Stavebnice Voltík - máte?

12114
6.12.10 17:51

stavebnice Voltík - máte?

Narazila jsem na elektronickou stavebnici Voltík, která mi připomněla, jak ráda jsem jako dítě sestavovala ekelktrické obvody a měla děsnou radost, když zvonek nebo světýlko fungovalo. Synkovi je sedm a půl a myslím, že by se mu to mohlo líbit.
Máte někdo tohle a je to fajn, nebo to má nějaký mouchy? ? Já jako dítě měla něco jiného, název už nevím, i to vypadalo trochu jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18313
6.12.10 18:07

Voltíka pamatuju ještě jako středoškolák - docela dobrý, nevýhodou je konečný počet součástek, ten omezuje počet uskutečnitelných zapojení. Dokoupil bych pak k němu nějaké odpory o hodnotě 100 a 470 ohmů (zhruba kus za korunu), LED diody, (tranzistory snad ani nejsou potřeba, ale třeba taky) a pak asi pět kusů integrovaného obvodu LM 555 (starý NE 555 v novém pouzdře). S tím integráčem se dají dělat úplné divy a zná ho každý, kdo někdy čichl k elektru, takže i starší kamarád pak může klidně poradit (cena za ten int. obvod asi 10-20 Kč za kus).
Jinak za nás byly taky stavebice Ampér a LOGITRONIK - i toho jsem nedávno někde viděl na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12114
6.12.10 18:16

Koukala jsem na fotky a asi jsem měla Merkur electronic.
Juro, díky za tipy! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17184
7.12.10 10:27

Eli, tohle dostane k Vanocum dvoulety synovec (bez komentaru, ja to nevymyslela :D, to tchyne, prcka moc bavi zapojovat prodluzovacku do zasuvky a tak, ovsem toto asi kapku nezvladla… ), ale Filip (viz metrik ) dostal k narozkam toto:
http://www.zbozi.cz/…-boffin-100/?…

prijde mi to jednodussi na staveni- je to v podstate jen zacvakavani, na Voltikovi mi vadi ty dratky s tema strapeckama na koncich :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12114
7.12.10 10:31

Boffin jsem taky na netu potkala, ale ajaj, já už včera objednala Voltíka. Tak snad to nějak s taťkou zvládnou :-D Taťka trval na tom, že vemzmem rovnou tu dvojku, že ta jedniočka je moc okleštěná. nebyla jsem úplně toho názoru, ale taťka je původně elektrikář, tak snad ví, co dělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17184
7.12.10 10:33

Eli, tak v tom pripade krasne Vanoce, obavam se, ze o manzelovi ani neuslysis :D ja tak mela klidnou sobotu- nejdriv zkousel s tchanem Voltika, pak s lumpama doma Boffin :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12114
7.12.10 10:58

No přesněji řečeno jsem objednávala něco z Maxíkových hraček pro mladšího a Voltíka jsem vzala „do foroty“ pro staršího k narozkám až na léto. takže zatím snad zůstane Voltík uklizený :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
7.12.10 17:53

Boffin je fajn, ale má dost omezený počet zapojení, co se s ním dají udělat - právě kvůli těm zacvakávacím plastům. Ale zase je to takový „MERKUR mezi elektro hračkama“ :mrgreen: Pokud je dvouletý klučina dostatečně šikovný, tak by podle barev mohl zapojování zvládnout. Ale musí se mu říct „tak a ne jinak, protože se to pokazí“. Opravdu, některé přehmaty v zapojení vedou ke zničení součástek (proražení diod nebo tranzistorů, atd.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
7.12.10 17:54

Zuziky: a tak se na chlapy musí! Nechat je vyblbnout jak zamlada…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama