Červené fleky na těle

21.12.19 17:13

Červené fleky na těle

Dobrý den, mám syna 4 roky. Na těle se mu dělají červené svědivé fleky. Fleky přibližně po cca1-2 dnech zmizí ale zas naskočí někde jinde na těle. Syn od září chodí do školky a je velmi často nemocný tudíž velmi často bere léky, začalo se dělat přibližně od začátku listopadu. Samozřejmě jsme byli u lékaře ale ten řekl že to nic není, což se mi zdá divné. Přikládám foto fleků. Prosím nesetkal se s tím někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1396
21.12.19 17:16

Pokud to mizí a zas se objeví jinde, tak to asi nebude nějaká klasická infekční choroba. Napadla mne nějaká potravinová alergie? Reakce na prací prostředek nebo mýdlo? Nemůže být něčím poštípaný?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 17:31

@PenelopaW netuším vůbec čím by to mohlo být, většinou nové fleky se ukáží ráno. Když na ně saháme tak necítím ten bodík že by ho něco stiplo. Co se týče jídla mě to napadlo také jelikož ve školce ji všechna jídla, co se týče pracího prostředku máme změnu ale jak říkám, u doktora jsme byli q ta nám řekla že to alergie není, podle ní to může být ovocem, sladkým ale syn ovoce ted moc nejí a sladké také ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 17:32

@PenelopaW bere velmi často léky jelikož je často nemocný. Což Dr taky vyvrátila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 17:40

@PenelopaW všimla jsem si teď za ty fleky Cu to jsou na foto tak jsem prohlížela synovi záda, všude možně má malinkatý červené tečky, já už jsem vážně bezradná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.12.19 18:41

To první mi přijde jako štípanec (+ alergie) - to vám vyloučili? Oni to někdy sami nepoznají, chce to štěstí na doktora… Jinak já jako dítě něco takového možná měla (nebolelo to - občas se to objevilo, po hodině zmizelo), nijak jsme to neřešili - citlivější kůže.

• Nahlásit
  • Citovat
1396
21.12.19 19:21

Napadá mne - nemůže mít složku na nějakou složku těch léků?? Syn se nám osypal po čípcích… Na alergii pomáhá fenistil v kapičkách, zkusila bych dát třeba 1 dávku, jestli to zmizí. A jestli to trvá dlouho, zkusila i zajít na kožní, tam tuším není třeba žádanky.

Jinak je syn ok? Bez teplot, s chutí k jídlu, v dobré náladě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
880
21.12.19 19:25

Připomíná mi to fleky u mého syna, paní doktorka mi doporučila koupit speciální mýdlo.
Něco jako zvýšená citlivost kůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2714
21.12.19 19:30

Zkuste jestli to není histaminová intolerance. Ty fleky tak vypadají a nejhorší je to ráno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 19:37

@PenelopaW ano syn normálně ji, chuť k jídlu má stále stejnou. Jen rýma a kašel, strašně se potí což má už od narození. Stále dobrá nálada, čiperné dítko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 19:37

@Uslava co to je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2714
21.12.19 19:40
@Mamina2015 píše:
@Uslava co to je?

To je složitý vysvětlování. Najdi si o tom něco na netu. Já bych ti to tak nevysvetlila. Jen vím, že to existuje, takhle se to projevuje a je to pěknej šmejd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 20:11

@Uslava dívala jsem se, je to jídla či pití.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.12.19 08:06

@Uslava nemůže to byt Kopřivka???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2714
22.12.19 08:38
@Mamina2015 píše:
@Uslava nemůže to byt Kopřivka???

Taky se tomu tak říká. Koprivek je mnoho druhů. Některé trvají den, některé pár let. Chce to lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama