Nevonící byt, ať dělám, co dělám

2146
23.12.19 12:01

Nevonící byt, ať dělám, co dělám

Ahoj, potřebovala bych radu, máme rok byt, komplet zrekonstruovaný, veškerý nový nábytek a prostě mi nevoní :nevim:. Pravidelně větrám, peru, žehlím, měním ručníky, ložní prádlo, v bytě se nekouří, nemáme zvířata, jsme dva dospělí, vařím minimálně a s digestoří. Textilií máme minimum, vlastně jen závěsy, nikde žádné koberce, zkrátka nic, v čem by se držel smrádek. Dělám vše možné, stříkám osvěžovače, pálím aromalampy, používám airwicky (obzvlášť ty mi přijdou, že mi voní tak týden, a ano, vím, že je to chemka, než mi to tu někdo 10× napíše :mrgreen: ). Myslela jsem, že už jsem tak převoněná, že to zkrátka jen necítím, nicméně jsem se ptala mamky a dvou kamarádek, co k nám přišly a ani jedna nic necítila. Sice ani zápach, ale ani vůni. Už opravdu nevím, asi máme nějakou černou díru, co pohlcuje všechny vůně bytu :mrgreen:. Máte někdo nějaké tipy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
859
23.12.19 12:12

Mam takovou svoji vychytavku. Do rozprasovace 3/4 avivaze, doleju vodou a strikam na zaclony/zavesy a voni to krasne a docela dlouho mi prijde :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1477
23.12.19 12:13

Řekla bych, že je to prostě „vůně“ bytu. Tu naši také cítím, když přijedeme odněkud po delší době. je přesně taková, jako když jsme byt koupili.
Prostě každý byt jde cítit nějak (alespoň u těch starších).

Nedávno jsem v práci narazila na prádlo, které mělo typický pach jednoho bytu, ve které jsem byla asi 10× někdy v roce 1995 a prostě to mám v sobě uložené - tato „vůně“ evokuje tuto vzpomínku ;-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
23.12.19 12:15

Co třeba byt vykouřit šalvějí, to je asi jediný co mě napadlo když používáte různý vonítka a tak…nebo si zkuste do aromalapmy místo olejů dávat přímo bylinky, bez vody bez ničeho, to voní hodně silně, ale o tom si chce něco přečíst, aby vám to nechytlo..jinak už mě asi nic nenapadá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
23.12.19 12:18

Já pálím yankee svíčky, to je tak intenzivní vůně, že to mi neříkej, že to u vás není cítit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1882
23.12.19 12:21

@Evkad Presne tak.. Kazdy byt ma proste svou „vuni“ a tu si drzi. Podle me to zmenit nejde, jen tam porad neco palit a palit.. Ale do toho bych nesla.

Nas dum voni jen kdyz opravdu vymacham zaclony a zavesy v avivazi. Uplne mejsilnejsi je avivaz od Jelena. To pak voni az moc :mrgreen:. Ale taky to nevydrzi vecne a po par dnech za „vyhraje“ vune domu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
23.12.19 12:24
@Šáruší píše:
Já pálím yankee svíčky, to je tak intenzivní vůně, že to mi neříkej, že to u vás není cítit

Jo, Yankee máme z práce doma zásoby :mrgreen:. Ale taky z nich tak nadšená nejsem. Možná už mám zdegenerovaný nos :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
23.12.19 12:24
@TeSudička píše:
Mam takovou svoji vychytavku. Do rozprasovace 3/4 avivaze, doleju vodou a strikam na zaclony/zavesy a voni to krasne a docela dlouho mi prijde :mavam:

Jo, díky, to zkusím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
23.12.19 12:29

Tak to jste mě, holky, moc nepotěšily :mrgreen:. Byt jsme vymlátili až na cihlu, podlahy vylili nové, no prostě vše a on si furt pojede svůj zápach :mrgreen:. Tsss. Už se těším, až se odstěhujeme :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7262
23.12.19 12:32

@yocheved Nemáte v domě komín? Jeden byt kde jsem bydlel smrděl jak žumpa od komína…
Jinak trik na pohlcení pachů je rozmístit po bytě pytlíky s kávou či kávovými zrny. Používá se i v autoprůmyslu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
23.12.19 12:32
@Evkad píše: Řekla bych, že je to prostě „vůně“ bytu. Tu naši také cítím, když přijedeme odněkud po delší době. je přesně taková, jako když jsme byt koupili.
Prostě každý byt jde cítit nějak (alespoň u těch starších).Nedávno jsem v práci narazila na prádlo, které mělo typický pach jednoho bytu, ve které jsem byla asi 10× někdy v roce 1995 a prostě to mám v sobě uložené - tato „vůně“ evokuje tuto vzpomínku ;-).

Asi jo, třeba u našich to nádherně voní - mají starý secesní byt, parkety, dvojkřídlé dveře, obrovské stropy. Sice je též zrekonstruovaný, ale vše je tam původní. A ta vůně je nádherná a to mají v 5+1 jeden airwick :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
23.12.19 12:34
@Premek_Orac píše:
@yocheved Nemáte v domě komín? Jeden byt kde jsem bydlel smrděl jak žumpa od komína…
Jinak trik na pohlcení pachů je rozmístit po bytě pytlíky s kávou či kávovými zrny. Používá se i v autoprůmyslu.

Nemáme, ale jednu dobu jsme měli problém s takovou tou odvětrávací starou šachtou, táhlo nam jí vše z celého domu, ani taková ta dvířka nepomáhala. Teď je zazděná tak aspoň s timhle je klid :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
689
23.12.19 12:36

Zkus misto airwicku dat do zasuvky YC :) je to opravdu mnohem intenzivnejsi vune… a tu citim dokud nedojde ( samozrejme jen urcite vune)… jinak kupuji sanytol na textilie ( a tim striknu zaclony a pod a vzdy krasne voni…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36664
23.12.19 12:50

Teda ja obcas YC, ale jinak nic. Nemam vune rada.
Jinak me dum provoni jen susicka, staci nechat otevrene do koupelny, kde je.
zkus kuru z mandarinek na topeni, to je prirodni.
nekde jsem cetla, ze tyto vsechny chemicke vune spis skodi.
Vytrela bych savem, dala kuru na vsechna topeni a uvarila svarak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
23.12.19 12:52
@Xmichaelah píše:
Zkus misto airwicku dat do zasuvky YC :) je to opravdu mnohem intenzivnejsi vune… a tu citim dokud nedojde ( samozrejme jen urcite vune)… jinak kupuji sanytol na textilie ( a tim striknu zaclony a pod a vzdy krasne voni…)

To ani nevím, ze je yenkee i do zásuvky :mrgreen:. To jsem ostuda. Sanytol taky miluju - úplně na vše. Díky za tipy :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat