Zpět na ŽL?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3.1.22 09:50

Zpět na ŽL?

Dobré ráno,

nacházím se trošku na rozcestí a ráda bych se o svůj problém podělila.
Před covidem jsem pracovala na ŽL, dělala jsem dvě různé práce, ale o jednu z nich jsem kvůli covidu přišla.
V té době mi má známá nabídla místo ve státním sektoru. Jak to tak bývá, je to jistota, ale peníze jsou žalostné a práce vlastně ubíjející.
Kolegové jsou fajn, práce má výhody, o kterých si jako živnostník mohu nechat zdát (dovolená atd.), obecně jsem ale spíš nešťastná. Aby to dávalo finančně vůbec smysl, stále mám k zaměstnání ŽL na vedlejší činnost a malý státní příjem doháním po večerech a víkendech.
Navíc mám pocit, že mi práce v týmu moc nejde, že jsem mnohem schopnější sama za sebe. Abych to zkrátila, zvažuji návrat k ŽL na hlavní činnost. Vím, že je to krátkozraké, ale to, co si v práci za 8 hodin vysedím, mám na ŽL skoro hned. Samozřejmě jako ŽL člověk nemá jistoty, ale jsem sama, bez dětí a hypoték, takže si říkám, jestli jistota státního zaměstnance je to, co teď nezbytně potřebuji.

Omlouvám se, jestli to někomu přijde jako hloupý pseudoproblém. Budu ráda za jakékoliv zkušenosti a názory.

Prosím o anonym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9305
3.1.22 10:12

Určitě ŽL, jak píšeš, pracovat na státním ti nevyhovuje, ať se daří

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
798
3.1.22 10:57

… a přitom podle zpráv z televize se státní zaměstnanci mají platově jako prasátka v žitě 🤔 🤔 🤔

Já v tvé situaci bych zvolila tu variantu, ve které budeš spokojenější. Pokud si vyděláš víc, tak odkládat na horší časy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
3.1.22 11:09

Na ŽL nemůže dělat každý Jouda s maturitou na pochybné střední škole, či s bakalářem na stejně pochybné vysoké škole, který ale klidně může pracovat ve státním. I za ty peníze, které tam nejsou zrovna oslňující, se jim tam hlásí spousta lidí právě z těchto pochybných škol, protože jinde by se nechytli. Když se uživíš na ŽL, to znamená, že skutečně něco prodejného umíš, tak máš velkou výhodu. Ihned bych státní „jistotu“ opustila a šla na ŽL. Já tak nakonec dělám již léta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2717
3.1.22 12:19
@Da12 píše:
Na ŽL nemůže dělat každý Jouda s maturitou na pochybné střední škole, či s bakalářem na stejně pochybné vysoké škole, který ale klidně může pracovat ve státním. I za ty peníze, které tam nejsou zrovna oslňující, se jim tam hlásí spousta lidí právě z těchto pochybných škol, protože jinde by se nechytli. Když se uživíš na ŽL, to znamená, že skutečně něco prodejného umíš, tak máš velkou výhodu. Ihned bych státní „jistotu“ opustila a šla na ŽL. Já tak nakonec dělám již léta.

Která škola je pochybná? Myslím, že je to individuální a záleží na lidech, někdo je více schopný a někdo méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1410
3.1.22 12:22

No pokud už máš zpátky zákazníky/odběratele/dodavatele či v jakém oboru jsi pracovala, tak směle do toho. Jsem na ŽL už 12 let a nikdy jsem nelitovala. Vydělávám násobně víc, než kolegové zaměstnaní ve stejném oboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
6.1.22 19:02

Vedlejší příjem

Ahoj holky, potřebuji radu. Pracuji ve státním sektoru na ČP. No zadna sranda to není a peníze taky nejsou tak skvěle jak se všude píše. Chtěla bych při práci pracovat jako vedlejší činnost na ŽL. Moc mě to baví a už nějakou klientelu mám. Ale vše chce svůj čas atd…Jako státní zaměstnanec musím mít svolení nadřízeného. A teď který nadřízený stačí? Je to má vedoucí? Nebo spíš jak si myslím přímo někdo vyšší z České pošty? Děkuji moc za jakékoliv názory ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 19:10

Já mám povolení předsedy úřadu, ale jsme malý úřad. Na poště bych se zeptala nadřízeného, kdo to povoluje. Určitě čím vyšší šarže, tím líp.

• Citovat
  • Nahlásit
12
6.1.22 19:20
@Anonymní píše:
Já mám povolení předsedy úřadu, ale jsme malý úřad. Na poště bych se zeptala nadřízeného, kdo to povoluje. Určitě čím vyšší šarže, tím líp.

Zkusím zítra se zeptat vedoucí, nebo přímo účetní. Ta by to taky mohla vědět. Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat