Štěnice a návštěva

289
23.12.19 17:57

Štěnice a návštěva, poradíte prosím?

Ahoj, prosím poraďte, tchánovci měli přijet na návštěvu na vánoce, ale před časem měli doma štěnice. Před týdnem byl u nich deratizér a od té doby mají klid, ale prý trvá 5 týdnů, než se vylíhnou vajíčka a pak se teprve zjistí, jestli se jich opravdu zbavili. Jsou to hodně čistotní lidé a deratizér jim doporučil se před návštěvou vykoupat a že na návštěvu můžou jet. Nechali rozhodnutí ba nás, a nevíme. Máme malýho syna, který se na babičku hodně těšil, tak nevíme. Co byste dělali vy? Kdo máte třeba zkušenosti. Co tedy vím, mají 3 patrový barák a vystříkal jim jen ložnici a obývák, kde se vyskytovali. Děkuji moc za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6761
23.12.19 18:09

Přiznám se, že bych je domů nevzala. Je to fakt blbý čas ale risk je obrovský :( ale asi to sami chápou, když rozhodnutí nechali na vás. Domluvila bych návštěvu až po karanténě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20273
23.12.19 18:12

Deratizéra, který ošetřil jen ložnici a obývák, bych moc vážně nebrala. Je mi líto, ale návštěvu bych odložila.

Příspěvek upraven 23.12.19 v 18:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 18:14
@Novire píše:
Deratizéra, který ošetřil jen ložnici a obývák bych moc vážně nebrala. Je mi líto, ale návštěvu bych odložila.

Kdyz si vezmou vyprane a ciste veci na sebe tak bych strach nemela. U mamky v cinzaku byly taky, vsechny byty pod sebou, mamce derezitaror vystrikal vsechny, stary gauc a postele se vyhodili. Byla jsem u ni, nic jsem si neprivezla domu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2391
23.12.19 18:15

No já nevím, to bys pak nemohla jet výtahem, sedět na sedačce v MHD atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2289
23.12.19 18:17

Vubec. Museji snad pochopit, ze odmitnete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6761
23.12.19 18:17
@Novire píše:
Deratizéra, který ošetřil jen ložnici a obývák bych moc vážně nebrala. Je mi líto, ale návštěvu bych odložila.

To mi taky přijde zvláštní, ošetřit jen dvě místnosti. Soudím teda jen z toho co jsem slyšela, osobní zkušenost nemám, díkybohu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8608
23.12.19 18:18

Tohle bych neriskovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21812
23.12.19 18:19

Těžká věc…Ty potvory jsou hlavně za nábytkem a obrazama, a skříně s postelema si tahat sebou nebudou…
Pokud mají věci vyprané (včetně tašek a kabelí, co s nima přijedou), tak bych to asi tak neřešila…Zrada asi můžou být dárky, třeba oblečení, do kterého ty mrchy mohly nalézt a oni to s nima zabalili…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
23.12.19 18:25

@pe-terka dárky prý skladuje v tom dolním patře, kde nikdo nebydlí. A jsou opravdu čistotní, věřím, že by přijeli vymydlení a vypraný. Názory se tu ale rozchází, tak vůbec nevíme :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11372
23.12.19 18:28

Ale štěnice se přece nepřenášejí dotykem či kontaktem, nejsou to blechy - ale rozlézají se po okolí kde už jsou. Nesedí na člověku, nebo na oblečení. Jsou schované a v noci vylézají a koušou kvůli vývoji v nymfatickém stádiu ale pak zase zalezou do úkrytu k ostatním štěničním lymfám.

Příspěvek upraven 23.12.19 v 18:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
23.12.19 18:30

@Ou můžou ale prý na botě přinést třeba vajíčko. A oni si je museli taky odněkud přinést.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.12.19 18:32

Já bych se bála… Deratizér, který vystříkal jen a pouze dvě místnosti? Nějaký amatér. Raději ne. Odložte příchod návštěvy k vám o pár týdnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11372

Tak pokud se doma nezoufají a strkají podrážky do úkrytů (škvíry v podlaze a podobně), kde by mohly být vajíčka a pak se nezoufaj ína návštěvě, tak ano, ta šance tu je.

Ale to že člověka zajede auto na přechodu je daleko pravděpodobnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17709

Ja bych teda neschyzovala. Stenice jsou pres den zalezli v posteli, za obrazem, za nabytkem a az pak vylezaji a kousou :nevim: Z cloveka na cloveka neskacou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama