, rozhodně bych neházela flintu do žita a zkusila se něco naučit a zkusit být pozitivní, ono to nějak půjde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 11:58

Zakladatelka: děkuji, problem byl, ze v SISu jsme měli předběžný rozsah možného termínu 14-25. září, proto jsme spíše překvapeni, ze tam dali 2. září…o statnicich a tak vim, nechci honit vsechno na poslední chvíli, spíše problem byl, ze kvůli koronaviru na naši skole bylo opozdene zkouskove až do začátku srpna, takže jsme ještě dělali nějaké zkoušky minuly týden (bohužel ne, nás letní semestr jsme měli ještě 5 různých předmětu, neměli jsme ho volný) a posunuté veškeré deadline termíny a tak, takže já se na statnice začala reálně připravovat až začátkem srpna, kdy nám skončilo zkouskove - otázky a materiály mám vypracované, to jsem si udělala a samozřejmě, že něco v te hlave mám, asi jo, blbost to dávat na emimino, asi to bylo v záchvatu paniky a stresu, potřebovala jsem se o tom s někým podělit nebo se vypovídat a ujistit se, ze se to da, tak dekuji a jdu se ucit :)

• Citovat
  • Nahlásit
1614
15.8.20 11:58

Jisteze se to naucit da. Ale zalezi na tom, jak moc jsi zvykla se ucit, a jak moc jsi dane predmety umela uz na prubezne zkousky. Mne to treba prijde krasne a vubec se mi toho nezda moc :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama