stava z ovoce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Allisenka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 29.09.09 13:07
stava z ovoce

ahojte…
zajimalo by me jestli nekdo nevite odkdy se muzou davat vymackana stava z ovoce…
mama mi rika ze mi davala od 3 mesicu, ale to uz bylo pred nejakou dobou… :roll:

Reakce:
cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 29.09.09 13:15

Nu já jsem ovoce a tedy i šťávu z ovoce dávala až po zavedení zeleniny. Je časté, že kdo začne ovocem má problém naučit jíst mimčo zeleninu, protože není tak sladká.
U nás to tedy bylo až cca 8 měsíců.

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 29.09.09 13:23

ahojky,

naše dr. říká, že šťáva z nedráždivého ovoce (jablko, hruška) se může dát od 5. měsíce (u plně kojených dětí). já stejně radši nejdřív dávala zeleninu ( od ukončeného 6. měsíce) a až pak ovoce, kvůli té sladké chuti. takže u nás ovoce tak od 7. měsíce.

Allisenka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 29.09.09 13:28

a kdyz je maly na umele vyzive tak se prikrmy muzou davat od 4,mesice ne? a tak me napadlo ze bych chtela zkusit dat mu nejakou tu stavicku, ale nevim no…

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 29.09.09 13:51

jsem myslim slysela, ze pri UM se dava prikrm od 5. mesice

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 29.09.09 18:04

Ahoj, já souhlasím s cancerkou, příkrmy dětem plně na UM až od ukončeného 4.měsíce, tedy od 5.měsíce. Jablko, hrušku, mrkev klidně od toho 5.měsíce můžeš zkusit. U nás teda ovoce nefungovalo tak, že by se děti „zkazily“ :wink: , spíš řvaly, jako kdybych je chtěla otrávit a zeleninou a masozel. příkrmy se cpaly jedna radost :wink:
 M.

Nikynka86
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.09 11:39

Nevim nevim…
Tak asi mu to neublizi,ale ja bych mu nic takoveho ve 3m nedavala…
Pockala bych az na ten 5mesic,respektive ukonceny 4mesic…
Prece jen jsou to stavy a nemusely by mu na brisko udelat dobre…
Asi mame maminky podobne stare,protoze ta ma to taky chtela Davidkovi davat,ale ja to razantne zamitla :)
Driv byly jine nazory.Napr.kase od 6mesice (chran pambu driv :D ) a prikrmy byly „polivcicky“ Mamka se porad divi o cem t mluvim a take konzistenci ,ze je to syrova stavDavidkovych prikrmu,ze neni tekuta jak voda,ale kasovita :lol: :lol: :lol:
Holt jina generace…
a takhle malym detem se ma ovoce a zelenina varit cca 2mesice.
Ale mas svoji hlavu a matersky cit :wink:

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.09 12:11

Malý je taky víceméně na UM a s příkrmy jsme začali až v ukončeném 5. měsíci podle rady pediatra. Myslím, že pokud dítěti mléko stačí, není potřeba s příkrmy spěchat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Tak trochu jiná svatba: Transvestita Ian se nastrojil do stejných šatů jako nevěsta!

Potkali se na hudebním festivalu a přeskočila jiskra. Hned na druhém rande... číst dále >

První slova Vojnara po rozchodu: Kopačky přišly před Vánoci, přestal jsem pít

Co stojí za rozchodem Petra Vojnara a matky jeho syna Sebastiana Andrey?... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >