Nasivin, předávkování?

Anonymní
19.12.19 20:52

Nasivin, předávkování?

Ahoj, dcera má ucpaný nos a tak ji navecer striknu Nasivin. Dneska hlídala teta a říkala, že jí neodsala skoro nic a tak jsem ji před spaním nechtěla znovu trápit odsávání a stříkla do nosu sprej. Jenže se mi po nějaké době probudila a nemohla dýchat. Nejsem si jistá, jestli jsem pořádně zmackla sprej a tak jsem ji znovu vyndala a odsala nosík (kde nějaké hleny od rýmy opravdu stále byly) a strikla ji kapky znovu. Pak si sla pro jistotu přečíst leták a zdesila se, co může být po předávkování… Nevím, jestli jsem část spreje třeba i neodsala, ale prostě mám o dceru strach, je jí málo přes rok a nevím, jestli jsem neudělala blbost ????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7493
19.12.19 20:55

V klidu… Příště nos dobře vycisti a teprve pak strikni nosní kapky. Jinak nemají účinnost s plným nosem hlenů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1834
19.12.19 20:58

Určitě jsi jí nepředávkovala, to bys jí tam toho musela nastříkat daleko víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31432
19.12.19 20:58

No právě. Problém může být v tom, že se kapky nedostaly dál než na kraj nosu a netekly dál do zadních cest. nebyly by lepší klasické kapky než ty s rozprašovačem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 21:01

Asi jo, koupíme jiný. Mě prostě jen teta řekla, že chvilku před odsavala a tak jsem věřila a ono prd, měla tam rýmu s hleny stále. Ale to, co píšou v tom letáku mě dost vyděsilo. Halucinace, srdce… Že nevím, jestli nakonec nespat u ní na zemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 21:03

Ale jinak holky děkuji, aspoň drobet uklidnění

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
19.12.19 21:06

Z kapek do nosu halucinace, srdce…??? to snad neee, to by nebyl nasivin jen tak volně prodejny. Já u rýmy první tři dny kapu dceři i 6× za celý den (s noci), má nos pořád ucpaný a myslím že jsme i ten nasivin měli. Pak polevíme na třikrát denně, a kapeme i deset až dvanáct dní. Má dlouhé rýmy, ke konci už jen na noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 21:07

@Burj Chalifa Asi jo, koupíme jiný. Mě prostě jen teta řekla, že chvilku před odsavala a tak jsem věřila a ono prd, měla tam rýmu s hleny stále. Ale to, co píšou v tom letáku mě dost vyděsilo. Halucinace, srdce… Že nevím, jestli nakonec nespat u ní na zemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 21:10

@Veru1987 opravdu to v letáku je napsané. Že se může používat 2-3× denně, víc ne. A jaké kapky používáš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4821
19.12.19 21:13

Předávkování nehrozí ani při zvýšené frekvenci dávkování, musí tam být dostatečná rezerva pro případ nechtěného omylu. Kdybyste vypotřebovala půl lahvičky, tak neřeknu. Horší by bylo, kdyby došlo k vypití přípravku, tam by účinná látka měla systémové účinky (při aplikaci do nosu má v největší míře účinky pouze lokální).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 21:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 21:15

@Doctus děkuji za příspěvek. Prostě mám jen strach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
19.12.19 21:16
@martinka147 píše:
@Veru1987 opravdu to v letáku je napsané. Že se může používat 2-3× denně, víc ne. A jaké kapky používáš?

Ted už většinou olynth ve spreji, dceři je 3,5. Ale určitě jsme měli ten nasivin kdytž byla mladší. A fakt jsem kapala i 3-4× během dne a pak v noci. takže 5× za den. Já ten leták nečetla nikdy. myslím žr to je při požití fakt většího množstí než jednoho vstřiknutí navíc, aby i oni byli krytí kdyby vzalo dítě více. My před pár dny předávkovali dceru… ráno v 5 2,5ml stoptusinu (zapomněla jsem to brknout tchýni), 8 ráno dalších 2,5ml stoptusinu.. a v 10 ráno ji muž dal mucosolvan (měl to jen koupit, on ji aktivně dal první dávku). Tak v deser ráno měla už tři dávky léku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1834
19.12.19 21:22
@Veru1987 píše:
Z kapek do nosu halucinace, srdce…??? to snad neee, to by nebyl nasivin jen tak volně prodejny. Já u rýmy první tři dny kapu dceři i 6× za celý den (s noci), má nos pořád ucpaný a myslím že jsme i ten nasivin měli. Pak polevíme na třikrát denně, a kapeme i deset až dvanáct dní. Má dlouhé rýmy, ke konci už jen na noc.

Tak paralen je také volně prodejny a dá se s ním snadno otrávit. Nicméně u toho nasivinu by člověk fakt musel naráz spotřebovat celou lahvičku, nebo to vypít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 21:27

@Veru1987 a jeli jste k Dr. nebo byla malá v pohodě? Jinak děkuji za uklidnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama