Štěňátko Maltázáčka - rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

veronika3001
Nováček 6 příspěvků 08.01.17 12:09
štěňátko Maltázáčka - rady

Ahoj,

za měsíc a půl si jedu pro štěňátko fenečky Maltézského psíka. Štěňátko bude z chovatelské stanice s PP, takže by snad všechno mělo být v pořádku. Fenku budu mít jen jako mazlíčka, ne pro žádné výstavy a k uchovnění. Jen jelikož nemám v okolí nikoho, kdo by tuhle rasu měl, potřebovala bych poradit co a jak. Jaká strava je nejlepší, jak štěňátko dobře vychovávat. Co všechno musím absolvovat aby fenka byla zdravá a v pořádku. Kolikrát týdně/nebo jak často koupat a tak dále a tak dále. Studuji to všechno na internetu, ale už jsem z toho jak praštěná. :) :)
Máte někdo nějakou radu?
Budu moc ráda za pomoc.

Předem díky :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Markéta80
Hvězda diskuse 40418 příspěvků 08.01.17 12:15

@veronika3001 na tohle vše tě odpoví chovatelka ;). Stravu taky řekne chovatelka ;) Já si vše sepsala na papír a ptala se chovatelky ;) no to neni dle ras, krmivo bych nechala zatím dle toho jak krmí chovatelka pokud krmí něčím kvalitním ;)

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 12:45

Mytí - vůbec nebo podle toho jak ti poleze do postele. My večer odchytneme pesany a umyjeme partie a pacičky. Ale kompletní koupel jim až tak nesvědčí.
Maltézáček mívá problém se začervenanými chlupy po očima, jak slzí, někde jsem vyčetla, že by se v granulích měl dávat pozor na poměr beta karotenu, že tomu začervenání napomáhá. Jinak obecně se za nejkvalitnější granuje považuje Acana, Orijen.. Ne každému psovi vyhovují. Našim vyhovuje Platinum (to hodně psům, jak jsem četla mají to krmivo ne úplně suché a voní jak mlsky) na pamlsky doporučuji libovou šunku s nízkým obsahem soli, kousky sušeného masa, žádný fujtabloviny.
Na dotazy doporučuji ifauna.cz
Pelíšek prvně stačí nějaký polštář, mě dlouho trvalo vybrat designově se hodící. Ale doporučuji plyšové pelechy, v těch si lebedí nejraději. Někdy ocení boudičku na schování, ale bacha na přílišnou toleranci. Předevčírem si tam feňule zalezla, protože se nechtěla mýt, hlava čučela ven, žádné pamlsky nepomohly, příteli se nelíbí násilné vysypání, tak nevylezla :DD
Vodítko doporučuji flexinu na větší volno, kde má být pod dohledem, dokud je malá tak ji na pamlsky a příkazy nauč chodit za tebou a u tebe, usnadní ti to pak vodění na vodítku. Pevné vodítko se hodí tam, kde chceš aby šla prostě fakt u nohy (a nebo flexina na krátko, jak komu vyhovuje). Můžeš mít od začátku pozitivní motivaci, udělá něco dobře, dostane pochvalu a pamlsek. Jukni se třeba na výchovu klikrem.
Co absolvovat poví veterinář, já mám dva, jednoho blízko na běžnou vakcinaci a třeba zatržený drápek, druhého kde vím, že je ordinace odborněji vybavená.
No a co a jak, přineseš si ji domů, budeš ji mít ráda, rozmazlíš. Každých pár hodin (hlavně po jídle, pití) vyneseš ven, aby si to zvyklo dělat venku potřebu. Pochválíš a odneseš domů. Doma ti to sebere gauč, postel, křeslo, deku i peřiny. Všude budou psí hračky nebo rozkousané šišky, popřípadě papíry, semtam někde načůráno. Vypěstuje si blbý pohled „to byl někdo jiný“, bude tě nadšeně vítat a tahat ven, cítit se dotčeně, že na tom polštáři chceš spát ty, vždyť je její! Jo a taky si budete hrát, tahat se o hračky, hlavně plyšáky, to je zábava!

Terry1991
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 08.01.17 13:33

Ty nahnědlé chlupy pod očima co jste tu už vypisovali se také hodně stávají nejen u téhle rasy, ale i u čivavek nebo jiných menších ras.Jsou totiž blíž k zemi kde nejvíc proudí průvan a oni slzí. Prodavají se na to speciální vodičky kterými to lze vyčistit ;) jinak tchýně má dva maltézáčky a musím říct že tahle rasa je doooost paličatá. Chce to opravdu výchovu hned od začátku a nepolevovat celý jejich psí život. :lol:

Heivka
Závislačka 3238 příspěvků 08.01.17 13:34

Doporučuji i s takovýmhle prckem jít na cvičák (samozřejmě až po naočkování) zvykne si na další psy a třeba vás bude nějaké to cvičení i bavit. U nás jedna paní dělá s Maltézáčkem agility a je to super pohled :palec:
Co se týče krmiva, tak chovatelka vám řekne, čím krmí a určitě bych to pár týdnů neměnila, my například BARFujeme (syrové maso, vnitřnosti, kosti a zelenina) a psům je výrazně lépe než na granulích.
Jinak na výchovu, zkuste si přečíst třeba knihu od Cesara Milana, jeho postupy mi při pořízení druhého psa zachránily zdravý rozum.
Přeju hodně štěstí a radosti s novým pejskem :mavam:

veronika3001
Nováček 6 příspěvků 08.01.17 17:33

Moc děkuji za rady, určitě se budu chovatelky ptát, vše sepisovat. Jen začínám mít dost nervy aby malá u mě netrpěla.
A kde má pesánek místečko? nevím jestli je dobře aby spal v ložnici??

Terry1991
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 08.01.17 17:36

@veronika3001 naši hafani mají pelíšky v předsíni… do ložnice je nepouštím ani přes den protože nechceme aby nám lezli do peřin které jsou potom od nich celé chlupaté :lol: ale my nemáme maltézáčky. Ty línají málo. Takže záleží jestli chcete nocležníka v posteli navíc nebo ne :lol: (maltíky má tchýně)

veronika3001
Nováček 6 příspěvků 08.01.17 17:41

Přítel je právě do postele pustit nechce vůbec. Říká, že pes je pes, on k nim nemá žádný vztah, nikdy žádného neměl. Hlavní důvod je, že nechce aby nám tam lezla až budeme trénovat na mimčo:D..
Pravda je, že žádný z našich pejsků, nikdy do postele taky nemohl. Jen mi už teď přijde strašně líto, aby byla sama chudinka:D.. Ale říkala jsem, že nechci aby ani dítě spalo snámi v posteli, tak proč pejsek.

Markéta80
Hvězda diskuse 40418 příspěvků 08.01.17 17:50

@veronika3001 to záleží na tobě, naše mají pelechy hlavně v kuchyni a štěně přes den u mě leží na sedačce nebo v pelechu a kdy se jde spát přelehne do pokoje do pelechu, do postele na noc půjde až bude hygiena na 100% ;).jak s jí naučíš tak to bude ;)

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2061 příspěvků 08.01.17 17:52

@veronika3001 my ted mame stene mopse v loznici, ale mame na ni klec, kde ma pelisek, vodu, jidlo. Do postele si ji obcas bereme pred usnutim. A mimino mam teda v posteli, stejne, jako dve starsi deti predtim. Pes by mi v posteli ani nevadil, ale uz ted je tam narvano :mrgreen: Navic, pro mala plemena by mohl byt pripadny pad z postele fatalni, to veterinari vidaji celkem casto. Mame jeste velkeho psa a ten spi dole v obyvaku, na gauci. Ale pro nas pes neni jen pes, nasi treba maji psa v noci ve sklepe, takze znam oba pristupy.

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 18:03

Pelíšky jsou v předsíni, musí dávat pozor kdy přijde páníček! Jeden je v obýváku (do toho ukládám hračky) a chrní se v posteli :D Jsou malí, do naší sami nevylezou, holt jsou už postelový inventář. Přes den do ní nechtějí.

Terry1991
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 08.01.17 19:00

No se mnou v posteli spávali když to byly ještě mladíci a byla jsem sama.Co se mnou už pěkných pár let bydlí manža tak jsme to odbourali :lol: přeci jen nám nemusí asistovat při našich chvilkách a největším důvodem byly právě chlupy. Blbě se dostávají dolů… a to mi vadilo a jemu taky. Pelíšky máme též v předsíni a jsou naučený tam opravdu i spát :mrgreen:

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 19:06
@Terry1991 píše:
No se mnou v posteli spávali když to byly ještě mladíci a byla jsem sama.Co se mnou už pěkných pár let bydlí manža tak jsme to odbourali :lol: přeci jen nám nemusí asistovat při našich chvilkách a největším důvodem byly právě chlupy. Blbě se dostávají dolů… a to mi vadilo a jemu taky. Pelíšky máme též v předsíni a jsou naučený tam opravdu i spát :mrgreen:

Jojo, jak začnou línat, tak denně projíždím každý cm postele odchlupovačem, máme velkou spotřebu Ikea má radost. Pokud nelínají, je to ok. Jakmile začnou, je jedno kde zrovna jsou, je to šílené. Loni jsem se v hysterii sbalila a šla si koupit robotický vysavač. No tak, při sexu je šoupnu za dveře. Ale už se mi taky stalo, že zezadu partner, zepředu mi žužlal ruku pes.
První pes jako pidištěně vylezl do naší pidi postele, od té doby tam musí spát. Takže druhou jsem prostě přibrala, jí je to jedno klidně by spala v předsíni, nebo v koupelně. V jedné je takové teplo, že se mi válí před sprcháčem. Takové teplo, že tam mám kvásek a jak pracuje 8)

Terry1991
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 08.01.17 19:10

@Saatine tak Ikeou jsi mě právě pobavila. Dělám totiž v bytě totéž…zásoby ikea válečku a věčně,,válečkuju" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kelynka77
Kecalka 151 příspěvků 08.01.17 19:15

Mám maltézáčka, jsou jí teda už 2 roky..granule ti dá chovatelka, my jsme ale pak koupili jiné - Platinum..musíš vyzkoušet, co jí bude chutnat..Hlavně ji hned od začátku musíš zvykat na česání, jinak s tím budeš bojovat..musí se opravdu minimálně 1× týdně česat, taky se musí stříhat, my ji necháváme co 3 měsíce..ty oči stačí otírat navlhčeným tamponkem, normálně co je na odličování, to dělej každý den..koupání stačí celkové tak 1× za měsíc nebo uvidíš jak ti bude smrdět..ale nohy a břicho počítej pokaždé jak dojdeš z venku..taky počítej že potřebuje na zimu obleček, nemají podsadu, tak by prochladla. Kdyby tě ještě něco zajímalo, tak se ptej :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >