Stavebnice Merkur nebo Tecno toolbox?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rsisa
Kecalka 492 příspěvků 29.10.14 20:26
Stavebnice Merkur nebo Tecno toolbox?

Od kolika let kupujete Merkur stavebnici a máte někdo zkušenosti s Tecno od firmy Quercetti? Rozhoduji se mezi těma dvěmi synovi na narozeniny…Bude mít 5 let, zvládne Merkur? Díky za příspěvky!!!

Reakce:
rsisa
Kecalka 492 příspěvků 29.10.14 20:31

Tak jsem se dívala, ta stavebnice Tecno toolbox stojí kolem 700kč, takže merkur to jistí, ale prosím, zvládají to 5ti letí kluci? díky…

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15978 příspěvků 29.10.14 20:42

@rsisa no, 5ti lety genius to jiste zvladne. Za sebe mohu rict, ze merkur ma slozitejsi navody nez lego technic, ne vzdy je v navodu popsany kazdy krok. Rekla bych, ze na samostatne staveni je to pro mnohem starsi deti, tak 9-10 let.

rsisa
Kecalka 492 příspěvků 29.10.14 21:26

Prosím ještě další názor, zvládne 5ti letý merkur?

helickav
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 9 inzerátů 29.10.14 21:28

Ahoj, náš 7 letý nezvládá. Možná by pochopil kam co přišroubovat, ale nebaví.

rsisa
Kecalka 492 příspěvků 29.10.14 21:39

Ok, dík

Zuzz
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 29.10.14 21:46

Merkur je těžký pro pětiletého. Moc práce a výsledek se dostaví až za dlouhou dobu. V Merkuru co máme doma nejsou ani podrobné návody, takže je potřeba hodně velké prostorové orientace. Podle mě je to pro zdatného desetiletého, ale řekla bych, že to chytne (jestli vůbec), tak ve třinácti a dál…Navíc šroubky a matky ad jsou opravdu strašně malé. Takže za mě nee..

jopo
Ukecaná baba ;) 1547 příspěvků 29.10.14 22:52

Je to teda trochu něco jiného, ale my letos kupovali k vánocům velkou sadu Magformers a pevně doufám, že bude mít úspěch, dle koupených dílů jsou pro hodně velké věkové rozpětí.

rsisa
Kecalka 492 příspěvků 29.10.14 23:13

@Zuzz
Aha, dík teda za příspěvek, tak to ještě popřemýšlím a když tak počkáme, až synátor povyroste…

Kobea
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 07:53

Doporučuji, aby si syn někde Merkur vyzkoušel. Já jsem byla se svým synem na výstavě Merkur, tam byl koutek, kde si mohl vyzkoušet, jak se ze stavebnice staví. Bylo mu buď 5,5 nebo 6,5 roku, to už si nepamatuji. Koupila jsem tu nejjednodušší krabici. Doma si skládal podle vlastní fantazie. Je potřeba nejdřív zvládnout manuální zručnost a na to není třeba mít doma génia. Taky není nutné koupit hned pětipatrovou stavebnici. Na vyzkoušení stačí ta nejmenší. Dají se tam najít různé modely.
Já bych tedy našla dětskou hernu, kde bude Merkur na vyzkoušení.

Kaculka10
Povídálka 13 příspěvků 20.11.14 21:44

Maminky můžu se zeptat od kolikati let by jste kupovali kuličkovou dráhu?

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15978 příspěvků 21.11.14 07:28

@Kaculka10 Zalezi jakou, jsou i pro nejmensi deti (od par mesicu), kde ma kulicka cca 4,5 cm a pak pro vetsi s mensi kulickou. Ty s mensi kulickou dle slozitosti „efektu“, ty jednodussi zhruba od veku samostatneho skladani vlacku (3 roky), ty slozitejsi (kde akce vyvola reakci) tak od 5 let.

Monisek47
Povídálka 12 příspěvků 24.11.14 15:25

My máme doma 8 letého syna a tomu jsme kupovali opravdu už ale velkou kuličkovou dráhu, myslím si, že pro malé děti to opravdu není :) Postavit ji to byla docela fuška, ale s tatínkovou pomocí se to podařilo a teď si na ní hrají oba dva :D :)

nahodnykolemjdouci
Stálice 81 příspěvků 24.11.14 19:10

Když jsem byl v tomto věku, měl jsem Merkur i Sevu. Merkur mě chytil až od 7, na začátek byla Seva jasnou volbou.

Když jsem chtěl šroubovat, stloukat či jinak budovat, dělal jsem s dědou s reálným nářadím. V 8 letech jsem měl svojí první sadu nářadí včetně pájky :dance:

alifie
Extra třída :D 13365 příspěvků 25.11.14 12:26

Moji kluci Merkur v sedmi nezvládali - tedy zvládli sešroubovat dva dílky, ale něco tvořit bylo nad jejich síly.

Líbilo se

• Georello Quercetti
  • Meccano (sady přiměřené věku)

Kuličkové dráhy se líbily už ve třech letech - tedy pouštění a sledování kuliček, stavba byla nad jejich síly, sám si syn stavěl tuhle až někdy v šesti letech https://www.mall.cz/…le-run-basic?…

Tecno Toolbox jsme neměli, ale vypadá dobře. :palec: V pěti letech rozhodně vhodnější než Merkur. (Merkur, který jsme dali staršímu před třemi lety, když mu bylo 5, leží stále v krabici - tedy v průběhu 3 let si s tím kluci zkusili hrát dvakrát, ale zatím je to na ně příliš náročné a nebaví je to.)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >

Po olympiádě jsem chtěla se vším seknout, říká veleúspěšná Sáblíková

Sama jsem byla překvapená z toho, jak jsem letos jezdila v pohodě, bez... číst dále >