Mělo vaše dítě taky tuhle vyrážku?

22.12.19 12:56

Mělo Vaše dítě taky tuhle vyrážku?

Ahoj, před týdnem se mi u malé začala objevovat vyrážka v podobě menších pupínků, nejdřív jsem si myslela, jestli to nemůže mít z látkových plen a těch nepromokavých kalhotek, prostě jestli se nezapařila nebo alergie na prací prášek. Když se to nezlepšovalo šla jsem s ní na kožní, doktorka říkala, že to vypadá jako podráždění a že by tam mohl být i nějaký ekzém. Předepsala nám 1 denně Advantan mazat a ještě promazávat modrou indulonou. To bylo v pátek a mě přijde, že to vůbec nemizí. Začala jsem jí dávat teď papírovky na noc, jinak látkovky měla od léta a nikdy žádný problém, až teď. Nedávám jí teď ani punčocháče, má jen volné tepláky, aby ji to nějak nedřelo. Jinak jsou ji 2 roky a nikdy jsme nic takového řešit nemuseli. Mělo to vaše dítě taky? Popřípadě za jak dlouho to zmizelo a co jste na to používali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7173
22.12.19 13:00

@Cute.im.not.cute tohle zarudly bych teda nemastila a zkusila na to zinek - sudokrem nebo jinou zinkovku. Za nas sudokrem zazrak ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
22.12.19 13:02

Něco hodně podobného má synovec a je to exem jsou mu skoro tři a má to první zimu. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
22.12.19 13:32

Přesně jak píše @Kukacka123, použij Sudocrem.
Můj malej to měl minulý rok, úplně to stejné a na stejném místě… než jsem použila ten sudocrem, mazala jsem mu to kdečím..nic nepomáhalo..ani zinkovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.19 14:27
@Cute.im.not.cute píše:
Ahoj, před týdnem se mi u malé začala objevovat vyrážka v podobě menších pupínků, nejdřív jsem si myslela, jestli to nemůže mít z látkových plen a těch nepromokavých kalhotek, prostě jestli se nezapařila nebo alergie na prací prášek. Když se to nezlepšovalo šla jsem s ní na kožní, doktorka říkala, že to vypadá jako podráždění a že by tam mohl být i nějaký ekzém. Předepsala nám 1 denně Advantan mazat a ještě promazávat modrou indulonou. To bylo v pátek a mě přijde, že to vůbec nemizí. Začala jsem jí dávat teď papírovky na noc, jinak látkovky měla od léta a nikdy žádný problém, až teď. Nedávám jí teď ani punčocháče, má jen volné tepláky, aby ji to nějak nedřelo. Jinak jsou ji 2 roky a nikdy jsme nic takového řešit nemuseli. Mělo to vaše dítě taky? Popřípadě za jak dlouho to zmizelo a co jste na to používali?

A kde to vsude ma? Jen v oblasti plenek? Dceri se to objevilo v roce na nohach a zadecku, atopak vyloucen a vylouceny i potravinove alergie z odberu krve. Ma to extremne vysusenou kuzi s ekzemem. Mame koupat v linole, od kozni namichany olivovy olej s prisadou (nevim uz s cim). Nejvic zabira mazat a mazat bambuckym maslem. Puncochace vylozene zakazane, pozivame vyjimecne puncochace jen pro atopiky. Dcera 2 roky a trochu se to lepsi. Mimochodem nechci rypat, ale latkove pleny pro 2 roky si nedokazu predstavit, objem moci je uz tak velky, ze to nemuze absorbovat. Dcera uz je uplne bez plen, taky to hodne pomohlo. Zkus ji ucit na nocnik a nechavej jen kalhotky

• Citovat
  • Nahlásit
7173
22.12.19 14:37
@Jukat píše:
Přesně jak píše @Kukacka123, použij Sudocrem.
Můj malej to měl minulý rok, úplně to stejné a na stejném místě… než jsem použila ten sudocrem, mazala jsem mu to kdečím..nic nepomáhalo..ani zinkovka.

Presne tak, u nas jedine sudocrem, ani domaci zinkovka ne. Mala mela kvasinku - takze „ocista“ strev (hodne dela strava) a nemastit! Sudocrem a klidne koupel v repiku nebo dubovy kure ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.12.19 14:55
@Anonymní píše:
A kde to vsude ma? Jen v oblasti plenek? Dceri se to objevilo v roce na nohach a zadecku, atopak vyloucen a vylouceny i potravinove alergie z odberu krve. Ma to extremne vysusenou kuzi s ekzemem. Mame koupat v linole, od kozni namichany olivovy olej s prisadou (nevim uz s cim). Nejvic zabira mazat a mazat bambuckym maslem. Puncochace vylozene zakazane, pozivame vyjimecne puncochace jen pro atopiky. Dcera 2 roky a trochu se to lepsi. Mimochodem nechci rypat, ale latkove pleny pro 2 roky si nedokazu predstavit, objem moci je uz tak velky, ze to nemuze absorbovat. Dcera uz je uplne bez plen, taky to hodne pomohlo. Zkus ji ucit na nocnik a nechavej jen kalhotky

Ano, jen v oblasti plenek, doktorka nám punčocháče nezakazovala, jen říkala, že nejlepší jsou takové ty staré žebrované. Na nočník už chodí cca půl roku, ale ještě se mi v noci budí na kojení (umělé mléko nikdy nechtěla a prsa se vzdát nechce zatím, když nedám je hned pláč) a bez plen to ještě nedáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
793
22.12.19 15:11

Doporučuji konopnou mast, ale nekupovat, udělat si ji doma, je mnohem silnější a účinnější :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7173
22.12.19 18:44

@Romilda pokud je to fakt ekzem, tak je fakt lepsi nemastit.

Mrknete na stranky Very Zikove ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat