Reklama

stava z ovoce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Allisenka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 29.09.09 13:07
stava z ovoce

ahojte…
zajimalo by me jestli nekdo nevite odkdy se muzou davat vymackana stava z ovoce…
mama mi rika ze mi davala od 3 mesicu, ale to uz bylo pred nejakou dobou… :roll:

Reklama

Reakce:

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 29.09.09 13:15

Nu já jsem ovoce a tedy i šťávu z ovoce dávala až po zavedení zeleniny. Je časté, že kdo začne ovocem má problém naučit jíst mimčo zeleninu, protože není tak sladká.
U nás to tedy bylo až cca 8 měsíců.

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 29.09.09 13:23

ahojky,

naše dr. říká, že šťáva z nedráždivého ovoce (jablko, hruška) se může dát od 5. měsíce (u plně kojených dětí). já stejně radši nejdřív dávala zeleninu ( od ukončeného 6. měsíce) a až pak ovoce, kvůli té sladké chuti. takže u nás ovoce tak od 7. měsíce.

Allisenka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 29.09.09 13:28

a kdyz je maly na umele vyzive tak se prikrmy muzou davat od 4,mesice ne? a tak me napadlo ze bych chtela zkusit dat mu nejakou tu stavicku, ale nevim no…

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 29.09.09 13:51

jsem myslim slysela, ze pri UM se dava prikrm od 5. mesice

fragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 29.09.09 18:04

Ahoj, já souhlasím s cancerkou, příkrmy dětem plně na UM až od ukončeného 4.měsíce, tedy od 5.měsíce. Jablko, hrušku, mrkev klidně od toho 5.měsíce můžeš zkusit. U nás teda ovoce nefungovalo tak, že by se děti „zkazily“ :wink: , spíš řvaly, jako kdybych je chtěla otrávit a zeleninou a masozel. příkrmy se cpaly jedna radost :wink:
 M.

Nikynka86 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.09 11:39

Nevim nevim…
Tak asi mu to neublizi,ale ja bych mu nic takoveho ve 3m nedavala…
Pockala bych az na ten 5mesic,respektive ukonceny 4mesic…
Prece jen jsou to stavy a nemusely by mu na brisko udelat dobre…
Asi mame maminky podobne stare,protoze ta ma to taky chtela Davidkovi davat,ale ja to razantne zamitla :)
Driv byly jine nazory.Napr.kase od 6mesice (chran pambu driv :D ) a prikrmy byly „polivcicky“ Mamka se porad divi o cem t mluvim a take konzistenci ,ze je to syrova stavDavidkovych prikrmu,ze neni tekuta jak voda,ale kasovita :lol: :lol: :lol:
Holt jina generace…
a takhle malym detem se ma ovoce a zelenina varit cca 2mesice.
Ale mas svoji hlavu a matersky cit :wink:

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.09 12:11

Malý je taky víceméně na UM a s příkrmy jsme začali až v ukončeném 5. měsíci podle rady pediatra. Myslím, že pokud dítěti mléko stačí, není potřeba s příkrmy spěchat.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >