Astma (?) u dětí. Dráždivý kašel jen v noci

19.12.19 23:20

Astma (?) u dětí. Dráždivý kašel jen v noci

Dobrý den
Jsem tady nová a už nevím kudy kam :(
Jdu si pro radu. Mám 3 letou holčičku, která od minulého roku začala trpět dráždivým kašlem a vždy od podzimu do jara a jen v noci a to když se uloží ke spánku.
Je to dost nepříjemné chudák se dusí skoro celou noc občas nám na chvíli pomůžou fenistil kapky a teď dostala Flixotide inhalátor, ale já mám pocit, že to moc nepomáhá ????
Má někdo podobný problém? Diskuzi jsem pojmenovala astma s otazníkem nám totiž vlastně zatím nikdo neřekl co teda máme ????za rady a zkušenosti moc děkuji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

8768
19.12.19 23:29

U nás todle dělá zadní rýma. Dcera loni kašlala od října snad do července. Kasla většinou jenom při spaní. Jedině co na to pomohlo, je výplach nosu konvičkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MaM
128
19.12.19 23:31

Jsem zvědavá na příspěvky. Zrovna teď řešíme, že naše sedmiletá přes den nic, ale v noci, jak si lehne, tak začne pokašlávat. Zkusím eliminovat nejrůznější alergeny, pak se uvidí. Jinak větráme, zvlhčujeme vzduch… ale to moc platné není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 23:41

Naše malá přes den právě vůbec nekašle jen večer ale to je hrůza :smirk: má jeden záchvat za druhým… Je mi jí moc líto taková ta klasika netopit, větrat atd… Vše vím, ale nepomáhá to. Byla na krev RTG tam taky nic a plicní nám jen řekla foukat ten flixotide :rolling_eyes: rýmu právě většinou nemá… Nechci pořád do ní cpát kapky… A k ničemu to stejně není. V noci nespí ráno dospavá… úplně převrácený režim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.19 00:03

@Adela Pankova tak řešili jsme loni úplně stejný problém, dítě 6 let.
Odhaleno na imunologii. Dítko má alergii na prach, roztoče a trochu trávy. Pomohlo dlouhodobě nasadit Xyzal a teď od podzimu používáme Bronchovaxom na předpis imunologa. Moc to pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
99
20.12.19 00:04

@Adela Pankova ahoj, syn toto měl minulý a předminulý rok. Jako mimčo ho nic takového nezlobilo, začalo to v necelých třech letech. Taky jsme to řešili a protože měl od atopický exem skončili sme na alergologii, kde teda vyšla alergie na krav. mléko, bílek a srst kočky jinak roztoči, prach, pyl negativní. Ale přesně jak píšeš, vždy šlo o pár měsíců u nás tedy léto až podzim, přes den v pohodě zato kolem půlnoci šílený kašel na který mu začal pomáhat až sirup od alergolozky Xyzal. Takto to bylo dva roky a letos mu bylo 5 a najednou jak když utne :dance:. Alergoložka k tomu říkala, že tak do 6 let se imunita ještě vyvíjí a může to být velmi proměnlivé. Ten sirup určitě doporučuji, ale je na předpis. Držím palce, ať to též odezní :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.19 00:07

Co si pamatuju, tak já jako alergik jsem v noci nekaslala, ale sipala…

Třeba to je fakt jen nějaká hnusná rýma… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.19 00:30

Zkusila bych drosseru - nám na tohle moc pomohla a taky žabka s levandulí od hyly, když bylo hodně zle, tak levopront. Mám doma dva takové „astmatiky“. S věkem to bývá lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
20.12.19 04:57

Zajít na alergologii, malá takto taky kaslala, časté záněty průdušek, proběhly testy, které neprokazaly krom roztocu a prachu nic, ale obtíže pretrvavaly. Alergolozka napsala prášky pro astmatiky a při nemoci aerius sirup, rok to takhle brala, dokud i nemocnost byla menší, vysadila jí to a je klid. Chodíme na spirometrii a testy pravidelně, ale je bez léků, taky se mi zezacatku nelibilo, že bych do ní měla prat léky, ale vydržela jsem s nervama i když to vypadalo, že to nemá účinek a vyplatilo se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.19 05:42

Děkuji všem za odpovědi…:slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6291
20.12.19 09:41

Malé tohle přesně dělá zadní rýma ucpané dutiny… A opakovaně se nám to vrací

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2982
20.12.19 10:12

Bez vysetreni na alergo se asi vic nedozvis. Syn to mel pravidelne, ale v obdobi duben-cervenec, takze jsem pocitala ze to bude nejaky pyl. Nakonec alergen teda prokazany a podle spirometrie a dalsiho testu astma diagnostikovane. Objednala bych ji na alergo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.19 10:18

Ano to udělám objednám malou na alergologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.19 11:50

Zname holcicka taky obcas prokaslala noc, nakonec se zjistilo, ze to dela mandle. Po vyndani se to uz nevratilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.19 12:06

Doktorka nás poslala na ORL to bylo v pořádku :slight_smile:Právě, že se nikde nic nezjistilo :rolling_eyes:zkusím tu alergologii, ale jinak děkuji za každý komentář :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama