Reklama

Jak naučit pít z flašky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 23.09.09 22:25
Jak naučit pít z flašky?

Ahojte, můžete mi prosím poradit s tímto: malého (7 měs) přikrmuji necelých 14 dnů. Do té doby byl plně kojený. Problém je, že nic jiného než tu kozu moc nechce (ani dudlíka ne) Copak jídlo, to bych ještě nejančila, jistý pokrok by byl, ale měl by také pít z lahve, ale on to prostě neumí :cry: Mlíka jsem vždy měla dost, takže ani v těch pařácích nebyla voda třeba. Máme úplně obyčejnou lahev Babylove se silikonovou savičkou a pak ještě první učící lahev MUM (btw z tohohle neumím pít ani já sama) a zkoušela jsem mu dávat oboje - bez úspěchu, nevytáhl ani 10 ml. Dávám mu zatím neslazený fenyklový čaj. On si to nechá strčit do pusy, ale nějak ho nenapadne, že by měl sát, furt se u toho culí, kouše do toho (má 4 zuby) a pak si uvědomí, že má žízeň, začne řvát a musí mít tu kozu. Máte pro mne prosím nějakou radu? Jiné lahve, jiné nápoje? Zase nerada bych ho hned zvykala na sladké…

Reklama

Reakce:

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 23.09.09 22:32

Asi hlavně trpělivost…na láhev jsem učila Dorku taky nějak okolo osmého měsíce, už jsem nekojila tak často a byla vedra…vyzkoušela jsem saviček víc, ale ono těžko radit, každé dítě je jiné, my nakonec skončili u Aventu…vodu fakt nepila, radši by skončila na kapačkách, čaje to samé.Tak jsem dávala šťávu a postupně ředila, teď už pije fakt hodně naředěnou.Ale trvalo to celé nejmíň měsíc…
Tak držím palce, ať se to synek brzy naučí. :wink:

hailliejade
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 23.09.09 22:38

já myslím že to chce hlavně čas, žádný učený z nebe nespadl, náš junior se pořádně naučil pít až teď , tak cca měsíc zpátky, do té doby mu flaška nic neříkala (zkoušela jsem asi čtyři různé druhy), když vypil 30ml za den, tak to byla velká sláva a dneska si zvládne flašku sám i krásně držet, což dřív absolutně nehrozilo, vůbec netuším čím se to zlomilo, takže asi neporadím, prostě jsem pořád dávala a dávala a jednou na to přišel :wink:

jo a teď se mu hrozně líbí pít z té lahve od aquily se sportovním uzávěrem

jinak zatím se nemusíš bát, malému bohatě stačí MM, teprv až začne jíst více „normálního“ jídla, tak by měl k tomu i vypít nějaké tekutiny, takže na trénování máte času dost

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 23.09.09 22:54

Mates flašku tvrdě bojkotoval, měl v ní MM, nic, směs na prdíky od Hippu, fůůůj, nakonec ve 4m měl průjem, tak dr doporučila smectu a laktobacila. Oni ho neměli a doporučili Biopron probiotika. Je to šílená slaďárna vanilková…

Tak jsem mu dávala lžičkou smecti s tím Biopronem, no on to baštil jak divej, když se blížila lžička, tak kopal nataženýma nožičkama a celej blaženej se těsil na tu „dobrotku“…

Jenže vpravit do něj 1dcl, to bychom tam byli do rána, tak jsem zkusila nenáviděnou Aventku a hele, sosal jak divej.

A nejlepší na tom je, že z ní pak začal i pít vodu :D

A ten Biopron už nechce… Se v něm vyznej…

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 23.09.09 23:02

Poradím jen vydržet…
my jsme se s malou dost natrápili, pomohl až hrnek Mom z DM, a taky Avent se zelenou tvrdou plastovou savičkou.
Zkus střídat nápoje a pořád nabízet, a když nepujde, tak prostě dát kozíka :lol:

on jednou prostě pít začne. Všechny děti pijou, akorát některý rádi trénujou maminky co vydržej :lol:

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 23.09.09 23:07

gino nechci strašit ale já měla to samé z Matesem a víš co,kojim pořád proto že žádnou flašku,žádné Um nechce :cry:

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.09 07:10

poradím trpělivost jako holky. je možné, že mu ten čaj nechutná (ono fenyklový není na chut nic moc, zkus nějaký ovocný neslazený nebo um).

Pak taky ozkoušet jednotlivé druhy saviček. Můj malý pije ze všeho, co mu dám, ale synovec třeba vyžaduje latexový dudlík, všechno ostatní plive.

Nebo můžeš lahvičku vynechat a zkusit hrneček s pítkem. Mám doma kouzelný hrneček od Aventu a ten je od šesti měsíců.

zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 24.09.09 12:26

Bojovala jsem uplně stejně, chce to čas a půjde to samo. Oliverek už má rok a pořád ho kojím, jinou tekutinu vypije max. do 50 ml a to teprve poslední 3 týdny. Nakoupila jsem různé hrnečky, flašky, protstě si s těma krámama můžu otevřít obchod a pak ještě všechen sortiment čajů a šťáviček . Nakonec pije z avent hrnečku s pítkem od 1 roku a nejvíc mu chutná obyčejná voda. Každým dnem dělá pokroky a pije víc a víc. Jen za ním celý den chodím s hrnečkem a snažím se to do něj lít(ale ne násilím). Jak jsem psala chce to čas. Ale každý dítě je individuální, prostě musíš zkusit co zachutná právě tvýmu drobkovi.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 24.09.09 12:48

Děkuji všem za rady a za podporu. Já jak tady pořád čtu o potížích maminek, co jim dítě nechce prso a pije jen z flašky, tak jsem nabyla dojmu, že to bude sranda ho na flašku naučit a ono ne 8O Tak jsem ráda, že nejsme nějaká vyjímka, budu to holt trpělivě zkoušet :wink:

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 25.09.09 13:51

V 7 měsících bych nezvykala na flašku a šla rovnou do obyčejného hrníčku. Malá taky nikdy nepoznala dudlík a neměla jsem důvod jí ho strkat na flašce. Hrníčky s násoskami taky nepochopila. Naučila se rovnou hrníček.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 25.09.09 21:05

Cancerko dík. Já jsem tak zblblá z těch flašek, že tohle mne ani nenapadlo :oops: :lol:

rozmary 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.10 13:58

Ahoj,my máme stejný problém s měsíční holčičkou,nic jinýho než prso nechce,mě připadá po kojení spokojená,pěkně spinká.Doktor si to nemyslí a nutí mě přikrmovat protože málo přibejvá,jenže jak to mám do ní cpát?UM vůbec nechce,tak jsem jí odstříkávala,to vypije hned,jenže pak se mi pět hodin v kuse svíjí v bolestech,protože je plná vzduchu.Co radíte,poslouchat doktora a trápit jí bolením,nebo to zkusit ukojit i za cenu že bude pribírat hodně pomalu?Už si nevim rady :zed:

T.FRUTTI
Povídálka 37 příspěvků 25.10.10 14:27
rozmary píše:
Ahoj,my máme stejný problém s měsíční holčičkou,nic jinýho než prso nechce,mě připadá po kojení spokojená,pěkně spinká.Doktor si to nemyslí a nutí mě přikrmovat protože málo přibejvá,jenže jak to mám do ní cpát?UM vůbec nechce,tak jsem jí odstříkávala,to vypije hned,jenže pak se mi pět hodin v kuse svíjí v bolestech,protože je plná vzduchu.Co radíte,poslouchat doktora a trápit jí bolením,nebo to zkusit ukojit i za cenu že bude pribírat hodně pomalu?Už si nevim rady :zed:

Normálně bych kojila.Každé dítě je individuál a to,že nezapadne doktorům do tabulek není přece žádná tragedie.Hlavní je,že přibírá :potlesk: Nijak to nehroť.Ať si papká,jak chce ona :dance:

katerina835 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.12 20:18

Blbost!!!vůbec neřeš že nepřibývá jestly je spokojená tak je to v pořádku pojem slybý mlíčko vůbec nexistuje spíš si zavolej nějakou laktační poradkyni ale určitě nemusíš přikrmovat ono se to časem všechno samo spravý a mě můžeš věřit mám 4 děti :-d

želvy
Zasloužilá kecalka 541 příspěvků 22.10.12 21:08

Ahoj, moje zkušenost je, že to chce být trpělivá. Obě děti jsem odstavila na roce, oběma to trvalo minimálně týden, než se na lahev s Nutrilonem chytly. Pořád dokola jsem to zkoušela a mezi jídlem jsem dávala hrneček s čajem. Nakonec se oba chytly a pily Nutrilon do 3let.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Stodůlková ve StarDance: Zažila výhru, rodinnou tragédii i zázračnou proměnu

Tanečnice Alice Stodůlková (31) se od doby, kdy se s Pavlem Křížem protančila... číst dále >

Novinář Chášakdží umíral příšerných sedm minut, na konzulátu řádili uklízeči

Novinář Džamál Chášakdží umíral dlouhých sedm minut, během kterých byl mučen.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >