Stěhování Rakousko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3.1.22 15:08

Stěhování Rakousko

Dobrý den, ahoj
S kamarádkou přemýšlíme, že bychom se přestěhovaly do Rakouska. Obě jsme ještě mladé, a tak nevíme, co od toho čekat a podobně, jelikož jsme se od našich rodin ještě tolik neodpojily. Bohužel ani kolem sebe nemáme nikoho, kdo by něco podobného už udělal. Naše znalost němčiny není úplně vynikající, ale základy máme, přičemž obě se poměrně rychle učíme. V Česku nás nic nedrží, takže bychom se defakto mohly opravdu sbalit a odjet. Jen bych se tedy chtěla zeptat, jestli máte někdo nějaké zkušenosti anebo jste už slyšel, či víte o někom, kdo se takhle přestěhoval do zahraničí. Co to všechno obnáší a tak dále. Nebo například jestli to je blbost a radši se do toho nepouštět. Moc děkuji za odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.1.22 15:22

Blbost to není, ale je dobré mít plán. Mít sehnanou práci a bydlení je podle mě základ. A pokud máte dostatečné úspory, tak můžete zkoušet hledat práci až na místě, ale já osobně bych ji chtěla mít předem.

• Citovat
  • Nahlásit
2394
3.1.22 15:24
@Anonymní píše:
Blbost to není, ale je dobré mít plán. Mít sehnanou práci a bydlení je podle mě základ. A pokud máte dostatečné úspory, tak můžete zkoušet hledat práci až na místě, ale já osobně bych ji chtěla mít předem.

Omylem jsem dala příspěvek anonymně a teď mi nejde upravit. Tak se k němu sama hlásím :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
972
3.1.22 15:34

Když máte takové plány, tak byste si měli přece zjistit maximum informací k tomu. Já mám zkušenosti ze zahraničí takové, že je nejlepší jet jako aupair a pak tam zůstat. Obzvlášť, když jste mladé a bez znalosti jazyka. Takhle budete dělat jen podržtašky.
Kamarádka zůstala v Angliii, rodina jí pomohla najít lepší práci a už se tam chytla a udržela sama. Ale vyřizování různých smluv atd. bych neriskovala sama. Nemluvě o kulturním šoku, který ač si řekneš sousední země, jaký šok tam může být, tam po nějaké době nastane. Jsou to jiné kultury a myslím, že když nejste třeba zvyklé moc cestovat, tak se stejně budete družit buď jen spolu, nebo se vám začne stýskat. Zkusila bych aupair, to je taková sranda na pár měsíců a podle toho bych se rozhodovala, jestli se mi ta země líbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
3.1.22 15:58

Kamaradi to nedavno resili, tak neco vim. Musite mit praci, aspon jedna z vas. Bez pracovni smlouvy v Rakousku v podstate nesezenete slusne bydleni a i tak je to docela tezke, aspon ve Vidni teda. Prace se najit da, ale bez dobre nemciny to bude horsi, zas tak moc pracovnich nabidek pro cizince neni. Nevim, jestli mate nejakou praxi, na ktere muzete stavet, nebo jedete rovnou po skole. Nemozne to neni, hodne mych znamych v Rakousku dlouhodobe pracuje a zije. Vas netlaci cas a muzete hledat a zkouset. Na fb je nejaka skupina Cesi a slovaci ve Vidni nebo tak nejak, zkuste se poptat tam.
Jo a treti davka ockovani, bez te vas tam ani nepusti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 17:30

Nápad skvělý. Nejlepší by bylo si najít nějaký rakouský frajery holky :lol: :lol: :lol:
Hodně úspěchu :*

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.22 07:25

Je to dobrý nápad kdy jindy, bez když nemáte závazky… Kamaradka pracovala jako pflegerinka u červeného kříže a at. Peníze tehdy (začátek 2000) dobrý, akorát klienti depresivní. Německý se naučila hlavně od nich. Někteří kvadruplegici, jiní rs. Musela si jen udělat základní kurz na první pomoc, myslím.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat