Stěhování zpět do Prahy? Nevím co dál...

1
31.10.19 18:40

Stěhování zpět do Prahy? Nevím co dál...

Ahoj všem, přišla jsem se vypovídat. Bydleli jsme několik let v Praze. O víkendech jezdili za rodiči a bylo to strašně super - těšili se na nás, společný čas jsme si opravdu užili a my se vždy těšili na další setkání a já si strašně přála do rodného města se časem vrátit. Po dokončení studia jsme dlouho přemýšleli kam půjdeme a když jsem získala práci právě v rodném městě, zvedli jsme kotvi a odstěhovali se… Stěhování z Prahy pro nás bylo velmi těžké, ale těšili jsme se na to, co nás čeká… Jenže - jsme tu už půl roku a za tu dobu se vše podělalo. Z první práce jsem odešla, bylo to děsný- neplacené přesčasy, hrozné podmínky. V průběhu toho jsme začali mít velké problémy se sousedy a po baráku se rozlezly štěnice… Do toho se velmi změnil přístup mé rodiny - od té doby, co tu bydlíme, jsme pro ně samozřejmost, trávíme spolu ještě méně času než když jsme bydleli v Praze. Musíme se jim přizpůsobovat, abychom se alespoň viděli a bojím se požádat o pomoc, protože mi dávají najevo, že otravuji - cítíme se tu dost sami. Nastoupila jsem do nové práce, firma má pobočku i v Praze, hodně tedy uvažujeme o návratu zpět do Prahy - mám pocit, že už nás v rodném městě nic nedrží… Máte někdo podobné zkušenosti? Jak byste situaci řešili? :nevim: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

736
31.10.19 18:54

Pokud to tak cítíte oba, vrátila bych se do Prahy. Teď je to bez dětí jednodušší. Možná s rodinou zatoužíte po klidu, ale teď Vás tam nic nedrží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13120
31.10.19 19:21

Ziju v Praze, mne se tady libi, takze za mne, pokud vas to sem tahne, tak se prestehujte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
251
31.10.19 19:31

Ja osobni zkusenost nemam. Mam ale kamaradku, co se touzila vratit z Prahy do rodneho mesta. Po pul roce byla zpatky v Praze, pote co tam nebyla schopna najit praci, protoze byla bud na mistni pomery prekvalifikovana nebo byly hrozne pracovni podminky. ani pritele si nenasla, jak si to puvodne vysnila. Takze pote co jj spadly ruzove bryle, se radostne vratila do Prahy a nasla si dobrou praci a chapa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama