Stav zad u dospívajících

Anonymní
22.12.19 13:17

Stav zad u dospívajících

Před nedávnem jsem si všimla, že má dcera lehce vychýlenou páteř. Přitom na preventivce jsme byly zjara a doktorka nic neříkala. No teď jsem se k ní odhodlala jít s dcerou znovu a prý ano, je to lehčí skolióza, tak jí dala nějaké cviky a prý jak přijde s něčím přístě, mrkne se na ni znovu. Ale nemám plašit, prý téměř normální věc. Když jsem se ale zeptala, jestli si toho nevšimla už na té prohlídce, tak řekla, že je možné, že už to měla, ale že jí je 17, už tolik neporoste a že mezi puberťáky snad nemá jediného, který by měl zcela zdravou páteř, tj. bez skoliózy nebo na ni náběh. Dost mě to šokovalo. Prý to je tím, že neustále jen vysedávají u PC a mobilu. Což teda není případ mé dcery, takže jsem mírně rozladěná a nevím, co si myslet. Kdo máte děti podobného věku, jak jsou na tom s páteří? Fakt jsou všechny křivé? Prohlíží je vaše doktorka pořádně? A co vám pak řekne? Moc se mi nelíbí, že i když to není až tak hrozné, tak nám doktorka nic neřekla. Dcera mohla cvičit už půl roku…Nebo jestli mám jako brát, že když doktorka neřekne, že má páteř ve výborném stavu, tak že to automaticky znamená, že je nemocná? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2957
22.12.19 13:25

Syn (13) je kvuli nabehu na skoliozu sledovany na rehabce od 2 let, a pravidelne chodi na fyzioterapii a cvici i doma. Starsi ma zada OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9498
22.12.19 14:13

Ted jsem byla se synem (13) na ortopedii, kam nas poslal pediatr. Po Novem roce ho budu objednavat k rehabilitacnimu. Tam nas zase poslal ortoped. Takze ne, pristup vasi lekarky neni bezny :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
670
22.12.19 14:23

No uprimne nevim co pediatr vi o cviceni na pohybovy aparat, kor kdyz nejdriv nic neshledal divneho a az po tve urgenci to,,objevil,,… dceri bych fofrem nasla dobreho fyzioterapeuta, ktery ji cviky nejen ukaze z nejake brozury, ale pravidelne bude cvicit/korigovat a bude pod dohledem… prece mlada holka a kriva, to neni dobry start do zivota a to nemluvim o zdravotnich potizich, ktere se casem pridaji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20159
22.12.19 14:25

Syn, 16 let, rovný jak násada od koštěte. ale pravidelně všestranně sportuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.12.19 14:47

Tak řekla mi, že být jí o dva roky míň, řešila by to ortopedem. Ale u skoro dospělého člověka už prý nemá cenu dělat z toho drama. Prý nemá skoro nikdo zcela rovnou páteř a to ani dospělí. No vidno vyjímky teda existují, jak píše neumisa…Jeslti někdo rozumíte zádům, přikládám foto. Je to z letní dovolené, foceno něco jiného, tohle je přiblížený detail z kraje fotky. Je tedy pravda, že kdybych si nedávno neprohlížela fotky a nepadl mi na tu páteř zrak, tak bych si toho taky nevšimla. Ale tak u doktorky bych čekala, že když jede ohlé holce prstem po páteři, že si toho všimne nebo že to spíš bude nějak komentovat

• Nahlásit
  • Citovat
7160
22.12.19 14:52

Pristup pediatra bude mozna bezny, ale z meho pohledu urcite ne spravny. Moje detska lekarka byla taky takova. Ve zdravotni dokumentaci mam skoliozu zaznamenanou uz snad od nejakych 13let (to jsem si precetla az v dospelosti), ale nikdy mi o tom nikdo nic nerekl a nikdo mi nedoporucil zadna cviceni. No vysledek je samozrejme takovy, ze na prvni pohled mi sice nic neni, ale zada me bolivaji, obcas hlava, v dobe, kdy jsem sve male deti nosila to bylo horsi a mivala jsem v te dobe kvuli tomu i migreny. Snazim se cvicit pokud mozno denne, ale v dospelosti uz to clovek stoprocentne nespravi. Doporucuju nespolehat jen na pediatra a v zajmu dcerina zdravi navstivit fyzioterapeuta a cvicit. Rozhodne tim nic nezkazite a dcera si muze usetrit problemy v dospelosti.
Mmch, mam 14letou neter, na svuj vek je vysoka a chodi hrbata se zatazenym krkem. Kdyz jsem se ptala svagrove, jestli cvici, tak se ns me koukala jak na blazna, ze pry proc by mela, podle pediatra je v naprostem poradku. No, nekecam ji do toho, ale vzhledem k tomu, ze uz nekdy od prvniho stupne obcas z niceho nic prijde, ze ji boli hlava a nikdo zatim neprisel na to proc, uz to nekoho tuknout mohlo.
Ja teda moc nechapu ten pristup, ze kdyz maji kriva zada skoro vsichni, tak se to nebude resit. Vsak nas vsechny muzou bolet zada, ze? Proc tomu davat sanci? Ja bych treba byla celkem rada, kdyby me nebolela a kdyby me na to nekdo upozornil v dobe, kdy jsem to mohla ovlivnit mnohem vic, nez ted.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12068
22.12.19 15:23

Kluci,11 a 14, maji teda zada v poradku, odmala vsestranny pohyb. Ale doktor je teda kontroluje dukladne. Dava si v tomto nacas. Alespon vim proc, jestli je to caste…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
22.12.19 16:39

I lehká skolióza se poměrně dost řeší a většina lidí v mém okolí poměrně dost obráží fyzioterapie a rehabilitace. Najdi si někoho, kdo to řešit bude. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama